Şimdi Ara

Apple iPhone X [ANA KONU] (692. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.228
Cevap
141
Favori
834.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 690691692693694
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam hiç oyun oynamam açıkçası sosyal medya özellikle Twitter instagram çok kullanıyorum , iphone 7 var da şuan artık zamanı geldi bence Apple olsun istiyorum , ekran da malum Xr ve 11 ciddi mana da güzel değil bir de kasa oranı düşük . Özellikle sorum sana Isınıyor mu cihaz çünkü elimdeki ısınıyor baya sosyal medya uygulamalarında bile , bir de bu dediklerime göre bataryası 1 günü çıkarıyor mu ( özellikle karanlık mod ve oled panele etkisi vs konusunda ) çok merak ediyorum yardımcı olursan çok mutlu olurum açıkçası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karahanlim

Ben taktım kardeşim kardeşimin evde kullanmadığı ekranı ve pili arızalı x bana verdi bende hem ekranını değiştirdim hemde bataryasını. Ekranda Gx taktım bataryaya da deji taktım 1 Ayı geçti şarjı 1 günü rahat çıkartıyor ve pil sağlığı hala yüzde 100. Sormak istediğin bişey varsa elimden geldiğince yardımcı olurum
    Ekran süresi kaç saat veriyor?Ayrıca performans kaybı vs donanımda hata vs ısınma sorunu yaşadınmı?

• kryptox kullanıcısına yanıt
    Ciddi manada ısındığı hiç olmadı özellikle sosyal medya gibi platformlarda zaten ısınmıyor. Bende oyun oynamam ama birkeresinde uzun süre pubg de ısınmıştı. Birgünü çok rahat çıkartıyor ben zaten karanlık mod da kullanıyorum. Hiç iphone kullanmamıştım bu ilk oluyor çıktığı yılın 2017 olduğunu düşünürsek hala taş gibi cihaz ve üst seviye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karahanlim -- 8 Ağustos 2020; 17:1:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İphone 15 ciksada x alabilsek

• RioDeJaneiro kullanıcısına yanıt
    Donanımsal hatası yok herşeyi aktif sanki biraz hoparlör cızırtılı gibi ama onuda bizim birader düşürmüş sanırım ondan kaynaklı ve ses seviyesi yüksek. Ekran süresi şuanda 2 saat ve şarj hala %61. Performans üst seviye kayıp yok yukarda dediğim gibi pubg de en üst ayarlarda oynuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karahanlim -- 8 Ağustos 2020; 17:6:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karahanlim

Donanımsal hatası yok herşeyi aktif sanki biraz hoparlör cızırtılı gibi ama onuda bizim birader düşürmüş sanırım ondan kaynaklı ve ses seviyesi yüksek. Ekran süresi şuanda 2 saat ve şarj hala %61. Performans üst seviye kayıp yok yukarda dediğim gibi pubg de en üst ayarlarda oynuyorum
    İyiymiş.Ben 5-6 saat ekran süresi bekliyordum açıkcası yüksek kapasiteli çünkü.

• Yaklaşık 2.5 sene önce aldığım X cihazımın dün ekranı hiçbir darbe düşme olmamasına rağmen sağ ön taraftan kalktı itiyorum yine girmiyor. Yarım cm kadar yukarda. Tahminim pil şişmesi oldu ama daha önce böyle birşey görmemiştim hiç. Başına gelen varsa belki yardımcı olabilir. Başka bir sebebi olabilir mi diye?

• aranızda son 2 hafta içinde faceid sorunu yaşayan var mi? telefon hicbir darbe, su almadığı halde faceid calismaz oldu, ayrıca ön kameranın portre modu da çalışmıyor.. internete baktığımda sikayetvar gibi sitelerde iphone x’de bu sorunu yakın zaman diliminde yaşayan birçok kişi gördüm. sizce yazılımsal bir hata mı?

• Sıfır iphone x/xs nillkin transparan siyah kılıf 60₺

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmckr -- 11 Ağustos 2020; 1:9:12 >

• aksa_ A kullanıcısına yanıt
    Dokunmatik çalışıyorsa İstanbul'da 500 lira civarına 6 ay garanti de vererek cihazın kendi ekranından dış camı ayırarak yenisini takan yerler var. Diğer arkadaşların dediği gibi parça çalan teknik servisler olabilir tabi ama face id ile alakalı birşey çalamazlar, çünkü touch id gibi anakarta enregre bir sistem. Onu ancak anakartı da değiştirirlerse yapabilirler ve o da belli olur IMEI ve seri numarasını kontrol ederseniz almadan önce. Güvenilir bilinen yerlerde gayet tabi yaptırılabilir cam tamiri. Yaptırmaya karar veriseniz de daha önce bu işleri yapan bir servise gitmeye dikkat edin ki ekranı sökerken face id flexlerini yırtmasınlar, onun tamiri cam değişiminden daha pahalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: RioDeJaneiro

Şarj aletiniz orjinal mi?

Alıntıları Göster
    evet ama yurt dışı farke eder mi bilmiyoruım
  • kryptox kullanıcısına yanıt
    2 senedir kullanıyorum. Taş gibi cihaz. İOS 14 Beta 3’de denemiştim Beta olmasına rağmen çok hızlıydı. Tabii benim pil 2 senelik olduğu için sağlığı %87’e geriledi. Deji almamanızı öneririm 6 ay sonra kapasitesinin çok ciddi düştüğü söyleniyor. Ekşi Sözlük yorumlarına bakabilirsiniz Deji bataryanın. Kısaca uygun fiyata temiz çiziksiz, batarya sağlığı yerinde bulursanız alın. X’in şu an piyasada sıfırı yok bu arada üretimi durmuş bir cihaz.

• Bugün aliexpresste indirim yakaladım, ihtiyacı olanlarda kaçırmasın bence. Baseus 60w şarj adaptörü türkiyede 260 lira gibi fiyatlara satıyor (1 adet type c, 2 adet usb çıkışı var). Baseus pd destekli bir ucu type c bir ucu lighting kablo 80 lira gibi fiyatlara satılıyor(18w destekli). Adaptör 160 kablo 30 lira indirimli halde. Sepete ekledikten sonra ödeme kısmında kuponlarla falan 138 liraya düştü. Yani indirim üstüne indirim almış oldum. 15 lirada gümrük ücreti çıksa 150 lira gibi fiyata almış oldum. Türkiyeden 350 lira gibi fiyatlara alınabilir. Hızlı şarj adaptörü,kablosu almak isteyen ve çok acelesi olmayan kaçırmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmckr -- 24 Ağustos 2020; 18:58:2 >
  • iPhone 12 çıkınca X ler ve 11 ler ikinci elde ne kadar ortalama fiyat düşer?

• Eskiden x kullanıyordum x cihazıma deji taktırmadım bin kere dememe rağmen dinlemeyen arkadaşım deji taktırdı orijinal olarak en fazla 3 ay veriyorum dedim 2. Ayda pil kafayı yedi 80 lerde 90 larda şarj almıyordu 15 lerde kapanıyordu bence 100-200 bilmiyorum deji alacağınıza x daha ölmedi ölmezde kolay kolay orjinali ne kadar bilmem ama 800 e kadarsa alınıp takılır

• Arkadaşlar Youtube Musicden Apple Music e geçtim, liste oluşturuyorum 10 şarkı atıyorum diyelim içine ertesi gün girdiğimde 2-3 tanesi siliniyor :/ bu sorunu nasıl çözücem sizin hiç basınıza geldimi?

• Arkadaşlar son birkaç gündür x cihazımda dokunmatik biraz saçmalar oldu. Örneğin klavyede silme tuşuna basıyorum. B harfi basıyor m harfi basıyor falan. Bu şekilde bir iki çeşit garip hareket yapıyor. Sanki alt kısımda sıkıntı var üstte bişey yok. Ancak bunu sürekli yapmıyor. Mesela şu an bunları yazarken yapmıyor. Ekran cam filmini de değiştirdim ama aynı. Başına gelen var mı? Yazılımsal olma durumunu düşünüyorum ama inşallah öyledir :)

• İnşallah yazılımsaldır. Bunu öğrenmenin yolu temiz kurulum yapmak. Temiz kurulum sonrası yazılımsal olup olmadığı anlaşılır.

• Arkadaşlar selam , telefonumun ekranı kırıldı.Dokunmatiğinde sorun yok.Apple servise baktım fiyat 2100 tl ekran ücreti diyor.Cok pahalı geldi.Garantisi bitik telefonumun.Alalı 3 sene oldu.

Bazı telefon tamircilerinde 600-1000 TL arası fiyatlar görüyorum.Garantiliyiz şöyleyiz böyleyiz orjinalden farksız vs reklamları var. Sizce problem yaşarmıyım ? Uygun fiyatlı ekran tamir edebilecek servis önerebilecek var mıdır ? Daha önce uygun fiyat değiştiren arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilir mi ? tşk

İstanbul'dayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 1 Eylül 2020; 10:22:12 >
  • hoodan kullanıcısına yanıt
    Bukonuda tecrubeli biri olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum. Renklerden parlakliktan dokunmatik hassasiyetine kadar cok fark ediyor. Tabi butcu meselesi. Gerci benim tecrube ettiklerim ips ekranlardi oledlerde durum nasil olur bilemem.

• 
Sayfa: önceki 690691692693694
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.