Şimdi Ara

Apple iPhone Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (533. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.008
Cevap
1.169
Favori
3.398.399
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
140 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 531532533534535
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sırayla belirteyim:

1: Apple Eylül 2019'da iPhone 11 üretip orda bırakmadı, Eylül 2020'de de üretti hala da üretiyor. Yani şu anda alacağın aksesuarlı iPhone 11, Eylül 2020 üretimi olabilir, aksesuarsız iPhone 11 de Ekim 2020 üretimi olabilir, Ekim 2020 - Eylül 2020 1 yıl mı yapıyor hesaplamak lazım.

2: 1 sene boş boş yatan batarya özellikle seçilmiş bir seviye olan %50 seviyesinde fabrikadan çıkar ve raflarda genelde bir kaç hafta veya ay yatar. Bu seviye Li-ion pillerde bozulmanın en az olduğu seviyedir, %100 veya daha kötüsü %0 olmasından çok daha sağlıklı bir seviyedir, pil seviyesinde düşme en aza indirgenir ve 1 yılda "ölme" yaratmaz. Pil ölecek voltaj seviyesine gelirse zaten koruma devresi pili kapatır ve cihaz açılmaz. Eğer cihaz açılıyorsa hele ki %40-50 seviyesindeyse pil sağlığınızda bir sorun yok demektir.

Yeni kutudan USB-C kablo çıkıyor kullanma durumunuza göre onu seçebilirsiniz deseydiniz daha mantıklı olurdu.

• johnny lenn kullanıcısına yanıt

Türkiye'ye şimdiye kadar gelen bütün aksesuarlı iPhone 11'ler sadece 10.10.2019 günü 5.80TL dolar paritesi ile gelmedi takdir edersiniz umarım :) Ara ara ürünler geldi ve Apple Temmuz 2020'de iPhone 11'lere zam yaptı, sonrasında da aksesuarlı kutular geldi, 2020'nin son aylarında aksesuarsız kutular gelmeye başladı.

Bundan ayrı fırsatçılık vardır piyasada haklısınız, sonuçta aksesuarlı iPhone 11 çok daha ucuz fiyatlara da satılabildi, zararına satmamışlardır herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fixx -- 24 Şubat 2021; 10:28:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: netroshine

arkadaşlar n11 de aksesuarsız 64 gb 7288 e geliyor.satıcı bittibitiyor güvenilir mi?

bittibitiyor hasarlı ürün gönderip iade almadığı konu vardı forumda. Apple müşteri hizmetleri iade edilsin demesine rağmen etmeyiz servise verin demişlerdi

• Egrino E kullanıcısına yanıt
    Hocam bilemiyorum yorumlar olumlu
  • quote:

Orijinalden alıntı: netroshine

Hocam bilemiyorum yorumlar olumlu

son durumu bilmiyorum hocam belki iade alınmıştır. Forumda bi aramanızı tavsiye ederim.

• Magsafe sarj kablosunu tavsiye edermisniz ?
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt
    0.7 inç fark var. Yani 5.4 e göre düşününce %15 daha büyük ekran. Ve de fiyat olarak 1500 tl fark var. Bence miniye asla o para değmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bursali46

Hocam ben hala 3g kullanıyorum. Bu g nin ne gibi artıları var ki ? Sadece biraz daha hızlı internet değil mi ?

Mesajı geç görmüşüm kusura bakmayın. Doğru her yeni "G" internet hızı artıyor. Elimdeki telefonu sırf 5G'ye geçmek için değiştirmem ama sıfır alacaksam da hazır olmuşken 5G tercih ederdim.

• umkil U kullanıcısına yanıt

Şimdilik sadece ABD modellerinde varmış. Bir ihtimal bazı ülkelere de göndermeye başlayacaklarmış (söylenti).

• quote:

Orijinalden alıntı: imax1

0.7 inç fark var. Yani 5.4 e göre düşününce %15 daha büyük ekran. Ve de fiyat olarak 1500 tl fark var. Bence miniye asla o para değmez

Hocam öyle diyosun da kullandın mı ikisinide . Telefonu cebine koymak istemez misin . İphone 12 cebe girecek bi telefon değil. Montun cebine koyarsın yazında elinde taşırsın. Pantolon cebine girecek bi telefon değil maalesef .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • se 2020 aksesuarsız kutudan kablo çıkıyor bunu pc'ye takarak kaplumbağa gibi mi şar ederiz/şarj edebilir miyiz lightning mightning diyor.gece taksak sabaha kadar doluyorsa şarj cihazı almayacam ama al derseniz 18w'mış kablo şarj aleti önerisi alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

se 2020 aksesuarsız kutudan kablo çıkıyor bunu pc'ye takarak kaplumbağa gibi mi şar ederiz/şarj edebilir miyiz lightning mightning diyor.gece taksak sabaha kadar doluyorsa şarj cihazı almayacam ama al derseniz 18w'mış kablo şarj aleti önerisi alırım.

https://forum.donanimhaber.com/apple-hizli-sarj-uyumlu-spigen-27w-usb-c-pd-3-0-89-9-tl--141441693

burdan bakabilirsin ben bunu almıştım . Kablosunu beyaz bulamamıştım siyah olanı almıştım . Yine bu linkteki kablonun siyahı.

• imax1 kullanıcısına yanıt
    0.7inch için o takoz gibi kaba telefonu kullanmazdım.
    Ek olarak: ekranda lcd
  • PC’de type C girişi varsa 5volt 0,5 amper ile şarj edersiniz. Ortalama 6-7 saat sürer.
  • bugrayeyer kullanıcısına yanıt
    12ye cebe girmez diyorsanız, 11 hiç elinize almadınız sanırsam. 11 belden pantolon düşüren cinsten takoz bir şey 😂

Not: 11 ve se2020 kullanıyorum 😂

12 mini fiyat düşmesini bekliyorum. 8 civarına düştümü yapıştırıcam bir tane yada se2020 ile devam 😂

eyvallah aydınlatıcı oldu.bir ucu type c gücü çıkışı öteki telefona giren lightning.intel anakartlarda portu oluyor lightning amdde yok diye biliyorum ondan kafam karıştı.kasa önünde type c çıkışı var bi deneyelim olmadı dediğin aleti alalım.

• Fixx kullanıcısına yanıt

Çok güzel yazmışsınız hocam 12 almaya karar verdim 10 binin aşağısına düştüğü an alacam

• fafa1236 F kullanıcısına yanıt

iphone 11 ile iphone 12 arasında ağırlık farkı var. Takoz dediğin iphone 12, iphone 11 den 30 gram falan daha hafif. Bence boyutları aynı olduğu için ikisinin arasında fark yok. İphone 12 mini boyut olarak gayet ideal bi telefon , cebe koy kullan .

nerden biliyorum . İphone se2020 kullanıyorum. Gayet cebe giriyor. İphone 12 mini almadım elime ama boyutu aynı olduğu için oda girer. İphone 12 almaya gerek yok bence.

iphone 12 ile iphone 11 karşılaştırmasını nasıl yaptın derseniz, eşimde iphone 12 var. Mini almaya zorladım ama ikna edemedim:) iphone 11 de tüm arkadaşlarımda var. Elime aldım boyutuna ağırlığına bir çok kez baktım.

edit : iphone 11 kullanıyorsan, boyutu benim için uygun pantolon düşürüyor diye iphone 12 almak istemiyorsan, iphone 12 alabilirsin. İphone 12 pantolon düşürmez :) bu dediğimi anlaman için iphone 11 ve iphone 12 ağırlığını karşılaştırman lazım . Şaşırırsın o aradaki 30 gram fark o kadar belli ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrayeyer -- 24 Şubat 2021; 21:33:20 >

Yok hocam 12mini düşünüyorum. Büyük kaba telefonları sevmiyorum. 12, 11den daha kibar daha hafif. İnceledim. 10gram fark bile günlük kullanımda öyle fark ettiriyor ki, 30u anlatmaya kelimeler yetmez.

12mini tam benlik. Fiyatı istediğim civara düşerse alırım. Yoksa 11 satıp se2020 ile devam edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugrayeyer

Hocam öyle diyosun da kullandın mı ikisinide . Telefonu cebine koymak istemez misin . İphone 12 cebe girecek bi telefon değil. Montun cebine koyarsın yazında elinde taşırsın. Pantolon cebine girecek bi telefon değil maalesef .

Alıntıları Göster
    S20 ultra ve 11 pro max bile kullandım dostm :) büyklük kişiye göre değişir. Taşıma skntı değilse tabiki büyük ekran şahsen 11 promax bile bana skntı yaratmadı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 531532533534535
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.