Şimdi Ara

Apple iPhone SE (1. nesil) [ANA KONU] (395. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.566
Cevap
113
Favori
490.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SISTEM-4-4-2

5 buçuk aydır askerdeydim bu sürede telefon evde yatıyordu. Gelir gelmez 11.4 yükledim ve ilk şarjdan sonra 5 buçuk saat ekran, ikinci şarjdan sonra 4 buçuk saat ekran süresi aldım. Şimdide üçüncü kez şarjda.

Telefonu ilk aldığımda 7 buçuk saat aldığım zamanlar olmuştu.
    Askere gitmeden önce ise ortalama 6 saat alıyordum.

Ayrıca iki günden beri hiç mobil veri açmadan wifi ile kullandım. 4 buçuk saat nedir?

Ah apple ah!

Aynı sorunu bende yaşıyorum. iOS 11.4 son sürüm. 32GB se modeli. En fazla 4 saat 26 dakika ekran süresi alıyorum. Telefon daha yeni 1 haftalık cihaz. Önceden iOS 10 yüklü 1,5 yıl kullandığım 16 gb se olan model son ana kadar bile 6 saat ekran süresi veriyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• mybo37 kullanıcısına yanıt
    Bende de var pil süresinde kayıp maalesef.aşağı yukarı aynı süreleri alıyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heat15

Hadi ya bu kucuk olma mevzusu benim de kafami karistiran en onemli sey. Z2de bile turkce klavyeye donunce tuslar kuculuyor yazamiyorum ondan hep ingilizce klavye kullaniyorum, bu yuzden beni de cok zorlar gibi. O zaman plus modellerine bakiyim ben de. Size de iyi satislar :)

Alıntıları Göster
    Bugün sattım. 1.150 ye Aldım 1.200 ₺ ye sattım

Sony Z2 ye Devam. İyi cihaz da Gavur ısınıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Telefonu yan döndürünce klavye gayet iyi büyüyor 😂 rahat yazılıyor deneyebilirsiniz. Bazen akşamları gözler yorgun olunca telefonu yan olarak kullanıyorum tek elle yazılar büyüsün diye rahat oluyor birşey okurken :) tek elle kullanılabiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iOS 12 yükledim. 1-2 hafta oldu. Bataryayı içiyor adeta. Stabil sürüme geçince bir miktar düzeleceğini umuyorum. Batarya kapasitesi %86’dan %84’e indi.

• Le Chifre kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler 3-4 sene kullanırım inşallah öyle umudum var bakalım nasip. Güncelleme konusunda en sonunda kendi kendine güncelledi cihaz yapmama taraftarıydım bende son güncellemeyi ama, güncellemeyi kapatma yada kabul etmeme şansımız var mı yoksa her türlü sonunda güncelleniyormu kendi kendine onu anlamadım :)
  • Ekran boyutu ve genel kullanım deneyimi olarak bende bir şeyler yazmak istedim genel yazılanlara ek araştıranlara fikir olabilir, ilk android cihazlar yaygınlaşırken bir dönem 3,5 küsür inch küçük cihazlar kullandım ardından neredeyse hiç küçük cihaz kullanmadım hep 5.5 ınch geniş cihazlar kullandım, bunlarda tabi filim video izlemesi ayrı güzel geniş ekran, ama bir o kadarda elde tutması cepte taşıması eziyet elden düşüren biriyseniz hele benim gibi, eski note2'im ne çekmişti benden her düşürmemde kırılıyordu bir yanı :)
    Kısacası elde tutma avuç içine tam sığan bir cihaz olması iyi geldi, kolay kolay elden düşecek gibi durmuyor, cepte taşırken varmı yokmu anlamıyorum sanki. O dev ekranlardan sonra küçük klavyesi elimi çok az zorladı ama alıştım yanlış harflere hiç basmadan yazışır duruma geldim bir iki günde. Görsel anlamda cihazın genel yazı puntosunu orta seviyeden biraz daha yükseltilebilir gözleri yorulanlar için hani. Video izleme işinde de tabi biraz küçük olduğunu hissettiriyor ama youtube'da falan takılmaya yeterli, belki filim izlerden biraz sıkabilir de oda kişisel bir durum, 5,5 inch de olsa 4 inch de olsa ikiside el kadar ekranlar, filim izleme anca yolda belde oyalanma için bence. Evdeysem aç tv yi pc yi izle.
    Başka yaşadığım tek eksik bundan önce kullandığım htc telefondaki öne bakan çift hoparlör olayı, ses yönüne önem veren biri içi gerçekten büyük eksiklik tamam duyuyorsun bununda sesi çıkıyor ama o başka bir olaydı :) Tabi buda kulaklık yada harici hoparlör ile halledilir bir durum artık :)
    Cihazı alırken birde şarj sıkıntısı yaşama endişem vardı ama dışarı çıkarken yanıma şarj aleti almasam bile olur galiba, sabah fişten çekip gece 1-2 ye kadar rahat kullandırıyor ortalama kullanımda maşallah yani.. Hatta geçende 32 saat bekleme 6 saat 27, dk kullanma süresi aldığım oldu, bekleme modunda hiç şarj tükenmiyor neredeyse, android cihazlarda bu mümkün değil her an şarj yiyor :) Yani buda pil sağlığı yeni şuan bi 6 ay 1 sene sonra falan yine bakmak lazım.

• Arkadaslar xiomi mi5s satıp iphone se almak istiyorum ekran kucuk olması dısında sizce değer mi geciş yapmaya

• https://forum.donanimhaber.com/ios-guncellemelerini-kapatma--116673943-5 5. sayfadaki linkleri dener misiniz?

Bu linkten tv os profili yüklerseniz güncelleme stop :)

• Cihazı ekran esnemesinden dolayı servise verdim garanti bitmesine 1 hafta kala. Ekranı değiştrip verdiler. Değişim beklemek biraz fazla iyimserlikti açıkçası 10.2 ile kullanıyordum telefonumu ve geldiğinde istemememe rağmen 11.4 e güncellenmişti. Performansından bahsedeyim öncellikle. Stabilliği çok iyi çok hoşuma gitti uygulama senkronizasyonunun daha iyi olması nedeniyle eskiden aldığım bazı uygulama hatalarını artık almıyorum. Bunlar iyi yanları. Kötü yanıysa klasik olarak batarya süresindeki düşüş. Cihazımı çok düzenli şarj eden biriyim. Hatta uzaktan bağlanan apple destekteki arkadaşta şaşırmıştı. Cihaz kalitem 3 hafta önce %93 çıkmıştı. Hiç 2 yıllık cihazda bu yüzdeyi görmedim daha önce demişti. Ama kendisine madem %93 neden eskiden 7 saat alıyorken şu an 5 buçuk saatlere düştüğümü açıklatamadım. Her neyse şu an ayarlar->pil sağlığında kapasite %91 gözüküyor. Garantisi biten bir cihaza göre çok iyi bi değer diyebilirsiniz. Ancak gel gelelim ilk şarjımın ardından kullanım 4 sa 48 dk bekleme 14 sa 1 dk ve kalan şarj %12. Geceyi artık çıkaramıyor telefonum ve ara şarja ihtiyaç duyuyorum. Eskiden gece yatarken takar sabah 7 de alırdım. Durum bu arkadaşlar güncellemek isteyenler performans olarak bişey kaybetmezsiniz ancak pilden çok şeyler gittiği kesin karar sizin. Ayrıca şöyle bişey var iki yılın ardından belki de çok kötü değildir değerler. Kaldı ki 2018 sonunda kampanya dahilinde pili değiştirip bi 2 sene daha kullanmayı düşünüyorum minik canavarı çünkü çok memnunum telefondan👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serpico,,, -- 21 Haziran 2018; 21:20:15 >

• Bu pil süreleri iyice düştü.itunes den geri yükleme yada güncelleme yapanların pilleri demi aynı arkadaşlar.6 saat aldığım kullanım 4 saate düştü

• Telefon ort 1.5-2 senelik. Pilde ben de ilk zamanlara gore dusus hissediyorum. Garantisi varken pili degistirmek istiyorum ancak ios 11 illetini de istemiyorum ios 10 da telefon harika calisiyor. Ne tavsiye edersiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: La Pluie

Telefon ort 1.5-2 senelik. Pilde ben de ilk zamanlara gore dusus hissediyorum. Garantisi varken pili degistirmek istiyorum ancak ios 11 illetini de istemiyorum ios 10 da telefon harika calisiyor. Ne tavsiye edersiniz
    Eşimde iphone 7 var onu da özellikle güncellemiyordum. Telefonu pazartesi aldım ve hala bekliyorum bi sorunu var mı diye. Şu an memnunum. Hafta sonuna kadar bekleyip sistemi denemeye devam edicem. Sıkıntı olmazsa güncelleyeceğim ki şu an için gayet stabil. Bi sorun olursa yazarım.

• Telefonumun garantisi temmuzun sonunda bitiyor. Pil sagligi %84 garantiye yollasam ucretsiz degisim yaparlar mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beocan -- 22 Haziran 2018; 21:12:47 >
  • Arkadaşlar ben 8 ay önce aldım ve 10.3.2 de kullanıyorum. Güncelleme yapayım mı yoksa ellemeden devam mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serpico,,,

Cihazı ekran esnemesinden dolayı servise verdim garanti bitmesine 1 hafta kala. Ekranı değiştrip verdiler. Değişim beklemek biraz fazla iyimserlikti açıkçası 10.2 ile kullanıyordum telefonumu ve geldiğinde istemememe rağmen 11.4 e güncellenmişti. Performansından bahsedeyim öncellikle. Stabilliği çok iyi çok hoşuma gitti uygulama senkronizasyonunun daha iyi olması nedeniyle eskiden aldığım bazı uygulama hatalarını artık almıyorum. Bunlar iyi yanları. Kötü yanıysa klasik olarak batarya süresindeki düşüş. Cihazımı çok düzenli şarj eden biriyim. Hatta uzaktan bağlanan apple destekteki arkadaşta şaşırmıştı. Cihaz kalitem 3 hafta önce %93 çıkmıştı. Hiç 2 yıllık cihazda bu yüzdeyi görmedim daha önce demişti. Ama kendisine madem %93 neden eskiden 7 saat alıyorken şu an 5 buçuk saatlere düştüğümü açıklatamadım. Her neyse şu an ayarlar->pil sağlığında kapasite %91 gözüküyor. Garantisi biten bir cihaza göre çok iyi bi değer diyebilirsiniz. Ancak gel gelelim ilk şarjımın ardından kullanım 4 sa 48 dk bekleme 14 sa 1 dk ve kalan şarj %12. Geceyi artık çıkaramıyor telefonum ve ara şarja ihtiyaç duyuyorum. Eskiden gece yatarken takar sabah 7 de alırdım. Durum bu arkadaşlar güncellemek isteyenler performans olarak bişey kaybetmezsiniz ancak pilden çok şeyler gittiği kesin karar sizin. Ayrıca şöyle bişey var iki yılın ardından belki de çok kötü değildir değerler. Kaldı ki 2018 sonunda kampanya dahilinde pili değiştirip bi 2 sene daha kullanmayı düşünüyorum minik canavarı çünkü çok memnunum telefondan👍
    Garanti için nereye vermiştiniz cihazı?

• Iphone se 16gb gold modelini garantiye yollamistim ve değişim kararı çıkmış. Bende cihazı hiç açmadan geldiği halinde bir nevi sıfır olarak satmak istiyorum ve garantisi 1-1.5 ay kadar daha devan ediyor. Mugla da elden de teslim edebilirim. Aklımdaki fiyat 1600tl ama sizce fazla mı istiyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: ffaarruukk

Iphone se 16gb gold modelini garantiye yollamistim ve değişim kararı çıkmış. Bende cihazı hiç açmadan geldiği halinde bir nevi sıfır olarak satmak istiyorum ve garantisi 1-1.5 ay kadar daha devan ediyor. Mugla da elden de teslim edebilirim. Aklımdaki fiyat 1600tl ama sizce fazla mı istiyorum?
    Fazla istiyorsun, 32gb sıfır 24 ay garantili fiyatı 1.750 tl zaten. Sen olsan 16gb 1-2 ay garantisi kalmış cihazımı alırsın? Yoksa 150 tl daha verip gıcır gıcır sıfır kutusunda 32gb 24 ay garantili cihazımı alırsın:)

• quote:

Iphone se 16gb gold modelini garantiye yollamistim ve değişim kararı çıkmış. Bende cihazı hiç açmadan geldiği halinde bir nevi sıfır olarak satmak istiyorum ve garantisi 1-1.5 ay kadar daha devan ediyor. Mugla da elden de teslim edebilirim. Aklımdaki fiyat 1600tl ama sizce fazla mı istiyorum?
    Alan enayi bulursanız bize de haber verin. Biz de satacak olursak ona iteleyelim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

iPhone SE 32 GB Demo modeli 1600 TL.

iPhone SE
  • 
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.