Şimdi Ara

Apple iPhone 8 / iPhone 8 Plus [ANA KONU] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.362
Cevap
138
Favori
808.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• diğer ios çihazlarında altan sürükleyerek çıkan kontrol merkezinide bildirim merkezi gibi üste taşımışlar yeni fark ettim bunu 2. videoda gösteriyor

face id biraz yavaş çalışıyor gibi geri kalanı güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gopgop -- 13 Eylül 2017; 0:38:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xattorneyx

yırt dışı için bizim paramıza göre en mantıklı tercih abd, dubai, ırak gibi görünüyor euro fena çünkü.

suan en ucuz sanırsam lüxemburgda o da 1120 euro sonra fransa almanya ve avustuyada 1149 euro sanırsam. suan 1120 euro 4600 tl civarı yapıyor turkiye cıkıs fiyatı vergiler vs olunca 5500 olur. amerika en iyi secenek ama oradan kendimiz veya tanıdık getirmeyince de satacak arkadaslar 500-1000 tl arası kar koyunca avrupa fiyatına gelmiş oluyor. yani neresinden bakarsak bakalım pahalı bir iphone bizleri bekliyor. fakat 7 ve 7plusta 5-6 ay sonra gayet makul fiyatlara bulunabilir olmustu yurt dısı cihaz olarak. bu sebeple beklerim diyenler yine daha makul fiyatlara alacaklardır mutlaka.
  • Bence bu face id baya sorunlu olacak. Eğer ki menuden kapatma vs yoksa başı ağrıyan çok insan olur. Telefonu cebinize koyarken bile o anda yüzünüzü algılayıp kendini açabilir vs.

Şahsen yeni bir teknolojide ilk çıkan modelller hep fail olmuştur..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Touch id tanıtılırken en iyi şifreleme olduğu söyleniyordu. Şimdi touch idye bok attılar. Benim bildiğim parmak izleri birebir aynı olan 2, eşiniz yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple'ın bu çıkardığı telefonlarla bariz şekilde kötü yönetildiğini saçmalayarak gösterdiler . İphone 8 ve 8 Plus diye çıkarılan telefonların 7 serisinden hiç farkı yok . Hiç farkı olmayan telefonları çıkarıp üstüne S adını kaldırarak 8 koyarak iyice batırmışlar . 8 olacak telefon 7 serisinden farkları olması lazımdı ve seneye çıkması lazımdı . Sadece arkasını cam yaparak büyük fark oluşturmuyor . Bunu yaparak Apple kendini kalitesizleştirdi . Sadece İphone X adı ile çıkarılan telefonu tanıtıp satışa sunmaları mantıklı olurdu . 8 ve 8 Plus Apple için tamamen zarar olacak 7'si olan veya önceki seri telefonu olan insanlar gidipte 8 almaz . Alacak insanlar 7 serisi sahibi değilse onu daha düşük fiyattan alır veya İphone X'i tercih edecektir .

• quote:

Orijinalden alıntı: MambaVino

Apple'ın bu çıkardığı telefonlarla bariz şekilde kötü yönetildiğini saçmalayarak gösterdiler . İphone 8 ve 8 Plus diye çıkarılan telefonların 7 serisinden hiç farkı yok . Hiç farkı olmayan telefonları çıkarıp üstüne S adını kaldırarak 8 koyarak iyice batırmışlar . 8 olacak telefon 7 serisinden farkları olması lazımdı ve seneye çıkması lazımdı . Sadece arkasını cam yaparak büyük fark oluşturmuyor . Bunu yaparak Apple kendini kalitesizleştirdi . Sadece İphone X adı ile çıkarılan telefonu tanıtıp satışa sunmaları mantıklı olurdu . 8 ve 8 Plus Apple için tamamen zarar olacak 7'si olan veya önceki seri telefonu olan insanlar gidipte 8 almaz . Alacak insanlar 7 serisi sahibi değilse onu daha düşük fiyattan alır veya İphone X'i tercih edecektir .

Daha iyi kamerasi,islemcisi ve ekrani olan bir telefoni 699 dolar etiketiyle neden almayayim? :) Cok iyi bir lansman oldugunu sanmiyorum fakat zarar ettirmeyecegine eminim.

• 8 ve 8 plus icin Turkiye cikis tarihleri bir yerde belirtildi mi kacirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Donanım.Uzmanı

quote:

Apple'ın bu çıkardığı telefonlarla bariz şekilde kötü yönetildiğini saçmalayarak gösterdiler . İphone 8 ve 8 Plus diye çıkarılan telefonların 7 serisinden hiç farkı yok . Hiç farkı olmayan telefonları çıkarıp üstüne S adını kaldırarak 8 koyarak iyice batırmışlar . 8 olacak telefon 7 serisinden farkları olması lazımdı ve seneye çıkması lazımdı . Sadece arkasını cam yaparak büyük fark oluşturmuyor . Bunu yaparak Apple kendini kalitesizleştirdi . Sadece İphone X adı ile çıkarılan telefonu tanıtıp satışa sunmaları mantıklı olurdu . 8 ve 8 Plus Apple için tamamen zarar olacak 7'si olan veya önceki seri telefonu olan insanlar gidipte 8 almaz . Alacak insanlar 7 serisi sahibi değilse onu daha düşük fiyattan alır veya İphone X'i tercih edecektir .

Daha iyi kamerasi,islemcisi ve ekrani olan bir telefoni 699 dolar etiketiyle neden almayayim? :) Cok iyi bir lansman oldugunu sanmiyorum fakat zarar ettirmeyecegine eminim.

7 Plus 128 ücreti 4.950 TL iken şimdi yeni telefonların tanıtılmasıyla 4.600 TL oldu . 6S Plus 128 GB 3900 TL aralarında 700 TL fark var . Bu da demek oluyor ki 8 Plus 128'de olmadığına göre 256 olacağı için 1000 TL fark olacaktır yani 5.600 TL yapar . Ben neden farkı olmayan telefon için 1000 TL fazla vereyim ? Gidipte ufacık şeylere fark diyorsanız 1000 TL fazla bayılın para sizin herkesin öyle para saçacak durumu yok . Burada alınacak tek telefon İphone X'dir . Bu arada İphone X heralde ülkemizde 256 versiyonu 6.500'ü görecek gibi duruyor . O telefona da o kadar para verilmez .

• İphone X'in tuş kilini açmak için yüz tanıma özelliği gelmiş, e kardeşim hiç mi düşünmediniz yüzsüz insanları?

• iPhone X'a ait mantıksız gelen şey touch id olmaması. 3.5mm jack girişinin bile kaldırılmasına mantıklı bir şey bulabilirsin ama parmak izine cidden bulmak zor. Tamam face id çok iyi çalışıyor olabilir ama sen 4 sene boyunca birçok şeyi touch id üzerine oturtmuşken nasıl bu kadar kolay harcarsın. Şuan Siri home butonundan kilit tuşuna geçmiş durumda, uzun süredir kilit tuşunun aynı zamanda parmak izi okuyucu olacağına neredeyse emindim. iPhonedo Apple etkinliğini canlı yayınladı, o da aşağı yukarı aynı şeyleri söyledi. Tamam Apple birçok yeni özelliği S serisi ile getirmeyi sever (artık S olmayacak deniyor ama model adı olarak olmasa bile aynı kasanın 2 sene üretilip, 2. sene donanımı güçlendirilmiş şekilde çıkartma geleneğinin devam edeceğini düşünüyorum.) Hadi touch id'yi ekranın içine yerleştiremedin teknolojin yetmedi, koy kilit tuşuna sonraki sene ekrana koyunca yine her zamanki milleti gazlar, devrim niteliğinde yenilik diye süsler satarsın; her zaman yaptığın şey. Bir seride tamamen kaldırıp daha sonraki seride ekranın içine koyduk demek skandal olur. Apple'ın her hamlesini belli bir mantığa oturtmaya çalıştım ama touch id'yi kaldırmalarını skandal görüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

Touch id tanıtılırken en iyi şifreleme olduğu söyleniyordu. Şimdi touch idye bok attılar. Benim bildiğim parmak izleri birebir aynı olan 2, eşiniz yok

Birebir eş yok fakat cihaz o kadar yetenekli değil

Çok detaylı çalışan bir parmak okuyucu lazım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Donanım.Uzmanı

quote:

7 Plus 128 ücreti 4.950 TL iken şimdi yeni telefonların tanıtılmasıyla 4.600 TL oldu . 6S Plus 128 GB 3900 TL aralarında 700 TL fark var . Bu da demek oluyor ki 8 Plus 128'de olmadığına göre 256 olacağı için 1000 TL fark olacaktır yani 5.600 TL yapar . Ben neden farkı olmayan telefon için 1000 TL fazla vereyim ? Gidipte ufacık şeylere fark diyorsanız 1000 TL fazla bayılın para sizin herkesin öyle para saçacak durumu yok . Burada alınacak tek telefon İphone X'dir . Bu arada İphone X heralde ülkemizde 256 versiyonu 6.500'ü görecek gibi duruyor . O telefona da o kadar para verilmez .

Oran orantı ile telefon fiyatı hesaplayanı da ilk defa görüyorum. Üslubunuza da dikkat edin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Note 8 olsun iphone ten olsun bu fiyatlarla uçtan uca girecek gibi görünüyor

• Iphone 8 2750 TL'ye geliyor, Almanya'dan vergi iadesi dahil. Amerika çok çok daha uygun ama kimse de yok orada :/

• Bence iPhone X'deki face ID sıkıntı çıkaracak. Yazılımla falan çözmeye çalışacaklar. Bu sefer de kullanımı negatif etkileyecek. Bir sonraki nesilde face ID sadece AR uygulamaları için kullanılacak. Ekrana gömülü Touch ID yapıp geri ona döndürecekler sistemi. Ondan sonrakinde de artık üstteki banttan kurtulurlar. Yeni yonga çipleri falan da derken tertemiz 3 nesil ateş pahası telefon pazarı.
  • Tablete rağbet olmadığından mı bu sene etkinlikte yeni ürün haberi yoktu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..ScReaM

quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

quote:

Orijinalden alıntı: ..ScReaM

quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

Alırsam ben de X alırım Mesut hocam. 2-3 yıl kullanım. Ama acele etmeyeceğim. En azından düşüncem bu yönde.

Mehmet hocam birlikte hareket edelim. Özellikle yurtdışı bulmaya çalışalım. Şimdilik S8 Plus ile devam edeceğim. Bekleyelim birlikte, araştıralım

Nasil buldunuz hocam, ben cok cok cok begendim. Az daha note 8 aliyordum ama iyili bunu beklemisim.

Face idde kronik sorun cikacagini düşünüyorum. Bence bu teknoloji, gelecek sene oturur. Hatirlarsiniz samsungta surtmeli parmak izi okuyucu koymustu s5e, apple 5s ile parmak izi okuyucunun nasil kullanilmasi gerektiginin dersini vermisti. Simdi yine aynisi oldu. Samsung yapti, apple, o is oyle olmaz,boyle olur diyerek ders verdi. Milyonda bir yanilma, muthis bir oran.

Arka kisminin cam olmasi, bana ikonik 4 modelini hatirlatti. Cok guzel olmus arkasi.

Sadece kablosuz sarj teknolojisi siritmis. Samsung bu iste aldi yurudu tabi, apple bile cevap veremediyse, samsungun kablosuz konusundaki basarisi artik yadsinamaz.

Cihazin note 8 ve s8 ile birebir karsilastirmasini cok merak ediyorum.

Çok beğendim hocam... Apple bu işi çok iyi yapıyor. Markalar teknolojileri acele bir şekilde çıkartıyor, sunuyor. Apple ise bekliyor tam anlamıyla geliştiriyor ve dört dörtlük sunuyor...

Evet kablosuz şarj sırıtmış, olmamış bence. Aynen sizinde düşündüğünüz gibi burdan Samsung'a saygılarımı iletirim...

S8'e kablosuz şarj dışında her açıdan üstünlük sağlayacağından şüphem yok. Note 8'e ise sadece kalem ve kablosuz şarj konusunda yenik düşer bence...

Aklima gelen teknsey, face idmin isiksiz ortamdaki durumu. Orn; gece arac kullanirken cihazi aktif ederken sorun yasar miyiz? Note 8 de bu konu buyuk sorun mesela. Gerci hakki alkanin incelemesinde bu konuya da deginiyor ve sifir isik dahi olsa yuz tanima calisiyor diyor.

Ben bir sene daha bekleme taraftariyim. Bu face id isinde kronik sorun cikacak, dedi dersin

Her zaman s serisini almisimdir. Sorunsuz oluyorlar...

• scanh kullanıcısına yanıt
    Kilit tusuna parmak izi sensoru konusunda sonyden baskasindan bir adim goremiyoruz. Sanirim bu tasarimin patenti sonyde, firmalar da kullanamiyorlar. Zira samsungta da guc butonunda degil biliyorsunuz. Hatta xiaomi,lenovo gibi markalarda da guc butonunda parmak izi sensoru göremiyoruz.

Yani bu parmak izi sensoru konusunda ortada bir sorun var.

• Çıkış tarihi çok geç X'in.
  • Tam ekran video izlerken hoparlor cikintisi ne oluyor x'te? O bolge komple video icin komple iptal mi oluyor yoksa goruntude cikinti mi yaratiyor?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.