Şimdi Ara

Apple iPhone'a beklenen kur zammı geldi: İşte yeni fiyatlar [Güncellendi] (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
585
Cevap
4
Favori
26.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu ne ya ? konunun adini "herkes kullandigi telefonu yazsin" diye degistirin bari?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: belverus

Ayfondan başka telefona telefon demem ben. 7 bin de olsa verilir.

o senin sorunun kardes.

• SlimShay kullanıcısına yanıt
    Biz zengin oluyoruz sanırım 😄 İyi demişsin harbi hiç böyle düşünmemiştim. 36 ay vadeyle 120 ay taksitle falan alıyo adamlar çıldırmıs gibi

• zamanında iyi ki almışız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

quote:

Orijinalden alıntı: belverus

Ayfondan başka telefona telefon demem ben. 7 bin de olsa verilir.

o senin sorunun kardes.

Adam haklı. FanDroid kullanmadım kullanmamda. Aman allah göstermesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: J3englames

3000 tl ye ip7 32gb mat siyah aldım iyiki almışım parasını hak eden bir cihaz ama durumunuz yoksa 24 ay 36 ay 200 lira taksit ödenecek bi cihaz değil

Alt tarafı bi telefon ev alır gibi kredi çekilmelik durum yok paranız yetmiyorsa android alın

Paranız yoksa Android alın demek otobüste sıcaktan rahatsız olup klima açmasını isteyen yolcuya "Beğenmiyorsan taksite bin" demekle aynı şey.

Android insana hayatı küstürür ve kimse bu cezayı haketmiyor.

• BekiRoRo B kullanıcısına yanıt
    Yo A5 Z4c falan güzel telefonlar

Htc ve lg ye bulaşmasınlar yeter

• SlimShay kullanıcısına yanıt
    36 ay taksit 3 model çıkıyo hala ödenmesi gerekiyo sıkıntılı bi durum. En iyisi varsa almak yani dediğin gibi bütçe neye elveriyosa onu almak

• Kaça olursa olsun alıcısı her zaman olacaktır. Ancak bir miktar Apple satışlarında frenleme olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackrz

Biz zengin oluyoruz sanırım 😄 İyi demişsin harbi hiç böyle düşünmemiştim. 36 ay vadeyle 120 ay taksitle falan alıyo adamlar çıldırmıs gibi

Arkadaş bu milletin derdi ne anlamıyorum. Yok ne yapıyorlar cidden merak ediyorum.

Arkadaş ben cep telefonunun suyunu çıkaran adamım. Cebimde 3 tane 200GB lık microusb bellek ile geziyorum. Telefonda 200GB kart takılı. Dahili hafıza 64GB. Video işlemeden fotoğraf düzenlemeye. Standart internet işler. Oyunlar. Her haltı yapıyorum.

Arkadaş kullandığım telefonu 1500TL ye aldım. LG V10. Yani anlamadım bu millet ne yapıyor 4000TL lik telefon ile benim yapamadığım.

Sadece İPhone için demiyorum ama örnek olarak vereceğim "Bu video İphone ile çekildi"

Ulan çeken adam dünyaca ünlü bilmem kaç tane ödüllü fotoğrafçı. O adam fotoğraf filmine tükürse senin SLR makine ile çekeceğinden daha iyi bir fotoğraf ortaya çıkarır.

Bizim arkadaşın dediği gibi ya. Aynı bir zamanlar Nokia nın şu çelik telefonunun ve çakmasının herkeste olması misali. O telefonu alan "Polat Alemdar" olacağını sanıyor. İPhone u alanda da dağda kayak yaparken hisse senetlerini takip eden adam gibi olacağını sanıyor.

Olay bu. Adamlar resmen hayal satıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silver0021

quote:

Orijinalden alıntı: PureHD

Ne garip insanlar var şu dünyada gerçekten anlam veremiyorum. Kim hangisini kullanırken rahat ediyorsa, hangisine gücü yetiyorsa onu alsın kime ne kimin hangi telefonu kullandığından gelip burada insanlara hakaret ediyorsunuz. Adamın parası var ki alıyor sizin mi cebinizden çıkıyor parası? Borca harca girip almayı ben de doğru bulmuyorum da sonuçta borç adamın borcu ben ödemiyorum. İşgüzarlık yapıp milletin bütçe planlamasını yapmanıza gerek yok

Bak bu senin dediklerin doğrudur elbette herkes istediği cihazi alip kullanmakta özgürdür. Kimsenin bunlara laf söylediği yok. Ama bu ülkede asgari ucret 1404TL. 2009 yılında asgari ücretler 720 lira idi. Ücret artışları 2 katına çıktı. Ancak iyi hatırlıyorum o zamanlarda bi iphonenun degeri 1500 lirayi geçmezdi. Iki asgariyi kazanan basar parayi kullanırdı. Duz hesap yapsan suanda 3 asgariye hatta en üst modelini almak istersen 4 asgariye yeni bir iphone sahibi olabiliyorsun. Insanlar telefonlara fahiş fiyatlardan sahip olmayi erdem sayarak yıllardır amerikaya para döktüler. Yillar sonra daralan ic piyasalar kimsenin umrunda olmadı. Tasarruf duzeyimiz dünyanın geri kalan ulkelerine bakıldığında rezaletin ötesinde. Sonuç ne mi oldu. Iphonelar yediğimiz içtiğimiz herseye kesinti oldu. Bir iphone belki ulkeyi fakir kılmaz ama bunlarin birleşerek milyonlari bulmasi evet kardeşim bizleri fakirlestiriyor. Ulkemiz tasarrufunu yukseltmezse dolarizasyonu kismazsa ulke olarak karanlik bir geleceğe uyanicaz. Bilmem farkindamisin ? Sizde lutfen ekonomi takip ederek duyarlı davranislarinizla insanlarımızı yeri geldiginde etkilemeyi bilin. Orta okul çocuğu zihniyetiyle ulkeyi bitirdik bunca zaman sonra egri oturup doğru konuşmanın kimseye batmamasi gerekli!

Tasarruf şart ya.

Valla tavsiyem BES e flan girmek. Yine evlilik ve çocuk hesabı gibi hesaplar var. Ben farkında bile olmadan 10000TL ye yakın para birikmiş. Normalde bu kadar parayı biriktirmez kesin harcardım bir şeye. He çok büyük para değil ama az para da değil.
  • 7-8 aydır kullandığım iphone se şu an aldığım fiyattan daha pahalı. Yok böyle bir ekonomi.

• DigitalWorld kullanıcısına yanıt
    Dediklerinin bi kısmında haklı olabilirsin evet ama atladığın nokta işletim sistemi. Apple'ın vaat ettiği de bu zaten her zaman. Tek telefon tek işletim sistemi buyüzden arayüzüyle kullanıcı çekiyor. Özentiler haricinde diyorum. Ben mesela 4s'ten beri her çıkan modeli atlamadan aldım yani bunun 6s plustan ne fazlası var dimi normalde ? Ama bağımlılık yapıyor işte tüketim çılgınlığı da cabası. Ayrıca apple'ı apple yapan unsurlardan biri de ekosistemi. Watch-ipad-mac-iphone uyumu. Bunları sağlayabilen bir firma daha yok şuan. Bu ekosistem sayesinde apple lider satışlarında. Yalnızca iphone olarak düsünmemek lazım.

• Sifir iphone 7 plus 128 gb satacagim. Distribitor degil buarada. 1 ay icinde elimde olacak. Kutusunu dahi acmadan saayi dusunuyorum. Nekadar eder?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orijinalden alıntı: Blackrz

Arkadaş bu milletin derdi ne anlamıyorum. Yok ne yapıyorlar cidden merak ediyorum.

Arkadaş ben cep telefonunun suyunu çıkaran adamım. Cebimde 3 tane 200GB lık microusb bellek ile geziyorum. Telefonda 200GB kart takılı. Dahili hafıza 64GB. Video işlemeden fotoğraf düzenlemeye. Standart internet işler. Oyunlar. Her haltı yapıyorum.

Arkadaş kullandığım telefonu 1500TL ye aldım. LG V10. Yani anlamadım bu millet ne yapıyor 4000TL lik telefon ile benim yapamadığım.

Sadece İPhone için demiyorum ama örnek olarak vereceğim "Bu video İphone ile çekildi"

Ulan çeken adam dünyaca ünlü bilmem kaç tane ödüllü fotoğrafçı. O adam fotoğraf filmine tükürse senin SLR makine ile çekeceğinden daha iyi bir fotoğraf ortaya çıkarır.

Bizim arkadaşın dediği gibi ya. Aynı bir zamanlar Nokia nın şu çelik telefonunun ve çakmasının herkeste olması misali. O telefonu alan "Polat Alemdar" olacağını sanıyor. İPhone u alanda da dağda kayak yaparken hisse senetlerini takip eden adam gibi olacağını sanıyor.

Olay bu. Adamlar resmen hayal satıyor.

Reklamlar çok etkiliyor evet ama iphone un olayı kolay olarak her imkanı sunması, android biraz daha karışık bilgisiz kullanıcı yapamıyor. En basitinden iphoneda manuel çekim ayarı bile yok. Birde v10,g4 deki ayarlara bakın aradaki fark dünyalar. Apple bunu koyar ama kullanıcı beceremez bu sefer fotoğraflar kötü çıkıyor demeye başlar bunun gibi bir çok durumdan ibaret. Reklamlarlada cidden öyle bir sunuyolarki insan hayatı değişecek sanıyor gerçekte yine sabah 8 akşam 5 iş yada okula gidiyor herkes

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekonomik krizin içinde olup hiç kriz lafı geçmemesi ne kadar garip.
  • Arkadaşlar burda apple ın yaptığı kur değişiklikleri fiyatları etkileyen ana unsur ama apple her zaman olduğu gibi kendine fayda sağlayacak şeyler olduğu zaman her zaman bir açık kapı bırakıyor.zamdan bir kaç gün önce apple geliştiricilere mail atarak kur farkları ve vegilerden dolayı Türkiye,Rusya,İngiltere ve Meksika da fiyat ayarlaması yapacağını duyuruyor.ama aynı apple zammı yaptığında Türkiye,İngiltere ve Rusya da zam yapıyor. Meksika fiyatlarına zam yapmıyor. (Meksika pesosu en az tl kadar değer kaybettiği halde) apple burda açık kapı bırakarak nasıl fayda sağlıyor diye soracak olan arkadaşlara hemen açıklamasını yapayım.bu zamlar sadece telefonlara,bilgisayarlara veya tabletlere değil aynı zamanda uygulama fiyatlarına,uygulama içi alımlara da zam yapmış oluyor.işte bu uygulamalara yapmış olduğu zamda belli bir ülkenin fiyatını ucuz tutarak;uygulama içi alımların yoğun olduğu bazı ülkelerde ucuz ülkenin hediye kartlarını piyasaya sürdürerek partnerlerine dolayısı ile kendisine fayda sağlamaktadır.bunu rakamlarla anlatırsam sanırım herkes daha iyi anlar.örneğimi kendiminde oynadığı clash royal oyunundan vererek anlatayım.bu oyunda satılan gemler var.eğer türk app store dan bu oyunu alırsanız 14k gem 349.99 liradır.buda doları ortalama dolar kurunu 3.8 dersek yaklaşık 92 amerikan doları yapmaktadır.bu 14k gem meksika mağazasında 1699 peso.peso kurunuda ortalama 21.6 dersek onun fiyatı da 78.6 amerikan doları olur.yani sizin anlayacağınız aynı ürüne biz meksikalılara göre 13.4 dolar fazla ödemiş oluyoruz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekiRoRo

quote:

Orijinalden alıntı: J3englames

3000 tl ye ip7 32gb mat siyah aldım iyiki almışım parasını hak eden bir cihaz ama durumunuz yoksa 24 ay 36 ay 200 lira taksit ödenecek bi cihaz değil

Alt tarafı bi telefon ev alır gibi kredi çekilmelik durum yok paranız yetmiyorsa android alın

Paranız yoksa Android alın demek otobüste sıcaktan rahatsız olup klima açmasını isteyen yolcuya "Beğenmiyorsan taksite bin" demekle aynı şey.

Android insana hayatı küstürür ve kimse bu cezayı haketmiyor.

Sacmalamisin android gayet iyi kullanmasini bilene veri akisverisi kolay uygulamalari kullanmak kisilestirmek kolay ozellik donanim ve fiyat olarak cok iyi daha ne olsun note4 kullaniyorum bi sikintim yok buyuk cam gibi ekran gayet guzel hizli 1.5yil oldu

• emrec6 kullanıcısına yanıt
    Şimdi gördüm hocam biz iyi almış olduk
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.