Şimdi Ara

Apple iPhone SE (2. nesil) [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13.068
Cevap
138
Favori
735.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tüm cihazlar için fiyat artışı geleceğini düşünüyorum.
  • sasa_iliç kullanıcısına yanıt
    aynen hocam ben de 4000 olsaydı alıcaktım ama 5300 lira verilecek bir telefon olduğunu düşünmüyorum. iPhone 8 fiyatları düşerse onlara bakacağım.
  • zorlanırsa xr alınabılecek fıyat.
    cokta teknolojık durmuyor tuslu halıyle.
    olu dogumdan baska bırsey degıl. tam ara model. seneye unutulacak se gıbı kalacak oksuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: EknCn

Tüm cihazlar için fiyat artışı geleceğini düşünüyorum.
    Kesinlikle, iPhone 11 veya XR XS düşünenler bu ekonomik ortamda kendilerini maddi olarak zorlamayacaksa, direkt bugün sipariş geçsinler bence. Eğer durumları yerindeyse tabi, yoksa hiç manası yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung bile orta segment telefonlarını full ekran yaparken Apple'ın hala eski tip ekranlarla çıkmasını beğenmedim satar mı? Satabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Özellikleri çarpıcı.
    Özellikle de fiyatı.

Adamlar haklı
  • The Anonymous T kullanıcısına yanıt
    Yanlış hesap. Böyle verginin vergisi alınır 399 USD üzerinden hesap yapmak lazım.

TRT payı 39,9 USD
    KDV 71.8 USD
    ÖTV 199.5 USD
    KV 3.99 USD

Toplam vergi 315.2 USD. Cihaz + haraçlar = 714.2

Tahmini kur : 7.42

Yani cihaz alacağınıza USD alın diyorlar.
  • 5 bin TL bandına çıktıktan sonra 1.600 TL daha verip iPhone 11 alın. Özellikleri her ne kadar güzel olsa da eski kasaya sahip bir telefona o kadar para verilmez. Arkada çift kamera olur diye tahmin ediyordum o bile yok.
    Yukarıda arkadaşların maddiyat hesaplarına vs baktım da, 400 dolarlık ürün bu fiyata çıktıysa diğerlerini düşünemiyorum.

Ama hatırladığım kadarıyla Apple en son büyük zammını dolar bir kere daha 7'ye yaklaştığında yapmıştı,
    bir yorumda okumuştum Apple her zaman en yüksek kurdan zam yapar ve Türkiye'yi Avrupa olarak değerlendirir yani Euro üzerinden kuru değerlendirir demişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akzidenz

aynen hocam ben de 4000 olsaydı alıcaktım ama 5300 lira verilecek bir telefon olduğunu düşünmüyorum. iPhone 8 fiyatları düşerse onlara bakacağım.
    Önceden de söylediğim gibi çentikli bir tasarımla gelse bu fiyat bir nebze de olsa düşündürürdü beni ama şu anda tamamen sildim kafamda. Bu fiyattan çıkma sebebi gelecek zamların habercisi de olabilir hocam. 8'İn fiyatında düşme olur umarım ama bu telefonun çıkış fiyatı bu konuyu da olumsuz etkileyecek gibi sanki.
  • ilk mesaj güncellendi. eklememi istediğiniz bir şeyler varsa pm'den gönderebilirsiniz arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proscd

Yanlış hesap. Böyle verginin vergisi alınır 399 USD üzerinden hesap yapmak lazım.

TRT payı 39,9 USD
    KDV 71.8 USD
    ÖTV 199.5 USD
    KV 3.99 USD

Toplam vergi 315.2 USD. Cihaz + haraçlar = 714.2

Tahmini kur : 7.42

Yani cihaz alacağınıza USD alın diyorlar.
    Verginin vergisi alınıyor ki zaten hocam. Arabada da telefonda da böyle bu. Yaptığım hesap doğru.

• En büyük özelliği elma logosunun ortaya alinmasi

• 4299 gibi bir fiyattan gelseydi eminim çok fazla satardı tr pazarı için konuşuyorum ama bu fiyata zor anca 1 2 aya 4900 civarı fiyatlar görülürse satar

• Çok para. Elimde iphone 6 var boyutundan her anlamda çok memnunum. Sadece yavaşladı artık. Ama gidip ikinci el temiz bir iphone 8 almamam için hiçbir sebep yok.

• Herkes dolar fiyatı üzerinden hesap yapıyor ama şunu hatırlatmakta fayda var Apple ürünlerini bize euro üzerinden geliyor.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan.. -- 15 Nisan 2020; 19:6:21 >
  • 4000 bandında olsa alınabilirdi bu fiyata XR alınır geçilir

Otomotiv sektöründe mevcut ÖTV nin KDV si
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolsten

400 dolarlik cihaz nasil 5300 oluyor
    Apple iPhone SE (2. nesil) [ANA KONU]
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.