Şimdi Ara

Apple iPhone X [ANA KONU] (494. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.228
Cevap
141
Favori
834.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: altugbank

Hocam 5000 liraya X alınca batmıyorsunuz da 400 liraya hızlı şarj alınca mı batıyorsunuz anlamadım :)) 5000 liraya telefon alırken değil de 400’e hızlı şarj adaptörü alırken mi ayağımızı yorgana göre uzatalım :) Arkadaş güzelce izah etmiş ama siz anlamamışsınız.
    Hocam hemen-hemen tüm cihazlar (flagship) olanlar 5000 TL ve üzeri zaten.. standart olarak hızlı şarj olması gerekirdi bence bunu anlamak neden bu kadar zor ? bunun savunulacak tarafı nedir anlamış değilim , kalmış burda hala laf sokmaya çalışıyorsunuz. Kutunuzdan hızlı şarj çıksa iyi olmaz mıydı ? Ayağını yorganına göre uzat ile orda kastim hızlı şarj dan değil daha türkçe yazılan yazıyı anlamakta zorluk çekiyorsunuz.. orada dediğim olay şu böyle (aslında kutudan çıkan ama apple'ın yapmadığı) şeylere paranızı çar çur ederseniz bir gün o paralar da kalmaz manasındaydı.

Ben her dediğini harfiyen anladım ve kesinlikle katılmıyorum bence ne olursa olsun hızlı şarj olmak zorundaydı. Ya da en azından fiyatları daha uygun olabilirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: w00t.

Hızlı şarj aletini belki verirler ama butonu unut. Verecekleri hızlı şarj 12W falan olacaktır. 30 dk da O dan 38 e dolduruyor. 29W olanı %53 falan dolduruyor 30 dakikada. Yani yine arada fark olacaktır.

Ben 29W olanı iş yerinde dursun diye aldım. Sırf 30 dakikada %50 doldurması için. Çünkü öyle zaman oluyor ki aniden iş için çıkman gerekiyor ve telefonun mutlaka açık olması gerekiyor ve öyle zamanlarda benim şarj aletine ekstra verdiğim para hiç aklıma gelmiyor.

Demek istediğim bunlar biraz kullanım tarzıyla, ne için kullandığınla alakalı.
    Hocam haklısınız tabii kullanım amaçlı almak zorunda kalıyor zaten insan , bende sizin durumunuzdayım ancak dediğim gibi diğer markalar cüzi rakamlar isterken apple'ın (abartılı) ücret istemesi saçma.. savunduğum konu bu. yazık günah değil mi iphone kullananlara ? illa marka değeri var diye de bu kadar istenmez bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oneimieno

Hocam hemen-hemen tüm cihazlar (flagship) olanlar 5000 TL ve üzeri zaten.. standart olarak hızlı şarj olması gerekirdi bence bunu anlamak neden bu kadar zor ? bunun savunulacak tarafı nedir anlamış değilim , kalmış burda hala laf sokmaya çalışıyorsunuz. Kutunuzdan hızlı şarj çıksa iyi olmaz mıydı ? Ayağını yorganına göre uzat ile orda kastim hızlı şarj dan değil daha türkçe yazılan yazıyı anlamakta zorluk çekiyorsunuz.. orada dediğim olay şu böyle (aslında kutudan çıkan ama apple'ın yapmadığı) şeylere paranızı çar çur ederseniz bir gün o paralar da kalmaz manasındaydı.

Ben her dediğini harfiyen anladım ve kesinlikle katılmıyorum bence ne olursa olsun hızlı şarj olmak zorundaydı. Ya da en azından fiyatları daha uygun olabilirdi.

Alıntıları Göster
    Ben de diğer arkadaşlara katılıyorum. Bu cihazın kutu içeriği tüm dünyada belli. Hepimiz bilerek alıyoruz. Burada sitem etmenin anlamı yok. Ben iki adet bu cihazdan aldım ve evde iki kişi X kullanıyoruz. İlk işim lazım olur diye hızlı şarj adaptörü ve lightning to type C kablosu almak oldu. Hatta sırf hissiyatı güzel diye Sena Case’in Racer Modeline 450 lira masraf edip getirttim. Her iPhone’uma mutlaka bu markadan kılıf alırım. Bunları hep baştan bilerek aldım bu cihazı. Tüm dünyada durum bu. Eğer illa ki başka şeyler bekliyorsanız markadan diğer cihazlara yönelin daha mutlu olursunuz. Olayın sizcesi yok maalesef. Bu şirket bu ürünü bu şekilde satıyor. Beğenmiyorsanız çaresi başka marka cihazlara yönelmek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Olayın kutu içeriğini bilip bilmemekle alakası yok.. sizin düşünceleriniz bence çok yanlış .. tamam iphone pahalı bir marka ve aksesuarları da pahalı ancak yine de diyorum daha makul olabilirdi bilmiyorum anlatabiliyor muyum durumu. Ben sitem etmiyorum , zaten sitem ettirecek bişey yok ya alırım ya almam o konu farklı ancak APPLE gibi bir firma hızlı şarj koymalıydı diyorum. utanç verici bence. bizim hızlı şarj almaya zorluyorlar ve ne yazık ki enayilik bizde hepsi bu. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oneimieno

Olayın kutu içeriğini bilip bilmemekle alakası yok.. sizin düşünceleriniz bence çok yanlış .. tamam iphone pahalı bir marka ve aksesuarları da pahalı ancak yine de diyorum daha makul olabilirdi bilmiyorum anlatabiliyor muyum durumu. Ben sitem etmiyorum , zaten sitem ettirecek bişey yok ya alırım ya almam o konu farklı ancak APPLE gibi bir firma hızlı şarj koymalıydı diyorum. utanç verici bence. bizim hızlı şarj almaya zorluyorlar ve ne yazık ki enayilik bizde hepsi bu. :)
    İşte olay enayilik değil. Tamamen tercih. Ben bu markanın cihazını kullanmak istiyor muyum? Evet. Bunun yanında ekstra aksesuarlar satılıyor mu? Evet. Peki param bunlara yeter mi? Evet. Bütçeme zararı var mı? Yok. O zaman alabilirim. Hepsi bu. Adam bunu veriyorsa bitti olay. Bunu kullanacaksanız durum bu. Dünyada bugüne kadar yanılmıyorsam toplam 1.5 milyar iPhone satıldı. Herhalde 1 küsur milyar insan enayi değildir . Bir şeyi tercih ediyorlardır.

Yanlış anlamayın lütfen. Sitem ettiğinizi sizin kendi yazılarınızdan çıkardım.

Tabi jest ve mimikler olmayınca bazen yanlış anlaşılabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctrl-alt-delete -- 27 Haziran 2018; 2:6:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: karacaardıç

Hiiçç o kadar para kaptırmayın bu kan emicilere buyrun canavar gibi
    http://s.aliexpress.com/NRNfEvmM
    Çok teşekkürler hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MooHyul

Arkadaşlar S9 PLUS'tadan geçiş yapacağım. İphone 8 Plus mı yoksa İphone X mi önerirsiniz ? Gerekçesi ile belirtirseniz çok sevinirim.
    Ben X kullanıyorum ve benim fikrim: S9+ dan geçilecek telefon değil. Gerek tasarım gerek kamera S9+ da daha iyi

• MooHyul kullanıcısına yanıt
    Geçmeyin hocam değmez.
  • ctrl-alt-delete kullanıcısına yanıt
    Bu arada 400 lira da değil. Fazla gözüksün diye fiyatı yukarı yuvarlamış arkadaş sanırım. Adaptör 239 kablo 89 lira. 328 lira nasıl 400 oldu anlamadım?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctrl-alt-delete

İşte olay enayilik değil. Tamamen tercih. Ben bu markanın cihazını kullanmak istiyor muyum? Evet. Bunun yanında ekstra aksesuarlar satılıyor mu? Evet. Peki param bunlara yeter mi? Evet. Bütçeme zararı var mı? Yok. O zaman alabilirim. Hepsi bu. Adam bunu veriyorsa bitti olay. Bunu kullanacaksanız durum bu. Dünyada bugüne kadar yanılmıyorsam toplam 1.5 milyar iPhone satıldı. Herhalde 1 küsur milyar insan enayi değildir . Bir şeyi tercih ediyorlardır.

Yanlış anlamayın lütfen. Sitem ettiğinizi sizin kendi yazılarınızdan çıkardım.

Tabi jest ve mimikler olmayınca bazen yanlış anlaşılabiliyor.

Alıntıları Göster
    bakınız benim durumum kötü olsa zaten bu telefonu almam.. ancak ben yıllardır samsung kullanıyordum ve en son s9+ da beğenmediğim bir çok şey oldu keşke almasaydım dediğim oldu.. s8+ da kalabilirmişim aslında neyse dedim ki artık bi tane bi iphone alalım da deneyelim vs.

Tabii ki herşeyini biliyorum satış politikasını vs. ancak bakın bahsettiğimiz şey hızlı şarj rakiplerinin kutusunda çıkan bir ürün tamam hadi kutudan illa çıksın demiyorum ama 400 TL de olması saçma diyorum

Size küçük bir örnek vereyim bu konuyu artık kapatalım.. Bakınız Almanya'daki fiyatlar;

iPhone deri kılıf 54€.

iPhone hızlı şarj 54€.

iPhone hızlı şarj kablosu 35€.

Yani 89€ gibi bir rakam'a hızlı şarj alıyorsunuz ki buna OK denir. Makul fiyatlar orda yaşayan birisi için. bunu kast ediyorum. Ülkemizdeki fiyatlar bence çok şişirilmiş.

Yorumlarıma gelecek olursam ise kara kara düşünüyorum dedim çünkü kararsızdım alıp almamakla 3. parti daha uygun bişey varsa onu alayım istedim fakat bulamadım malum telefonu sadece şarj edicez.

Herkes zengin kelimesi evet orda olmamış ne yani biz bunu aldık diye zengin miyiz yoo .. ancak orda belirtmek istediğim hiç kimse araştırma yapmadı mı 3.parti şarjlarını .. ya da varsa deneyen oldu mu tarzındaydı fakat tabii yazarken daha dikkatli olmam gerekirdi.

• quote:

Bu arada 400 lira da değil. Fazla gözüksün diye fiyatı yukarı yuvarlamış arkadaş sanırım. Adaptör 239 kablo 89 lira. 328 lira nasıl 400 oldu anlamadım?
    Adaptör 239 TL ve Apple USB-C-Lightning Kablosu (2m) 169 TL

= 408 TL.
  • 2 metre mi? 2 metreyi ne hesap ediyorsun hocam? Standartı 1m bunun. O zaman 3 m olanı varsa onu hesapla da 500’ü bulsun daha fazla gözüksün fiyat :))

• quote:

2 metre mi? 2 metreyi ne hesap ediyorsun hocam? Standartı 1m bunun. O zaman 3 m olanı varsa onu hesapla da 500’ü bulsun daha fazla gözüksün fiyat :))
    Benim almak istediğim bu ve sonuçta bu fiyata çıkıyorum. Tutup da standart neye göre kime göre standart ? Eğer 3m almak istiyorsa müşteri ve fiyatı da 500 ederse müşteri 500 der. Fiyatın fazla gözüktüğü yok herşey ortada. Şu dalga geçerek konuşmalarınızdan da vazgeçin.
  • Telefonun incelemelerinde şarjın 8 saat gittiği söyleniyordu ama benim cihazda 4-5 saatte %20’ye düşüyor.Telde mi sıkıntı acaba yoksa daha yeni kullanmaya başladım biraz açılması mı gerekiyor?4-5 saat çok az süre çünkü sinir oldum.Aşağıdaki resimde şarj -%23 kullanım süreleri gördüğünüz gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysn61 -- 27 Haziran 2018; 13:55:54 >

• ysn61 kullanıcısına yanıt
    ilk günlerse birkaç döngüden sonra biraz daha iyi hale gelecektir. Videolarda forumlarda sırf yüksek ekran seviyesi kasma düşüncesinde kişiler var çok fazla takılmamak lazım onlara.Hatta bu insanlar, kendi arabalarıyla aynı marka ve model arabalara sahip diğer arkadaşlarının arabasından, daha az yaktığını iddia eden kişilerle aynıdır.

Oradaki değer ekran süresi değil telefon ekranı kapalıyken çalının müzik vs. de o süreye ekleniyor artık bunu hepimiz biliyoruz.
    8 saat diyede şartlamayın kendinizi. Neye göre 8 saat? Ben telefonu koyarım masaya açarım müzik uygulamasını arkadan çalar durur bu sefer 18 saat kullanımda alırım.

Telefon kapanana kadar kullanırsanız %100 den %0 a çok daha yüksek kullanım süreleri alabilirsiniz. Çünkü gariptir ki iPhonelar %100'den saatlerce düşmemekte nasıl direniyorsa %10 dan sonra da aynı şekilde çok uzun gidiyor şarj.Ama biz %20 den aşağı düşürmek zararlı diye okuduğumuz için her yerde, oraları görmeden şarja takıyoruz.

-Arka planda uygulama yenilemeyi komple kapattım
    -Konum ayarlarından reklam ile ilgili olanları vs kapattım
    -Hareket ve fitness ı kapattım adım saymıyor yani

Buna benzer ayarlar yapmama rağmen %20 ye geldğinde 6-6,5 saat falan kullanım alıyorum.

• w00t. kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam biraz daha kullanayım bakalım.%20’ye indiğinde 4-4.30 saat gibi az bi süre olunca işkillendim açıkcası.

• ysn61 kullanıcısına yanıt
    50 TL’ye ön ekran için cam arka taraf için koruyucu jelatin şeklinde eklediğim linkteki ürünü alabilirsiniz. Ben bu ürünü kullanıyorum ve şu an için memnunum ama düşmelere karşı dayanıklılığı hakkında yorum yapamam.

http://www.vatanbilgisayar.com/2ekc205a-ttec-airglass-iphone-x-cam-ekran-koruyucu-on-arka-.html

• bu hızlı şarj olayında kutudan çıkmalıydı ona kesinlikle katılıyorum telefon destekliyorsa şarj cihazı da hızlı olmalıydı ancak yok fiyatı şu kadar diye de yerden yere vurulmasına karşıyım apple ürünleri pahalı bu gerçek her zaman da böyleydi İphone X yurtdışı da 1000 dolar Türkiye de 1000 dolar sadece kur farkından dolayı fiyatı bize olduğundan abartı geliyor bunu anlamak neden bu kadar zor anlamış değilim huaweinin bile 5000 tl olduğu şu günlerde İphone X in ve ürünlerinin pahalı olması gayet normal neden diyorum kendim X e ek olarak huawei mate 10 lite kullanıyorum 6s bile daha iyiydi diyebilirim yani buna şöyle örnek verilebilir bakıyorsun bir mercedes marka otomobil fiyatına e birde bakıyorsun opel marka araca opel insignia gırtlak dolu modeli bir mercedesin c serisi boş paketinden çok daha ucuz bu nedir markadır kimse kimseyi zorlamıyor X al ürününü al diye beğenmezsen almazsın bu kadar basit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironforces -- 27 Haziran 2018; 19:53:35 >
  • Vallahi satacağım batarya çıldırtacak beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironforces

bu hızlı şarj olayında kutudan çıkmalıydı ona kesinlikle katılıyorum telefon destekliyorsa şarj cihazı da hızlı olmalıydı ancak yok fiyatı şu kadar diye de yerden yere vurulmasına karşıyım apple ürünleri pahalı bu gerçek her zaman da böyleydi İphone X yurtdışı da 1000 dolar Türkiye de 1000 dolar sadece kur farkından dolayı fiyatı bize olduğundan abartı geliyor bunu anlamak neden bu kadar zor anlamış değilim huaweinin bile 5000 tl olduğu şu günlerde İphone X in ve ürünlerinin pahalı olması gayet normal neden diyorum kendim X e ek olarak huawei mate 10 lite kullanıyorum 6s bile daha iyiydi diyebilirim yani buna şöyle örnek verilebilir bakıyorsun bir mercedes marka otomobil fiyatına e birde bakıyorsun opel marka araca opel insignia gırtlak dolu modeli bir mercedesin c serisi boş paketinden çok daha ucuz bu nedir markadır kimse kimseyi zorlamıyor X al ürününü al diye beğenmezsen almazsın bu kadar basit
    Hocam bakmayın siz yazdıklarına. Söylenen güruh ya hava atmak için alan ya da son parasını X’a gömen güruh. Ondan sonra yok şusu pahalı yok busu pahalı diye geziyorlar ortada. Bu satılan hızlı şarj aleti ve kablosu cihazın yüzde 10’u fiyatında bile değil. Buna minimum 6100TL verip o alete 400 lira veremiyorsan dönüp kendine bak; ben bütçemi aşan bir cihaz almışım diye.

• 
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.