Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (1651. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55.870
Cevap
383
Favori
2.347.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16491650165116521653
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Safari'yi açtığım zaman bazen sayfayı yeniden yüklüyor neden böyle acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • phaselis86 P kullanıcısına yanıt
    Sari ekrani uretim haftasi ya da seri nodan kesinlikle anlayamazsin. 36. hafta cihazlarinda da cikiyor, en yeni serilerde de. Ben lansmanda (14 Eylul) Akasya'dan aldigim cihazdan sari ekran yuzunden sogudum, 3-4 gun sonra Mediamarkt'tan ikinci bir cihaz bulup aldim. Kutusunu odemeden sonra acip SIM kart takmadan kurulum ekraninda yanimdaki mevcut 7 ekraniyla kiyasladim. Beyaz oldugunu gorup aldim, yoksa hemen iade edecektim. Yaninda ikinci bir cihaz olmadan anlaman cok zor.

Bu konuda hassassan, ya kurumsal magazalardan online alip 14 gunluk iade hakkini kullan ya da magazadan alacaksan da Apple Store'dan al. Online alisveris gibi 14 gun iade edebilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar müzik dinlerken ahizeden gelen ses çok cızırtılı sizde de böyle mi? Dinlenecek gibi değil. İlk başta yoktu sonradan başladı ve artarak devam ediyor. Garantiye göndersem tamir mi ederler yoksa değişim mi çıkar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felmyaxe -- 24 Nisan 2017; 23:14:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UzayH

Sanıyorum bir algı skıntısı var ?

Son cümleyi dikkatli okuyabilirmisin tekrar ne sekilde bitiyor ?

"Yanılıyorda olabilirim" seklinde nokta koymuşum ortada bir iddaa görmüyorum sadece bir fikir bu kısaca farklı seylerden bahsediyoruz!

Data konusunda bir noktaya değinmek istiyorum. Evet ip (özellikle plus) androidlere göre daha fazla data tüketme ihtimali var. Çünkü iOS arkaplanda çalışmayı durdurduğu için tarayıcıyı tekrar açtığımızda açık olan sayfayı yenileyip yüklemeyi tekrarda yapabiliyor bu da gereksiz data kullanımı olarak bize dönüyor. İp kullanmanın da bir bedeli var, aslan bekleyen yendiğine bakmazmış lafı da aslında oturuyor bu konuya

• K.B.V. kullanıcısına yanıt
    Keske almadan once arastirsaydin. Uzun yillardir uygulanan bir yasak bu. Sadece Dubai degil, Suudi kraliyetinin himayesindeki tum ulke/emirliklerde Facetime donanimsal olarak engelli. Kral hazretlerinin kesin emri var, Apple da tipis tipis uyuyor buna ve o bolgeler icin urettigi cihazlarda engelleme yapiyor. O yuzden AE/A ve AB/A part nolu cihazlardan uzak durmak gerekiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wiru5

Arkadaşlar Safari'yi açtığım zaman bazen sayfayı yeniden yüklüyor neden böyle acaba

O iOS un çalışma mantıcından kaynaklanıyor. Arka planda sayfayı durduruyor ve tekrar açtığında da yeniden yüklüyor. Bu da gereksiz yere data kullanımına sebebiyet verebilir.

• mmnder16 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam benim telefonda mı sorun var diye düşünmüştüm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Matherson kullanıcısına yanıt
    atarım kardeşim
  • Bu mesaj size ait değilmi burda gayet kesin ve insanları yalancı düşürücü dilde konuşmuşsunuz pek yanılma payını bırakmış gibi durmuyorsunuz

• Hocam iyi günler bugün basima gelen birşeyden bahsetmek isterim sarjim yuzde 18 civariydi birden 10 düştü ve telefon kapandi biraz bekledim actigimda sarjim yuzde 15 civarıydı bu nedir böyle

• quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Hep kapitalizmin kolesu olurduk, simdi islamiyetin kolesi olduk iyi mi.

Dubai'den aldigim iphone 7 plus'ta facetime olmadigini aylar sonra, bu sabah ogrendim. Ve bunun, dinen caiz olmadigi icin suudi arabistan'daki iphone'larin hicbirinde olmadigini ise az once ogrendim.

İphone 7 plus icin kara carsafli kilif var mi

Bence çok kafayı takacak birşey yok ha facetime ha whatsapp görüntülü konuşması, zaten Dubai'den alıyorsanız ya facetime dan yada uluslararası garantiden vazgeçecektiniz, orada facetime lı satılanlar çinden gelen iphonelar.
  • Herkese iyi günler,telefonda kaydetmiş olduğumuz ağır çekim videoları pc de hangi programla aynı şekilde izleyebiliriz acaba?
  • Günaydın,
    Bu sorunuma bir yanıt bulamadım;

dün akşam biraz telefonu karıştırdım.
    Biraz değil bayağı karıştırmışım ki facebook da videolar otomatik olarak açılıyordu şimdi tıklayarak açmak zorunda kalıyorum.
    Ayarlar / Genel / Erişebilirlik kısmında çok uğraştım sanırım burda bir yerde ama bir türlü bulamadım.
    Yardımcı olabilir misiniz.

Ayrıca bir şey daha fark ettim,

Video kayıt esnasında PAT diye bir ses geliyor. Bu ses çekerken değil videoyu oynatırken geliyor hiç fark eden oldu mu ?
  • firat23 F kullanıcısına yanıt
    Kullanmış oldugunuz diger programlar vs ile alakalı bir durum oldugunu düşünüyorum lakin diger modellere göre data tüketiminde 7 modelinin artı bir efor tüketecegi konusunda bir kaygım yok.

4S den bu yana Iphone modeli kullanıyorum bu tarz bir skıntı yasamadım ilk defa sizde tanık oldum muhtemelen donanımsal bir problem oldugunu düşünüyorum yanılıyor da olabilirim.

Haklısınız yukarıda yazdığım post'ta kişiyi "düşürücü ve yalancı" konumuna düşürmüşüm.Nasıl böyle bir hataya düşmüşüm inanılır gibi degil !! Kızdım kendime ... !

Neyse anlamsız bir polemik ; bizler bir kullanıcı olarak cihazlarımız konusunda bilgi sahibi oluyoruz , bilmediklerimizi ögreniyoruz , fikirlerimizi tecrübelerimizi özgür biçimde paylasıyoruz.Bu mantıkla kullanıp konu dışına çıkmadıkça sorun yok !

Sevgiler.

• FANATİK_25 F kullanıcısına yanıt
    Onun telefon ayarları ile bağlantısı yok.
    Facebook kendi içinde yer alan ;
    Ayarlar - Video ve Fotograflar kısmını kontrol ettinizmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UoH -- 25 Nisan 2017; 8:35:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

O sorunun cozumu yok. iOS'de Film Rulosu ana dizindir. Olusturacagin klasorler sadece kisayol icerir. Resimler/videolar aslen ana dizinde dururlar. Klasorlerdeki ogeler birer yansimadir sadece. iOS'de konsept bu sekilde. Android'den gectigin icin yabancilik cekiyorsundur, zamanla alisirsin. Uzun suredir iOS kullananlarda bu sikayet olmuyor. Her seyin Android ile bire bir ayni olmasini beklemek mantikli degil. Yine de talebini Apple'a iletebilirsin. Yeterince cok sayida kullanici talep ederse, bu tur ozellikler ekleniyor:https://www.apple.com/feedback/

bilgi için teşekkürler.
    o şekilde olsa daha iyi. hem yer kaplamaz boşu boşuna.
  • Evet kontrol ettim, o kısım aktif başka bir yerde sorun var ama nerede ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FANATİK_25

Günaydın,
    Bu sorunuma bir yanıt bulamadım;

dün akşam biraz telefonu karıştırdım.
    Biraz değil bayağı karıştırmışım ki facebook da videolar otomatik olarak açılıyordu şimdi tıklayarak açmak zorunda kalıyorum.
    Ayarlar / Genel / Erişebilirlik kısmında çok uğraştım sanırım burda bir yerde ama bir türlü bulamadım.
    Yardımcı olabilir misiniz.

Ayrıca bir şey daha fark ettim,

Video kayıt esnasında PAT diye bir ses geliyor. Bu ses çekerken değil videoyu oynatırken geliyor hiç fark eden oldu mu ?

Evet o ses bende de oluyor arada. Özellikle sesli ortamda yada müzik falan çalıyorsa yapıyor bunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: felmyaxe

Arkadaşlar müzik dinlerken ahizeden gelen ses çok cızırtılı sizde de böyle mi? Dinlenecek gibi değil. İlk başta yoktu sonradan başladı ve artarak devam ediyor. Garantiye göndersem tamir mi ederler yoksa değişim mi çıkar?

Cızırtı olmaması lazım. Cihazda sorun olabilir.
  • arkadaşlar şu videodaki cızırtı için dün pupa'ya gittim (eskişehir)

böyle bi rezillik görmedim. bit kadar dükkanda sıra var.

önümdeki ablanın tel değişmeden gelmiş, daha hala bak telefonun arkasındaki yazı yazan kısımda elime bişeyler geliyor niye değiştirmediniz diyor falan.

rahat 20 dk sıra bekledim önümde 2 kişi kaldı, servisteki eleman demesin mi internet kesildi şu an işlem yapamıyorum. neyse arada elemana bi kaç bişey sorayım da daha fazla beklemeyim diye düşündüm.

cızırtı olayından cihaz geldi mi hiç dedim, evet geldi dedi. ne yapılıyor o cihazlara diye sordum, istanbula gidiyor kamerası değişiyor dedi. değişim yok mu dedim hayır dedi. ben de peki bu sorunu çözüyor mu dedim evet çözüyor dedi. kaç günde gelir dedim 10-15 deyince çıktım servisten.

işlemci yüzünden çıkan sesi, kamera modülü değiştirerek nasıl kesiyorlar anlamadım. servisteki eleman hem güven vermedi hem de 10-15 gün çok uzun geldi. o sürede emanet telefonla iş güç halledemem ki, gelen telefonun mailin haddi hesabı yok.

gerçekten modül değiştirerek bu sorunu çözerler mi sizce? tekrar tekrar telefonu servise vermek zorunda kalır mıyım?
  • 
Sayfa: önceki 16491650165116521653
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.