Şimdi Ara

Apple iPhone X [ANA KONU] (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.229
Cevap
141
Favori
834.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Zenginler kulübü yapın
    Yalnız Türkçe'mizi kullanmayı da öğrenin artık, klubü diye bir kelime yok lügatta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ouz1806 -- 18 Kasım 2017; 11:5:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ouz1806 kullanıcısına yanıt
    Aynen Diğer modeller neyse'de bu X tam zengin işi ya.Asıl şimdi göreceğiz Kim zengin Kim orta halli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman sifil

Sanırım 24 Kasımda birçok yer teslim edecek telefonları. Apple Store'dan strese girip de alıp kargo beklemeye gerek yok. Bir de yoğunluk olursa sarkmasin iyice.

Bugün Turkcell ve media Markete uğrayacağım. 24unde kesin teslim varsa alacağım. Vatan bilgisayarı aradım. Mağazadan teslim yokmuş. Sadece internet mağazasından alım olacak ve 24u itibariyle teslimat yapılacak dedi.

Cuma günü anlamazsan sürekli çalıştığım için telefonu kurcalamak diğer cumaya kalır. Hiç riske girmeyeyim.

Gelişmelerden haberdar ederim. 😀

bizide bilgilendirirsen sevinirim hangi mağzalar teslim edebilirmiş diye saygılar
  • Arabalar fahiş fiyat sebebi devlet

Telefonlar fahiş fiyat sebebi devlet

Dolar alır başını gider sebebi devlet

Batı ülkeyi batırmak için elinden gelen getir türlü kahveliği yapıyor kimse dönüp te firmalara Batı’ya vs tek laf etmiyor arkadaş.

Hayır iPhone 2bin tl iken alınan vergi oranı ne ise 6bin tl iken de alınan vergi oranı aynıdır. Her sene telefon vergilerine zam mı geliyor kafanızdaki hayale göre !!! Firmalar soyup soğana çevirdi teknoloji bağımlılarını kimse onlara gık demiyor ama takmış vergiye arkadaş. Nette kısa bi araştırma yapın da dünyada ithal telefonlardan alınan vergi oranlarına bi bakın bi zahmet. Kendileri üretip satanlardan bahsetmiyorum hemen savunma refleksiyle eveleyip gevelemeyin. Ülke savaş veriyor ve bu vergiler olmazsa olmaz arkadaş. Devlet heryerleri teşviği veriyor kendi arabamızı üretelim diye ama aç vampirler buna bile çomak sokuyor. Sonra neymiş arabanın fiyatının yarısı vergiymiş te bilmem neymiş. Alır tabi kardeşim. Fiyatları eleştireceksek bunu sırasıyla aç gözlü firmalardan başlayıp belki en son vergi oranlarının artışına getiririz ancak. 1dolar 4tl bandına yaklaştı ve aç gözlü firmaların kazıklama payı da binince fiyatlar şişer ama bizim akıllılar yada işinde bi nebze hükümet düşmanlığı olanlar vergi de vergi deyip liyak ciyak ciyak siyaset yaparlar burda.

Cihazı konulun özelliklerini yapabildiklerini yapamadıklarını kullandığınız güzel uygulamaları va paylaşın. Devletinizi değil firmaları karalayın bence. Kimse de bu sözümü hakaret nakarat diye algılamasın. Ben yurtdışından gelirken uygun fiyatlı aldım ve memleketimde 150tl kayıt paramı yatırdım helali hoş olsun devletime.

Fiyatları eleştirelim ama sebebi en son vergiye bağlayalım lütfen.

Bu cihazın abd satış fiyatı bin dolar ise bu firmalar gidip bin dolardan almıyor arkadaşlar. En fazla 800dolarlardan alıyorlar. O bin dolar Piyasaya sürüş fiyatı.

• quote:

Orijinalden alıntı: yelkenli12

Arabalar fahiş fiyat sebebi devlet

Batı ülkeyi batırmak için elinden gelen getir türlü kahveliği yapıyor kimse dönüp te firmalara Batı’ya vs tek laf etmiyor arkadaş.

Hayır iPhone 2bin tl iken alınan vergi oranı ne ise 6bin tl iken de alınan vergi oranı aynıdır. Her sene telefon vergilerine zam mı geliyor kafanızdaki hayale göre !!! Firmalar soyup soğana çevirdi teknoloji bağımlılarını kimse onlara gık demiyor ama takmış vergiye arkadaş. Nette kısa bi araştırma yapın da dünyada ithal telefonlardan alınan vergi oranlarına bi bakın bi zahmet. Kendileri üretip satanlardan bahsetmiyorum hemen savunma refleksiyle eveleyip gevelemeyin. Ülke savaş veriyor ve bu vergiler olmazsa olmaz arkadaş. Devlet heryerleri teşviği veriyor kendi arabamızı üretelim diye ama aç vampirler buna bile çomak sokuyor. Sonra neymiş arabanın fiyatının yarısı vergiymiş te bilmem neymiş. Alır tabi kardeşim. Fiyatları eleştireceksek bunu sırasıyla aç gözlü firmalardan başlayıp belki en son vergi oranlarının artışına getiririz ancak. 1dolar 4tl bandına yaklaştı ve aç gözlü firmaların kazıklama payı da binince fiyatlar şişer ama bizim akıllılar yada işinde bi nebze hükümet düşmanlığı olanlar vergi de vergi deyip liyak ciyak ciyak siyaset yaparlar burda.

Cihazı konulun özelliklerini yapabildiklerini yapamadıklarını kullandığınız güzel uygulamaları va paylaşın. Devletinizi değil firmaları karalayın bence. Kimse de bu sözümü hakaret nakarat diye algılamasın. Ben yurtdışından gelirken uygun fiyatlı aldım ve memleketimde 150tl kayıt paramı yatırdım helali hoş olsun devletime.

Bu cihazın abd satış fiyatı bin dolar ise bu firmalar gidip bin dolardan almıyor arkadaşlar. En fazla 800dolarlardan alıyorlar. O bin dolar Piyasaya sürüş fiyatı.

Devletinin vergilerine o kadar aşıksan Türkiye’den alıp verdiğinin 10 katı katkıda bulunsaydın da alem delikanlı görseydi.

150 tl yatırmışmış.

https://www.apple.com/tr/shop/buy-iphone/iphone-x/5.8-inç-ekran-64gb-uzay-grisi#00,11,20

Bak bakayım aşağıda KDV ve yasal ücretler toplam kaç TL yazıyor?

• yelkenli12 Y kullanıcısına yanıt
    Cihazı yurt dışından aldım kısmına kadar çok iyi gidiyordun aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasahinemre -- 18 Kasım 2017; 12:2:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Salı gününden beri kullanıyorum cihazı fazlasıyla memnunum. Önceden 7 plus kullanıyordum ufak tefek alışkanlıkların getirdiği zorlanmalar dışında bana pek rahatsızlık vermedi açıkçası boyu plus kullanmaya alışmış bir olarak. Fazlasıyla kılıfla ilgili mesaj gördüm ancak çoğu Spigen gibi rahatlıktan çok güvenliğine önem veren kalın kılıflar. Daha ince önerenileceğiniz kılıf var mı gördüğünüz dikkatinizi çeken?

• quote:

Orijinalden alıntı: GrıezmaNN

quote:

Orijinalden alıntı: yelkenli12

Arabalar fahiş fiyat sebebi devlet

Devletinin vergilerine o kadar aşıksan Türkiye’den alıp verdiğinin 10 katı katkıda bulunsaydın da alem delikanlı görseydi.

150 tl yatırmışmış.

https://www.apple.com/tr/shop/buy-iphone/iphone-x/5.8-inç-ekran-64gb-uzay-grisi#00,11,20

Bak bakayım aşağıda KDV ve yasal ücretler toplam kaç TL yazıyor?

Yurtiçinden almak devletime yarar sağlar belki ama aç gözlü firmalara daha çok yarayacak. Ve ben zaten 150 tl dolaylı vergi ödemiş oldum. Sen Apple’ın ya da firmaların sözcülüğünü yapacağına devletinin savunmacılığını yap bence. Burda düz bi soru soruyorum : telefon 2 bin tl iken alınan vergi oranı ile (dikkat et ORAN diyorum) 6bin tl iken alınan oranlar farklı mı?!!!

2 binden örneğin 350tl vergi alır devlet ama 6binden orana göre de o düzeyde vergi ödemesi yapılır otomatik olarak. Bunun tek çözümü var ülkemizde üretim yapılması. Almanya da iPhone san vergi alınmıyor mu acaba ?!! Ama aç gözlü firmalar orada gidip 800dolardan aldıkları iPhone ları kendi ülkelerinde vergi Kar vs 1150 euro seviyelerinden satıyorlar.

• Günlük leş gibi sigara içen alkol alan tipler bir telefona bu kadar para verilir mi diyor.

İsteyen istediğine verir kardeşim gölge etmeyin.
  • Beyler bu hafta kanadadan cihaz getırtıcegım eger satıs devam edıyorsa.Torontoda vergi % 13 müş.

Vergi iadesi alabiliyormuyuz acaba bilgisi olan varmı .(Kesın bılgı lazım )

• quote:

Orijinalden alıntı: karasahinemre

Cihazı yurt dışından aldım kısmına kadar çok iyi gidiyordun aslında

Kardeşim cihaz çıktığında yurtdışındaydım oradan aldım. Vergi vermemek için mi yurtdışından aldım acaba ?!!!

Yurtiçinden alacak olsam bu fahiş fiyatın sebebini devlete maletmem hemen. Önce firmalardan başlarım eleştirmeye ve vergiye en son gelirim belki. Hatta önce kendimi de keştirirm bu fiyatlara alıyorum diye. Algılarınızı açın lütfen ve hemen savunma refleksleriyle cevap vermeyin

Valla kusura bakma ama yok ötv yok trt diye vergi çıkarana keserim ben bu fiyatları.

Yakında tuvalete bile vergi alacaklar.
    Hocam bak şöyle yapalım önce bana neden kurun bu kadar yüksek olduğunu açıkla ondan sonra da bu cihazlardan ne kadar vergi alındığını açıkla. Ha bir de biraz araştırma yap dünyada en pahalı iPhone u kim alıyor? Benzini kim alıyor? Eti kim alıyor? Kimin asgari ücretiyle ne kadar eve ekmek götürülebiliyor? Ondan sonra devam edelim konuşmaya.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Apple, argesi, reklamları, üretim aşaması, çalıştırdığı insan sayısı.... tüm bunlar neticesinde ürün için bir fiyat belirliyor ve gelir elde ediyor. Bizim bildiğimiz satış fiyatı : 1000$

Peki bizim devletimiz ne yapıyor.
    TRT vergisi: 1000$ ın %10'unu TRT vergisi olarak alıyor ve bu miktarı 1000$ ın üzerine koyuyor. Oldu mu 1.100$
    ÖTV: 1.100$'ın %25in alıyor ve bunu da ekliyo üzerine ve oldu mu 1.375$
    KDV: 1.375$'ın %18ini alıyor ve oldu mu 1.622$

Özetle bizim devletimiz hiçbir şey yapmadan cihazın %50 sinden fazlasını vergi adı altında vatandaştan zorla alıyor. Muhtemelen devletimizin aldığı haksız kazanç, apple'ın yurtdışındaki mağazalara verdiği ürünlerden kazandığı gelirden dahi fazladır.
  • Şuan önsipariş verdim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • KANADA da VERGİ İADESİ VARMI APPLE STORE Da.?

• quote:

Orijinalden alıntı: major24

Apple, argesi, reklamları, üretim aşaması, çalıştırdığı insan sayısı.... tüm bunlar neticesinde ürün için bir fiyat belirliyor ve gelir elde ediyor. Bizim bildiğimiz satış fiyatı : 1000$

Peki bizim devletimiz ne yapıyor.
    TRT vergisi: 1000$ ın %10'unu TRT vergisi olarak alıyor ve bu miktarı 1000$ ın üzerine koyuyor. Oldu mu 1.100$
    ÖTV: 1.100$'ın %25in alıyor ve bunu da ekliyo üzerine ve oldu mu 1.375$
    KDV: 1.375$'ın %18ini alıyor ve oldu mu 1.622$

Özetle bizim devletimiz hiçbir şey yapmadan cihazın %50 sinden fazlasını vergi adı altında vatandaştan zorla alıyor. Muhtemelen devletimizin aldığı haksız kazanç, apple'ın yurtdışındaki mağazalara verdiği ürünlerden kazandığı gelirden dahi fazladır.

Hesabınıza göre şu an 1622 dolardan 6250 tl civarı ediyor iPhone x :-)

• hakangündüz H kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar açıklandıığında kur böyle değildi.
  • Apple iPhone X [ANA KONU]

mesela ne oldu da o fiyat ndi?!! devlet vergiyi mi sildi yoksa?!!

arkadaşlar bilerek mi yapıyorsunuz nedir anlamadım

bakın tekrar ediyorum yüksek fiyatları eleştirmye başlayacaksak sıralama şu şekilde oacak:

1: aç gözlü üretici
    2: aç gözlü aracı satıcı firmalar
    3: 1doları 4 tl yapan döviz yamyamları
    4: vergi oranları
    5: kendimiz!!

• quote:

Orijinalden alıntı: guitarist02

Salı gününden beri kullanıyorum cihazı fazlasıyla memnunum. Önceden 7 plus kullanıyordum ufak tefek alışkanlıkların getirdiği zorlanmalar dışında bana pek rahatsızlık vermedi açıkçası boyu plus kullanmaya alışmış bir olarak. Fazlasıyla kılıfla ilgili mesaj gördüm ancak çoğu Spigen gibi rahatlıktan çok güvenliğine önem veren kalın kılıflar. Daha ince önerenileceğiniz kılıf var mı gördüğünüz dikkatinizi çeken?

bodyguardz markarsının ürünleri iyidir. %10 indirim kuponu da veriyorlar ( ben sipariş ederken vermemişti )Ama spigen gibi biraz kalındır.
    Kalınlık istemiyorsanız şeffaf kılıf kullananın (spigen olabilir ) Ama güvenlik gerekçesiyle bodyguardz da bulunmaz. Ayrıca ne kadar ince kılıf o kadar düşük güvenlik demektir. ortasını almakta fayda var.

(şeffaf kılıf kullanacağınıza orj. aksesuarlardan almanızı tavsiye ederim. )

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.