Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (1533. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
55.870
Cevap
383
Favori
2.348.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15311532153315341535
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 100 tane uygulama değil 4 tane uygulama onlarda güncelleme alarak şiştiği için sadece 😉

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen öyle çok ağırdan alıyorlar maalesef...
  • radko kullanıcısına yanıt
    En temizi garantisi bu sil yükle en fazla 30 sn alır .

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

100 tane uygulama değil 4 tane uygulama onlarda güncelleme alarak şiştiği için sadece 😉

Anladım ama haber uygulamaları CNN vb. gibi uygulamalar bile bir süre sonra 500-600 mba ulaşıyor, spotify , shazam, youtube, oyunlar vb. hepsi şişer, silip yüklemek 3-4 uygulama için makul gibi görünse bile genel anlamda kesinlikle junk temizleyicisi kadar yer açmıyor. 700 mb instagram 51.5 mb indi mesela şu an denedim, silip yüklenmiş gibi oldu yani hem de tüm uygulamalar. Boşa ugraşmayın diye diyorum :)
  • Söz dinledim dediğinizi yaptım hatta ilk 10 uygulamanın kapladığı alanların ekran görüntüsünü aldım sonrasında battery doctor ile junk temizlik yaptım tekrar kontrol ettim aldıgım ekran görüntüsü ile temizlik sonrası sonuçları istatistiklerin hepsi aynı bir tanesi dahi değişmemiş !

Ben mi yanlış birsey yapıyorum ?

• quote:

Orijinalden alıntı: UzayH

Söz dinledim dediğinizi yaptım hatta ilk 10 uygulamanın kapladığı alanların ekran görüntüsünü aldım sonrasında battery doctor ile junk temizlik yaptım tekrar kontrol ettim aldıgım ekran görüntüsü ile temizlik sonrası sonuçları istatistiklerin hepsi aynı bir tanesi dahi değişmemiş !

Ben mi yanlış birsey yapıyorum ?

Arka arkaya clean yapmanız lazım taa ki "No Junk files to clean" uyarısı alana kadar. Zaten her adımda kaç mb sildiğini gösteriyor.
  • fast556. F kullanıcısına yanıt
    Olur olmaz cihaz formatlamayin. Formatlama Windows kullanicilarinin luzumsuz bir aliskanligidir, kaba cozumdur ve psikolojik etki yapar sadece. Cihazini hard reboot ile baslat. Bu tur yazilimsal sorunlar icin her zaman ilk basvuracagin sey bu olsun. Muhtemelen donmalar, takilmalar duzelir. Zaten formatlamaya gelene kadar kontrol etmen gereken cok sey var. Hepsi yazilimsal. Cok ciddi ve gercekten gerekli bir durum olmadigi surece, restore/sifirlama yapmaya gerek yok. IPSW indirmek, DFU mode, temiz kurulum, yeni bir iPhone olarak kurmak vs. hepsi sehir efsanesi. Cihazda gercekten ciddi bir sorun yoksa, cihazi surekli sifirlamayin. Ben her yil yeni iPhone modelini aliyorum. 11-12 ay kullaniyorum ve sonra yeni yilin cihazina geciyorum. Bir yillik donemde hic sifirlama ihtiyaci duymuyorum, guncellemeleri her zaman WiFi uzerinden yapiyorum, hatta her yeni iPhone'a bir oncekinin full iTunes yedegi ile geciyorum. iPhone 5S'den bu yana da ayni yedegi kullaniyorum. Kucuk buglar icin surekli sifirlama yapmak, biraz obsesif bir egilim gostergesi. Cihazinda donanimsal bir sorun varsa, zaten 10 kere de formatlasan duzelmez.

quote:

HARD REBOOT
    Hard reboot/reset, Power ve ses kisma tuslarina ayni anda 10 saniye basili tutarak yapilir. Cihazin pilinin cikarip takmakla esdegerdir. Hicbir bilgi kaybolmaz. Cihazin ayni sekilde acilir. Hard reboot yapmanin faydasi, RAM bellegi sifirlamasi ve askida kalan prosesleri durmaya zorlayarak genel sistem performansini iyilestirmesidir. Ayrica uygulamalardan kaynaklanan ufak tefek yazilimsal onbellek vb. hatalarinin da duzelmesini saglar, kararlilik problemlerine, donmalara, takilmalara iyi gelir. Basit bir hard rebootla bircok sey duzelebilir. Tabii ki her sorunun cozumu degildir ama sorunlarin cozumunde baslangic icin atilabilecek en onemli adimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 2 Mart 2017; 16:19:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• O zaman tamam skıntı bende

• Arkadaşlar Facetune'u 13.99 TL'ye satın almak mı mantıklı yoksa Facetune 2'ye 29.99 TL'ye yıllık abone olmak mı mantıklı. Facetune daha fiyat avantajlı direk onu satın alsam diye düşündüm. Ancak daha sonra adamlar yeni uygulama yaptılarsa daha iyidir diye düşündüm. Aradaki farkı bilen varsa beni yönlendirirse sevinirim indirimler bitmeden.

• Artik gelsin su 10,3 sanirim martin ilk haftasi gelcekti 🤔

• cocarca33 kullanıcısına yanıt
    Yok nisanda

• Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim. Bende zaten formatlama taraftarı hiç değilim o yüzden başka yöntem var mı diye sormuştum. Bu dediğinizi yaptım. Şimdilik sorun yok görünüyor sanırım işe yaradı tekrar ederse yine aynı şeyi yaparım artık. Ayrıntılı verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Sizi zaten forumdan sürekli takip ediyorum hocam oldukça yardımcı oluyorsunuz
  • benchmarklar yeni ama skorlar aynı :D

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s8_plus_leaks_geekbench-news-23746.php

burada daha önce de demiştim s835 A10 un tozunu yutmaya devam edecek işi kolay değil diye bazı fanatikler atladı tabi duramadılar-duramazlar

"A10 ancak s820 ile exynos8890 ile aynı"
    "s835 A10 u geçecek"

vs. demeye kalkanlar da oldu aynen böyle gülmüştüm o zaman da yani s7 ile iphone 7 işlemci olarak aynı pek fark yok demeye çalışıyor yersen qualcomm-samsung ya da bi başkası önce A9 u geçsinler sonra A10 u geçerler kısmetse snapdragon 850-860 da falan kısmetse s9 ile geçerler iphone 7 yi

A10 ile çıtayı çok başka bir yere koydu apple biraz daha kassalar A11 de i7-4790k ile yarışacak dedikoduları var hem de i7 nin %5 i enerji harcayarak...

iphone 7 hatta 6s ile bile 3-4 yıl oyunlarda ve uygulamalarda pek sorun olmayacak gibi duruyor 5s in bile hali ortada hala çatır çatır çalışıyor ancak ekran olması gerekenden küçük olduğu için 5s ve öncesi apple ve de SE beni ilgilendirmiyor anne-baba telefonu olur ama tabiki :))) ve 1 GB RAM i var diye tü kaka denen iphone 6 bile kendinden sonra çıkan 3-4 GB RAM li -fiyasko s810- lu exynos 7420 li telefonlara "ter döktürürken" :) onun da en az 2 yıl çalıştırmayacağı uygulama olmayacaktır

• benim de aldığımdan beri şarj sorunu var bıktım artık. sadece 10.2.1'de değil, tabi 10.2.1 de çoğaldı ama. 3 kere servise verdim biri apple store akasya olmak üzere. sorun yok diye yolladılar hepsinde. ilk defa iphone dan memnun değilim ve bence cidden artık bozdu. 7 senelik bir iphone kullancısı ve sıkı bir fanı olarak android e geçme zamanı geldi sanırım. Tüketici hakem heyetine başvuracağım.

• deagle100 kullanıcısına yanıt
    3 kere servise götürcek ne yaşadınız orda çalışanları bıktırmışınız belli ki 😂 hakem heyetine gitsen ne olcak en az 9 ay sürer zaten.memnun değilsen ihtiyaç sahibi birine ver bari sevap işlersin.

• quote:

3 kere servise götürcek ne yaşadınız orda çalışanları bıktırmışınız belli ki 😂 hakem heyetine gitsen ne olcak en az 9 ay sürer zaten.memnun değilsen ihtiyaç sahibi birine ver bari sevap işlersin.

Boş beleş, yorum yapmış olmak için yapmayın. Apple'ın yardakçıları sizi. Kaç milyar para veriyoruz ve siz hakkınızı savunmaktan acizsiniz. Ortada kapalıyken bile birkaç günde şarjı biten bir telefondan bahsediyoruz. Yok elemanları bıktırmadım merak etmeyin sizin gibi zihniyetsin değilim. Sonuç alamadığım yere tekrar verecek kadar.(konuşmalarınızdan zihniyetiniz anlaşılıyor) 2 farklı yetkili servis ve en son da Apple store'a götürdüm. Nefret ediyorum sizin gibi hataları görmezden gelip babasının firması gibi savunanlara. Sen kullanıyorsun diye en iyisi Apple değil. Sen apple bilmezken ben apple kullanıyordum. Her çıkan nesli de aldım çok da memnundum. Ta ki şu zamanlara kadar. Apple fan'ıydım jobs zamanında. Şimdi ise gerçekleri görebiliyorum sizin gibi kör değilim. Apple'ın saçmaladığı, sorunların arttığı bolca ve ortada yanlış giden bir şeyler olduğu belli. Ayrıca yenilikten de uzak taklitçi. Artık size zor gelecek biliyorum sabit fikrinizden dolayı ama apple maalesef en iyisi değil. Dalga geçeceğinize birinin sorunuyla çözüm üretseydiniz, yardım etmeye çalışsaydınız insana benzerdiniz az. Ama kime anlatıyorum. Ülke de sizin gibiler yüzünden geride böyle

evet ülkenin ekonomik krizde olmasının sorumlusuda benim zaten 😂😂 çok komik bi cevap olmuş

• iphone 7 imde 7-8 saat kullanim aliyorum arkadaslar bence sarj iyi

%21 civari oluyor bu degerlerdeyken, sonra sarja takiyorum
    Hocam şarj sorununuzu biraz daha detaylı anlatabilir misiniz merak ettim?
  • quote:

evet ülkenin ekonomik krizde olmasının sorumlusuda benim zaten 😂😂 çok komik bi cevap olmuş

Ben de sizin cevabınız için aynısını düşünüyorum

• 
Sayfa: önceki 15311532153315341535
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.