Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (1588. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
55.871
Cevap
383
Favori
2.348.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15861587158815891590
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

@Nam[A]sTe Kullandigin mail servisinin ne oldugunu bilmeden yorum yapamayiz buna. Mail.app kullaniyorsun ama hangi servisi kullaniyorsun? iCloud mu, Gmail mi? Baska servis mi? IMAP veya Exchange hesabi kullaniyorsan, hesabi silip tekrar eklemen sorunu cozer. Hem mesajlarin kaybolmaz hem de hesabi yeniden tanitinca daha az yer kaplar. Ama en iyi cozum Mail.app kullanmamak olur. Ozellikle de Gmail ve diger servisler icin Spark, Polymail, Outlook vb. uygulamalari kullanirsan, hem daha az yer kaplarlar hem de push mesaj konusunda daha iyi calisirlar.

@falcon84 iOS 10.3 ile gelen yeni dosya sisteminin (APFS) artilarindan biri de dosyalarin daha az yer kaplamasi. Benim cihazimda da 10.3 sonrasi 5GB civarinda yer acildi.

iCloud gmail ve yandex bağlı ama icloud maili devre dışı bıraktım. Gmail ise sadece takvim ve kişiler aktif mail kapalı. Evet imap olarak kurulu. Yandex i silmeme rağmen kullandığı alan aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hana-MicHi__ -- 28 Mart 2017; 15:56:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar 2200 tl'ye 2 aylık 2. el 32 gb iphone 7 yurt dışı cihazı buldum.

Sizce iyi midir?

mn8x2cn/a kodlu ürün
  • sChAdOw kullanıcısına yanıt
    @sChAdOw Bahsettigin cihaz avrupa (Cekya) cihazi. Fiyat fena degil. Kayit durumuna gore degisir. Kutu icerigi tam ve cihaz kusursuz ise alinabilir. Garanti bitis tarihini sorgulamayi unutma. Ayrica cihazi alirsan, iCloud kapatilmis ve Ayarlar - Genel - Sifirla - Tum Iceri ve Ayarlari Sifirla'dan cihaz fabrika ayarlarina sifirlanmis sekilde al.

@Nam[A]sTe Devre disi biraktigin iCloud hesabi kullaniyordur o kapasitenin cogunu. Bence onu da kaldirip tekrar ekle. Mail.app gercekten en hantal ve verimsiz mail uygulamalarindan biri.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • trancebabe kullanıcısına yanıt
    yaparsam İnternet paketi ne kadar mb yiyor ? bende 4 gb internet paket var hemen bitiyor Facetime diye dili işaret kullanıyorum :/
  • Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Hocam kayıtlı değil, 3 hafta içinde kapanacak benim de yurt dışı seyahatim olacağından pasaporta işleticem uygunsa fiyat
  • 10.3 kuranlar pil performansınız nasıl

Şöylede yapabilirsin madem kararsiz kaldin madem yurtdişina cikiyosun yurtdişindan almayi düşündün mü:)

• Teknolojist_44 kullanıcısına yanıt
    Bu sabah yükledim ve şarj ettim 10 dan beri bu saate kadar %98den -%85 düştü baya bir iyleşme var gibi

Bence bugunku kosullarda fiyat normal. O kisi cihazi muhtemelen kur firlamadan once, eski fiyatlardan almistir. Ama bugunku kurla sifir iPhone 7'nin Cekya fiyati 3000 TL civarinda (21000 Kron). Dolayisiyla 3 aylik cihaz icin 2200 TL normal. Kaydini yapar kullanirsin. Cihazi iyice kontrol ederek ve sifirlatarak al derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Hocam düşündüm. 2600 TL'ye geliyor gittiğim yerden alırsam
    Anladım teşekkürler hocam
  • Guncellemeden sonra pilde dengesiz yuzde düşüşleri giderilmiş gördüğüm kadariyla...

• iPhone 7+ Silver cihazın rengi kot pantolonun cebine koya koya mavimsi bir renk almaya başladı. Bunu eski rengine getirmek için yapabileceğim bir işlem varmı arkadaşlar.

Olsun 200-300 tl fazla olsun için rahat olsun bidaha düşün derim..

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Hocam Düşüncem
  • Vatanda kirmizi iphone on siparisi acmislar

• Şarj çok kötü ya iphone 7 için konuşuyorum full lte %20-25 lere kadar 5-5.3 saat kullanım veriyor lte olduğu için mi yoksa başka bir şey mi var anlamadım.

Hocam bir şey soracağım. Facebook uygulamasını kullanıyor musunuz telefonda? Çok şarj harcıyor mu bu uygulama siz bilirsiniz de öğrenmek istiyorum çoğu insan kullanmadığın zamanda şarjdan çok enerji çekiyor bitiriyor dedi. Sizce de öyle mi? Yada kullanmıyorken tüketmemesi için yapılacak bir ayar var mıdır?
  • Bende şuan başladım 10.3 ü indirmeye . İlk gördüğüm değişiklikleri yazıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

quote:

Hard reboot/reset, Power ve ses kisma tuslarina ayni anda 10 saniye basili tutarak yapilir. Cihazin pilini cikarip takmakla esdegerdir. Hicbir bilgi kaybolmaz. Cihazin ayni sekilde acilir. Hard reboot yapmanin faydasi, RAM bellegi sifirlamasi ve genel sistem performansini iyilestirmesidir. Ayrica uygulamalardan kaynaklanan ufak tefek yazilimsal hatalarin da duzelmesini saglar, kararlilik problemlerine, donmalara, takilmalara iyi gelir. Basit bir hard rebootla bircok sey duzelebilir. Tabii ki her sorunun cozumu degildir ama sorunlarin cozumunde baslangic icin atilabilecek en onemli adimdir. FAKAT cihazi power tusuyla kapatip acmak buna esdeger degildir. Hard reboot, cihazi power tusuyla kapatip acmanin cozemeyecegi bazi yazilimsal sorunlari da cozer.

Detaylı anlatım için çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 15861587158815891590
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.