Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (995. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
55.871
Cevap
383
Favori
2.348.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 993994995996997
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bursacity

Evet cihazı pc world den aldım onlarla görüştüm sim kilitsiz dediler Türkiye'de ingiltere hattı bulmak da kolay değil nasıl çözebiliriz kaldım ortada Herkez bi yere yönlendiriyor.

Carphone Warehouse, Currys, PC World vb. zincirlerde satilan telefonlar tam olarak unlocked degil aslinda. O tur cihazlarda "ilk etkinlestirildigi operatore kilitlenir" kurali gecerli. Yani satildigi ulkenin operatoruyle etkinlestirme yapmak gerekiyor. Unlocked bir iPhone kendi SIM karti ile aktive edildiginde kilitlemeyen tek Ingiliz operatoru Three diye biliyorum. Su an Ingiltere'de yasayan, daha fazla bilgisi olan biri yardimci olabilir. Ingiliz SIM karti ile etkinlestirmek disinda cozum bulabileceginizi sanmiyorum. Aldiginiz yer size teorik olarak unlocked oldugunu soyleyip durur ama bu ayrintiyi pek umursamazlar. Bence Ingiliz SIM kart bulmaya calisin. Bu forumdan ya da baska forumlardan birisini bulursunuz mutlaka.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• öncelikle iyi günler aranıza iphone 7 plus ile katıldım bu sarı ekran olayını merak ettim serisine bakayım dedim kaçıncı hafta olduğunu bulamadım acaba cihazımın kaçıncı hafta olduğunu nerden öğrenirim ? seri numarasındansa eğer F2MSK ? BAZI ARKADAŞLAR F2 LS FALAN DEMİŞ AMA BENİMKİ MS ? FARKI NEDİR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korkusuz9 -- 9 Kasım 2016; 16:52:3 >
  • Ekran koruyucu taktirdim, ekranin ust kisminda iki tane sensör gibi sey var ya bi tanesini kaptiyor ekran koruyucu sorun olur mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah1982

Arkadaşlar apple.com sitesinden 2 adet iphone sipariş edip abd'de yaşayan bi yakınımın adresine yollayacağım, burdan sipariş verirken bu telefonların A16XX yada A17XX olduğunu anlama şansımız var mı?

Apple.com'dan alirken o ayrimi yapmak kolay. A17XX yani GSM-only cihaz icin operator olarak AT&T ya da T-Mobile secmen yeterli. Sepete eklemeden once Apple asagidaki uyariyi yapiyor zaten.

ABD'den iPhone 7 alirken:
    Sprint, Verizon ve Sim-free cihazlar: Qualcomm modem (A16XX) - 1 yillik uluslararasi garanti Turkiye'de gecerli degil
    AT&T ve T-Mobile cihazlar: Intel modem (A17XX) - 1 yillik uluslararasi garanti Turkiye'de gecerli

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

• Gençler iPhone da kamera çözünürlüğünü ayarlayabiliyor muyuz? Var da ben mi bulamadım acaba?

• @korkusuz9 Seri numarani bu adrese girip cihazinin uretim haftasini gorebilirsin:http://sndeep.info/en Muhtemelen seninki 42. hafta ve uzeridir. Fakat sari ekran icin uretim haftasina takilmamak gerek. Apple panel tedarikcisini degistirmedigi surece, oyle birkac haftada cozulecek bir konu degil. Uretim prosesleri ve tedarik zincirleri icin planlamalar uzun vadeli yapilir. Cok bariz sorunlara bile hemen mudahele etmelerini beklemek mantikli degil. Su asamada cizirti ve tikirti sorunu cozulsun yeter. Panel sorunlarinin rayina oturmasi muhtemelen zaman alir, hatta hic sorun degil diye israr ettiklerine gore hic degismeyebilir.

@diyar_21 Onlarin biri on kamera biri ortam isigi sensorudur. Ekran koruyucunun kapatmasinin olumsuz bir etkisi olmaz. Kapanan muhtemelen kameradir. Hoparlorun/ahizenin solundaki on kamera oluyor. Ustteki sensor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 9 Kasım 2016; 17:05:25 >

• Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle ilginize çok teşekkür ederim, peki bu telefonları aldık mı ilk aktivasyon için AT&T yada T-Mobile sim kart isteme durumu varmı?

**bu şekilde sepete eklemek istediğimde AT&T kullanıcısının telefon numarasını vs giriniz diyor, sepete ekleyemedim

Edit: t-mobile bu bilgileri istemiyor, ekliyor sepete

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah1982 -- 9 Kasım 2016; 17:9:4 >
    teşekkürler öncelikle sanırım 42. hafta ama age falan bebek falan diyor çevirisinde anlamadım orasını :)
    Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

Kamerayi kapatiyor zaten hocam, benim dedigim hoparlörün uzerinde iki tane var yan yana bi tanesi cok minik, minik olani kapatiyor

• ladinkayin L kullanıcısına yanıt
    Ayarlanmaz. Marketten fotoğraf çeken uygulamaları dene onlarda ayar var zilyon tane.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srsy -- 9 Kasım 2016; 17:16:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrah1982 kullanıcısına yanıt
    korkusuz9 K kullanıcısına yanıt
    @emrah1982 Evet, ben de T-Mobile ile denemeyi onerecektim. Onda istemiyordu. SIM-free cihaz ciktigindan beri AT&T siparislerinde AT&T account bilgisi istemeye basladilar. T-Mobile secip alabilirsin. Store pickup ile de direk magazadan teslim alinabilir.

@korkusuz9 Cihaz 42. hafta. Ekrani farkli cihazlarla, ozellikle baska iPhone 7 ile karsilastirdin mi? Nedir durum? Forumu bilgilendirirsen iyi olur. Infant kismi isin esprisi. Yeni dogan anlaminda. Cihazin yaslanma durumu uzerinden oyle bir tanimlama yapmislar. Benim cihazim 39. hafta cihazi. Benimkinde de "1 Aylik" yaziyor.

• onr1102 kullanıcısına yanıt
    Şimdi sizin durumunuzda olan biri için şöyle bir tavsiyem olacak dışardan geliyor cihazınız ve apple henüz ekran sarılığını bir sorun olarak kabül etmiş değil eğer Arçelik iade işlemimi gerçekleştirmezse benim cumartesi günü genius randevum var ve bu sorun konusunda çok ısrarcı bir şekilde değişim talebinde bulunacağım. Eğer bunu bir sorun olarak kabül etmemekte ısrarcı olurlarsa sizinde elinizde iade şansı olmadığına göre malum bununla baş başa kalacaksınız tek şansınız telefonu satmak elden çıkarmak filan olabilir. Bu sorun en çok kafayı şu noktada kurcalıyor o da başka bir cihaz ile yana yana gelince sorduğunuzda size ışıl ışıl ekran denmiş siz eğer ekranı ilk açtığınızda net bir soluk renk hissine kapılmaz iseniz telefonu kafanıza hiç bir şey getirmeden kullanın ve keyfini çıkarın apple bunu bir sorun olarak kabül edene kadar başka bir cihaz ile yan yana getirip kıyaslamayın işte o zaman o huzursuzluk telefonun ekranına bile bakmak istemeyecek kadar insanın içini kaplıyor. Bu naçishane bir önerim tabi. bu sarı ekran konusunda pes etmeyip Apple'ı elimizden geldiği kadar baskılamamız haklarımızı aramamız gerek. İki ekran tedarikçisi ile ya çalışmayı bırakacak yada iki ekran üreticisi de aynı standartlarda ekran çıkaracak burada biz son kullanıcılar olarak bunu talep etme hakkına sahibiz zira satış yaparken bu konuda hiç bir bilgi verilmiyor bize bizde bunu onaylamıyoruz alırken.

hocam kusura bakmayın yanlış olmaması açısından son sorum olacak, cihaz ilk aktive edildiğinde T-Mobile sim kartı isteme durumu olmuyor dimi?
  • diyar_21 kullanıcısına yanıt
    Emrah1988 kullanıcısına yanıt
    @diyar_21 Hoparlorun solunda kamera, ustunde isik sensoru var. Ustte iki tane sey olamaz. Ekran koruyucunun icine toz girmis olmasin?

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]
    http://i.imgur.com/92vGMvS.jpg

@Emrah1988 Hayir, direk kendi SIM kartini takip aktivasyonu yapiyorsun. Zaten icinden cikan SIM kartla etkinlestirirsen, o sebekeye kilitleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 9 Kasım 2016; 17:29:05 >

• Sagolun hocam tavsiyeniz icin...ancak soyle bi durum var bu sari ekran olayindan fazlasiyla haberdarim ister istemez ilk bakacagim sey o olucak..arkadasimin karsilastrmasi su sekildi kendisinede aldi ayni cihazdan ikiside isil isil dedi...bide bi sorum olacak kimseyi yargilamiyorum elbetteki herkes dunyanin parasini verdi ama sari ekran olayi biraz abartiliyo gibi geliyor bana...mesela 6s plusla foto koyan arkadaslarin ekrani bana beyaz degil mavi gorunuyo...bikac magazada karsilastrma sansimda oldu oralarda ayni geldi sadece bitanesinde ekran night shift modunda gibiydi o da gercekten berbat...kafalar karisik acikcasi
  • Kötümser olmak için yazmıyorum ama bence sarılık beyazlık bı forumda da dahil olmak üzere nicel bir yaklaşım, sen sarındersin bana göre beyazdır ben sarı derim sana göre beyazdır . Şuana kadar yapılan karşılaştırmada hiç 6s ile denk beyazlıkta bir 7'ye rastlamadım. Anca ayarlardan oynandığı kadar beyaz olur . İki cihazdan da aynı resmi açtığınızda i7nin tabikide daha canlı görüntü vermesi lazım yani ekranlarının farklı olması lazım . Note 5 amoled ekran kullanıyor ve yan ywna koyduğumda çok bariz note 5 sapsarı kalıyor. Ve amoledlerin daha canlı gösterdiğini biliyoruz . Demem o ki 1 değil 10 kere de değiştirsen o ekran her zaman 6s'in yanında az da olsa sarı kalacak....

Benim teorim budur aksini kanıtlayan olursa paylaşsın ve bu konu açıklığa ulaşsın ve SARI EKRAN SORUNLUDUR diyelim hakkımızı arayalım
  • Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

Arkadaslar ikisi de 7. Sari ekran dediginiz soldaki oluyor sanırım ama bence iki ekran da guzel. Foruma girmesem direk 7 alıp geçecektim telefondan sogudum olumsuz yorumlardan dolayı. 6s alsam mı diye düşünüyorum?
  • uzun uğraşlar ve bekleme sonucu 7 plus 128 mat siyah cihazı rezerve edip londra apple store'dan aldırdık arkadaşlar. cihaz henüz elime geçmedi ama avrupa ve amerikada var olan stok sıkıntısından dolayı merak edip üretim haftasına baktım. 44. hafta olarak görünüyor ki bu da geçen hafta oluyor. cihazın hem ingiltereden alınmış olması hem de üretim haftasının daha önce kıyaslananlara göre daha ileri olması nedeniyle ekran ile ilgili acaba üretim haftasıyla mı alakalı sorularına yanıt olabilecek bir kıyaslamayı telefon elime geçtiğinde paylaşırım. ayrıca aslında stok var ama satışa çıkarmıyolar tezini de pek doğrulamıyor bu durum. tabi 40 - 41. hafta cihazları depoda dururken dumanı üstünde 44. hafta cihazını bize vermedilerse.
  • Arkadaslar iphone 7'de home ve kilit tusuna basip telefone rest atma olmuyor neden ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4Sercio

Merhaba arkadaşlar 1 Ay kaldı Dubai gideceğim İp7 plus Sıkıntı soru var herkese öyle yazıyor ne yapalım? İp6 Plus mu alayım ? sence Nasıl ip7 plus sarı ekran oluyor ?

Facetime a dikkat et

• 
Sayfa: önceki 993994995996997
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.