Şimdi Ara

Apple iPhone SE (1. nesil) [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.566
Cevap
113
Favori
490.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple şahin görünümlü doğan yapmış :-) 5s kullanıyorum bu durum hoşuma gitmedi değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunun bataryası ip5s olursa süper olur
  • 16 GB 5S'ten sonra 64 GB SE'ye geçilir mi diye düşünürken 2400 TL'lik fiyatı karar vermemde yardımcı oldu.
  • Yurt dışında alınır burada gereksiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şarjı bir gün gider mi?
  • [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 27 Mart 2021; 16:0:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Gerçekten anlamadığım için soruyorum, bu 2gb ram takıntısı nedir, nereden geliyor? Kaç kişi 1gb ram'in yetersiz kaldığını gördü, yaşadı, kaç kişi 2gb ram'li Apple cihaz kullandı?

Şuanda iPhone 6 kullanıyorum, herhangi bir konuda herhangi bir yetmezliğini görmedim, siz ne görüyorsunuz da 2gb olursa alırım 1 olursa almam diyorsunuz? iPhone'lardan server falan mı kurdunuz?

Yoksa iPhone beş sene gitsin veya dördüncü senesinde eziyet çektirmesin gibi bir yıl daha kazandırır belki düşüncesiyle mi hareket ediyorsunuz?
    (hepsinin 4 senede yani iki sonraki model ile fiziksel ölmese de yazılımsal öldürüldüğünü biliyoruzdur artık herhalde değil mi forum geneli olarak)

Nedir yani konu, bir tek ben mi yakalayamadım bu ram olayını, 2007'den iPhone 2'den beri 2-3-4-5-6 serilerini kullanmış biri olarak önemli bir şeyi atlamış olamam heralde.

safaride 1gb yetmiyor.masaüstü site olrak görüntülendiğinde 2-3 sekme açınca doluyor ram.

2gb ram gelir 5se.
    ipad mini 4 ve apple tv 4 bile 2gb ram kullanıyor.

ipad minimde 512 mb ram var, 5-6 segme açıyorum ve ram dolmuyor. safari değil chrome kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eyvallah

16 GB 5S'ten sonra 64 GB SE'ye geçilir mi diye düşünürken 2400 TL'lik fiyatı karar vermemde yardımcı oldu.

yurtdışından getirtme ihtimaliniz varsa alınır. türkiye'de apple almak kerizlik kesinlikle ben de iphone 6mı amerika'dan almıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karaçay

quote:

Orijinalden alıntı: Eyvallah

16 GB 5S'ten sonra 64 GB SE'ye geçilir mi diye düşünürken 2400 TL'lik fiyatı karar vermemde yardımcı oldu.

yurtdışından getirtme ihtimaliniz varsa alınır. türkiye'de apple almak kerizlik kesinlikle ben de iphone 6mı amerika'dan almıştım.

öyle bir yakınım yok hocam malesef. olsa mac pro'da almayı düşünürdüm açıkçası. başkasına da güvenemiyorum. aslında küçük ekrandan da sıkılma aşamasındaydım. muhtemelen bu sene 7 64 GB alırım gibi, tabi 4999 TL'lik fiyatla gelmezse. ancak SE'nin çıkması hoşuma gitti, hatta çok param olsaydı 1 tane 64 GB alıp hiç kutusunu açmadan kenarda bekletirdim çünkü gerçekten tasarım olarak çok iyi bir kasaya sahip.

• Telefon canavar olmuş bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknojix

Ekranı çok küçük oyunlarda çok sıkıntı çıkarır. 5.5 inç telefondan 4 inç telefona 2000 Tl veripte geçmek mantık hatası olur herhalde.

Ipod touch aldim gecen ay. 4 " ekranda video ve Doküman görüntüleme zor oluyor. Onun disinda oyunlarda ozellikle fpslerde note serisi cihazimdan daha keyif aldigimi soyleyebilirim.

Video anlaminda da donanimhaber ve youtube da 1 saatlik videolari gozum yorulmadan izledim. Ama buyuk ekranin keyfi yok.

Bir de klavye küçük geliyor touchda. note klavyesinden geciste hep yanlis harflere basiyorum.

Bunun disinda boyut olarak ideal olmus.

Bakalim 7de neler gorecegiz

• Büyük ekran sevmeyen biri olduğum için iyi oldu bu telefon, yurtdışından getirteceğim. Almanya ve ABD den getirtme şansım var, ABD de New York dan alınacağı için %7 vergi biniyor, almanya danda tax free mevcut %10 civarı. Birde Almanyadan alınan cihaz tr de 1 yıl garantili olacak. 64 GB ABD den 533 dolara, Almanya dan 530 € ya gelecek yaklaşık. Arada ki farka 1 yıl garantili almak değer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: damaqes

6+ dan 5SE gecilirmi? Rose gold 5SE alasim geldi :D

Ben geçeceğim valla. Sırf Ram ve işlemci için. Plus artık büyük gelmeye başlamıştı bide. Ekranı fazla küçük ve şarjı pek iyi değil gibi onun dışında süper bi telefon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkeshnda -- 22 Mart 2016; 13:00:55 >
  • RAM olayı kesinleşmiş görünüyor 2 GB imiş. GSMArena güncellemiş. Cihaz bomba oldu arkadaşlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 gb rami olsa bile 6 alırım.Ekranı bence küçük.
  • Yazın kuveyte gidecektim iyi oldu bekle beni rose gold iPhone se 64 gb

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

RAM olayı kesinleşmiş görünüyor 2 GB imiş. GSMArena güncellemiş. Cihaz bomba oldu arkadaşlar.

Benim için tek soru işareti parmak izi okuyucu yeni nesil mi? 6S'te olandan mı yani?

Etkinliği izleyemedim belki değinmişlerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

RAM olayı kesinleşmiş görünüyor 2 GB imiş. GSMArena güncellemiş. Cihaz bomba oldu arkadaşlar.

Benim için tek soru işareti parmak izi okuyucu yeni nesil mi? 6S'te olandan mı yani?

Etkinliği izleyemedim belki değinmişlerdir.

parmak izi okuyucu 2. nesil değil hocam. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin.
  • danGerfuLL kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal eski nesil touch id var etkinlikte yeni nesil olsaydı mutlaka söz ederlerdi bir de özelliklerinde yazmıyor zaten

• Yeni nesil olsaydi iyiydi.

Neyse RAM'in 2 olmasi da iyi bir sey en azindan.

Tesekkurler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.