DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Apple iPhone X [ANA KONU]
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yelkenli12 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
8.940
Cevap
153
Favori
380.475
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> Apple iPhone X [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1689 Mesaj
      16 Kasım 2017 16:02:54
      quote:

Orijinalden alıntı: TheMarjinaLs

quote:

Orijinalden alıntı: gunbah

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yelkenli12

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yelkenli12

quote:

Elimde şuan bir iPhone X - Silver - mevcut .

Model No : A1901

Ürün Kodu : MQAR2LL/A

64 GB T-Mobile .

Troy'da sorgulattim Garanti / Parça Desteği yok diyor 😂HERKES PATLADI MI , YOKSA ŞUAN İÇİN BEN Mİ PATLADIM 😂

BENDE A1901 VAR VE SORGUAMA SNUCU ŞU:

GARANTİ KAPSAMINDADIR. SİZİ YANLIŞ YÖNLENDİRMESİN KİMSE

Merhaba , her cihaz o sistemde "Garanti Varsa Mevcut " ibaresiyle karşımıza çıkıyor .

Bu baktığınız , sadece Online sorgulama . Onemli olan parca desteginin olup olmadigi . Amerika cihaziysa , bir de arayıp sorgulayın Pupa Lydia Troy'dan falan . Umarım dediğiniz gibidir

cihazı seri numarası ile sorguluyorsunuz ve gördüğünüz gibi onarım vs de etkin gösteriyor. telefonla aradığınıda da seri no istenir sizden ve ona göre sistemde yazan neyse onu söylerler. bizim yurtiçi firmaların kopardığı yaygaralara kanmayın. istiyorlar ki o paralar kendi ceplerine girsin

Ben eski bir çalışanım. Bana verilen bilgi , herhangi bir sekilde beni kopartmak icin verilen bilgi degil.

Sizin baktiginiz normal , herkesin erişebilecegi bir platform . Bunun birde Apple'in kendine ozel platformu var . Verilen bilgi bana o yonde . Sizden ricam , yarin bir yetkili servise - eger amerika cihazina sahipsenkz - sorgulatip buraya yazmanız

Saygılar , sevgiler ☺️

Madem eski bir çalışansın söyle o zaman

Appleın kendi sitesinden sorgalayıp 1 yıl garantilidir yazısından sonra alınan cihaza o model TR de garantili değil diyorlar

1- apple sitesindeki bilgiler mi milleti kandırıyor

2- servistekiler mi? Milleti gondiklemeye çalışıyor

Ben resmi sitedeki bilgiyi baz alırım sizin önünüzdeki ekran beni hiç ilgilendirmez

Ben anlatamadım galiba :) Daha anlaşılır bir şekilde yazayım anlayabileceğinizi umuyorum .

https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/ Bu websitesi üzerinden cihaz farketmeksizin ( Model no vs A1901 harici örneğin ) eğer cihaz yeni alınmışsa ve aktifleştirilmişse , garantisi var gözükür . Bunda mutabık olmalıyız .

Ancak bir Apple magazasına gidince , o adamın elinde tuttuğu iPad üzerinden şimdi aşağıda yazacağım kesin bilgilere erişebiliyorsunuz

Apple'ın dünya genelinde bir cihazın ( iPhone - iPad - Mac - hatta bir Apple Kılıfı dahi ) geçmişini sorgulayabildiği bir platformu var . Buna tüketiciler erişemez . Bu platform'da , sahip oldugunuz cihaz ila alakalı Apple Destek uzerinden websitesinde bir arıza için telefonla destek bile alsanız gözükür . Cihazın seri no / imeisi ile , değişen bir parça var mı yok mu , Türkiye'de parça destegi mevcut mu değil mi hepsi çıkar .

Sizi " gondiklemez " belki ama bir telefon aldınız diyelim ve yukarıdaki websitesinden baktiniz Turkiye'de garantisi var ama camı kırılmış ve Apple'da degistirilmiş . Adam sana söylemezse bunu bilmen mumkun degil , ancak Apple'a gidince öğrenirsin , sonra " anaaa gondiklenmişiz " diye ağzı açık bakarsın

Ben burada , bilgim dahilinde insanlara bir bilgi paylaştım

Ve hatta Türkiye Piyasasına çıktıktan sonra belki Amerika cihazlarinin parca destek ( değişim ) guncellemesi gelebilir oldugunu da söyledim . Keza Apple zaten yurtdısı cihazlarına bakmıyor , bu sadece yetkili servislerde hizmet alınabilir olduğu anlamına geliyor .

Buraya ezbere yorum yapacağına " gondiklemesinler " kimseyi diye bir bilgi paylaştım . Elinde iPhone Amerika urunu olan var sa bir sorsun yetkili servislere sadece . Bir bilgi paylaştım , yine burnumdan getirmeye başladınız

Arkadaş selam,
      sen neden üzerine alındınki ben apple servisindekiler icin söyledim "gondikliyorlarmı" diye.. ayrıca yazdıklarını net anladım ama ben analatamadım galiba,
      şimdi diyelimki sen mercedes bir araba almak istedin. girdin mercedes in internet sitesine baktın tüm özelliklerine garanti durumuna parca durumuna vs. baktın hersey var yazıyor. uzerine birde TR De 1 yılda garantilidir yazıyor. sonra sen aldın mercedesi arıza yaptı ve yetkili servise gittin. ordaki dediki dur bu TR de garantili degil. bakın bizdeki ekranda bu yazıyor.

şimdi sen mercedes almıs birisin yani müşterisin
      senin için resmi sitedeki baktıgın bilgimi dogurudur, yoksa senin göremedigin sadece servistekilerin gordugu bilgimi doğrudur. hangisini kabul edersin.
      |
      |

iphone X gri , Sony xperia xz1 ,ipad pro, Yasamimda edindigim en buyuk bilgi budur; Kendi kendine yardim etmeyi bilmeyene , hic kimse yardim etmez.
    • Binbaşı
      1689 Mesaj
      16 Kasım 2017 16:04:14
      quote:

Orijinalden alıntı: volie82

Selam arkadaşlar

App store den uygulama indirmek istediğim zaman

İnmiyor..

Çift tıkla yazan bir mesaj geliyor

Olmadı bir türlü.. Acil yardım...)

Teşekkürler...

çift tıkla dendiginde power tusunu iki kez tıkla ekrana bak face id ile yukluyor :)
      |
      |

iphone X gri , Sony xperia xz1 ,ipad pro, Yasamimda edindigim en buyuk bilgi budur; Kendi kendine yardim etmeyi bilmeyene , hic kimse yardim etmez.
    • Binbaşı
      1383 Mesaj
      16 Kasım 2017 16:06:38
      Eyvallah hocam öyle böyle derken

Bulduk sonunda yaptık))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Xperia Z - ZR - Z1
    • Yüzbaşı
      375 Mesaj
      16 Kasım 2017 16:17:53
      Tr de 6100 tl den satılacak

Yurtdışı alırsak ortalama 1000 lira gibi daha ucuza mal olacak. Tr de 2 yıl garanti olacak. Hangisi daha mantıklı karar veremedim bi türlü. Artı eksiyle fikirleriniz nedir.

xbox gamertag : iron4233
    • Yarbay
      3441 Mesaj
      16 Kasım 2017 16:38:01
      quote:

Orijinalden alıntı: iron4233

Yurtdışı alırsak ortalama 1000 lira gibi daha ucuza mal olacak. Tr de 2 yıl garanti olacak. Hangisi daha mantıklı karar veremedim bi türlü. Artı eksiyle fikirleriniz nedir.

1000 TL için 5000 TL ödeyip garantisiz telefon kullanmanın anlamı yok. Ya 6099 TL den alın. Yada operatörlerden kapalı kutu satmaya çalışan kişilerden yaklaşık 5500-5600 TL den alabilirsiniz

• Yüzbaşı
      494 Mesaj
      16 Kasım 2017 17:07:15

1 yıl sigara içmeyip bu telefonu alabilirsin :)
      |
      |
      mali76 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1689 Mesaj
      16 Kasım 2017 17:39:14
      quote:

Orijinalden alıntı: iron4233

Ülkesine göre degisir ama ben 4800 e maal ettim hersey dahil. 1300 TL fark ciddi bir fark. bence garanti kısmında mümkünse 1 yıl olandan bulun yurt dısından alın. vermeyin bu kadar para

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunbah -- 16 Kasım 2017; 17:39:53 >

• Yüzbaşı
      375 Mesaj
      16 Kasım 2017 18:37:48

Operatörden alandan almak da mantıklı. 2sinin ortası durumu.

|
      |
      major24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      375 Mesaj
      16 Kasım 2017 18:41:54

4800 e mal etsem bende almak isterim. Yalnız ben ileriyi düşünerek 256 gb olanindan almayı düşünüyorum. Mevcut telefonumu 4 yıl önce aldım ama şimdi uygulamaya yükleyecek hafızası yok. Bi kaç sene sonra uygulamalar ve kaliteli videolar arttıkça hafıza yetmez gibi geliyor. Eğer 5000 5500 liraya alabilirsem 256 lık alacam

|
      |
      gunbah kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4486 Mesaj
      16 Kasım 2017 19:06:12

Teslim almayınca imzan olmayacak

|
      |
      KAEC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      16 Kasım 2017 19:13:17

Bilgi için teşekkürler, yanlış bildiğimiz bir bilgi düzelttiniz.

|
      |
      TheMarjinaLs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1110 Mesaj
      16 Kasım 2017 19:47:44
      Akasya apple

|
      |

• Yüzbaşı
      494 Mesaj
      16 Kasım 2017 20:33:31
      https://forum.donanimhaber.com/aras-kargo-da-yasadigim-8000-tl-degerindeki-hirsizlik--129911329

Bir hırsızlık vakası daha ulan bu ülkede kime güveneceğiz biz

• Yüzbaşı
      505 Mesaj
      16 Kasım 2017 20:49:05
      Singapurdayim a1865 ve a1901 mollerini alma sansim var hangisi Turkiye icin daha caziptir acaba

• Yüzbaşı
      259 Mesaj
      16 Kasım 2017 21:02:44
      quote:

Orijinalden alıntı: KAEC

https://forum.donanimhaber.com/aras-kargo-da-yasadigim-8000-tl-degerindeki-hirsizlik--129911329

Bir hırsızlık vakası daha ulan bu ülkede kime güveneceğiz biz

Bende çıkınca hepsıburada'dan almayı dusunuyordum boyle gorunce korkmaya basladım cekındım ınsallah aras kargoyla calısmıyorlardır.

• Yüzbaşı
      494 Mesaj
      16 Kasım 2017 21:04:53

Hepsiburada aras ile çalışıyor benim aldığım adam mng ile çalışıyor ama korkuyorum iptal mi etsem
      |
      |
      1BaDBoY1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      259 Mesaj
      16 Kasım 2017 21:08:59
      quote:

Orijinalden alıntı: KAEC

Hepsiburada aras ile çalışıyor benim aldığım adam mng ile çalışıyor ama korkuyorum iptal mi etsem

Bu ara aras kargoyla ılgılı bırcok calındı haberi gordum hakkını alsan bıle cok ugrastırırlar aldıgına alcagına pısman olursun..İstanbul'a hepsiburada'nın bugun teslımat secenegı varmıs aynı gun urunu teslım edıyorlarmıs oyle olunca kargo ıle vermezler kendılerı getırırler dıye tahmın edıyorum 10 tl fazladan alıyorlarmıs.6000 bın tl'lık telefon gıtcegıne 10 tl fazladan vercez artık.
      |
      |

• Çavuş
      42 Mesaj
      16 Kasım 2017 21:51:09

Hiç kafan karışmasın hocam. Aynısı bana 8 plus da olmuştu. Cihaz Türkiye’de satışa sunulmadan yurtdışından alınan cihazların garantisi servis sağlayıcılarda gözükmüyor. Eşime aldığım 8 Plus’ın ikinci gün ekranı bozuldu ve Pupa ve Lydia garanti gözükmüyor dedi. Apple ile görüştüğümde Türkiye’de satışa çıkınca görecekler o zaman servise verebilirsiniz dedi. 3 gün sonra Türkiye’de satış başladı ve ben cihazı servise verdim, değiştirdiler. Bu arada insanların yanıldığı bir nokta var. Apple’den yapılan garanti sorgulamasında gözüken garanti tam olarak Türkiye garantisini ifade etmiyor. Gözüken garanti cihazın Apple sisteminde garanti süresini ifade ediyor. Yani Verizon vb. CDMA cihaz alanda garanti sorguladığında garanti görünecektir. Fakat aslında garantisi Türkiye’de geçmeyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstfrslan -- 16 Kasım 2017; 21:52:32 >
      |
      |
      TheMarjinaLs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1353 Mesaj
      16 Kasım 2017 21:52:14
      Arkadaslar bu ayın 23 de vatanbilgisayar yada mediamarkt da gece satısı olurmu yaparlarmı bilgisi olan varmı saybılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      8572 Mesaj
      16 Kasım 2017 22:05:20
      Turkcell' in satışından ümidim yok ama insan yine de merak ediyor.
      |
      |

Reklamlar
SEO
paykasa
Erkek yüzük modelleri
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,682
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.