Şimdi Ara

Apple iPhone X [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
13.583
Cevap
176
Favori
697.801
Tıklama
Giriş
    11552 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

Var hocam. Sadece X 18-9 formatında olduğu için plus daha enli duruyor. Uygulamalar bu X formatı için güncellendikçe ekran daha uyumlu çalışacak gerçek boyutu kullanılabilecektir. Şu an uygulamalar uyumlu olmadığı için alttan üstten zaman zaman siyah şeritler oluyor. Ekranın tamamı kullanılmamış oluyor bu yüzden.

Az önce şu fotoğrafı görünce aydınlandım hocam. Yani bence x cihazı tamamen deneme amaçlı ortaya atılmış bir cihaz. Hazır ve tetikte bekleyen müştrileri birer denek gibi kullanıyorlar. Açıkçası S8-Note8 gibi bu işi tam ekran ile becermiş cihazlar varken, birbirlerine bu kadar yakın özellik ve tasarımlar kullanıyorken, ekranı samsung'tan almışken neden ekranı üstten bölme gereği duymuşlar anlamıyorum. Sensörleri bir çok incelemede yakından gördüm kapladığı alan S8'in üst boşluğu ile hemen hemen aynı belki biraz daha geniş bırakılıp yine tam bir ekran yapabilirlermiş.

• Yarbay
    5296 Mesaj

Ben bu Örneği Türkiye'den alanlar için söyledim...Amerika cazip gelebilir Evet; Gerçi düz mantık bakarsak ,Kimin Abd'den ve kimin Türkiyeden aldığı belli olmaz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    berkans kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: quatnatined

iphone60 ta ciksa bu forumda iphone 1 den beri olan sohbetlerin aynisini konusulmaya devam edicek. Gercekten ne kadar sig tartismalar yasaniyor bu forumda hayret ediyorum. Herkes birbirinin muhasebecisi olmus. Guzel kardesim adam bir telefona 10bin tl de verir onu oderken kredi ekstresinde fark etmez bile. Insanlarin ne kazandigini nasil bir yasama sahip olduklarini biliyor musun? Bu forumda takilan herkesi 16 yasinda asosyal lolcu mu saniyorsunuz? isinde gucunde olan da cok zengin insanlarda var asgarili calisanlarda var. insanlar hakkinda bilgin olmadan x e su parayi veren soyledir boyledir kimseye dusmez. Adam 100bin lira kazaniyordur verir x e 6 bin lira. Adam bin lira kazaniyordur yine verir x e 6 bin lira. insanlar neden calisip para kazaniyor istedikleri seyleri almak icin. Size noluyor peki?
    Iphone x hakkinda kampanyalar ozellikler detayli bilgiler bakiyim diye foruma giriyorum 20 mesajdan 19 u bos cop mesaj. Sitenin adminleri kullanicilarindan da cop. Hergun kan kaybeden turkiyenin reddit i olabilicekken simdi ufak cocuklarin birbirine klavye delikanliligi yaptigi bir yer oldu.
    isin ozeti sudur telefona 20k da verilir 30k da verilir vermek istemeyende hic vermez. Herkes gucu yettigi kadar alir bu hayatta. Gece restorana gidip 6bin lira hesap odeniyor istanbulda. Hergun sabah aksam kullanicagi telefona degil 6bin 16 bin bile verir fark etmez bile ay sonu onu oderken. Bilmem anlatabildim mi. O yuzden burda herkes muhasebecilik oynamasin kendi hayatina baksin. Hayatta birbirinizin yuzunu dahi gormiceginiz insanlara burda laf yetistirmeye yargilamaya laf sokmaya calismyin. Hayatlariniza bakin.

Şimdi bir konuda tamamen haklısınız, kimin neye ne kadar para verdiği kimseyi ilgilendirmez. Bir malın bir fiyatı olur ve ihtiyaca göre birileri satın alır, herkes satın alsın istemiyor bile olabilirler vs. vs. Şimdi gelelim cihazın fiyatının konusuna. İphone X 10bin tl ile Sahibinden'de fırsat satışı yapılırken almak başka, resmen 6bin tl iken satın almak başka, yurt dışından 1000dolara getirmek başka bir iş. Şimdi bu 3 farklı fiyatı düşününce mantıklı olanını seçmek veya beklemekte kullanıcıya ve dediğiniz gibi kredi kartı ekstresini hissedip hissetmemesine kalmış. Aman ne pahalı kim buna 6bin veriyor diyenler daha ucuza da getirtebilirler biraz sabırlı olurlarsa. Sonuçta bu cihazın 6 bin tl olmasının tek sorumlusu Apple değil.

Galaxy S8'i çıktığı hafta 2400TL ye kayıtsız aldım. Çift sim kartlı modeli ve 8 ay kayıtsız kullanabileceğim. Temiz kullanır 1900-2000tl civarına 5-6 ay sonra satabilirim. Buradaki ticaret tamamen duruma bağlı. Benim aldığım dönemde aynı cihazı garantili olsun vs diyerek veya taksitle 4000-5000tl civarına satın alanlar da vardı. Sonuç olarak bana ne :)

• Onbaşı
    26 Mesaj
    Canada da şuan cihaz varmı acaba.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Yine dedigimiz konu kimin ne kadar gucu var kim neden aliyor telefonu. Sahibinden de 10k telefon apple da 6k adam 2 hafta 1 hafta once bende olsun ama 4k fazla veririm diyebilir. Onun icin o 4k nin icindeki haz baskadir. Cevresinde ilk onda olsun istiyordur yada sabretmek istemiyordur 4k eksik olsa yada fazla olsa ne fark eder diyordur. Yani burda herkes sahibindenin pahali oldugunun apple in sucu olmadigini vergiden dolayi pahali oldugunu ve amerikadan almanin avantajli oldugunu biliyor. Kimsenin kimsenin aklina ihtiyaci yok. Herkes kendi cozebildigi kanala gore alisverisini yapiyor. Beklentiler ve verilen paralar farkli ama ay sonunda herkes kredi karti ekstresiyle basbasa kaliyor ve bu kimseyi ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren bu forumda kampanyalar indirimler promosyonlar ve telefonun ozellikleri ve hatalarini tartismak. Kimin cebinden ne cikmis ne cikmamisi degil demek istedigim budur.
    |
    |
    Musketeer. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Musketeer.

quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

Var hocam. Sadece X 18-9 formatında olduğu için plus daha enli duruyor. Uygulamalar bu X formatı için güncellendikçe ekran daha uyumlu çalışacak gerçek boyutu kullanılabilecektir. Şu an uygulamalar uyumlu olmadığı için alttan üstten zaman zaman siyah şeritler oluyor. Ekranın tamamı kullanılmamış oluyor bu yüzden.

Az önce şu fotoğrafı görünce aydınlandım hocam. Yani bence x cihazı tamamen deneme amaçlı ortaya atılmış bir cihaz. Hazır ve tetikte bekleyen müştrileri birer denek gibi kullanıyorlar. Açıkçası S8-Note8 gibi bu işi tam ekran ile becermiş cihazlar varken, birbirlerine bu kadar yakın özellik ve tasarımlar kullanıyorken, ekranı samsung'tan almışken neden ekranı üstten bölme gereği duymuşlar anlamıyorum. Sensörleri bir çok incelemede yakından gördüm kapladığı alan S8'in üst boşluğu ile hemen hemen aynı belki biraz daha geniş bırakılıp yine tam bir ekran yapabilirlermiş.

hocam note 8 s8 dediğiniz cihazların altlı üstlü siyah bandı var.ortaya da ekranı koymuşlar neresi tam ekran anlamadım?ip x de altta bişey yok üstte de bant yapmak yerine etrafını ekranla doldurarak çıkıntı yapmışlar.o kulaklara da fonksiyon atamışlar aynı zamanda.yani orayı girinti değil çıkıntı olarak düşünmek lazım, kamerayı sensörleri ekran altına yerleştirecek teknoloji gelişmediği sürece orayı ya bant şeklinde yapacaksınız ya da sensörleri ortada toplayıp etrafını da ekranla dolduracaksınız.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    25 Not
    Bu telefonu yurt dısından alan arkadaşları tebrik ediyor ve hayırlı olsun diyorum Türkiye den alacak olanlara ise bol bol gülüyorum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Feel True Power

The most powerful console ever!
  • Binbaşı
    1107 Mesaj

Çözümü niye sadece taşınmak , başka ülkeye gitmekte buluyorsunuz neden vatanımızı terkedelim.

Benim tavsiyem insanlarımız (özellikle krediyle taksitle borçla harçla alanlar) bu tarz ürünlere böyle paralar vermesinler , bu ürünleri vergi ya da başka nedenlerle yurtdışında böyle fahiş fiyatlara satamazsınız kimse almaz

Ama bizim ülkemiz durumun çılgınlık olan kısmı elinde 6s-7 gibi telefonu alanlar dahi kalkıp borçla harçla birde bu telefonu almaya çalışıyor

Ben vergilerinde bu kadar kolay kabul ettirildiği ve dirençle karşılaşmadığı başka bir yer daha görmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TedMosby -- 18 Kasım 2017; 18:23:25 >
    |
    |
    Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

kasa olarak aynılar ama ekran daha büyük diye biliyorum

Orijinalden alıntı: 1BaDBoY1

En son duşakabinden trt payı aldıklarında gülmüştüm ondan sonra arabadan toki vergisinide gördük ya oda ıyımıs

Ülke bölünsün mü istiyorsun kardesim bu vergıler ondan ülkemiz bölünmesin diye

Vergiler konusunda ulkede mutsuz olmayan ınsan yoktur dıye dusunuyorum.

iPhone 4'u, 2010 yılında aldıgımda fıyatı 1600TL ıdı hıc unutmam. Bugun 8'ler 4000 sevıyelerıne cıktı. Bu sekılde devam ederse bır bes sene sonra 10.000TL sevıyelerını gorecek.

Ben bır tek seye ınanırım. Bır ulkeyı ılerı goturecek seyler bundan boyle bılısımdır, teknolojıdır. Tarımdı, sanayıydı eskıde kaldı onlar. Teknolojıyı cok ıyı kurmadan zaten sanayı verımlı olmuyor.

Bır ulkede cep telefonu, bılgısayar en ucuz seyler olmalı kı o memleket ıleri gıdebılsın. Kodlama tum okullarda mecburu olmalı. Nasıl olacak o dıyebılırsınız. Kısa vadede olmayabılır ama uzun vadede yapılabılecek bır sey.

Ama onun yerıne bakıyorsunuz anlayıs tamamen farklı. Bılgısayarı cok pahalı yapalım kı dıs tıcaret acıgı buyumesın. Onun yerıne ısteyen gelsın burda uretsın anlayısı mevcut. Kımse kalkıp Çin varken burada uretmez. ABD bıle kendı topraklarında uretmıyor.

Marka cıkaralım barı desenız ulkede ARGE zaten yok. Montajdan oteye gıdemeyız. (orn. Casper, Vestel)

Sımdı bıraz bıraz uyanıldı ve ufak tesvıkler verılmeye baslandı. Umarım tren tamamen kacmadan bu ısın ne kadar onemlı oldugu fark edılır.

• Yarbay
    2228 Mesaj
    Yerli isletim sistemi Pardus gelistirilerek Turkiyedede gayet bu gibi ergonomik urunler uretilebilir. Ornegin Cinde Xiaomi yerli Apple gibi gorulmekte. Ayni vizyonu Turkiyede gelistirilebilir. Basarili olursa disarida acilir. Ama nerdeee.

Daha iyi telefon derken Samsung mu ? Androidmi ?
    |
    |
    maho2306 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sadece yazılımla bir yere gelinseydi hindistan böyle mi olurdu. Olay donanım üretmekten geçiyor...

|
    |
    berkans kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: CATBALCA

Daha iyi telefon derken Samsung mu ? Androidmi ?

Konunun ilk mesajında ki iphonedo incelemesini izle ben demiyorum fanatik iphoncu eleman diyor hemde kat kat diyor

Ayrıca evet 4000 e note 8 alırım yanına 1000 liraya ps4 yanında 1000 liralık oyun alsan yine 1000 lira kalıyor. Kimse bana 7000 e iPhone x almayı mantıklı yapamaz. Yurt dışından alanlara sözüm yok onlar nispeten uyguna alıyor. Bu arada abd de iPhone x ve note 8 fiyatları birbirine denk burada sizi güzel tokatlıyor apple

• Yüzbaşı
    522 Mesaj

Konuyla pek alakalı değil ama pardus bile yerli bir işletim sistemi değil. Alt yapısı kaynakları linux a ait. Kesinlikle yerli değil. Bilgisayar programcısı bir arkadaşım epey bir anlatmıştı.

|
    |
    _turbo_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: TedMosby

Çözümü niye sadece taşınmak , başka ülkeye gitmekte buluyorsunuz neden vatanımızı terkedelim.

Benim tavsiyem insanlarımız (özellikle krediyle taksitle borçla harçla alanlar) bu tarz ürünlere böyle paralar vermesinler , bu ürünleri vergi ya da başka nedenlerle yurtdışında böyle fahiş fiyatlara satamazsınız kimse almaz

Ama bizim ülkemiz durumun çılgınlık olan kısmı elinde 6s-7 gibi telefonu alanlar dahi kalkıp borçla harçla birde bu telefonu almaya çalışıyor

Ben vergilerinde bu kadar kolay kabul ettirildiği ve dirençle karşılaşmadığı başka bir yer daha görmedim

Yıpranmış bir apartmanda ben evimi çok seviyorum diyebilirsiniz. Kaldı ki bende kısmi olarak cidden seviyorum. Fakat o kadar yıpranmış ve içinde yaşayan insanlar el birliği ile ciddi düzeyde yıpranmış apartmanda farklı düşünceleri ile bir arada ortak olarak apartmana daha fazla zarar verip deprem tehlikesine karşı zaafiyetlerini düzenli olarak arttırıyorlarsa ya ben evimi seviyorum çünkü iç hacmi büyük, veya çok güzel güneş alıyor gibi söylemler ne yazık ki önemini kaybeder.

Bugünkü ekonomik sıkıntılar ciddi bir depremle karşı karşıya olan yaşlanmış bir apartmanda ya odamın duvarları rutubet tutuyor diye dert etmek gibi bir şey. Tamam rutubette önemli çok önemli bir dert ama daha büyük olası sıkıntılar varken kolonlar zayıflamışken ya ilk evin temelini sağlamlaştır ya da başka eve taşın. Bunu beğenmiyorsanız gidin demiyorum doktor rolüne girmemize gerek yok. Biz en fazla müşteri olabiliriz bireysel olarak böyle büyük bir sistemde. Müşterininde beğenmediği bir hizmette yapması gereken farklı bir hizmet tercih etmek olacaktır. Gidip el birliği ile şu mağaza çalışma tarzını değiştirsin, Apple prensip değiştirsin diyip bir şeyleri değiştirmeye çalışıyor muyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 18 Kasım 2017; 19:35:23 >

• Yarbay
    3569 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: berkans

quote:

Orijinalden alıntı: 1BaDBoY1

En son duşakabinden trt payı aldıklarında gülmüştüm ondan sonra arabadan toki vergisinide gördük ya oda ıyımıs

Ülke bölünsün mü istiyorsun kardesim bu vergıler ondan ülkemiz bölünmesin diye

Vergiler konusunda ulkede mutsuz olmayan ınsan yoktur dıye dusunuyorum.

iPhone 4'u, 2010 yılında aldıgımda fıyatı 1600TL ıdı hıc unutmam. Bugun 8'ler 4000 sevıyelerıne cıktı. Bu sekılde devam ederse bır bes sene sonra 10.000TL sevıyelerını gorecek.

Ben bır tek seye ınanırım. Bır ulkeyı ılerı goturecek seyler bundan boyle bılısımdır, teknolojıdır. Tarımdı, sanayıydı eskıde kaldı onlar. Teknolojıyı cok ıyı kurmadan zaten sanayı verımlı olmuyor.

Bır ulkede cep telefonu, bılgısayar en ucuz seyler olmalı kı o memleket ıleri gıdebılsın. Kodlama tum okullarda mecburu olmalı. Nasıl olacak o dıyebılırsınız. Kısa vadede olmayabılır ama uzun vadede yapılabılecek bır sey.

Ama onun yerıne bakıyorsunuz anlayıs tamamen farklı. Bılgısayarı cok pahalı yapalım kı dıs tıcaret acıgı buyumesın. Onun yerıne ısteyen gelsın burda uretsın anlayısı mevcut. Kımse kalkıp Çin varken burada uretmez. ABD bıle kendı topraklarında uretmıyor.

Marka cıkaralım barı desenız ulkede ARGE zaten yok. Montajdan oteye gıdemeyız. (orn. Casper, Vestel)

Sımdı bıraz bıraz uyanıldı ve ufak tesvıkler verılmeye baslandı. Umarım tren tamamen kacmadan bu ısın ne kadar onemlı oldugu fark edılır.

Haklısınız ama devletin bu konuda hiçbir teşviği yok. Akillanmak , uyanmak meselesi de değil. Devletin başındaki kişi üretimin önemini bilmiyor mu sanıyorsunuz. Türkiye'nin daha iyi yerlere gelmesi , üretime ağırlık verilmesi o kişinin tek bir lafına bakar. Ama o lafları kullanmak istemiyor , niye mi ? ...

|
    |

• Binbaşı
    1214 Mesaj
    Zenginin parasi fakirin cenesini yorarmis arkadas burasi kimin alip alamayacagini tartisma bolumu degil burda insanlar inceleme bekliyorlar kafasina takilani soruyorlar vs yardimlasmak icin kimse sizden telefon onerisi istemiyor

|
    |
    Main:Intel i7 980X (4Ghz) | ASUS GeForce GTX 1080 Ti Turbo 11GB | ASUS P6T Deluxe V2 | Intel Stock Fan | Kingston 3*2GB Hyperx DDR3 Ram | Crucial MX500 1TB SATA SSD | FSP 700W PSU | Viewsonic XG2700-4K 27" 5ms
    Mobil: Huawei P20 Pro|
    Laptop: HP Omen i7-9750H-RTX2060-16GB Ram
  • Yarbay
    2211 Mesaj
    Serbest piyasa ekonomisi. İsteyen alır, istemeyen almaz. Bu kadar basit. Nokta.
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
haberler
üniversite
Canlı Tv izle
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.