Şimdi Ara

Apple iPhone X [ANA KONU] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.229
Cevap
141
Favori
834.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence faceID açılınca direk açılmayıp yukarı kaydırarak açılması mantıklı. Diğer türlü saate, bildirime vs bakamayız direk açılır. Zaten kilit animasyonunu açılmasını beklemeden direk yukarı kaydırdığımızda o arada açıyor kilidi. Videolardan gördüğüm gayet iyi çalışıyor. Ama tabi touchID den daha yavaş yan yana yapıldığında.
  • -tayfun- - kullanıcısına yanıt
    2 senedir hem 6s plus hem de 7 plus ile touchid’ye illallah ettim artık. Yazın parmaklar terler okumaz kışın soğuktan büzüşür okumaz. 2 damla yağmur yağsa nemden okumuyor. Şifre ekranına geçmek için bastırıyorum bu sefer okumaya çalışıyor şifre yazmama müsade etmiyor. Her seferinde bi cebelleşiyorum kendisiyle.

Faceid tanıtıldığında içime sinmemişti samsung’un dandik dandik özelliklerinen biri gibi gelmişti ama incelemelerde muazzam olduğunu farkettik. Yüz tanımaya da layığıyla standart getirdi herifler. Zifiri karanlıkta, gün ışığında, atkı bere gözlük ne olursa olsun çat diye açıyor kilidi. Tek bir problemi var aşırı güneş ışığında sapıtıyor arada. Plajda falan zorluk çıkarır onun dışında izlediğim tüm incelemelerde faceid olmuş bir özellik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet dediğiniz gibi bazı kişilerin parmak izi ile açmada sorun oluyor bunu sizin gibi yaşayanlar var, nemli oluyor herhalde ciltleri ondan olabilir ben hiç sorun yaşamadım. Bende ilkten faceID sorunlu olabilir diye düşünüyordum ama tam olması gerektiği gibi yapmışlar. Polarize gözlüklerle bile açıyor. Güneş arkadan direk telefona geliyorsa o zaman hata olabiliyor evet. Birebir yüz kalıbı alınsa bile maskeyle açmıyor. İkizlerde açıyor sadece oda son derece normal. Sahiden bu faceID olmuş çok iyi çalışıyor. Bakalım sanırım çıkacak diğer telefonlarda da olur yakında.
  • Adamlar çerçevesiz ekran yapamamış bari bi çentik koyalım demişler ama güzel cihaz gerçekten. Iphone larda bir ekranı beğenmezdim oled gelince şimdi olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: brci

quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

Evet bu haliyle saçma duruyor. Yüzüne tut sonra elle aç. Home tuşu bu açıdan daha pratik oluyor.

aslında yüze tutmak teorik olarak bir işlem değil, yaptığımız tek işlem ekranı kaydırmak.. diğer modellerde de home tuşuna dokunmaktı yani yine bir işlem yapıyorduk.

burada önemli olan yüzü algılama mesafesi , süresi ve açısı. Rahatça ve kısa sürede algılıyorsa yaptığımız tek işlem ekranı kaydırmak oluyor mantıken .

Cihaz nerde olursa olsun sizin yuzınuzu gördüğü an açılıyor

Masaustundeyken

Elinizdeyken

50 cm mesafeden hiç fark etmiyor. Tek koşul gözünüzün açık olması. Kapalı iken kesinlikle açılmıyor.

Fakat burdada şöyle bir gariplik var güneş gözlüğü takılıyken nasıl açılıyor ? hızı konusunda hiç sorun yok

• gunbah kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Açı fark ediyor mü?

Güneş gözlüğünde belki göz açık güvenliğini pas geçiyordur.

Çoğu güneş gözlüğü yeterli ır kızılötesi ışınımın geçmesine izin verdiği için gözü görebiliyor. Hepsinde değil ama çoğunda çalışır deniyor. Videolarda da açıyor zaten. Ama ayarlardan kapatılırsa gözü görmesine gerek kalmadan açabilir ama güvenlik derecesi azalır tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

Teşekkür ederim hocam. Açı fark ediyor mü?

Güneş gözlüğünde belki göz açık güvenliğini pas geçiyordur.

Açı testi yaptım sol çapraz , sağ çapraz ikiside açtı. Gece karanlıkta test ettim direk açtı. Gercekten iyi olmus

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

quote:

Orijinalden alıntı: Starbury8

sim free olarak almayın, sim free modeller türkiye'de garantisi geçmeyen anten teknolojisine sahip olanlar. T-mobile ya da AT&T olanları 999 + vergi olacak şekilde ödeyerek alırsanız hem türkiyede garantisi geçer hem de istediğiniz operatörün sim kartıyla kullanırsınız.

ayrıca hoparlörde az ses gelme sorunundan dolayı zorlu'ya götürdüğüm cihaz için hafif bi toz alma işlemi yaptılar ama bundan sonra yurtdışından gelen cihazların servis taleplerinin zorlu ya da akasyadan değil 3rd party servislere iletilebileceğini söylediler. (pupa, artı servis vs.)

Hocam ben bu işten hiç bir şey anlamadım.

New york apple store deki eleman şu an cihazlar sim free değil, o yüzden başka ülke de çalışmaz diyor.

Fakat bakıyorum ülkemizde çatır çatır operatör cihazı x’ler gırla gidiyor.

O zaman New york’taki apple store elemanı bizim Türkler gibi sallamış kullanılmaz diye.

Şimdi sizde diyorsunuz ki sim free cihazlar ülkemizde garanti kapsamında değil.

Peki, sim free cihazlar ülkemizde çalışır mı?

Ve son olarak her türlü operatör’den alınan (t-mobile a&a-t) iPhone x ülkemizde çalışıyor.

O zaman ben kız arkadaşıma herhangi bir operatör cihazı olan iPhone x aldırsam ülkemizde çalışır mı?

Merhaba , bu zamana kadarki tüm apple telefonlarımı abd den sim free olarak aldım yada aldırttım.Ancak geçen gün arkadaşım oradayken sim free olmadığı için x aldırmadım.Hatta kendiside beklemek istemediği için sim free 8 plus aldı kendisine.Ancak arkadaşın yazdıklarından sonra benimde kafam karıştı.T mobile alın çalışıyor diyor ancak ben bir türlü güvenemiyorum bu işe sürekli sim free aldığım için.

Eyvallah hocam

• Ir çekim ile faceID çalışması görülebiliyor örneğin bu videoda.

https://www.youtube.com/watch?v=rpkcLpP-IuA
  • Şu üsteki çentik olmasa. Yada çentik olacaksa onun hizasından boydan boya olsa. 10 numara olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morniel

quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

quote:

Orijinalden alıntı: Starbury8

sim free olarak almayın, sim free modeller türkiye'de garantisi geçmeyen anten teknolojisine sahip olanlar. T-mobile ya da AT&T olanları 999 + vergi olacak şekilde ödeyerek alırsanız hem türkiyede garantisi geçer hem de istediğiniz operatörün sim kartıyla kullanırsınız.

ayrıca hoparlörde az ses gelme sorunundan dolayı zorlu'ya götürdüğüm cihaz için hafif bi toz alma işlemi yaptılar ama bundan sonra yurtdışından gelen cihazların servis taleplerinin zorlu ya da akasyadan değil 3rd party servislere iletilebileceğini söylediler. (pupa, artı servis vs.)

Hocam ben bu işten hiç bir şey anlamadım.

New york apple store deki eleman şu an cihazlar sim free değil, o yüzden başka ülke de çalışmaz diyor.

Fakat bakıyorum ülkemizde çatır çatır operatör cihazı x’ler gırla gidiyor.

O zaman New york’taki apple store elemanı bizim Türkler gibi sallamış kullanılmaz diye.

Şimdi sizde diyorsunuz ki sim free cihazlar ülkemizde garanti kapsamında değil.

Peki, sim free cihazlar ülkemizde çalışır mı?

Ve son olarak her türlü operatör’den alınan (t-mobile a&a-t) iPhone x ülkemizde çalışıyor.

O zaman ben kız arkadaşıma herhangi bir operatör cihazı olan iPhone x aldırsam ülkemizde çalışır mı?

Merhaba , bu zamana kadarki tüm apple telefonlarımı abd den sim free olarak aldım yada aldırttım.Ancak geçen gün arkadaşım oradayken sim free olmadığı için x aldırmadım.Hatta kendiside beklemek istemediği için sim free 8 plus aldı kendisine.Ancak arkadaşın yazdıklarından sonra benimde kafam karıştı.T mobile alın çalışıyor diyor ancak ben bir türlü güvenemiyorum bu işe sürekli sim free aldığım için.

Bende bu yüzden halen iPhone x aldırmadım.
    Ama öte yandan, Türkiye de satılan çoğu x Amerika operatör cihazı.

Amerika’daki apple store genius’ları sim free olmayan cihaz başka ülke de çalışmaz diyor, ama gel gelelim ülkemizde ki operatör cihazları çatır çatır çalışıyor.
    Ya genius’lar işi bilmiyor ya da operatör cihazları her türlü çalışıyor ama bunların haberi yok.

Bir de operatör cihazı olmayan yani sim free cihazlar garanti dışı oluyormuş ülkemizde.

Bu nasıl bir iş vallahi anlamadım.
    Keşke Avrupa da olaydı tanıdık da böyle dertlenmeseydik...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• john mclane kullanıcısına yanıt
    T-mobile siparişim kredi kartımdan çekilmiş. Aralık ortasında elime geçecek. Gelince burdan sonucu bildiririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vbalikci

Cihaz oldukça hızlı çalışıyor. Neredeyse her şeyi "çok" akıcı. Kamerasından, uygulamalara kadar. Zaten bunların "öyle" olması lazım.

FaceID sorunsuz çalışıyor, sabahtan beri kullanıyorum, hiç açılamıyorum demedi. kullanımı kolay.

Menülere, her şeye 10 dakika da alışıyorsunuz. çok basit ve akıcı olmuş.

Öteki telefonum note8. Açıkçası bu küçük kaldı onun yanında. Bu kadar beklemiyordum. Hafif bir cihaz, ele oturuyor. Pil için bir şey diyemem ama en azından bir haftaya ihtiyacım var.

Samsung kablosuz şarj cihazlarıyla şarj oluyor, sorun yaşamadım.

Kamera güzel, çok akıcı çalışıyor. Zaten en iyi puanlardan birini aldı. Ekranıysa harika, gördüğüm en iyi ekranlardan biri..

Şimdilik bu kadar, ilerleyen zamanlarda "daha" fazla kullandıkça yorum yaparım.

YouTube da ve bazı safaride sayfalarda tam ekran sorunu varmış doğru mudur sırf bu yüzden almak istemiyorum ilerde çözülür mü kısa sürede tskler

• Arkadaslar amerikadan x aldirtacagimda bir akrabaya kac tane cihaz getirebiliyor ordan sinir falan var diyorlardi?

• Gelelim fasulyenin faydalarına beyler bayanlar :) ben 23u gecesi zorlunun onunde siraya girmek istiyorum bana bu konuda verebileceginiz tavsiyeleri duymak isterim tecrube sahibi arkadaslar yardimci olacaktir sanirim. geceyarisi kahve bulabilecegimiz bir mekan acik olacakmi mesela veya ne gibi zorluklar ile karsilasabilirim en gec kacta orada olmam lazim kalabalik ile karsilasmadan siraya girmek icin :)

• Bu telefonu türkiyeden alan ya da almayı düşünen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kral_Jumong -- 10 Kasım 2017; 5:5:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Exaliburcigo E kullanıcısına yanıt
    Cidden bir telefona 6200 tl mi vereceksiniz?

Bir mahsuru yoksa aylık gelir kaç tl?

• john mclane kullanıcısına yanıt
    Hocam inse ne fark eder ki Arkadaş ordan telefonu alırken kur 3,90 diyelim 1 gün sonra arkadaş türkiyeye geldi kur oldu sana 3,50 tl ama o arkadaş telefonu alırken 3,90 dan almadı mı arkadaşı mı koparcaksınız 😂

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.