Şimdi Ara

Apple iPhone X [ANA KONU] (195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.229
Cevap
141
Favori
834.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bizim ülkemiz vergileri yüzünden oluşan bi durum diğer ülkelerde fiyat indi zaten biz de de TRT vergisi kalksa ve KDV oranı düşse bak nasıl ucuz oluyor Apple hiçbir zaman ülkelerin vergi sistemine karışmaz adetidir Samsung sürümden kazanmak ve çok satmak için kendinden ödün veren bir şirket

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sak0575 kullanıcısına yanıt
    Anlayamadim hocam ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyhmus21

Bizim ülkemiz vergileri yüzünden oluşan bi durum diğer ülkelerde fiyat indi zaten biz de de TRT vergisi kalksa ve KDV oranı düşse bak nasıl ucuz oluyor Apple hiçbir zaman ülkelerin vergi sistemine karışmaz adetidir Samsung sürümden kazanmak ve çok satmak için kendinden ödün veren bir şirket

Amerikada note 8 ve iphone x benzer fiyatlara satılıyor arada 50 usd falan var ama buradaki fark inanılmaz bunu vergi ile değerlendiremessin çünkü samsungda vergi veriyor. Apple tamamen yüksek karlılık üzerine kurulmuş bir şirket adamlar hızlı şarj kablosunu bile size layık görmüyor ekstra para vericen bana diyor halen yok ülkemizde vergi var da bilmem ne de savunuyorsunuz. Neyse kimse tabi ben enayiyim demek istemez savunmaya devam

• quote:

Orijinalden alıntı: Selim_1905

quote:

Orijinalden alıntı: pusat1249

Turkcell de 400tl imdirşm kodu ile 5600tl geliyor iphone x 64gb daha ucuza satılan yer varmı?

Sanmıyorum hocam daha ucuza bulamazsınız turkcell müşterisi değilim ben aldığımda en uygunu turk telekomdu o da 5950 tl

400 tl indirim nasıl oluyor?

• eediz kullanıcısına yanıt
    Turkcell sarı kutu diye bi şey yapmış kullanıcıları için sanırım sarı kutu ile alınca 400 lira indirim yapıyormuş

sarı kutu yıllardır olan birşey.
    yılbaşı kampanyası yapmışlar.
    eğer sarı kutunda 8000 puanın varsa iphone x'te 400 tl. indirim veriyor.
    ayrıca zaten turkcell, apple store'den 100 tl daha ucuz, biliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarıkanaryam

sarı kutu yıllardır olan birşey.
    yılbaşı kampanyası yapmışlar.
    eğer sarı kutunda 8000 puanın varsa iphone x'te 400 tl. indirim veriyor.
    ayrıca zaten turkcell, apple store'den 100 tl daha ucuz, biliyorsunuz.

tühh ya geçen ay kapattırdım 8000 puanımda vardı zaten. Ama silindi galiba
    turkcell hattınız vardı ve onumu kapattırdınız, hat tamamen kapandıysa malesef silinmiştir puanlarda tabiki..
  • maho2306 kullanıcısına yanıt
    Apple yıllardır böyle yani savunmuyoruz ama vergiler Türkiye de iki katı fazla vergiler ve milli gelirimiz düşük avrupadaki telefonu çok zorlanmadan alırken biz bi araba dolusu para veriyoruz 8 plus 800 dolar adamlar hiç fiyat değişti mi hayır e o zaman adam nerden kar edecek tabi ki karı düşünecek sen zararına telefonun şu satıp yenisini bi ton paraya alırmışım hayır alan enayi almayan akıllı o zaman lamborgini ye binen ve alanda enayi gitsin Toros alsın

Hesaba kitaba geçersek

TRT vergisi

ÖTV

KDV

2.189tl sırf vergi KDV %18 oranı %5 e düşür TRT vergisini kaldır

1650 ye yakın parayı ekle al 5650 oldu daha ucuza geldi

Samsung ta vergi veriyormuş Samsung satış ve kar için herşeyi yapar Samsung servisini düzeltsin önce Samsung alınır mı millet note 7 olayından sonra iyice soğudu yeni alınan s7 edge telefonu ekranını oturtamayıp bir de pişkin pişkin arkadaşlar yapamamış siz bir daha servise gönderin kesin yaparız diyorlar benim telefonum niye 1 ay serviste yatsın Apple hemen yenisini veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyhmus21 -- 13 Aralık 2017; 12:36:29 >

• selamlar x aldım 5den aktarım yapamıyorum yardımcı olabilicek arkadaş var mı tesekkürler

• berkans kullanıcısına yanıt
    Peki hocam o kablolardan alıp yanına bir de şundan kullansak hızlı şarj olur mu yine acaba?
    http://www.hepsiburada.com/apple-lightning-to-micro-usb-adaptor-md820zm-a-ithalatci-garantili-pm-teldataapplligmic

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßlaCKFOX -- 13 Aralık 2017; 13:4:17 >
  • Arkadaşlar günaydın. Ben de Amerikadan sprint modeliyle yanınızdayım. Ancak bir sorum olacaktı. ilk telefon yüklemelerini yaparken icloud kısmında kalıyor cihaz. ilersine gitmiyor. Resimlerde göstermeye çalıştım

Apple iPhone X [ANA KONU]

Apple iPhone X [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: malkockose

selamlar x aldım 5den aktarım yapamıyorum yardımcı olabilicek arkadaş var mı tesekkürler

nedır problemınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßlaCKFOX

Peki hocam o kablolardan alıp yanına bir de şundan kullansak hızlı şarj olur mu yine acaba?
    http://www.hepsiburada.com/apple-lightning-to-micro-usb-adaptor-md820zm-a-ithalatci-garantili-pm-teldataapplligmic

Hayır hocam buda yaramaz.

Sadece USB-c to lıghnıng almanız gerekıyor hızlı sarj ıcın. Onuda su an sadece Apple satıyor. Henuz ucuncu partı uretıcılere lısans vermedı.

• Turkcell den 400 tl indirimle 5600 e iphone x aldım umarim yakin zamanda gönderilir bu kampanyadan yararlanmak isteyenler bence firsati kaçırmasinlar

• quote:

Orijinalden alıntı: seyhmus21

Vergı olayı ulkemızde malesef cok fahıs yerlerde ama gecen gun facebookta bır Brezılya'lının yazısını okuyunca resmen halımıze sukreder oldum.

Brezılya'da iPhone X tam olarak 2350 dolarmıs.

7.799,00 Real yani 9000 liradan fazla ediyor.
  • Arkadaşlar konuyla alakasız olacak ama iphone üzerinden whats app ta video paylaştığımda 1.5 dk gönderiyor.
    Fakat arkadaşlarım samsung üzerinden 4 dk videolar gönderebiliyorlar.
    Video kalitesiyle mi alakalı diyeceğim ama instadan kaydettiğim videoları da kısa süreli gönderiyor.

Ayfonlara özgü bir durum mudur
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarıkanaryam

turkcell hattınız vardı ve onumu kapattırdınız, hat tamamen kapandıysa malesef silinmiştir puanlarda tabiki..

taşıma yaptım ya evet silinmiştir. Keşke aktarsaydım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedoctor1907

Turkcell den 400 tl indirimle 5600 e iphone x aldım umarim yakin zamanda gönderilir bu kampanyadan yararlanmak isteyenler bence firsati kaçırmasinlar

turkcell.com.tr den aldınız değilmi?

alırken, varış tarihi vs. gösteriyormu, tahmini size ulaşma süresi nedir?
  • berkans kullanıcısına yanıt
    bilgilerim geçmiyor hocam. ios11 oldugu icin olabılır mı?

• 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.