Şimdi Ara

Apple iPhone 8 / iPhone 8 Plus [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
11.999
Cevap
189
Favori
645.094
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> Apple iPhone 8 / iPhone 8 Plus [ANA KONU]
Giriş
    1087 Mesaj

Dostum keşke koruyucuyu sen çıkartıp o an bekletseydin elinde. Bende Spigen ekran koruyucu kullanıyorum, cihazımı servise götürdüm cihaz değişimi önerildi, eski telefondan yeni telefona taktım 1 nokta kadar bir adet kabarcık kaldı direk yapıştı sorunsuz bir şekilde. Keşke sende aynısını yapsaydın.

Hepsiburada'yı takip et, ara ara stoğa giriyor orada.
    |
    |
    TulparHAN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Koruyucu çıkartacağı aklıma gelmedi ki çıkartıyorum dedi ben dur yapma veya çıkartabilirsin diyemeden kelime tamamlamadan tak çıkarttı

Açıkca söyleyeyim ilk intiba pek iyi değildi Apple Store de övdükleri deneyim yok.
    |
    |
    Laazzz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet biraz daha soğuklaşmışlar eskisine göre, ben kendim eski telefonu teknisyenin elinden alarak sökmüştüm. Zorlu center'de olan Apple noktası bana göre Akasya'dan daha ilgisiz.
    |
    |

Ben ankaradayım :)
    |
    |
    Laazzz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sıkıntı
    |
    |

Gözün kapalı spigen al

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    slymngbs48 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    888 Mesaj
    Merhaba forumdaşlar,
    Samsung Galaxy S10e cihazımı bu gün takaslayarak iPhone 8+ kullanmaya başladım.
    İlerleyen günlerde tecrübelerimi aktaracağım.

Bende spigen düşündüm ama abartıldığı kadar iyi değil dediler anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    kadrkn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

10 aydır kullanıyorum kılıfta ne deforme ne de genişleme gibi bir sorun olmadı

|
    |
  • Yüzbaşı
    444 Mesaj

Hangi modeli hocam görsel varmı acaba :)

|
    |
    kadrkn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Spigen Apple iPhone 8 Plus - iPhone 7 Plus Kılıf Liquid Armor Midnight Blue - 043CS21191 https://www.hepsiburada.com/spigen-apple-iphone-8-plus-iphone-7-plus-kilif-liquid-armor-midnight-blue-043cs21191-p-HBV000003CGVI?magaza=Hepsiburada

|
    |
  • Yüzbaşı
    762 Mesaj
    Sizce 8 plus çok eski mı yoksa hala alınır 2 yıl sıkıntısız götürür mu ? Xr nedense içime sinmiyor 8 plus daha gözüme hoş geliyor çok kararsizim artık kararsızlık çok sıktı s8den gececegimde fikrinizi alabilirmiyim lütfen?

Iphone 11 yaklaşık 7.500'den başlayan fiyatlarla çıkacak. 8 plusa göre 2 yıl daha yeni bir cihaz. Kamerası ve bataryası da oldukça üstün. 5 küsür bin lira harcayacaksanız üzerine biraz daha koyun minimum 4-5 yıl tık etmeyecek iphone 11 tercih edin. Biliyorum kasası biraz daha kalın ve kaba görünüyor ama 11 kasa tek elde kullanım için daha rahat. Yerinizde olsam o parayı 8 plusa değil biraz daha üzerine koyup iphone 11'e veririm.

Ben kendi hesabıma seni 8 plus aaaaal diye gaza getirmem. Bence sen de gaza gelme :)

|
    |
    xhakan23 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3196 Mesaj

Her seferinde söylediğim gibi 5000 ini kuruş haketmeyecek telefon çünkü zamanında 4000 liralara satıldığı için. Haa yine bu fiyata bulup alınabilir ama öbür türlü bir üst model x xr serilerine bakmanızı tavsiye ederim. Ayrıca plus ın tipi benimde çok hoşuma gidiyor her ne kadar x i alacak param olsada tercihimi 8 plustan yana kullandım, son touch ıd li telefon ve öyle kalacak

|
    |
    xhakan23 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bekliyorum hocam

|
    |
    EniqmaticTr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hayırlı olsun hangi renk tercih ettiniz

|
    |
    tnrvrd1996 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sağolun hocam alalı nerdeyse 2 sene oldu. Ben seçimimi gold dan yana yaptım. Kırmızı olsaydı benim alacağım zaman kırmızı alırdım

|
    |
    huseyingoksel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba forumdaşlar,
    Bu gün iPhone 8 Plus cihazım ile birinci günümü tamamladım. Daha önceki mesajımda belirttiğim gibi S10e cihazından geçiş yapmıştım.
    Bilgisayar mühendisi ve teknoloji ile iç içe olmamdan dolayı bu geçiş aşamasında herhangi bir zorluk çekmedim. Çok sık telefon değiştiririm belki onun da etkisi vardır.

Öncelikle 8 Plus cihazım 64GB depolama alanına sahip, 23 aylık ve pil sağlığı %87. Son IOS güncellemesini yükleyip sıfırdan kurulumunu yaptım.
    S10e cihazımda 128GB depolama alanım mevcuttu fakat telefonumda çok fazla veri tutmayı sevmediğim için beni etkilemedi.

Tasarım olarak S10e çok şık ve çerçevesiz ekran deneyimi sunuyor. 8+' dan daha küçük ve hafif olmasına rağmen daha büyük ekranı vardı. Ayrıca 'süper amoled' olmasından dolayı renkler daha canlı ve doygun. Ekran renkleri olarak arada 'uçurum farklar' olmamasına rağmen geride kaldı bana göre.

Gelelim batarya performansına. S10e cihazımı ilk kullanmaya başladığımda tüm gereksiz uygulamarı 'ADB' ile kaldırıp tamamen kendime göre optimize ettikten sonra ilk zamanlarda 5 saat ekran süresi ve 12 saat bekleme süresi elde ettim. 1 hafta sonra cihaz benim kullanım alışkanlıklarıma göre kendi optimizasyonlarını yaptı ve 9 saat ekran süresi ve 36 saat bekleme süresi elde ettim. Fakat cihazı kendime göre şekillendirmeyen kullanıcılar bu süreleri hayal bile edemezler.

8+ cihazımda ilk şarjımda 7 saat ekran süresi ve 22 saat bekleme süresi elde ettim. Şuan konuşmak için erken gibi pil konusunda.

Parmak izi okuma hızına hayran kaldım 8+ cihazımın. Çok seri gerçekten.

Kamera konusunda tabi ki S10e cihazım 5 gömlek daha üstün 8+' dan. Bu konu tartışılmaz gerçek. Özellikle düşük ışık koşullarında bu fark katlanarak artıyor. Ama neyse ki kamera ile fazla bir işim yok. O yüzden sorun oluşturmadı benim için. Fakat şuan elinize 8+ varken S10e' ye sadece kamerası için geçer misin derseniz kesinlikle geçmem. Kamerası için geçilecek tek cihaz şuan iPhone 11 Pro şuan.

Uygulama marketlerini karşılaştırmaya gerek bile yok. IOS cihazlarının marketi çok düzenli ve daha kaliteli içerikler var. Google Play Store çöplüğe dönmüş durumda.
    Fakaaaaat Android cihazların uygulamaları çok daha kaliteli ve göze daha çok hitap ediyor. Sebebini bilmiyorum fakat uygulamalar daha şık, daha özelleştirebilir ve daha kullanışlı geldi bana.

Şimdilik gözlemlerim bu yönde. Sormak istediğiniz bir konu varsa lütfen çekinmeyin.
    |
    |
    EniqmaticTr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    480 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: EniqmaticTr

Merhaba forumdaşlar,
    Bu gün iPhone 8 Plus cihazım ile birinci günümü tamamladım. Daha önceki mesajımda belirttiğim gibi S10e cihazından geçiş yapmıştım.
    Bilgisayar mühendisi ve teknoloji ile iç içe olmamdan dolayı bu geçiş aşamasında herhangi bir zorluk çekmedim. Çok sık telefon değiştiririm belki onun da etkisi vardır.

Öncelikle 8 Plus cihazım 64GB depolama alanına sahip, 23 aylık ve pil sağlığı %87. Son IOS güncellemesini yükleyip sıfırdan kurulumunu yaptım.
    S10e cihazımda 128GB depolama alanım mevcuttu fakat telefonumda çok fazla veri tutmayı sevmediğim için beni etkilemedi.

Tasarım olarak S10e çok şık ve çerçevesiz ekran deneyimi sunuyor. 8+' dan daha küçük ve hafif olmasına rağmen daha büyük ekranı vardı. Ayrıca 'süper amoled' olmasından dolayı renkler daha canlı ve doygun. Ekran renkleri olarak arada 'uçurum farklar' olmamasına rağmen geride kaldı bana göre.

Gelelim batarya performansına. S10e cihazımı ilk kullanmaya başladığımda tüm gereksiz uygulamarı 'ADB' ile kaldırıp tamamen kendime göre optimize ettikten sonra ilk zamanlarda 5 saat ekran süresi ve 12 saat bekleme süresi elde ettim. 1 hafta sonra cihaz benim kullanım alışkanlıklarıma göre kendi optimizasyonlarını yaptı ve 9 saat ekran süresi ve 36 saat bekleme süresi elde ettim. Fakat cihazı kendime göre şekillendirmeyen kullanıcılar bu süreleri hayal bile edemezler.

8+ cihazımda ilk şarjımda 7 saat ekran süresi ve 22 saat bekleme süresi elde ettim. Şuan konuşmak için erken gibi pil konusunda.

Parmak izi okuma hızına hayran kaldım 8+ cihazımın. Çok seri gerçekten.

Kamera konusunda tabi ki S10e cihazım 5 gömlek daha üstün 8+' dan. Bu konu tartışılmaz gerçek. Özellikle düşük ışık koşullarında bu fark katlanarak artıyor. Ama neyse ki kamera ile fazla bir işim yok. O yüzden sorun oluşturmadı benim için. Fakat şuan elinize 8+ varken S10e' ye sadece kamerası için geçer misin derseniz kesinlikle geçmem. Kamerası için geçilecek tek cihaz şuan iPhone 11 Pro şuan.

Uygulama marketlerini karşılaştırmaya gerek bile yok. IOS cihazlarının marketi çok düzenli ve daha kaliteli içerikler var. Google Play Store çöplüğe dönmüş durumda.
    Fakaaaaat Android cihazların uygulamaları çok daha kaliteli ve göze daha çok hitap ediyor. Sebebini bilmiyorum fakat uygulamalar daha şık, daha özelleştirebilir ve daha kullanışlı geldi bana.

Şimdilik gözlemlerim bu yönde. Sormak istediğiniz bir konu varsa lütfen çekinmeyin.
    Yazınızı okuyunca 1.5 yıllık 8 plus kullanıcısı olarak birkaç şeyi belirtmeden geçemeyeceğim dedim:

- Yüzde 87 pil ömrüyle 7 saat açık ekran kullanım gayet iyi. LTE'de ise süper bir süre, WIFI'da ise makul bir süre.

- Galaxy s10e çıktıktan sonra derinlemesine inceleme imkanım olmuştu bir arkadaşın cihazını. Hatta almaya niyetlenmiştim dizaynı baya hoşuma gitmişti. Ancaak s10e (gece çekim olayını bir yana koyarsak) büyük olasılık yazılımsal nedenlerle VIDEO çekim konusunda 8 plus hatta 7'nin yanına yaklaşabilecek bir cihaz değilmiş. Pan veya tilt yapınca takılmalar yaşandı, karmaşık arka plan görüntülerde titreme yaptı vb vb. Normal ışık koşullarındaki fotolarda da doğallık, ışık ısılarının sonuca yansıması vb. gibi konularda s10e sınıfta kalıyordu. Özetle kamera ve aslında diğer pek çok konuda IOS ile IPHONE'ların donanımlarının birebir uyumunu Android - Samsung yakalayamamış o yüzden vazgeçtim.

- Daha önce de iki adet Samsung Galaxy cihaz kullandım. O optimize etme işlemlerinden, batarya sorunlarından, telefonda temizlik yapmaktan, ıvır kıvır bir dolu saçmalıktan sıkılıp Iphone 6 ile bu mecraya geçiş yaptım. Ardından 7, son olarak da 8 plus. İyiki de yapmışım :)

Özetle size de hayırlı olsun. Keşke batarya ömrü açısından sıfır ya da sıfıra yakın bir 8 plus alsaydınız. Ancak onu da 300 küsür TL'ye batarya değişimiyle hallediyorlar.

• Yüzbaşı
    480 Mesaj
    Bayadır yerli yabancı kaynaklardan okuyorum izliyorum. kendi hesabıma şu karara vardım: 8 plus'tan iphone 11'e geçmeye değmeyecek ve 2020'dekileri bekleyeceğim. Ha şu an yeni bir cihaza ihtiyacım olsa gider düşünmeden 11 alırım. Ancak 8 plusı satıp 11 almama neden olacak aşırı bir yenilik vb şu an yok. (Kamera - batarya 11'de çok daha iyi ayrı konu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramaray -- 2 Ekim 2019; 12:48:8 >
HızlıCevap
Reklamlar
Canlı Tv izle
üniversite
son dakika
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.