Şimdi Ara

Apple iPhone SE (1. nesil) [ANA KONU] (458. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.566
Cevap
113
Favori
490.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 456457458459460
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pil sağlığı %98 olmasına rağmen yüzde 20 lerde cihaz restart yapıyor ve açıldığında batarya aniden yüzde 10 gösteriyor!! Pil sağlığı 98 olan bir cihazın batarya gereken en yüksek gücü sağlayamadığı için performans yönetimi uygulandı mesajı gelmesi hiç normal değil! Bu sanki sorun bataryada değilde işlemcide gibi görünüyor!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Apple iPhone SE (1. nesil)  [ANA KONU]
    Pil sağlığı %98 . 15.03.2019 tarihinde batarya aynı sorundan değişmişti! Bu yeni daha 11 aylık batarya yine performans yönetimine geçiyor!!

• quote:

Orijinalden alıntı: mybo37

Pil sağlığı %98 . 15.03.2019 tarihinde batarya aynı sorundan değişmişti! Bu yeni daha 11 aylık batarya yine performans yönetimine geçiyor!!
    Büyük ihtimalle takılan batarya orjinal değil. Neredeyse takılan tüm bataryalar orta-kötü kalite Çin malı. Böyle olunca %100 değil %80-60 arası aslında güçleri. Yani takılınca da aslında tam güçte değiller bu bataryalar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Apple store zorlu da takıldı. Pil %100 orjinal. Kendim gittiydim randevu alarak

• Bugün çocuğu Akasya Apple Store’a götürüp 320 liraya orjinal pil taktırdım. İlk çıktığında almıştım 4 yaşına girmek üzere ve pilide yenileyince ilk gün ki gibi oldu. Başına benden yana bir sıkıntı gelmezse herhalde 6 seneyi tamamlarım diye düşünüyorum. Apple çalışanı telefonu çok temiz buldu ve “bir daha böyle telefon zor yapılır, kullanabildiğiniz kadar kullanın” dedi. Gerçekten mağazada en yeni telefonlara kadar inceledim ve hiç biri bana çekici gelmedi. Bu telefonu çıktığında almak hayatımda yaptığım en isabetli teknoloji alışverişiydi. Harbiden telefonu temiz olanlar kıymetini bilsin arkadaşlar. Yeni iPhone’lar pahalı cafcaflı Android telefonlarına benzemiş iyice. IOS 14’ü alıp en az Eylül 2021’e kadar güncel kalacak zaten.

Apple iPhone SE (1. nesil)  [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mybo37

Apple store zorlu da takıldı. Pil %100 orjinal. Kendim gittiydim randevu alarak
    Hocam pil orjinalse ya soguktan böyle bir hata veriyor ya da dediğiniz gibi anakart ile ilgili bir sıkıntı var.

• Arkadaslar se 64 luk alicam batarya yuzde yüz ekran suresi kac saat lutfen bilgilendirirseniz sevinirim bugün alicam

• Kasayı değiştirdim, ekranı değiştirdim, bataryayı deji ile değiştirdim. 0 telefondan farksız oldu. En az 2 sene daha benimle beraber. Harika bir telefon.

• Arkadaşlar merhaba iOS 13teyim ve video çekimi yaparken şarjı resmen içiyor telefon. Örneğin 2-3 dk Bi video çektiğim zaman %14-15 gidiyor resmen. Güncellemeden önce böyle değildi bu arada. Sizde durumlar nasıl paylaşabilir misiniz ? Ve bilen arkadaşlar bunun bir çözümü var midir ?

Pil sağlığı %91

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chardee Macdennis -- 22 Şubat 2020; 13:39:34 >
  • matiasdelgadoo M kullanıcısına yanıt
    Hocam fikrin olsun diye sana görüntüleri atayım. Yalnız eski ios sürümlerinde sarjdan sonra kaç saat ekran süresi aldığın daha net belliydi şimdi biraz karışık o yüzden sana bir kaç fotoğraf atacağım. Sabah 8:06 da sarjdan aldım. Tüm gün 4g ile kullandım. Bluetooth bağlantısı hep açık. Apple watch bağlı. Spotify kullandığım zamanlar ise airpods bağlı. Vpn açık reklam engellemek için. Bunlari da göz önüne alın. Pil sağlığım 100. Parlaklık otomatikte. Düşük güç modunda kullandım telefonu. 19:42 ise fotoğrafları çektim. 12 saat kullanım sonucu diyelim. Pil bölümünde son 24 saat fotoğrafları ve son 8 günden bugünü seçip çektim.

• Arkadaşlar telefonumda batarya çok sorun.

Hava cok soguk olmamasina ragmen %40 da kapattigi bile oluyor. Zaten artik disaridaysam %20yken kapatmasina alistim. Geri aciliyor %10 da daha sonra tekrar kapaniyir %1 olarak basliyor daha sonra zaten bir daha da acilmiyir.

Pil saligim %83

Gidip telefoncuda pil degistirtsem ne kadara degistirirler ? Apple storea gidip 320tl vermeme gerek var mi sizce ?

• iustumExtract İ kullanıcısına yanıt
    Xiaomi hangi model kullanıyorsunuz ?

• Normalde iphone 5c kullanıyorum. Xiaomi mi5 e geçtim kısa bir süre alışamadım. Şimdi iphone se aldım ona geçicem.

• iustumExtract İ kullanıcısına yanıt
    Ben iPhone se kullanıyordum telefondan genel olarak memnundum ama batarya üzmeye başlamıştı tel 0 değişimden geldikten 6 veya 7 ay sonra batarya su gibi akmaya başladı bazen şarj yüzde 30 civarlarında iken kendi kendine kapanıyordu soğukta sonra değiştirdim mi 8 se aldım biraz zor alıştım ama alışınca iyiki geçmişim dedim mi 8 se eşime verdim mi 9 se aldım kendime sanırım bende se takintisi kaldı

• 1.5 saat kullanımda şarj %100 den %20 ye düşüyor
    Pil sağlığı %90 dan %89 a yeni düştü

Ne yapmalı?
    13.3.1 e restore ile geçmiştim

Ekleme: power ve Home tuşlarına basılı tutarak reset attım. %48 ile açıldı . 30 saniye sonra %41 e düştü

%39 da kaldı şuan
    Bataryanın devresi mi bozuk ?
    19 ay önce Apple store da değişim yapılmıştı cihaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 28 Şubat 2020; 12:31:51 >
  • Telefon mantar oldu hepten ya. Hızı falan iyi de Bataryası artık maksimum 4 saat falan dayanıyor

Pil verimliliği de düşük değil yani %93

Var mı benim ki gibi olan? İos Son Sürüm

• Merhabalar.

Bende İPhone SE 64 GB modeline sahibim. Neredeyse 4. yılını doldurucak ve şu ana kadar bana hiç bir sorun çıkarmadı. Halen zevk alarak kullanmaya devam ediyorum. Sadece bataryası zayıflamaya başladı 4 sene sonra o da normal bir durum şu an pil ömrü %79 ama bana sorun yaracak durumda değil. Eskinden günde bir kere şarj ederken şimdi 2 defa şarj ediyorum. Belki ilerleyen zamanlarda bataryasını değiştirebilirim, belli olmaz. Telefonumdan çok memnunum, düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.

İyi forumlar.

• BayİnarEM kullanıcısına yanıt
    Pil olarak Deji markayı kesinlikle önerebilirim, bizzat şahit oldum, kardeşime çevreme aldırdım hepsi memnun.

• Merhaba,

Ben Iphone SE 32GB telefonumu 2 ay önce sattım, Xiaomi Mi 9T 128 GB'a geçiş yaptım. Benzer bir geçiş yapmayı düşünenler için tecrübemi paylaşayım.

SE'den memnundum. Bir buçuk yılın sonunda bataryası %82'ye düşünce Deji 1800MAH batarya taktım, ilk günkünden daha iyi batarya performansı verdi. Beni hiç üzmedi. Amacı serilik, çoğunlukla iletişim, kullanışlılık olan, pek oyun oynamayan biri için hala alınabilecek bir telefon. O zamanlar ben zaten o niyetle almıştım. Tek elle telefon kullanmaya, hafifliğe, hıza ihtiyacım vardı. Kamerası da dönemine göre iyi denebilecek düzeydeydi.

Mi 9T'ye geçme sebebim ise, SE'den sıkılmıştım. Herşeyden önce, hafızası yetmemeye, ekran ve çözünürlük düşük gelmeye, kamerası yetersiz gelmeye başlamıştı. Biraz da keyifle oyun oynamak istiyordum, küçük ekranda kataraktım varmış gibi hissediyordum oyun oynarken, parmaklarım da birbirine giriyordu :) Artık tek elle kullanmaya da fazla ihtiyaç duymuyordum. Kamera/Hız/Performans açısından en iyi bulduğum Mi 9T'ye geçtim. Geçtiğim için memnunum.

Zaten eski bir Android kullanıcısı olduğum için alışmada sıkıntı çekmedim.

+ları

Batarya çok daha iyi gidiyor, SE'de deji batarya ile yaklaşık 5 saat ekran süresi alıyordum, Mi 9T'de yaklaşık 7 ile 9 saat arası ekran süresi alıyorum.

Ekran kalitesi tartışmasız daha iyi, Amoled ekranın batarya tüketimi açısından avantajı da var.

Kamera performansı benim için çok çok iyi.

Oyunlar artık keyif veriyor.

4000 Mah pil, SE'nin pilinin yarısı kadar sürede doluyor.

-leri

Telefon SE'nin neredeyse 2 katı ağırlığında, yoruyor bazen.

Büyüklüğü nedeniyle cepte rahatsızlık veriyor.

Tek elle kullanılmıyor, SE daha pratikti.

Android, ios kadar stabil değil. Zaman zaman ufak da olsa buglar olabiliyor, her güncellemede insan korkuyor bir bug olacak diye.

Parmak okuyucu SE'de daha hızlı ve stabildi.

Her olumlu/olumsuz durum kullanıcının beklentisiyle alakalı.

Bu arada batarya ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlara mutlaka Deji batarya öneririm, yeni seriler 2010 MAH'tı yanılmıyorsam.

• 📍Eski telefon modellerini kasıtlı olarak yavaşlattığı iddiası üzerine açılan davada 500 milyon dolar ödemeyi kabul eden Apple şirketi, iPhone 6, 6S, 7 ve SE model telefona sahip müşterilerine talep etmeleri halinde 25 dolar ödemede bulunacak.

• 
Sayfa: önceki 456457458459460
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.