Şimdi Ara

Apple iPhone SE (2. nesil) [ANA KONU] (461. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.070
Cevap
138
Favori
735.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 459460461462463
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Android tarafı bu skandal güncellemeleri vermiyor. En azından Samsung öyleydi diğer firmalar için net bişey diyemeyecem. Ya bide sen koskoca Apple’sın. Yazılım desteği verdiğin telefonlar çok sınırlı sayıda, trilyon dolarlık şirketsin adamakıllı ver şu güncellemeleri yahu bunu biz mi söyleyelim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de internetten sipariş verebileceğim normal cam ekran koruyucu önerisi verebilecek olan var mı, şuanki plastik nano olan ekran kalitesini bayağı düşürüyor. Birkaç sayfa geriye gittim ama bir şey bulamadım, telefonu ilk aldığım zamanlar ekran koruyucularda yandan kalkma sorunu vardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Korsan kullanıcısına yanıt
    Açık konuşayım kamera işini pek duymadım ama her güncellemede batarya bir öncekinden daha berbat hale geliyor Bu açık ve net
    Android'de güncelleme sonrasında İlk birkaç gün cihaz saçmalar sonra toparlar, Apple da ise tam tersi güncelleme geliyor ilk saatler veya ilk günler herkes memnun oluyor sonrasında cihazları patır patır dökülüyor🙂🙂

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Herkes “Çalışıyorsa güncelleme” şeklinde düşünmeyebilir. Belki siz de bu sıkıntıları yaşayacağınızı öngördüğünüz için bu düşünceye kapılmış olabilirsiniz. Iphone yazılım konusunda gerçekten çok iyi, güvenli ve çok hızlı buna eyw. Ama yenilikleri getirirken düzgün çalışan şeyleri niye bozuyor anlamak güç.

6 yıl boyunca Android, yaklaşık 7 ay iphone kullandım/kullanıyorum. Ve emin olun 6 yılın sonunda sırf bankacılık uygulaması verdiği desteği kesti diye telefonu değiştirdim. Ha şimdi custom rom diyebilirsiniz ama Android cephesi artık eskisi gibi değil ve bence custom romlara artık ihtiyaç yok baya geliştirdiler çünkü.

5 yıl yazılım desteği olayı da siz öyle söylemiyor olabilirsiniz ancak çok fazla kişi bunu söylüyor ve oranları da baya fazla.

• receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Android tarafında max 6 inç’lik ve çentiksiz telefonlar gelirse (özellikle Samsung) direkt geçecem. Büyük telefonları kullanmak eziyet resmen. Tablet mi taşıyoruz telefon mu belli değil

Google Pixel’in Türkiye’ye gelmemesine çok üzülüyorum.

• Yok hocam var Öyle diyen En azından iPhone alır 5 yıl güncelleme alırım diyorlar
    Güncelleme ile bataryası kötü olacağına güncelleme gelmesin daha iyi diye düşünüyorum ben
    Apple'ın şu konuda da takdir ediyorum
    Güncellemeyi Herkese aynı anda direk veriyor
    Yav mayıs ayı oldu daha nisan güncellemesi gelmedi s10 serisine Türkiye için

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Korsan kullanıcısına yanıt

Ben “çalışıyorsa güncelleme” fikrini çalışan şeyleri güncelleyerek bozduğum için edindim, azıcık özen gösteren birisi de anlayıp güncellemeyebilir ki bu özen gösteren kişiler çoğunluk değiller.

Verdiğiniz örnek anlamsız, ben dünya üzerinde üzerinde değişiklik yapıldıktan sonra bozunmayacak bir işletim sistemi/program bilmiyorum ama sizin yazdığınızdan androidin 2 sene boyunca sorunsuz güncellemeler verdiğine ulaşıyorum. iOS buglu bir işletim sistemi mi, evet ama saf android’in bile pratikte asla ulaşamayacağı bir stabiliteye sahip.

Siz gerçekten insanların sırf 5 sene güncelleme alacağı için iPhone aldığını mı düşünüyorsunuz? İkinci eli para ettiği için, garantisi için, instagrama kaliteli story atmak için, masaya koymak için, arkasında elma olduğu için iPhone alıyor insanlar, 10 iPhone kullanıcısından 6 bilemediniz 7si güncelleme bildirimine evet deyip hayatlarına normal bir şekilde devam ediyor. “Aa 13.4.2 güncellemesi gelmiş, 14.4.1’den geçsem mi” diye hesaplamalar yapan insanların oranı %10’u geçmiyor.

Apple iPhone SE (2. nesil) [ANA KONU]

• Benim bahsetmeye çalıştığım kitle teknoloji forumlarında tartışmasını yapanlar dışında bütün iPhone kullanıcıları. Yani ben kafamda ne olursa olsun, 17 yaşında bir kız çocuğunun baba iPhone alalım 5 sene güncelleme alıyormuş dediğini üretemiyorum. Aynı örnekleri 30 yaşında ortamlara akmaya çalışan bir erkek ya da kendi işinin patronu olacak şekilde genişletebiliriz.

Zaten Apple’nin güncelleme sürecindeki kabiliyeti inanılmaz bir düzeyde. Gecikmeler dahil 2-3 gün içinde bütün macOS, iOS/iPadOS, watchOS, tvOS cihazlara güncelleme sağlayabiliyorlar, yaklaşık olarak 1 milyar 625 milyon cihaz.

Samsung ülke bazında ciddi işlemci/güncelleme farklılıkları verdiği sürece başarılı olamayacak, olmasın da zaten. Exynos ülkesinde bataryası çok gidiyor diye Snapdragon cihaz peşinde koşturtan, güncellemeler için Rusça rom yüklemek zorunda bırakan Koreliler.

• @receep 32Hocam aldığımız telefonların pil ömürleri zaten belli daha en baştan. 550 600 cycle pil ömrü 2 yılda elbette bitecek. Bunun güncelleme ile çok alakalı olduğunu düşünmüyorum. Android telefonun da pil ömrü zayıflayacak iPhone'un da. 2 sene sonra bataryayı yenilersin 3 4 sene daha güncelleme alarak kullanmaya devam edersin. Ama androidte batarya yenilesen bile güncelleme alamamak hoş değil bence.

Ek: Ben bu devirde iPhone'u fakir telefonu olarak görüyorum. 5 yıl boyunca 6s kullandım ve yanılmıyorsam ios 15'i almayacaktır. Yeni bir telefon almak istedim ancak telefona inanılmaz paralar dökmek içime hiç sinmiyor yediremiyorum bir türlü. Hem küçük ekranın hoşuma gitmesi hem de uzun bir süre idare edecek olması sebebiyle iPhone SE aldım. Bunu da en az 4 5 yıl kullanmayı düşünüyorum ki bu da senelik 900/1100 lira civarına geleceği anlamına geliyor. Batarya değişimini de katabiliriz elbette bu fiyata.

@mrunseen Bahsettiğiniz insan tipi yalnızca telefon konusunda değil hemen her konuda böyle zaten. Telefon, giyim kuşam, araba, ev vb. her konuda pahalısının veya çok bilinir/popüler markanın statü göstergesi olduğunu düşünmeleri ana sebep. Çok düşünmemek lazım :)

Bu arada iki üç gündür ekran koruyucu araştırması yapıyorum ancak bir sonuca varabilmiş değilim arkadaşlar. 20 30 liralık sıradan bir şey takmak istemiyorum telefona. iPhone'ların dokunmatiği harika bence ve takacağım ekran koruyucunun ekranı iyi koruması, sağlam olmasının yanında dokunma hassasiyetini çok etkilemesini istemiyorum. Parmak izi bırakmaması da hoş olur elbette. Tavsiyelerinize açığım bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WeasleyX55 -- 10 Mayıs 2021; 4:48:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cancon65

Sizin kullandığınız ekran koruyucusu nedir acaba internetten aldıysanız link atar mısınız? Çok ince ve güzel yapışmış duruyor.

Teknosa'nın sitesine baktım büyük ihtimalle markası Preo hocam. Teknosa'nın kendi markası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WeasleyX55 -- 10 Mayıs 2021; 10:33:19 >
  • WeasleyX55 W kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkür ederim.
  • Bugün telefona kavuştum. Kılıf da aynı gün geldi iyi oldu. Geçtiğimiz gün kılıfla ilgili sorular sormuştum şu şekilde oldu, kameranın üzerinde koruyucu vazifesi görüyor ama biraz şekilsiz duruyor gibi. Fotoğraf, video çekiminde sorun yaratır mı acaba? Ayrıca arka taraf için de jelatin sipariş etmiştim o daha gelmedi ben de telefonun kendi jelatininin ön tarafını ve çıkıntılarını kestim böyle bir şey yaptım.:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasa_iliç -- 10 Mayıs 2021; 17:53:58 >

• sasa_iliç kullanıcısına yanıt

hocam kusura bakma öncelikle hayırlı olsun ama kap çok kötü ya telefon u güzel degil çirkin göstermiş

• quote:

Orijinalden alıntı: asko56

hocam kusura bakma öncelikle hayırlı olsun ama kap çok kötü ya telefon u güzel degil çirkin göstermiş

Hocam olan oldu maalesef cuk diye oturmadı gibi sanki. Ya da arkadaki jelatin yüzünden tam güzel durmadı bilemiyorum.

Bende RED iPhone SE kullanıyorum ama bu telefonu bu tarz şeffaf kılıfla yada Spigen gibi komple kapalı bir kılıfla kullanmak o güzel rengi öldürüyor.Çünkü Kırmızı rengi almanın bir avantajı kalmıyor ki o zaman.

Bu yüzden ben sol ve sağ yanları komple açık yani çerçevesiz olan bir kılıf kullanıyorum.En azından yan taraflarda gözüken Kırmızı renk keyif veriyor kullanımda...

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Bende RED iPhone SE kullanıyorum ama bu telefonu bu tarz şeffaf kılıfla yada Spigen gibi komple kapalı bir kılıfla kullanmak o güzel rengi öldürüyor.Çünkü Kırmızı rengi almanın bir avantajı kalmıyor ki o zaman.

Bu yüzden ben sol ve sağ yanları komple açık yani çerçevesiz olan bir kılıf kullanıyorum.En azından yan taraflarda gözüken Kırmızı renk keyif veriyor kullanımda...

Kırmızı rengi tamamen kapatmasın belli olsun diye şeffaf aldım hocam da içime sinmedi. Bir süre kullanıp değiştireceğim. Gözü karartabilsem en güzeli kılıfsız kullanmak aslında. Telefonun rengi gerçekten çok şık. :)

• Edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorrento -- 10 Mayıs 2021; 20:11:51 >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 10 Mayıs 2021; 22:5:3 >

• 
Sayfa: önceki 459460461462463
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.