Şimdi Ara

Apple iPhone SE (2. nesil) [ANA KONU] (192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.060
Cevap
139
Favori
734.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fox5578

5000 tl sıfır S10 plus var geçmeyi düşünüyorum. Ne dersiniz arkadaşlar

Valla bu ikilemde ben de çok kaldım hocam. Alınır bence şarj ve ekran.

• Erbu33 E kullanıcısına yanıt

Adaptörsüz olanda kablo hızlı şarj kablosu. Kulaklığı takmıyorsanız appledan 200 liraya bi hızlı şarj adaptörü alırsınız kullanırsınız. Normal adaptörlü ve kulaklıklı aldığınızda hızlı şarj etmek isterseniz sadece hızlı şarj adaptörü almanız yetmeyecek üzerine bir de kabloyu da almanız gerekecek ki o da 150-200 lira apple’ın sitesinde yanlış hatırlamıyorsam.

Evde şarj aleti varsa idarelik ben kulaklıksız kutuyu alırdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erbu33 E kullanıcısına yanıt
    Ben direkt 128 aldim hocam. Zamaninda 16 gb 6s ten cok cektim 😄

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • RioDeJaneiro kullanıcısına yanıt
    Ben kullandim daha once. Kendim taktim hatta ama bunda cesaret edemem. Guzel bataryalar.

• Arkadaşlar bu paralara note 10 lite yada s10+ var 128 gblik onları almıyoruz ama umarım ilerleyen zamanda pişman olmayız.

Umuyorum iyi bir tercihtir SE 2020 .

• Nervo kullanıcısına yanıt

1 yıl önce iPhone 8 256 GB cihazımı biraz macera aramak için baya ucuz bir fiyata sattım. O dönem internette o kadar övülen S10 serisinden bi cihaza geçiş yaptım. Emin olun cihaza zor dayandım. Yerli yersiz ısınması, kamera performansının düşük ışıkta vasatlaşması, yazılımsal bir hata olmasına rağmen inatla çözülmeyen color banding vs. Allah var cihazın gündelik performansı çok iyiydi. Ama bildiğiniz alev alıyordu telefon. Hele oyunlarda fps düşmesinden dolayı çıldırtıyordu. 2 ay önce Antalya sıcağında hiçbir şey yapmama rağmen ısıya bağlı kilitlenmeler, domalar sebebiyle dayanamayıp gün içinde 2800 lira gibi hiç paraya elden çıkarttım. Aynı gün hemen 5200 Liraya SE 2020 aldım. 40 derece Antalya sıcağında alet ne ısındı, ne dondu.

iPhone 8 den önce de Mi 5s kullanıyordum. Onda da bu tarz sorunlar vardı. 6 ayda ölen pil mi dersiniz, Ghost screen mi dersiniz, arama sırasında ses düşmesi mi dersiniz, test edilmeden üretilmiş işlemci mi dersiniz, her türlü saçma sapan sorunu yaşadık o cihazla da. iPhone ile tanışmam da yine o şekilde olmuştu zaten. Anlık satıp anlık iphone almıştım.

Demek istediği şu ki; ekranmış, bilmem kaç megapixel kameraymış, şu özellikmiş falan boş işler. cihazın ekranı eski olsun yeter ki düzgün çalışsın. 1080p, 2k ekranları da gördük.Color banding sebebiyle video izletemiyordu cihaz. Pili az gitsin yeter ki pilinin kaç saat gideceğini bileyim. Bir gün 7 saat bir gün 3 saat ekran süresi almaktansa sabit 5 saat ekran süresini tercih ederim. Her gün başka bir macera ile karşılayan ve işimi yapmama mani olan full ekran bilmem kaç gb ramli telefonu elime almaktansa; güven veren, istediğimi sorunsuz yapan eski görünümlü cihazı tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LwDC -- 21 Ekim 2020; 21:18:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LwDC

1 yıl önce iPhone 8 256 GB cihazımı biraz macera aramak için baya ucuz bir fiyata sattım. O dönem internette o kadar övülen S10 serisinden bi cihaza geçiş yaptım. Emin olun cihaza zor dayandım. Yerli yersiz ısınması, kamera performansının düşük ışıkta vasatlaşması, yazılımsal bir hata olmasına rağmen inatla çözülmeyen color banding vs. Allah var cihazın gündelik performansı çok iyiydi. Ama bildiğiniz alev alıyordu telefon. Hele oyunlarda fps düşmesinden dolayı çıldırtıyordu. 2 ay önce Antalya sıcağında hiçbir şey yapmama rağmen ısıya bağlı kilitlenmeler, domalar sebebiyle dayanamayıp gün içinde 2800 lira gibi hiç paraya elden çıkarttım. Aynı gün hemen 5200 Liraya SE 2020 aldım. 40 derece Antalya sıcağında alet ne ısındı, ne dondu.

iPhone 8 den önce de Mi 5s kullanıyordum. Onda da bu tarz sorunlar vardı. 6 ayda ölen pil mi dersiniz, Ghost screen mi dersiniz, arama sırasında ses düşmesi mi dersiniz, test edilmeden üretilmiş işlemci mi dersiniz, her türlü saçma sapan sorunu yaşadık o cihazla da. iPhone ile tanışmam da yine o şekilde olmuştu zaten. Anlık satıp anlık iphone almıştım.

Demek istediği şu ki; ekranmış, bilmem kaç megapixel kameraymış, şu özellikmiş falan boş işler. cihazın ekranı eski olsun yeter ki düzgün çalışsın. 1080p, 2k ekranları da gördük.Color banding sebebiyle video izletemiyordu cihaz. Pili az gitsin yeter ki pilinin kaç saat gideceğini bileyim. Bir gün 7 saat bir gün 3 saat ekran süresi almaktansa sabit 5 saat ekran süresini tercih ederim. Her gün başka bir macera ile karşılayan ve işimi yapmama mani olan full ekran bilmem kaç gb ramli telefonu elime almaktansa; güven veren, istediğimi sorunsuz yapan eski görünümlü cihazı tercih ederim.

iPhone’a boşuna mercedes demiyorlar.

• iphone 7 yi dun sattim ve sonunda kutuyu actim kurulumu yaptim. Baya bir hiz farki var yeni se’nin. Hatta su ekran titreme olayini bile yasadim. 13.5.1 ile geldi telefon. Guncellemedim. Sizce guncellemem gerekiyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: LwDC

Haklısınız hocam ben de zaten kaliteye güveniyorum saydığınız sorunlardan bazıları ( ghost screen gibi ) benim 6s'de de oldu da. Bakalım

• yalionur kullanıcısına yanıt
    Şimdilik kalın hocam.

• yalionur kullanıcısına yanıt
    14 e gectiginiz gibi ciddi batarya tuketimiyle karsilacaksiniz.

• mt28 M kullanıcısına yanıt

İos 14.1 de düzelmiş gibi

• Arkadaşlar ekran koruyucuyu nerden alabilirim? Birde kılıfım var ama şu telefonu tam saran kılıflar var ondan da bulamadım. Spigenin var ama 100 lira.

• customm C kullanıcısına yanıt
    Bende daha da hızlandı ama

• Yeni sürüme geldiği gibi geçenleri görünce gülüyorum. Arkadaşlar evet hakkınız adamlar bunu kararlı sürüm diye sunuyor ama her sene aynı halt işte geçmeyin şu merete hemen.

Yaptığınız şey şuna benziyor elinizde böyle olgunlaşmış mis gibi bi meyveler var her gün güzel güzel yiyorsunuz sonra sırf yeni mahsül diye tam olmamış meyveleri alıyorsunuz onları yemeye çalışıyorsunuz olmaz yiyemezsiniz nesi vardı hatasız kusursuz iOS 13’ün bunu kendinize neden yapıyorsunuz  

• Numenorian Man kullanıcısına yanıt
    Vallahi çok haklısın. Güldüğün birilerden biri de benim emin olabilirsin. Ulan bendeki psikoloji şu oluyor: iOS 13'te kalırsam cihaz bitmiş gibi hissediyorum.
    Ama en mantıklısı bu. iOS 15 çıkınca geçmeyeceğim

• iOS 8’den beri iPhone kullanıyorum. iPhone kullanmamın mantığı zaten hatasız ve sürprizsiz olması. Yoksa XR’a bile vereceğim parayla S20 alırım ne kalas olur ne ağır 120 fps ekranda yağ gibi akarım ekran altı parmak iziyle çılgın özellikleriyle kayıpsız zoom ile olağanüstü kamerası ile ama androidin sağı solu belli olmuyor. Bu cihazlar organımız gibi ve nasıl elimiz gün içinde yo hayır bu bardağı tutmayacağım demiyorsa telefonun da boş hatalar vermemesi gerek. Bu yüzden iOS kullanıyorum.

Şahsi tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim yeni sürüme en erken X.2 sürümünde geçilir. Misal 14 mü çıktı 14.2’ye kadar bekleyin.

Eski sürümde kalınca cihaz eskimiş olmuyor üstelik. Bir arkadaşım XS’te hala iOS 12’deydi. 14 çıkacağına yakın 13’ün en kararlı sürümüne güncelledi bıraktı. Şimdi daha 15’e kadar dokunmaz.

Ama sabır ve seçim meselesi tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Numenorian Man -- 22 Ekim 2020; 0:55:41 >
  • Abi bu pil sağlığı meselesine anlam veremiyorum 😂 4 gün önce 98e düşmüştü şimdi 97ye düşmüş ve cihaz daha 1 buçuk aylık anlam veremiyorum !

• mt28 M kullanıcısına yanıt
    Hocam 98e düşmesinden 4 gün sonra 97ye düştüm hızlı ve istikrarlı bir şekilde ilerliyoruz yarışalım 😂

• Beyler apple telefonlarda Product rengi yani RED neden tercih edilmiyor? Stoklara bakıyorum kırmızı hep en fazla kalan. Mesela SE'de de çoğu sitede şarj aleti ve kulaklık kırmızıda kalmış resimlerden baktığım kadarıyla başka renk alırsan şarj aleti olmadan geliyor.

• 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.