Şimdi Ara

Apple iPhone X [ANA KONU] (448. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.229
Cevap
141
Favori
834.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 446447448449450
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bedava önüme koysalar o P20 denen telefonu hayır demem alırım gider telefonucuya satar parasını bi güzel yerim :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altugbank -- 30 Nisan 2018; 13:38:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar son sürümde herhangi bir bug var mı? Stabil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: altugbank

Shiftdelete tam gaz kara propagandaya devam ediyor. İphone X’un son çeyrek satış rakamlarıyla Apple’ı ayakta tuttuğu, sektördeki 600’e yakın Android cihaza karşın gelirin %21’ine hükmettiği açıklandığı halde böyle bir haber yapmak tam SDN objektifliğine uygun olmuş.

Apple, iPhone X için bin pişman!
    https://shiftdelete.net/iphone-x-satislari-applei-mutlu-etmedi
    Arkadaşlar yapmayın etmeyin, adamların istediği bu, habercilikle değil, abuk subuk haberlerle gündem yaratmaya çalışmak. Teknoseyir gibi bir mihenk taşı varken kesinlikle ve kesinlikle uzak durun. Sırf siz bu adamlara paye verdiğiniz için Teknoseyir Plus sistemine geçmek zorunda kaldı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kimseye kişisel yazmıyorum bana cevap yazıp kavga yaratmaya çalışmayın..muhattap olmam birebir haberiniz olsun..

Shidtdelete zamanında apple fanboyluğu yaparken böyle forumlarda yere göğe konulmuyordu..herkesin hakkı reisiydi bir zamanlar..şimdi gerçekleri yazmaya başlayınca mı güvenilmez oldu ?? Verilen örnekte webtekno..bi çakmakla bi koli bandıyla teknoloji adına video çeken adamlar..şaka gibisiniz..

Bende apple kullanıcısıyım ama bu kadarda fanboy olmayın yahu..yazık günah..biraz duruşunuz olsun..

• Dostlar selamlar,

Kablosuz şarjı önerir misiniz? Kullananınız var mı hangisi sağlam ve cihaza zarar vermez? Ayrıca kablosuz şarjda cihaz standın üstünde olmak zorunda mı? Belirli mesafeden şarj ediyor mu?

• İy akşamlar, hayırlı kandiller..

Fotoğraflarla alakalı tüm konum ayarlarım kapalı olması rağmen saçma sapan bir şekilde albümde “yerler” klasörü açılmış içerisinde de bir kaç fotoğraf var. Bunu nasıl engellerim ? Düzensizlikten nefret ediyorum ve aynı fotoğrafın elli tane yerde olması çileden çıkarıyor beni :) Bundan kurtulamazsam satıp Android’e geri döneceğim. Ayarlara vs tam müdahale edilemiyor olması artık son damlayı taşıracak az kaldı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: altugbank

Shiftdelete tam gaz kara propagandaya devam ediyor. İphone X’un son çeyrek satış rakamlarıyla Apple’ı ayakta tuttuğu, sektördeki 600’e yakın Android cihaza karşın gelirin %21’ine hükmettiği açıklandığı halde böyle bir haber yapmak tam SDN objektifliğine uygun olmuş.

Apple, iPhone X için bin pişman!
    https://shiftdelete.net/iphone-x-satislari-applei-mutlu-etmedi
    Hakkı Alkan’ın ”Dünya’da İlk” olarak lanse ederek telefonu sanki uzaydan gelmiş gibi açtığı önizleme videosu Apple tarafından kaldırılınca,evi Apple Store’dan eksiksiz olan Hakkı Bey ve ekibi sürekli iPhone X’i gömdüler,özellikle UKT videosu tam bir rezaletti.

Bu arada nedense her yıl merakla ve ilgiyle talep edilen yeni iPhone’ları gömmek bu sene moda oldu,kullanıp da yorum yapana lafım yok ama kullanmayıp da yorum yapan ve telefonu almayı düşünen kişileri caydıranlara tam anlamıyla gıcık oluyorum.Ülkemizde ne yazık ki inovasyonları sunmaya çalışan siteler değil,her haberini yabancı kaynaklardaki bilgilere(çoğu yorum kayılmış haberler ama bizimkiler onu bile fark edemiyorlar)göre yayımlayan,espritüel ve entellektüel olan kişilerin siteleri popüler.Bir de böyle telefonları yalan yanlış gömünce daha bir popüler oluyorlar.Mesela Dünya çapındaki bir teknoloji sitesi olan Verge bile bu telefona 10 üzerinden 9,5 verdi,nasıl bir gömmedir bu Hakkı?Daha demin bir yazı gördüm bu Hakkı Apple’ı överken Hakkı Reis diye geziyordunuz diye,evet haklı.Fakat o zamanlarda gerçek kullanıcı deneyimini yansıtıyordu,şimdi ise çoğu markadan reklam alan bir Hakkı var karşımızda.Huawei’nin resmî lansman,parti,buluşma vs. hepsinde Türkiye’den bir Hakkı Bey var bir de birkaç köşe yazarı.Son videosunda da Sony aracılığı ile Londra’ya gitmiş,seneye de Sony’nin telefonlarını överse hiç şaşırmam vallahi.Yani bu Hakkı ne yapacağını da şaşırdı yanı ekipçe Mate 10 Pro’yu överlerken telefonu inceleyen kişiler bu kadar memnun kalmayınca Hakkı da Amerika’dan aldığı Pixel 2 XL’ı övdü(harbi güzel telefon ona lafım yok).Yani adam reklam yapacak fakat kendisi bile o telefondan daha iyi telefon olduğunu biliyor.Bu arada General Mobile kutu incelemelerinde sürekli bu fiyata göre iyi diyip duruyorlar,neresi iyi kardeşim?Xiaomi o fiyata neler sunuyor,OnePlus ne sunuyor bunlara değinmeden buna iyi demek...

Apple iPhone X [ANA KONU]

Şimdi de günümüz modasına bir bakalım.Mesela burada Mert adlı kullanıcının yaptığı yorumu ele alalım;

-Telefonun ekran ölçüsü 5.8 inç fakat uzunluğu 5.65 inç ki bunu Apple da belirtiyor.Genişliği de 2.79 inç.Yani burada kandırma olayı yok zaten.

-”Çentik var ama bir şey izleyecekken daha da küçülüyor” cümlesi ile 16:9 videonun 18:9 olması için crop yapma olayından bahsetmiş galiba.Evet haklı fakat şuan çoğu amiral gemisi 18:9 ekran boyutu ile geliyor yani durum herkeste aynı.

-”Fotoraf” kelimesinden sonra çok da bir şey demek istemiyorum.

-Ses sistemi berbat demiş ve gidip P20 Pro’yu övmüş galiba arkadaş P20 Pro’nun hoparlörünü hiç test etmeden yorumlamış(öhö pardon kendisi de günümüz modasına ayak uydurmuş,bkz.(Ayfonu gömdüm çok zekiyim,buna bu kadar para vereceğime gider bu paraya 6 tane Cenırıl Mobayıl alırım)

*Görünüş elit değil ama bu tasarımın benzerine(kopyasına) sahip olan P20 Pro asil,gerçekten zekice.(Bu arada o Huawei’nin mavi tonunu ben de sevdim fakat ekstra bir elitlil kattığı söylenemez)

*Bu arada yazan kişi P20 Plus adı altında bir telefon olduğunu düşünüyor,madem hiçbir bilgin yok ne yazarsın be adam!Sallayacaksan da adam akıllı salla.Ne bileyim mesela fiyattan falan yürü Şahin alırım taksiye çevirip on katını kazanırım falan.

*Telefonu alan kimse memnun değilmiş arkadaşa göre,kaynak?

Ben çevremdeki kimseden memnuniyetsizlik görmedim,ilk başta alışma sürecinde zorluk yaşasak da şuan çok memnunuz.Bu arada söylediklerim yanlış anlaşılmasın,bu fiyata ben de karşıyım sonuçta telefon alıyoruz ama bunu Apple’ın üzerine yıkmaktansa dolar ve euro kurlarına yıkmayı yeğlerim.Ve telefonu gerçek anlamda kötü özellikleriyle gömen kişilere hiçbir lafım yok.Bu arada Face ID Touch ID’ye göre yavaş olsa da doğru tutma açısı ile hiçbir zaman hata almadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeliMercan -- 30 Nisan 2018; 22:33:45 >

• Gelen cagri oldugu zaman ekrana elimizi yaklastirdigimizda zil sesi kisiliyor bu özelliği nasil kapatabiliriz?
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Olur hocam.
  • DjarumBlack- kullanıcısına yanıt
    Ayarlar > Face Id ve Parola > dikkat getektiren özellikleri kapatın

• altugbank kullanıcısına yanıt
    Sagolun hocam

• SeliMercan S kullanıcısına yanıt
    Yani sahiden alıpta memnun olmayan çevremde görmedim bende. Değiştiren ekran dar geldiği için, onlarda genelde plustan geçenler değiştiriyor. Bende plustan geçtim ama şimdide plusı nasıl kullandım 3 yıl diyorum. Bu sahiden ideal boyut. Plus ı elde kullanırken sorun yok zaten taşırken sahiden sorun. Yüze kaldırmak zorunda kalıyoruz demekte doğru değil, kullanımı çok rahat faceid nin. özellikle yağmurda bir kere sorunsuz kullanmıştım her defasında açtım sorunsuz o zaman daha çok sevdim face id yi. Bu cihaz prototip diyorlar ama hiç katılmıyorum gayet olmuş kullanışlı zevkli bir telefon. Tabi benim fikrim bunlar.
  • SeliMercan S kullanıcısına yanıt
    Bende düzelmedi.
    En son güncel sürümdeyim.

• Geçen teknosa da gördüm. Amoled yanığı olmuş. Aynı görüntüyü ekranda fazla tutmamak lazım.

Apple iPhone X [ANA KONU]

• Bu telefonlarda önceden kayıt edilmiş, aktive edilmiş olayı nasıl kontrol ediliyordu ?

• tgezer kullanıcısına yanıt
    Samsung note 4 ve samsung s8 de sırf bu yüzden ekran değiştirdim. İphone x düşünüyordum. Fakat şuan kesinlikle iphone 8 plus red te karar verdim

• tgezer kullanıcısına yanıt
    Oled ekranların makûs talihi ne yazık ki. Sanırım bu fotosunu çektiğiniz telefon teşhir ürünü ve sabahtan akşama kadar yüksek kontrastta ana menüde ekranı açık vaziyette bekliyordur. Normal kullanıcının bu kdr uzun süre cihazı bu şekilde yorması imkansız. O yüzden fazla takılmayalım.

• Beyler iphone x in dokunmatik ekranı kendi kendine hareket etmeye başladı son 2 saattir. Herhangi darbe birşey yok. Duruş dururken oldu. Kesinlikle müdahale edemiyorum sürekli bir yerleri açıp basıp duruyor. Var mıdır başına gelen?

• Lene kullanıcısına yanıt
    ilk çıktığı an aldım, turkcellden indirimle.
    5500e geldi.
    bence enayi lafın hoş olmamış.

ayrıca şuan hala apple storede 6099, turkcellde 5999 tl.
    kim diyor 5000 tl diye????
    5400 civarı bazı yerlerde satılabiliyor ama güvenilir değil.
    güvenilir yerden almak herzaman garantisi ve teknik desteği için som derece önemli, bunu unutmayın.
    ayrıca millet isterse 10bine alır sizene, enayilik mi oluyor bunun adı.
    kur durmadan yükseliyor.
    ilk alıp kullanmakla, 1 yıl sonra alıp kullanmak arasında fark var. çok istiyosan 5 yıl bekle 2binede alırsın.
  • sarıkanaryam kullanıcısına yanıt
    5300 liraya bugün vatan bilgisayardan satın aldım. Bilgi olsun diye paylaşıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 446447448449450
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.