Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Apple iPhone 8 / iPhone 8 Plus [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tatum Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 8 Misafir Kullanıcı, 8 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
11.566
Cevap
199
Favori
622.883
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> Apple iPhone 8 / iPhone 8 Plus [ANA KONU]
Giriş
    429 Mesaj

....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramaray -- 7 Kasım 2019; 17:34:56 >
    |
    |
    ramaray kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    429 Mesaj

Full şarj sonrası IOS 12.4.1'den 13.2'ye geçtikten sonra Iphone 8 plus izlenimi: Çok başarılı yazılım ancak Pil sürem yaklaşık 1 saat azaldı. Büyük olasılık indeksleme yapıyor kendi kendine. Birkaç güne durum netleşir buraya yazarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    7021 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ramaray

Iphone 8 plus 256gb. Yaklaşık 150gb dolu. Pil sağlığı yüzde 86'da. IOS 12.4.1'den IOS 13.2'ye yükselttim. Sonuçlar şöyle:

- Uygulamalar arası geçiş olsun kullanım olsun çok daha akıcı ve stabil hale geldi.

- Pil kullanımı için daha konuşmak erken ancak hemen hemen aynı gibi. Birkaç güne netleşir arka plandaki indexing işleri bitince.

- Çok sayıda kullanımı kolaylaştıran - keyifli hale getiren özellik eklenmiş. Burada saymama gerek yok heryerde yazıyor.

- Safari Twitter facebook Instagram vb vb. klasik uygulamaların hepsi daha akıcı ve stabil. Safari'de sörf yapmak baya keyifli hale gelmiş.

- Tüm yerleşik uygulamalar hem bi dolu yeni özellik hem hız kazanmış.
    - 3d touch haptic touch harman edilmiş ve hassasiyeti çok daha başarılı önceki sürümlere göre. Eksiği yok fazlası var.

Yazılım gayet başarılı ancak pil konusu henüz net değil. Telefon biraz kendine gelsin yorumumu öyle yaparım..
    iOS 13.3 sürümü çıksın geçeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    7021 Mesaj
    Hatta Apple mağazasında iOS 13.3 yüklü 8 Plus kullanırım hoşuma giderse kullanırım. Ve karanlık mod 8 Plus ta nasıl oluyor test ederim aynı zamanda 3D touch kullanımını da test etmem gerek

|
    |

Telefonu ısıtın 😂😂 Ben ilerleyen aylarda garantisi devam etmesine ragmen gidip orjinal batarya taktiracam valla..
    |
    |
    SEANKingston kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Full şarj sonrası IOS 12.4.1'den 13.2'ye geçtikten sonra Iphone 8 plus izlenimi: Çok başarılı yazılım ancak Pil sürem yaklaşık 1 saat azaldı. Büyük olasılık indeksleme yapıyor kendi kendine. Birkaç güne durum netleşir buraya yazarım.

Alıntıları Göster
    IOS 13.2.2'yi de kurdum iphone 8 plus'a. İzlenimlere devam:

- Güç tasarruf modunda bile IOS 12.4.1'in normal güç modu gibi çalışıyor. Gayet hızlı.

- Dark mode muhteşem olmuş.

- Safari'de sürekli girdiğiniz sitelerin font büyüklüğünü ayarliyorsunuz. Bir daha girdiginizde hatırlıyor. Bir dolu özellikleri eklenmiş Safari'ye.

- Apple Arcade harika olmuş. Gerçekten çok başarılı. Nefis oyunlar var ve gayet akıcı çalışıyor.

- Pil konusunda henüz iyidir veya daha kötüdür diyemiyorum. İki günde iki güncelleme yaptım çünkü. Ancak öyle anormal bir düşüş yok. İlerleyen günlerde yazarım.

Özetle: iyi ki güncellemişim 8 plus cihazı. Daha da keyifli hale geldi kullanmak 👍

|
    |
    Bahsedilenler: ramaray

• Yarbay
    4673 Mesaj
    İphone 8 plus pili su gibi emiyor bu arada pil sağlığı 100 cihaz Ekim’de değişti

Çarşamba günü bu saatlerde %85 di aynı kullanım ile pil sun %75 su gibi gidiyor

|
    |

9 dakika sonra an itibari ile şarj %73 e düştü sadece müzik dinliyorum Lte açık ekran kapalı

Edit 13:13 %71 oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 8 Kasım 2019; 13:13:40 >
    |
    |
    TulparHAN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne zaman kurdunuz IOS 13.2 veya 13.2.2'yi?Arka planda baya işlem yapıyor kendi kendine ondan olabilir. Birkaç gün geçmesini bekleyin.

Bir de mesela esinde eşimdeki 8 plus da pil eriyordu. MI fit akıllı saatin programı arkada kesintisiz gps'e bağlanıyormuş. benzer türde bir sıkıntı olabilir.

Tabi şunları da yapın biliyorsunuzdur belki:

- Ekran suresi denen şeyi kapatın.

- Gizlilik ayarlarında lüzumsuz gps konum bilgisi gönderen şeyleri kapatın. GPS ile ilgili kullanmadığıniz herşeyi kapatın gitsin.

- Arka planda yenilemeyi kapatın.

Öyle deneyin bir de..

|
    |
  • Yarbay
    4673 Mesaj

Gece 1-2 gibi güncelleme yaptım 50 dk apple destke uygulaması kullandım sarj %56 dan %45 e indi an itibari ile %41 sarj var.

Ekran süresini nasıl kapatabilirim problemi nedir ?
    Gizllik Konum hepsi sadece kullanırken ve hiç birini kullanmıyorum
    |
    |

Güncellemeden sonra birkaç gün arka planda işlem yapıyor her defasında. Bekleyin bir süre. Ekran süresini de kapatın sürekli çalışıp pil yiyor.

|
    |
  • Yarbay
    4673 Mesaj

Ekran süresi kapatmayı bilmiyorum ama aynı görüştüğüm Apple Yetkilisi Nurettin Bey gibi söylediniz oda 2 gün sonra tekrar görüşelim demişti.
    |
    |

IOS 13.2.2'yi de kurdum iphone 8 plus'a. İzlenimlere devam:

- Güç tasarruf modunda bile IOS 12.4.1'in normal güç modu gibi çalışıyor. Gayet hızlı.

- Dark mode muhteşem olmuş.

- Safari'de sürekli girdiğiniz sitelerin font büyüklüğünü ayarliyorsunuz. Bir daha girdiginizde hatırlıyor. Bir dolu özellikleri eklenmiş Safari'ye.

- Apple Arcade harika olmuş. Gerçekten çok başarılı. Nefis oyunlar var ve gayet akıcı çalışıyor.

- Pil konusunda henüz iyidir veya daha kötüdür diyemiyorum. İki günde iki güncelleme yaptım çünkü. Ancak öyle anormal bir düşüş yok. İlerleyen günlerde yazarım.

Özetle: iyi ki güncellemişim 8 plus cihazı. Daha da keyifli hale geldi kullanmak 👍

Alıntıları Göster
    12.4.1 in üstüne telefondan mı güncellediniz temiz kurulum ile mi?

• Yüzbaşı
    429 Mesaj

Direkt wifi ile telefondan üzerine. Ancak kurmadan önce cihazın sadece ayarlarını fabrika ayarlarına getirdim çakışma vb olmasın diye..

|
    |
    SEANKingston kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    429 Mesaj

Direkt ayarlar altında ekran süresi. Kapatın gitsin bi zararı yok.

|
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: BurakTirpanli

Benim de Apple EarPods’ım bozuldu. Kulaklığın sağ tarafından ses gelmiyor ama kontroller tuşlar çalışıyor. Telefonumun 6 ay daha garantisi var sizce götürsem yaparlar mı kulaklığı ?
    Benim kulaklığın da tek tarafından ses gelmemişti servise verdim yenisini verdiler

SEO
Bey Azura
instagram takipçi
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.