Şimdi Ara

Apple iPhone X [ANA KONU] (634. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.229
Cevap
141
Favori
834.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pasaport mevzusunda son tarih ne acaba bilen var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PesimistChe

Pasaport mevzusunda son tarih ne acaba bilen var mi?
    1 Haziran.
  • quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Aynen dediğiniz gibi bir devrin sonuna geldik.
    Baktı devlet hemen hemen herkes ya kendisi ya da bir tanıdığına telefon aldırıyor, tanıdığı veya tanımadığı birinin pasaportuna da işletip ne güzel kullanıyor.
    Vatandaşını çok çok düşünen devlet, benim halkımın cebinden az değil, daha çok para çıkmalı sonuçta bana oy verdiklerinle göre bunlar keriz diyerek bunun önünü iyice kapadı.

Nasıl sövüyorum bir bilseniz, fazladan para vermek bana göre kerizlik hem de vergi kerizliği..

Aslında piyasada bir sürü var şu an yurt dışı cihazı, bunların fiyatı dip yapacak, almak lazım.
    Ben yazın Karadeniz turu yapacağım, batuma girip çıksam yeter.

Yalnız bu pasaport düzenlemesine bence revize gelecektir, çünkü pasaport sahibi kendi üzerine kayıtlı hat ile ancak kullanabilir diyor, yarın bir gün 2-3 sene sonra insan bunu satmak istese satamayacak.

Tepkiler gelir buna, görün bunda bir düzenleme yapacaklar..
    Hiçbir düzenleme yapılmaz hocam konu sınırlı sayıda vatandaşı ve 3 5 telefon meraklısını ilgilendiriyor. Herkes senin pencerenden bakmıyor konuyo. Bu konuya el atacak ve değişmesini sağlayabilecek adamlarda 10-15 bin liralık yurtiçi telefon var zaten milletin pasaport kayıtlı telefon meselesiylemi uğraşacaklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcoreuss -- 19 Mayıs 2019; 13:54:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: marcoreuss

Hiçbir düzenleme yapılmaz hocam konu sınırlı sayıda vatandaşı ve 3 5 telefon meraklısını ilgilendiriyor. Herkes senin pencerenden bakmıyor konuyo. Bu konuya el atacak ve değişmesini sağlayabilecek adamlarda 10-15 bin liralık yurtiçi telefon var zaten milletin pasaport kayıtlı telefon meselesiylemi uğraşacaklar

Alıntıları Göster
    Bak hocam doğru dedin.
    Bu imtiyaza sahip olan zaat’lar zaten senin dediğin gibi yaşıyor

• herkese merhabalar,

aralık 2017 de londra apple storedan iphone x almıştım.kendi pasaportuma kaydettirip türkiye'de iki senedir sorunsuz bir şekilde kullanıyodum.dün telefonu 30 cm yükselikten yatağa normal bir şekilde attım.geri aldıktan sonra dokunmatik ekranın bir kısmının çalışmadığını fark ettim yanı ufak bir bölümü.geri kalan yerler çalışıyor.bu sabah ekranın ortasında,yukarıdan aşağı çok ince mor bir çizgi çıktı ve hala öyle.dokunmatik bazen sapıtıyor kendi kendine hareket ediyor uygulamalar açılıp kapanıyor.sonra düzeliyor

bu arada ekran camında en ufak bir çatlak ve kırık yok yani böyle bişey olmasına çok şaşırdım.

telefonu londra apple store dan aldığım için zorlu'da ekran değişimimi reddetme durumları var mı? bide yukarıda bir arkadaş ekran değişim programından bahsetmiş,benim telefonda öyle bir hata olmuş olabilir mi?değişim programından yararlansa bile londradan alındığı için kabul ederler mi?

teşekkürler

• E93 M3 kullanıcısına yanıt
    selam,

ekran değişiminden sürekli bahseden benim hocam

sizin olayın atmayla alakası yok tamamen tesadüf ekran hatası değişime gidecek. ancak aralık 2017'de aldıysanız yurtiçi garantisi bitmiştir. bildiğim kadarıyla değişim programlarının süresi 3 sene oluyor. problem çıkarırlarsa bu bilgiyi iletin.

bol şans.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batmanlı Betmen

selam,

ekran değişiminden sürekli bahseden benim hocam

sizin olayın atmayla alakası yok tamamen tesadüf ekran hatası değişime gidecek. ancak aralık 2017'de aldıysanız yurtiçi garantisi bitmiştir. bildiğim kadarıyla değişim programlarının süresi 3 sene oluyor. problem çıkarırlarsa bu bilgiyi iletin.

bol şans.
    Cevabiniz icin tesekkur ederim.Peki telefonu londradan almamin bu programdan faydalanmama bir engeli var midir ?

• Arkadaslar 2009‘dan bu yana iPhone kullaniyorum. Evde Macbook Air, Apple Watch 4, iPad var. Ve bir de iPhone X (Kasim 2020‘ye kadar Garantili ve Batarya durumu %99).
    Yani aslinda tam olarak Apple ekosistemini kullanan birisiyim.
    Fakat Suan heveslendim ve One Plus 7 Pro‘ya geceyim mi diye düsünmeye basladim. Biraz degisiklik acisindan böyle bir düsünceye girdim ansizin. Biraz büyük evet ama cok güzel bir telefon üretmis adamlar. Siz olsaniz iPhone X‘i satip, One Plus 7 Pro alirmiydiniz? Veya neden almazdiniz?!

Tesekkürlerimi sunuyorum. Hayirli aksamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakulta8585 -- 20 Mayıs 2019; 0:38:40 >
  • Bence alınabilir izlediğim kadarıyla OnePlus 7 pro genel anlamda en iyi özelliklere ve tasarıma sahip cihaz olmuş kamera olarak s10 plus ın bir tık gerisinde geldi bana video performansıda iphone seviyesinde değil ama yeterli birde suya toza dayanıklı değil galiba geriye kalan bütün özelliklerde tasarım ekran performans batarya gibi konularda iphone x ten daha iyi oldugu kesin bende şuan x kullanıyorum imkanım olsa op7pro ya geçmek isterdim özellikle 90hz ekran muhabbetini çok merak ediyorum

• __fatih__ kullanıcısına yanıt
    Benide 90Hz olayi cezbediyor. Fakat bundan bi kac ay önce XR'i tekrar verip X'i almis birisiyim, sirf büyüktü diye. Bu konuda tereddütlerim var. Galiba magazada (yurtdisi) bir bakmam lazim büyüklügüne.

Normalde değişim programlarının altında her sözleşmede olduğu gibi, program bölgeye göre değişiklik gösterebilir tarzı bir şey yazar. Ama global olduğu için sorun olmaz diye düşünüyorum

• sakulta8585 kullanıcısına yanıt
    Tam olarak ekosistemi kullanıyorsanız iPhone yerine başka bir telefon kullanmak sizi tatmin etmeyecektir.
    Bir kere iPhone yok ise zaten Watch işe yaramayacaktır. Macbook var iPad var diyorsunuz, bunları bir birine bağlı kullanmıyor musunuz? Gelen aramayı bilgisayardan veya tabletten veya saatten cevaplayıp rahat rahat görüşme yapmıyor musunuz? Kolunuzdaki saatin Siri özelliği bir çok şeyi kısa sürede yapmıyor musunuz, iMessage yazışmalarınızı ister bilgisayardan ister telefondan ister tabletten yapmıyor musunuz? Yeri geldiğinde bilgisayarsa unuttuğunuz bir dosyaya telefondan hemen ulaşmıyor musunuz? vs.vs.vs. Başka başka özellikler de var ama bunları kullanmıyorsanız Apple ekosisteminde olmanın bir esprisi kalmıyor. Yok bunları kullanıyorum diyorsanız vazgeçeceğiniz şey sadece telefon değil bu özeliklerin hepsi.

Başka konularda da söylediğim bir durum var. Eğer sadece iPhone varsa birinde ve değiştirmek istiyorsa istediği telefona geçebilir bence. Ama sizin gibi(benimde bu şekilde) Macbook,iPad,Apple Watch gibi cihazlarla etrafını donatmış birinin iPhone dan vazgeçmesi sadece anlık bir heves olur ve kısa süre sonra geri döner.
    Benim düşüncem bu şekilde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• torice T kullanıcısına yanıt
    Cok haklisiniz aslinda. iPad haric, diger cihazlari dediginiz sekilde kullaniyorum. Bazen az bazen fazla. iPad'i ise esim kullaniyor Dizi ve Film icin. Telefon görüsmelerimi MacBook Air üzeri yaptigimda oluyor. Fakat Apple Watch'da Siri kullanmam. Neyse bu ufak bi detay.

Genellikle bende gecici bir heves olarak görüyorum bu durumu aslinda. En son HTC One'da (M7) öyle olmustu. iPhone'da kalmistim. Pisman olacagimi düsünüyorum sanki OnePlus'a veya herhangi bir Android cihaza gecince ama bi heves iste.

Daha önce dedigim gibi XR almistim, iki gün sonrasinda tekrar büyük diye iade ettim. OnePlus ise daha büyük. Bu konuda sorun yasayacagim galiba alsam bile. Cebimde cok tasirim Telefonu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakulta8585 -- 20 Mayıs 2019; 10:0:3 >
  • sakulta8585 kullanıcısına yanıt
    Sizin beklentilerinize göre değişir hangisini tercih etçeğiniz eko sisteme bağlısınız ve watch kullanamıyacaksınız 7 pronun ekranı xsmax tende büyük sanki size hitap etmiyor gibi lakin sunduğu performans ekran deneyimi xs max ın bile çok ötesinde özellikle uygulama açış hızlarında xs max ı rezil ediyor gerçekten sundukları yeni özelliklerle android dünyası artık cezbedici geliyor bana eskiden apple öncüydü şimdi 3 sene geriden geliyor gibi

• 12.3 yazilimi yukledikten sonra ön , arka kamera ve flash calismadi. Komple itunesten yeniden sifir kurulum yaptim yine siyah ekran hatasi verdi . Ne yaptiysam duzelmedi . Cihaz yurt disi garanti bitik ne onerirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmety -- 21 Mayıs 2019; 7:56:56 >
  • __fatih__ kullanıcısına yanıt
    Ekosistem ve boyut olayi önemli. Dediginiz gibi aksi taktirde Apple Watch kullanamayacagim. Ve dünkü Android - Huawei olayi düsündürücü. Yani Google, yok kardesim vermiyorum Android Mandroid dese, bir cok kullanici sorun yasayacak.
    Ekran cok güzel, fakat dedigim gibi cok büyük(müs). Önce bi canli bakayim, sonra karar verecegim. Ama sanki iPhone X'de kalirim gibi. Fiyatlarina bakiyorum, hala neredeyse OnePlus 7 Pro'dan daha pahali sifiri. Bakalim artik, zaman ne gösterecek. Tecrübe ve bilgileriniz icin tesekkür ediyorum hepinize.

• quote:

Orijinalden alıntı: Batmanlı Betmen

Normalde değişim programlarının altında her sözleşmede olduğu gibi, program bölgeye göre değişiklik gösterebilir tarzı bir şey yazar. Ama global olduğu için sorun olmaz diye düşünüyorum
    merhaba hocam tekrardan

bugün zorlu apple store a gittim.telefonun seri numarasından sorguladıklarında değişim programına dahil olduğunu söylediler fakat telefon londra'dan alındığı için apple storelarda bir işlem yapılamadığını söylediler.yetkili apple servislerine gitmem gerekiyormuş.bu doğru bir bilgi mi sizce?yetkili servise vermek istemiyorum çünkü yetkili servisler apple storelar gibi aynı gün teslim etmiyorlar cihazı.aradığımda 1-2 hafta sürebilceğini söylediler,ayrıca değişim içinde garanti vermiyoruz cihaz incelemeye vs gidecek dediler.yetkili servislerden kimse memnun değil açıkçası gözüm korkuyor.1-2 hafta telefonsuz kalmakda cabası.

yetkili servis ne demek ya

siz ne güne duruyorsunuz deseydiniz. benim şehrimde apple'ın kendi store'u yok. yetkili servise gittim sorun bulamadılar :) 1 hafta kaldı telefonum. sonra aradım appleı dedim böylew saçma şey mi olur. GÜZEL bir dille anlattım. başka bir servise yönlendirdi onlara mail atıyorum aynı gün değişim olacak dedi ve oldu. siz de telefonla görüşün önce
  • Arkadaşlar iphone x space gray cihaza sahibim.Telefonumu 5-6 aydır kılıfla kullanıyordum.Kılıfsız koruyucusuz kullanmaya karar verdim.Kılıfsız kullananlar çizilme durumu arkası cabuk çizilir mi ayrıca kasada soyulma oluyor mu ?

• Satılık Pasaport Kayıtlı iPhone X 256 GB Space Gray telefon var.İlgilenen varsa mesaj atsın.

• 
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.