Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (983. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
55.871
Cevap
383
Favori
2.348.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 981982983984985
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuya 3.5 yaşındaki Iphone 4s ile yorum yazma keyfi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tsotsi01 T kullanıcısına yanıt
    imei yazıyosun sen muhtemelen seri no yazıcan harfli olan :) spnra show info dicen
  • Strelok kullanıcısına yanıt
    Sizinki gene gençmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: onr1102

imei yazıyosun sen muhtemelen seri no yazıcan harfli olan :) spnra show info dicen

aynen doğru diyorsun :) 41. haftaymış benimki.
  • Biraz sonra şirket için birtane daha alıcaz 7pls bakalım oda aynı sarı ekran çıkacakmı orda açıp bakıcam çıkarsa iade edicem, kendi telefonumuda iade ediyorum bakalım ne olacak haberdar edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yelken1212

Sarı ekran hatası diye bildiğimiz şey aslında göz sağlığı başta olmak üzere görüntülerin daha gerçekçi yansıtılmasını sağlaması açısından önemlidir. Sarı olması mı hata mavi olması mı?!!

Tabi maviye alışan Kişiler için ayarlar/erişilebilirlik/ekran kolaylıkları yolunu takip edip resimdeki gibi ayar yaparlarsa sorun kalmaz. O ayarı yapıp elinizdeki telefonu 6s plus ile o zaman kıyaslayın fark olmadığını görün
    Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

çok teşekkür ederim bilgilemdirdiginiz için, keşke iade etmeden haberim olsaydı. siz denediniz mi.?

• quote:

Orijinalden alıntı: tsotsi01

Biraz sonra şirket için birtane daha alıcaz 7pls bakalım oda aynı sarı ekran çıkacakmı orda açıp bakıcam çıkarsa iade edicem, kendi telefonumuda iade ediyorum bakalım ne olacak haberdar edeceğim.

Hocam yeni alacağınız telefonun üretim haftasına da bakabilir misiniz? Acaba 42. haftaya kadar olan üretimler mi sorunlu?
  • Lydia mağzasına gidip açık olan iki teşhir 7 plus'ı inceledim.
    Birisi sarı diğeri bembeyaz.
    6s plus'ın yanında resmen sönük kalıyor.
    Sırf şu olaydan dolayı 6s plus alacağım sanırım..

• quote:

Orijinalden alıntı: K1NGP1N

Sizinki gene gençmiş

Büyüklerimize saygımız sonsuz

• quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

Yav arkadaşlar bu pil süresi çok mu değişken acaba bende de kullanım süresi kısaldı sanki

Gece şarz edip bıraktım sabah baktım %99 olmuştu

Bu sorun değil ama kullanırken geçen haftaya nazaran daha hızlı tükenmeye başladı sankı

Hocam gece şarj edip sabah 99 almak bence büyük bir olay. Düşük güç modsuz her gece %6 falan yiyor benimki
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsotsi01

quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Apple 7 almayi dusunuyordum subatta. bu ne kadar sorun boyle. cizirti catirti sesi sari ekran. s7 edge felanda eskidi. note7de yok. ee ne yapicaz simdi

Fotoğrafta biraz belli oluyor ama baya fark aslında siyah olan ip7 plus diğeri ip6 plus

Fotoğrafı çekiş açınıza göre soldaki siyah cihazın ekranının sol üst tarafı normal olarak baya bir sarı çıkmış . Karşılaştırma olarak Siyah cihazın "sağ alt köşesi" ile Beyaz cihazın "sol alt köşelerini" karşılaştırmak daha sağlıklı olur ki bence dediğim yerlere bakıldığında rahatsız edecek kadar sarılık yok

• Ne olursa olsun ekran teknolojileri farklı herzaman yazıyorum görüntü farkı olacaktır.Ben her açıdan kontroller yaptım ışıklı ortam karanlık ortam gün ışığı vs 7plus ekranı daha iyi sonuç veriyor.Özellikle gün ışığında 7 plus canlı ve rengini korurken 6splus pembeye dönüp solgunlaşıyor.Ayrıca renk filtre olayı o beyaz dediğimiz görüntüyü mavi tonla birlikte sunuyor hatta 6s plus daha sarı kalmaya başlıyor burda kendi zevklerimşz ortaya çıkıyor kim nasıl isterse öyle yapsın durumu bu sarılık denen olay night shıft açılmış kadarsa tabi sorun olabilir ama onun dışında ki ufak sarı dediğimiz fark probkem değil takıntı olduğunu düşünüyorum.

• Sarı ekranı daha iyi kabül eden sağlıklı olduğunu düşünen ve hatta fotoğrafları daha iyi gösterdiğini düşünenler hatta ayarlardan düzeldiğini sananlar ile eğer telefonları kaymak gibi beyaz ise değişime açığım siz sağlıklı telefonu kullanın bende beyaz olanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuxAeternaFB -- 8 Kasım 2016; 13:44:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atahanbb

quote:

Yav arkadaşlar bu pil süresi çok mu değişken acaba bende de kullanım süresi kısaldı sanki

Bu sorun değil ama kullanırken geçen haftaya nazaran daha hızlı tükenmeye başladı sankı

Hocam gece şarj edip sabah 99 almak bence büyük bir olay. Düşük güç modsuz her gece %6 falan yiyor benimki

Ya hocam ben normal 7 kullanıyorum valla ilk başlarda inanılmaz memnun kaldım cihazın pil performansından ama şu an o kadar gitmiyor sanki
    Belki psikolojik de olabilir valla 7-8 saat ekran süresi alıyorum

Daha önceden android kullanıyordum ,yanımda powerbank ile geziyordum valla iphone geçtikten sonra ilk dikkatimi çeken şaşırtıcı pil performansı oldu diğer olay ise bu küçücük klavyenin insana nasıl Harika bir yazma yetisi verdiği oldu.

• LuxAeternaFB kullanıcısına yanıt
    Apple sari ekran telefonlari degistirmiyor mu hocam? Garantiye gonderseniz

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

usb lightning kablo orjinal olmak zorunda mı Apple store'da 79 ama 19a 29a filan da bir yığın yerde var.
    Bilemedim.

http://urun.n11.com/kablo/metal-orgulu-orjinal-remax-iphone-7-7-plus-sarj-ve-data-kablo-P140123819

orjinal remax ürünü. içindeki chip sayesinde İos güncellemelerinden etkilenmez. Yan sanayi kablo fiyatına kargo bedava

• quote:

quote:

quote:

Ya hocam ben normal 7 kullanıyorum valla ilk başlarda inanılmaz memnun kaldım cihazın pil performansından ama şu an o kadar gitmiyor sanki

Daha önceden android kullanıyordum ,yanımda powerbank ile geziyordum valla iphone geçtikten sonra ilk dikkatimi çeken şaşırtıcı pil performansı oldu diğer olay ise bu küçücük klavyenin insana nasıl Harika bir yazma yetisi verdiği oldu.

Bende ip5den geçtikten sonra pil çok iyi gidiyor . Gece yatmadan önce düşük pil moduna almazsam en az %6 şarjımı yiyor. O yüzden gece yatarken artık düşük pil moduna alıyorum %1-2 gidiyor.
    Pilini de ayda bir kalibrasyon yap ve gündelik kullanımda %20 altına düşürme . Gece full şarjda bırakmıyorum onun yerine yatmadan önce fullüyorum tüm gün götürüyor .
    Önceki sayfalarda pili uzun götürmek için 30 farklı yolla ilgili yabancı bir site paylaşmıştım ona da bakabilirsin.
    Aktif kullanımla benimki normal i7 6saatlik kullanım veriyor. Tabi düşük güçte kullansam çok rahat 8-9 görürüm

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bende ip5den geçtikten sonra pil çok iyi gidiyor . Gece yatmadan önce düşük pil moduna almazsam en az %6 şarjımı yiyor. O yüzden gece yatarken artık düşük pil moduna alıyorum %1-2 gidiyor.
    Pilini de ayda bir kalibrasyon yap ve gündelik kullanımda %20 altına düşürme . Gece full şarjda bırakmıyorum onun yerine yatmadan önce fullüyorum tüm gün götürüyor .
    Önceki sayfalarda pili uzun götürmek için 30 farklı yolla ilgili yabancı bir site paylaşmıştım ona da bakabilirsin.
    Aktif kullanımla benimki normal i7 6saatlik kullanım veriyor. Tabi düşük güçte kullansam çok rahat 8-9 görürüm

iphone 7 bekleme modunda pil performansı bence çok iyi, gece 1 gibi şardan çıkarıp "rahatsız etme" moduna alıyordum sabah 8 gibi aldığımda %100 oluyordu şarjı. genelde 7 saat civarı kullanım alıyordum bazen biraz daha az bazen biraz daha fazla, %15'in altına hiç düsürmedim. dibine kadar kullansam 8 saati rahat bulurdu.

• Söylemeden edemeyeceğim bu telefonun en sevdiğim yanı müzik performansı oldu

• Arkadaşlar bilgilendirme amaçlı yazayım dedim. Cumartesi günü arkadaşım için sipariş ettiğimiz 7 32gb mat'ı teslim aldık. Benim telefonu ingiltereden arkadaşım getirmişti. Piyasaya çıkışından 2 hafta sonra kullanmaya başladım. Arkadaşın kullandığı sanırım son seriler olması gerekiyor ki şöyle farklılıklar var
    - Benim telefonum arkadaşımın telefonundan daha siyah
    - Benim ekran sarı olduğu halde arkadaşınki beyaz
    - Benim işlemciden cazır cuzur ses geliyor ama arkadaşın telefonda hiçbir sıkıntı yok
    Ben bu sorunlar dahilinde yedek bir telefon bulursam bir ara göndereceğim bakalım neler olacak.

Renk farklılığı olayı çok garip en yakın zamanda fotoğraf ekleyerek paylaşacağım
  • 
Sayfa: önceki 981982983984985
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.