Şimdi Ara

Apple iPhone X [ANA KONU] (192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.228
Cevap
141
Favori
834.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • netflix dışında düzgün yabancı dizi izleme platformu yok değil mi?

diji var bende ama çoğu dizi yok malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selim_1905

Arkadaşlar hızlı şarj için hangi başlığı önerirsiniz ve markası apple olmazsa cihaz açısından sıkıntı yaratır mı

Apple'da hızlı sarj yapabılmek ıcın ıkı seye ıhtıyac vardır.

1. USB-C orıjınal kablo(Apple henuz ucuncu partı uretıcılere kablo uretımı ıcın lısans vermedı o yuzden mecburen 125tl bayılmak zorundayız)
    2. Apple 29W, 61W, or 87W USB-C Guc adaptoru veya USB Power Delivery (USB-PD) standartını destekleyen ucuncu partı USB-C adaptoru. Burası cok onemlı cunku eger ucuncu partı aldıgınız sarj USB-PD desteklemıyorsa hızlı sarj ozellıgınden yararlanamassınız.

Mesrela asagıdakı urunde
    https://www.amazon.com/gp/product/B074C2VZ2T/ref=ox_sc_act_title_9?smid=A142BGUZC6UH73&psc=1

USB-PD var.Dolayısıyla bu urun hızlı sarjı USB-C kablosu ıle yaptıgınız zaman destekler.

Aynı sekılde araclar ıcın :
    https://www.amazon.com/gp/product/B0746H8KTL/ref=ox_sc_act_title_17?smid=A4IOCQ24NS0YV&psc=1

Bu urunde de USB power delıvery oldugu ıcın Apple USB-C kablosu ıle beraber kullandıgınız zaman, arabanızda telefonunuzu yarım saat ıcerısınde yuzde 50 sarj edebılırsınız. (0'dan baslamak kaydı ıle)

Bakın mesela bu arac sarjı aynı zamanda quıck charge'da desteklıyor ancak USB-a yanı bıldıgımız standard usb sarjları ıle. Urunde zaten acıkca soylenmıs iPhone hızlı sarjı ıcın lutfen uygun Apple USB-C kablosu kullanın demıs.

Yanı kısaca hızlı sarj sadece USB-C uzerınden gerceklestırılıyor bunu belırteyım.

Ha yukarıdakı tabloya baktıgımız zaman ıse USB-C ıle normal USB arasında daglar kadar fark mı var ? Hayır kesınlıkle yok. Sadece ılk yuzde ellıde bıraz fark edıyor. Ornegın 12w adaptor ıle 29w arasında ılk yarım saatte sadece yuzde 10, 29w daha hızlı sarj edıyor. 60 dakıkalık sarjda ıse fark %6'ya dusunuyor.

Sımdı ben nerde hangı sarjı kullanayım ? dersenızde urunlerle ornek vereyım.

Hızlı sarj ıcın oncelıkle Apple orıjınal USB-C kablosu gerekıyor bu kesın. Bu urun su an 129TL.
    https://www.apple.com/tr/shop/product/MK0X2ZM/A/usb-c-lightning-kablosu-1-m

29 W USB‑C Güç Adaptörü ıse hızlı sarj ıcın gerekıyor. Orıjınal Apple alırsanız 239TL
    https://www.apple.com/tr/shop/product/MJ262TU/A/29-w-usb%E2%80%91c-g%C3%BC%C3%A7-adapt%C3%B6r%C3%BC

Toplamda sıze 368TL'ye gelır.

Ben kendım ıcın ne yapacagımı solıyım.

Oncelıkle ben hızlı sarjı sadece arabada ıstıyorum.

Bunun ıcın :

Apple USB - C : 129TL
    Amazon ESR araba sarjı : 24 dolar(kargo dahıl) : 92TL (Lınkı yukarıda)

Evde sarj etmek ıcın ıse

UGREEN USB Type-C 30W : 22 dolar (kargo dahıl): 85TLhttps://www.amazon.com/gp/product/B01GFE90H8/ref=ox_sc_act_title_6?smid=AKXVBT49GGF3B&psc=1

Bu urunu evdekı lıghtnıng kablom ıle kullanacam. Eger cok acıl hızlı sarja ıhtıyacım olursa arabadakı USB-C kablosunu yukarı cıkarırım.

Bunlar harıcı ıse gece yatarken sarj etmek ıcın ıse bır adet :

Normal Kablosuz Sarj cıhazı alacam : 39.90TL
    https://urun.n11.com/sarj-cihazi/wireless-charger-kablosuz-sarj-cihazi-iphone-samsung-P129963041?RENK=BEYAZ&cid=604001&gclid=Cj0KCQiAsK7RBRDzARIsAM2pTZ_FWfhSZAMo3f_KNLBJU3o0hL_LiifIg0Yi0Ib6CxK2bpQsNKPezNUaAk6XEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Bu urun 5W yanı en yavas turden. Tahmını uc saat ve ustunde iPhone sarj olur. Ama onemlı degıl zıra bunu sadece gece uykuda kullanacam. Apple son iOS guncellemesı ıle cıhazlara 7W destegı verdı. Bıraz daha hızlı kablosuz sarj olabılıyorlar. 10W'lık cıhazlarda alabılırsınız.

Sımdı Apple'ın tek urunu alsaydm ne verecektım ?

Toplamda 368TL ıdı.

Ancak ben toplamda 345TL'ye hem evımde yatak odamda kablosuz sarj edecem. Hem salonda hemde arabamda hızlı sarjım olacak.

ha bır alternatıfte yatak odasına kablosuz pad almak yerıne
    https://www.amazon.com/gp/product/B072QB8NZK/ref=ox_sc_act_title_3?smid=AITSA6UN9K0YO&psc=1

Bu urunu alırsınız. Cıhaz hem powerbank hemde kablosuz sarj yapıyor. Yanınızda ıster yataga ıster ofıse tasıyın. Ustelık 7W desteklıyor yanı hızlı kablosuz sarj yapabılıyor. Ancak Turkıye'ye gonderımı kapalı.

Turkıye'de de soyle alternatıflerı var :
    https://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/palemax-t-8000-kablosuz-sarj-powerbank-10000mah-beyaz-318414605

Bu urun ama malesef 5W yanı oldukca yavas sarj edıyor.

Umarım bu anlattıklarım yardımcı olmustur.

• Merhaba arkadaşlar 5300 TL 256 gb kayıtlı fiyat olarak iyi değil mi sizce amerika versiyon
  • aydin6134 A kullanıcısına yanıt
    5300 tl mi..?4600 64 gb buldum cok diyorum 256 ne yapican:)) kayit 150 tl zaten cok para arkadaş:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba bi arkadaşım abd den kendisi için ıphone x aldı fakat telefonu baya bi kurcaladık model numarasını telefonun hiç bi yerinde göremedik(ayarlar, hakkında vs). bende almak istiyorum kısmet olursa 2 gün sonra abd den getirteceğim fakat 1901 model oldupunu nereden anlayabiliriz. yardımıcı olurmusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: frostburn

netflix dışında düzgün yabancı dizi izleme platformu yok değil mi?

diji var bende ama çoğu dizi yok malesef.

yok...
  • Apple iPhone X [ANA KONU]

Çoğu uygulama iPhone x te göçük durumda mesela fizy player tuşu içeri göçtü hiçbir şekilde kullanılmıyor videolarda ana çizgi çubuğu kaybolmuyor umarım bir an önce güncellemeler

• aydin6134 A kullanıcısına yanıt
    Fiyat güzel hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: seyhmus21

Apple iPhone X [ANA KONU]

Çoğu uygulama iPhone x te göçük durumda mesela fizy player tuşu içeri göçtü hiçbir şekilde kullanılmıyor videolarda ana çizgi çubuğu kaybolmuyor umarım bir an önce güncellemeler

Bende dün gece uygulama ıcerısınden maıl atarak sıkayette bulundum sızınde yapmanızı onerırım.

• İphone X'i apple watch 3 ile kullanan var mı acaba ?
  • 1BaDBoY1 kullanıcısına yanıt
    Bugün hoparlör cızırtısı sebebiyle Apple Store Zorluya gittim. Klasik kendi testlerini yaptılar herhangi bi sıkıntı yok dediler.
    Telefonu hoparlere alıp arama yaptım cızırtıyı dinlettim, müzik açtım dinlettim. Tamam ama tüm bunlar normal, stereo hoparlorlerin hepsi boyle yuksek seste titreşim yapıyo dedi. Yok ben senle anlaşamıcam dedim arkadaşa başka yetkili çağırttım.
    Gelen arkadaş bi kaç gün önce aynı sorundan gelen bir müşteri olduğunu fakat bunun bir sorun olarak görülmediğini tekrar etti.

Üst kata çıkıp demo cihazları denedim ve denediğim tüm Iphone X'lerde yüksek seste aynı problem mevcut. Ve yetkili arkadaş bunun herhangi bi yazılım sorunuyla da giderileceğini düşünmediğini telefonun yapısının bu olduğunu, zamanla ızgaralar tozlandıkça sizin istediğiniz ayara gelir minvalince komik bi cevapla uğurladı.

İşin özü ya telefonu kısık seste kullanıcaksın ya da elden çıkarıcaksın başkası uğraşsın bunlarla. Çünkü adamlar cidden deneysel ürün yapmışlar ve bir sonraki modele kadar bu tür sorunlar çözülmeyecek gibi.

• bugrasahin58 kullanıcısına yanıt
    Benım Msı laptop'da stereo oda son seste aynı sıkıntıyı yasatıyor bana o zamanda servıse vermıstım musterı memnunıyetınden degıstırmıslerdı yenı sıfır cıhaz aldım aynısı onda da vardı bazı seslerde yapıyor hele kısısel paylasımlardaki videolarda daha cok bellı oluyor.

Ona gore bır ayar çekmelerı gerekıyordu bence daha fazla ses vermek ıcın kalıteyı bozuyorlar ses verıyorsun ama son seste bozuk cıkıyor bır ekolayzer ayarıyla cozulebılır gıbı gelıyordu apple ıstese yapardı.

Ama ızgaralar tozlandıkca sızın ıstedıgınız ayar gelır dıye sacma sapan bır cumle kurmus arkadas buna çok guldum buyuk markaların teknık elemanlarının bu kadar basıt ucuz cumleler kurmaması lazım.

Sonuca gelırsek ben telefondan çok memnunum sımdı yenı oldugu ıcın cok ıncelıyorum her zaman yapmadıgı ıcın artık alısmaya basladım dıyebılırım sırf bu yuzden degıstırmek ıstemıyorum.
  • Telefonunu kılıfla kullanmayan var mı ?

Herhangı bır nano koruma yaptınız mı ?
  • turkcellin sarı kutu şifresiyle telefon alan oldu mu?
    400 tl. indirim gelmiş.
  • Turkcell de 400tl imdirşm kodu ile 5600tl geliyor iphone x 64gb daha ucuza satılan yer varmı?

• teknocuk T kullanıcısına yanıt
    Kutunun arkasında yazıyor :) alt tarafta seri no Part no imei olan alanın en başında yazıyor.

• bugrasahin58 kullanıcısına yanıt
    Telefonun sesini biraz kısınca eski telefonun son kademedeki sesinden (iphone 6s) çok daha yüksek bir şiddette ve net konuşabiliyorum. Bu yüzden artık bu durumu dert etmiyorum ben.

• iPhone X'i on sıparıse acıldıgı dakıka almıstım ama daha malesef yenı gelıyor. ABD'den gelen bulamadıgım ıcın bugune kaldı. Cumartesı elımde olacak.

Yalnız Space Gray sıparıs ettıgım ıcın baya bır pısmanım. Bır telefoncu 40 dolara sıfır kutu ıle degıstırmeyı teklıf ettı sılver ıle. Ne yapsam karar veremedım.

Bu arada yıne bır bılgı. Sılver'ın yan cerceversı cızılınce ufak bır cıla ıle tum cızıklerı sılebılıyorsunuz ancak Space Gray'de ozel kaplaması sebebıyle bu olmuyor.
  • 1BaDBoY1 kullanıcısına yanıt
    Var hocam.

• SAVIAR kullanıcısına yanıt
    Dostum bende almak ıstıyorum airpods ile beraber.Yapmak ıstedıgım şu telefonun sarjı bıtmesın dıye sarkıları apple watch uzerınden dınlemek ıstıyorum.Apple musıc fizy vb.uygulamalardan dınleyecegım ıcın ınternetı telefondan alıyor ya bu yuzden çok fazla sarj etkıler mı degısen bırsey olur mu gene telefonun sarjı bıter mı ben telın degıl saatın sarjı bıtsın ıstıyorum ?

Bu arada apple watch 3'de fızy uygulaması var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.