Şimdi Ara

Apple iPhone X [ANA KONU] (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.228
Cevap
141
Favori
834.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şu an 128 var yetmiyor.

1 oyun indirmeye kalksan 10-15 gb zaten.
  • hakangündüz H kullanıcısına yanıt
    Telefonu iade etmek için almıyoruz ki hocam :) Evet büyük kolaylık, büyük rahatlık, ben de Apple Store'dan alışveriş yapmayı tercih ediyorum ama Turkcell'in de 300 TL indirim konusu... 100 TL daha ucuz + 200 TL değerinde şarj cihazı hediye ediyorlar. Kullanma sat, telefon daha ucuza gelsin mesela. Üstelik tecrübeyle sabittir Apple'dan 24 Kasım gecesi almaya kalktığında yeterince hızlı olmazsan 5-10 dk içinde gönderim süresi 1-2 haftayı bulabilir maalesef.

Bu arada daha önce Turkcell'den cihaz alan varsa yanıtlayabilir mi? Oldu da bi sorun oldu veya rengini beğenmedik, iade süreci ve süresi nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • major24 M kullanıcısına yanıt
    Peki kurumsal olarak hangi şirketler geçiyor bir bilginiz var mı?

• Milletteki lükse bak 256 gb kapasiteli telefon kullanıyor. 20 yıl önce internetin 1 mb olduğu, sınırsız internetin olmadığı zamanlarda böyle dizi film arşivleri yapılırdı. O yüzden herkes yüksek kapasiteli hdd peşinde koşardı. Şimdi internetler 20-30-50 mb olmuş, sınırsız internet her yerde ama insanlar 256 gb alıp film dizi oyun arşivi kurma derdinde ilginç.

Benim 6s im 16 gb ve içinde ihtiyaç duyabileceğim tüm uygulamalar var. Ha 32 lik olsa daha tatlı olurdu ona lafım yok. Hadi oyun foto hastaları 64 lük alsın onu da bir nebze anlayacağım da 256 gb lık telefon nedir aga. 50 gb lık Ps4 oyunları iPhone a yüklenir oldu da haberimiz mi yok acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: ceh.meh

Milletteki lükse bak 256 gb kapasiteli telefon kullanıyor. 20 yıl önce internetin 1 mb olduğu, sınırsız internetin olmadığı zamanlarda böyle dizi film arşivleri yapılırdı. O yüzden herkes yüksek kapasiteli hdd peşinde koşardı. Şimdi internetler 20-30-50 mb olmuş, sınırsız internet her yerde ama insanlar 256 gb alıp film dizi oyun arşivi kurma derdinde ilginç.

Benim 6s im 16 gb ve içinde ihtiyaç duyabileceğim tüm uygulamalar var. Ha 32 lik olsa daha tatlı olurdu ona lafım yok. Hadi oyun foto hastaları 64 lük alsın onu da bir nebze anlayacağım da 256 gb lık telefon nedir aga. 50 gb lık Ps4 oyunları iPhone a yüklenir oldu da haberimiz mi yok acaba.

Senin ki kac gb benim ki 256 diyerek masaya koymak icin sanirim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

Turkcell' den kredi kartı ile tek çekim aldığım zaman bunu banka vs ile taksitlendirebiliyor muyuz, kaç taksit olabiliyor?

Banka kesinlikle taksitlendirme yapmiyor telefon alimlarina bunu tek cekim yapip taksitlendirme istesen bile uzgunum

• Exaliburcigo E kullanıcısına yanıt
    Çektikten sonra online işlemlere girip dönem işlemlerine gir orada taksitlendir var :D

Evet alırken yapmıyor ama sonra internet bankacılığından yapıyorsun
  • KAEC kullanıcısına yanıt
    HOCam bende 64-256 arasindayim da dediginiz dusundurdu beni. Ama 10-15 gb lik oyun ben hic gormedim, cok var mi boyle oyun?

• Zerathull kullanıcısına yanıt
    Yüksek grafikli oyun oynayacaksan 9-10 gb en düştüğü.
  • Evet hafızayla hava atıyoruz :D bu forumda ne kadar çok boş konuşan insanlar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: major24

quote:

Orijinalden alıntı: Exaliburcigo

Onu beklesem şunu beklesem diyorsunuz asıl beklemeniz gereken gun black friday yani 1 hafta icinde cesitli magazalar belli miktarda alisverislere yuksek miktarda kuponlar verecekler sabirli olun

Evet black friday'de kupon indirimleri olacaktır AMA o firmaların yerinde olsam bu kadar rağbet gören iphone X i bu etkinliğe dahil etmezdim. Nasılsa her türlü satış yapacaklar.

Bu arada bende sipariş ettim az önce turkcell üzerinden. Kurumsal olarak sipariş ettiğim için 900 TL cik bir vergi indirimi olacak :)

hocam şirket üzerine telefon alırken ne yapmak gerekiyor. ödeme yaparken 900 tl düşerek mi ödüyoruz. şirket in tipi şekli önemli mi.mesela bi bakkal market kasap bile alabilirmi. alırken neler yapmak gerekir açıklarmısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: KAEC

Çektikten sonra online işlemlere girip dönem işlemlerine gir orada taksitlendir var :D

Evet alırken yapmıyor ama sonra internet bankacılığından yapıyorsun

Bankaların fikri degisti ise bilemem ben gecen sene esime telefon alacaktım ve taksitlendirme islemini sordum kabul etmiyorlar telefon icin yapılan tek cekimlerin taksitlendirme yapılmadıgını soylediler

• quote:

Evet hafızayla hava atıyoruz :D bu forumda ne kadar çok boş konuşan insanlar var

Arkadasım sen herseyi neden uzerine alıyorsun orada bir genelleme var 256 gb kullanacak insan agir oyunlar ve dizi film arsivi kullaniyor olmasi gerekir birisi demis ki mesela 256 al 3 4 sene kullan daha da baska bir soz bulamiyorum bunun uzerine haydi sana hayirli isler

Apple iPhone X [ANA KONU]

Benim postumun üzerine yazmışsın alınmayıp ne yapacağım ?
    Sen müşteri hizmetlerine ben telefon aldım tek çekim bunu taksitlendirecem dersen tabii olmaz.

Bir alışverişim oldu bunu taksite böldürmek istiyorum dersen sorun olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Sen müşteri hizmetlerine ben telefon aldım tek çekim bunu taksitlendirecem dersen tabii olmaz.

Bir alışverişim oldu bunu taksite böldürmek istiyorum dersen sorun olmaz

Bu soylediginizde mantık var mı sizce banka her zaman satmak ister bankanin isine gelir ki ben oyle birsey soylemedim bana soylenen aldiginiz urun cep telefonu ise taksitlendirme yapilmadigi yani zaten adamlar goruyor yapilan alisverisi

• quote:

Orijinalden alıntı: hakangündüz

Arkadaslar az önce apple ile görüstum 15 Kasım 15 ocak arası alınan tüm ürünlerde 15 ocağa kadar iade hakkı vermişler telefondaki bayan söyle anlatıyor örneğin iphone x aldınız 24 kasımda 10 ocağa kadar kullanıp rengini begenmediniz veya telefon artık hoşunuza gitmez oldu direk iade edebileceksiniz dedi. Böyle bir kolaylık huzur varken başka yerden almak mantığa ters

Akasya ve zorluda da oluyormu yoksa sadece online shopta mi?

• quote:

Apple iPhone X [ANA KONU]

Benim postumun üzerine yazmışsın alınmayıp ne yapacağım ?

Yahu adam seni alintilayip yazdiysa ben ne yapabilirim :) ben ona fikrimi soyledim onu alintiladim

• quote:

Orijinalden alıntı: iron4233

quote:

Orijinalden alıntı: major24

quote:

Orijinalden alıntı: Exaliburcigo

Onu beklesem şunu beklesem diyorsunuz asıl beklemeniz gereken gun black friday yani 1 hafta icinde cesitli magazalar belli miktarda alisverislere yuksek miktarda kuponlar verecekler sabirli olun

Evet black friday'de kupon indirimleri olacaktır AMA o firmaların yerinde olsam bu kadar rağbet gören iphone X i bu etkinliğe dahil etmezdim. Nasılsa her türlü satış yapacaklar.

Bu arada bende sipariş ettim az önce turkcell üzerinden. Kurumsal olarak sipariş ettiğim için 900 TL cik bir vergi indirimi olacak :)

hocam şirket üzerine telefon alırken ne yapmak gerekiyor. ödeme yaparken 900 tl düşerek mi ödüyoruz. şirket in tipi şekli önemli mi.mesela bi bakkal market kasap bile alabilirmi. alırken neler yapmak gerekir açıklarmısınız

Şirket tipi, şekli şemali ne olması gerekiyor bilmiyorum (muhasebeciye sorabilirsiniz)
    Kurumsal olarak satın alıyorsunuz, böylece vergi numarası istiyorlar sizden. Bireysel şirketlerde vergi no yerine TC kimlik numarası girilir AMa turkcell gibi vergi numarası 10 hane ile sınırlandırılmış yerlere TC (11hane) giremeyeceğiniz için vergi no giriyorsunuz. Ve telefonun tutarı ne ise aynen ödüyorsunuz. Faturayı vergi beyanında kullanıyorsunuz ve telefondan gelen 915 TL lik vergiyi (64gb için) gider olarak düşüyorsun. (Yada tanıdık birinin şirketi var ise onun üstüne alırsın telefonu, kdv'yi sana elden nakit öder yada kdv ye %50 ortak olursun 2 taraf da kazanır :)

Güzel kardeşim, taksitlendirme yaparken cep telefonu muhabbeti olmayacak.

Alışveriş yaptım bunu böl diceksin.

Sonuçta kredi kartı alışveriş açıklamasında telefon diye yazmıyor bu

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.