Şimdi Ara

Apple iPhone SE (1. nesil) [ANA KONU] (226. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.566
Cevap
113
Favori
490.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Led flas acık iken bende de aynı şekilde pil durumumda başlardaydı bende kapattım seffaf kılıf varsa güzel görüntü yapıyor ama pilimi yemesine izin veremezdim yapacak bişey yok

Bu arada düşük güç modunu test ettim 2 gündür bi sony xperia z2 gibi pil seviyesi olmasa da yine z2 gibi bildirim gelmeme olayı da yok 35 saat bekleme 7 bucuk saat ekran açık kullanım var %20 seviyesindeyim bu telefonu seviyorum yaaa :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buda benim makine

• arkadaslar dısarda kullanacagım zamanlar 3g acık evde fazla kullanmıyorum yaptıgım sosyal medyada gezmek sadece oyunda oynamıyorum.
    gorebıldıgım 6bucuk saatlerde pıl omrum

dfu modda tekrardan temız bır kurulum yapmamı onerırmısınız acaba?
    sankı az goruorum gıbı gelıyor kullanım suresını
  • Tuşları sallanan var mı? Ses açma kapama ile üst tuş dokunup sağa sola itince hareket ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: AsosyalBilgisayar

arkadaslar dısarda kullanacagım zamanlar 3g acık evde fazla kullanmıyorum yaptıgım sosyal medyada gezmek sadece oyunda oynamıyorum.
    gorebıldıgım 6bucuk saatlerde pıl omrum

dfu modda tekrardan temız bır kurulum yapmamı onerırmısınız acaba?
    sankı az goruorum gıbı gelıyor kullanım suresını

gayet iyi kardeşim süren sıkıntı yapma

• neutumn N kullanıcısına yanıt
    Hemen hemen herkesde böyle, bunun nedeni de tuşların uzun ömürlü olmasını sağlamak bu sayede tuşu yıllarca bozmadan kullanabilirsin. Daha sıkı tam oturmuş tuşların zamanla gevşeyip bozulma riskleri daha fazla.

• tplon T kullanıcısına yanıt
    Senin yaptığın olayın güncelleme yaptıkça ağırlaşan telefondan farkı yok. Kendi telefonunu kendi elinle eskitiyorsun.
    Ben her zaman en güncel ios sürümünü kullanırım. Bunun nedenide aldığım telefonun işlemci gücünü biliyorum. A9 çipi biraz araştırırsan bu telefonun 4s durumuna kolay kolay düşmeyeceğini öğrenirsin.
    Şuan yaptığın hareket cahillikten öte değil.

• gentleman_ kullanıcısına yanıt
    İnanmıyorum sana. :)
    Flaş ışığının nasıl parlak göz kamaştırıcı bir ışık saçtığını biliyorsun peki bu ışığı saçmak için pilden nasıl bir enerji çekmek lazım bunu bilmiyormusun?
    Flaş ışıklar telefonlarda en çok enerji çeken şeylerdir.
    Ondan sonra titreşim ve gps sistemi gelir.
    Sonrada açık ve parlak kullandığın ekran ışığı gelir.

Eğer bunları aktif olarak kullanıyorsan ivedi şekilde bataryan boşalacaktır. Ona göre hareket et!

• yucelbro kullanıcısına yanıt
    İnstagram ve swarm kullanıyor musunuz peki hocam?

Bu arada güzel değerler.
  • Scorpion28 kullanıcısına yanıt
    Tabi ki biliyorum, bunda bu kadar şaşıracak bir şey yok. El feneri uygulaması pil kullanımında %50'ye yakın bir değerle pil harcama sırasında birinciliği kapınca şaşırdım sadece. Yani o kadar uygulama vs. varken sırf bildirim ışığının en fazla güç tüketen uygulama olması kötü oldu. Zaten dayanamadım kapattım led bildirim ışığını.
    5s kullanıyordum, aynı şey oluyordu bende de. Şu an Note Edge kullanıyorum bunda da var. Sorun değil sanırım bu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iphone 3 - 3gs - 4 - 4s - 5 -5c - 5s - 6s hepsini kullandım.

Pil performansı olarak şuan kullandığım en iyi iphone diyebilirim rahatlıkla :) Aktif kullandığım halde şuan 7.20 saat ekran ve 37.30 saat bekleme süresi aldım ve hala %30 şarjım var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reobig -- 28 Kasım 2016; 16:30:12 >
  • Batarya kralı iphone se kesinlikle dün akşama kadar 40 dk ekran açıklığı kullanmışım telefonu elime pek almadım yani akşam %93 pil vardi şaka gibi akşama kadar pil kullanmamış neredeyse hayır yarın birgün batarya performansı düşse psikolojimiz bozulur o derece manyak iyi gidiyor batarya
    S7 ne ya se o çöp ekranı ile patlayan note 7 klasmanında
  • Şu cihaza 5s in çöp ekranını değilde 6s ayarında bir ekran koysalardı çok daha alınabilir olurdu.
  • İkiside 326 ppi

• lordfatih L kullanıcısına yanıt
    Ppi değeri aynı olabilir,ikisini al eline ekran kalitesine bir bak.
  • Hocam bu konu çokça tartışıldı, iphone 5 serisinin asıl niteliği mobilitesi zaten. Telefonda bol bol video izleyecek yada sürekli oyun oynayacak bilinçli müşteri zaten 5" ten küçük ekran almaz, bunun yanında ekranın düşük değerlere sahip olması (ki hissettirmiyor) mobilite konusunda tamamen avantaj yoksa 8 - 9 saat ekran süresini mumla ararsınız. 2k ekranlı telefonlarda kullandım, siz gidip bu telefona 2k ekran takarsanız külliyen zarar olur, çünkü kullandığım 2k ekranlı cihazların hepsi su gibi şarj yiyordu bu şekilde yanınızda birde powerbank gezdirmek zorunda kalıyordunuz, eee o zaman ne anlamı kaldı tek elle kullanmanın mantığı ?

Bu arada insanların beklentisini çözemedim, görende videoları çamur gibi gösteriyor falan sanacak, apple kesinlikle akıllıca düşünmüş. Telefonu konuşma - email, çeşitli haberleşme programları, müzik dinleme, arada youtube videolarını izleme gibi aktif olarak kullanıyorum 39 saat bekleme süresi ile 8 saat ekran süresine sahibim üstelik daha %21 şarjım var :) işte demek istediğim bu, siz gidip yüksek değerlere sahip bir ekranı küçültüp bu cihaza takarsanız bu en büyük hata olur çünkü küçük ekranda ne o kaliteyi hissedebilirsiniz nede bu ekran süresini alabilirsiniz.

Kendi fikirlerimdir, belki ben haksızımdır.

• Reobig kullanıcısına yanıt
    1080p den ziyade tamam şarj için 720p ideal ancak,2016 yılında çıkardığı cihazda 2013 panel kalitesi kullanmak olmamış.

• kullanım sürelerine neden ekran süresi diyorsunuz ? arka planda ekran kapalı olsa bir uygulama çalışsa onları da ekliyor o süreye tamamen ekran süresi denmesi biraz yanlış bir tanım olmuyor mu ?
  • 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.