Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (971. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
55.870
Cevap
383
Favori
2.347.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 969970971972973
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekran sari diyip göndersiniz onlarda beyaz ekran mi gönderdiler eğer böyle bişey olursa ortada büyük bi haksizlik var.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bydemirci B kullanıcısına yanıt
    Genellikle siyah model daha çok tercih eden oluğu için genelde şikayetler siyah modelden geliyor olabilir ancak geçen silver kullanan bir arkadaşta sarı ekranı olduğunu söyledi

• LuxAeternaFB kullanıcısına yanıt
    Bana soracaksiniz demedim , burada ağalik tasladigimda yok . Bu konuda benim gibi dusunen ve rahatsiz olan bircok insan var . Burasi telefon kullanicilar kulubu , ağlama kulubu degil . Gercekten probleminiz olur , buradaki arkadaslarca cozebilecegimiz seyler olur birbirmize danisir problemler sorulari gidermeye calisilir . Bu sari ekran dediginiz sey bir problem degil telefonun iki panel ekranindan biri burada kimse size yardimci olamaz . Diger kullanicilar bilinclensin diye yaziyorum diyorsaniz bir kere yazarsin , iki kere yazarsin insanlar anlar her mesajta fotograflari yukleyip yazip bu forumu kirletmeye hakkiniz yok . Telefondan memnun degilseniz ki olabilir en dogal hakkiniz para iadesini alirsiniz Apple bu konuda zorlamiyor . Asagidaki diger mesajinizi bana yazdiysaniz ilk basta benim yazdiklarimi tekrar okuyun , tekrar anlayin eger anlamiyorsaniz yazdiklarimdan bu dediklerinizi cikariyorsaniz size diyecek birseyim yok .

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Hayır rengini değiştirmek istediğimi söyledim tamam dediler silver gönderdiler yan yana koyduğumda ciddi fark var ama yinede bana silver ın ekranı da biraz sarı geliyor..

• MambaVino kullanıcısına yanıt
    Attığınız ilk mesajda da bunu yaptınız şunu demedim bunu demedim diye diye dolanıp sonra cümleler içine "ağlama yeri filan değil" tarzı cümleler kuruyorsunuz tek zeki sizmisimiz ? Bak tekrar söylüyorum sanane. Bende burada senin mesajlarını görmek zorunda değilim ? Sen mi karar vereceksin sayfalar dolusu pil kullanım süresini atanlar var hadi gidin pil konusu açın orada mı ağlaşın diyeceksin ? Sanane? Bizler bu telefonu kullanıyoruz ve kullanıcı kulübünde yardımlaşıyoruz. Ben buraya telefonun dışını merak eden arkadaşlara kasa resimleri de attım kılıfı merak edenler için kılıf resimleri de attım diğer her konuda da yardımcı olmaya çalışıyoruz ve konuşuyoruz ancak başına gelmediği için sarı ekranın ne kadar can sıktığını bilmeden gelmişsin burada bilgiçlik taşlıyorsun yok iki farklı üretici filan biz bilmiyoruz bunları dimi? Konuya gelip insanların sorunlarına "sorun yazmayın rahatsız oluyoruz" demek için komisyoncu yars bu işten bir çıkarı olan biri olman lazım telefonun mülkiyeti mi sende insanların sorunları söylemesi seni mi zarara sokuyor ? Bak tekrar söylüyorum burası "APPLE SEVDALILARI" başlığı değil. iPhone 7 kullanıcı başlığı ve biz kullanıcılar %25 daha parlak olacağı söylenen bir cihazda bu sorunları yaşıyoruz görseller ile konuyu destekliyoruz tartışıyoruz ve tartışmaya da devam edeceğiz sizler sarı ekranı olan herkesi bloklayıp devam edebilirsiniz başkalarının işine burnunuzu sokmayın. Umarım bir gün sarı ekranlı bir cihaz sahibi olursunuz ve teknik olarak iade imkanınız olmazda bende sizin çırpınışlarınızı sizin yaptığınız gibi keyifle izlerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: DagustuN

quote:

Orijinalden alıntı: Cccjackreisccc

Nasıl kullandığın da önemli ben 5.30 saat kullanım alıyorum. Ama sürekli whatsapp twitter instagram facebook messenger snapchat safari daha bir sürü uygulamanın yanında hücresel ve bluetooth sürekli açık.

Şöyle bir görüntü çıkıyor kullanım süresinde. Aslında günümü korkusuzca çıkarttığından dolayı memnun kaldım. İ7+ ile çok kararsızdım ama artık büyük bir telefondan kurtulduğum içinde çok memnunum :)
    Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

Memnunsan sorun yok bu arada instagram bende %20 :D
  • Şaka gibi ya kutusunu açmadan asla belli olmayacak bir sorun için %50 şans isteyen bir konuda alanın suçlu olduğunu ilk defa görüyorum kafalar pırıl pırıl apple bütün cihazları sarı yaptı hiç kaymak gibi beyaz ekranı olan iPhone 7 olanlar yok bizler gittik bunu kabül ederek aldık sonra niye beyaz değil diyoruz gibi bi durum var sanıyor birileri

Alacak arkadaşlara sesleniyorum bu cihazların birazı sarı birazı beyaz ve bunu kutusunu açıp ekrana bakmadan asla bilemeyeceksiniz bunu bilerek alın ama şartlar sizi de benim gibi Apple Store başka bi yetkili satıcıdan almaya yöneltti ise üzgünüz iade edemezsiniz ama foruma da yazmayın rahatsız olanlar var bunun yerine telefonlarınızın pil durumlarını paylaşın evet evet sabah akşam pil paylaşın sayfalarca pil dolsun buralar

• quote:

Orijinalden alıntı: LuxAeternaFB

HOCAM diğer taraf kim peki ? :) bu taraf meselesi değil ki bir sorunum olduğuna inanıyorum ve bunu burada ki arkadaşlar ile konuşup değerlendiriyoruz ki alacak olanlara da bir ışık tutsun. Bu karede net belli değil katılıyorum daha yakından çektiğim fotolar eski sayfalar da var

Hayır taraf var. Apple adına komisyonla çalışıyor gibi apple fanatikliği yapanların tarafında değilim. Mağduriyetiniz varsa giderilsin. Acaba benim ekran da mı sarı diyorum bazen. :)
  • nbacıshaquılle kullanıcısına yanıt
    ne sacma bir yaklasim o sari daha iyi demek . o zaman beyaz alanlarin ki kotu bu sonuc cikiyor ortaya adam satici kotu olmus demez elbette . ama belli bir ucret karsiligi aliyorsun yani para veriyorsun sana satandarti ne ise onu vercek yani herkese iyisini verecek satacak o satici sen musteri alicisin.tek olacak herkesin ayni olacak olmak zorunda oyle sans isi su bu olmaz ayni olmasi gerek.
  • Anlamanın en kolay yolu imkanınız varsa aynı model olan başka cihaz ile yan yana getirmek. Bir insan şu mesajı atarken bin defa düşünür; "siz sorunlarınızı yazınca alacak olanların aklı karışıyor" ne demek bu? Alacak olan kişilere dünyanın en güzel portresi gibi mi lanse edelim tek bir sorundan bile bahsetmeyelim sonuçta almamış daha alabilir ? Garip ya...

• Deathburn kullanıcısına yanıt
    okumak mecburiyetinde degilsin insanlar sorunlarini belirtiyor burasi onun yeri ...
  • Sanırım elinde ki sarı cihazı Apple Store mağazasına götürüp bu bir sorun bu şekilde kullanamıyorum diyecek ilk kişiyim şimdilik elimde rehber niteliğinde sadece şu apple chat departmanı ile yaptığım mesajlaşma var sizce gittiğimde genius arkadaşa bu konuşmayı da okutmamın bir faydası olur mu ? Sizin önerileniz nelerdir yapacağım görüşme için? Hep belirttiğim gibi cihazın her şeyinden çok memnunum benim ekran sorunumu çözdüklerinde hiç bir sorunum kalmayacak. Değişim kararı vermelerinden başka yolumda yok zira Arçelik iade almıyor bu yüzden burada bu konuda sık sık mesaj yazıyorum sizden yardım alıyorum görüşüyoruz konuşuyoruz bundan rahatsız olunmasını anlamayı hiç anlamayacağım. Apple ile görüşmem bu şekilde oldu bu arada;
    Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

şöyle bir durum da var ben memnunum hani sarı olsa da beni pek etkilemez :)
  • Az önce başka 7 ile karşilaştirdim bnm cihaz yine sönük kaldi arada fark vardi 6s ile karşilaştirdim 6s kar beyazi gibi paril parildiyodu ücünü yan yana getirdik 1 ) 6s 2 ) diğer 7 gold 3 ) bnm cihaz mat siyah.. dağlar kadar fark vardi ne demeli şimdi bu konuda ne yapilmali..?

• MambaVino kullanıcısına yanıt
    sen neden rahatsiz oluyorsun burdaki yazismalardan seni ilgilendiren bisey varmi herkes ozgurce sorunlarini belirtiyor ve hakli olarak tabiki.seni rahtsiz edecek seyi okumadan gec es gec takilma
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Öncelikle bunu burada yazmamanız gerek zira bazı arkadaşlar rahatsız oluyor siz bunu bilerek almanız lazımmış sonuçta bize soruyorlar ya kutuyu verirken "efenim kaymak gibi bembeyaz mı cihaz isteseniz yoksa bazı cihazlarımız default olarak night shift ile geliyor baya sarı ekranlar onu mu isterseniz" sanırım size de sormuşlar sarıyı istemişsiniz o yüzden rahatsız olan arkadaşlara saygı duyup bu konuyu konuşmayalım :)

İşin ironisini geçiyorum ve sizede Apple'dan randevu alıp cihazınızı geniusa göstermenizi ve bu şekilde kullanmak istemediğinizi söylemenizi tavsiye ediyorum zira sarı ekran seven zaten telefonunda night shift açar bizlerin bembeyaz ekranlardan mahrum kalması kabül edilemez. 3650 tl veren iki kişi biri sarı biri beyaz ekran alıyorsa apple bunu "iki ekran üreticisi" zırvalıkları ile kapatamaz. Ne bazı arkadaşlar gibi kabullenin nede bazıları gibi kabullenmeyi bir adım ileri taşıyıp kullan işte öyle hem daha sağlıklı moduna girin hakkınızı sonuna kadar arayın bu konuda insanlar ne kadar çok Apple'ı zorlarsa değişim için o kadar geri adım atmak zorunda kalır apple. Geçmiş modellerde de bu sorun oldu diye biz niye susalım ?

Ilk basta uslubunuzu duzeltin sanane diyemezsiniz cunku bende bu forumda konuyu okuyan kisilerden biriyim , sizin ozelinize karistigim yok foruma boyle yazarsaniz bende memnun olmazsam bunu belirtme hakkim var . Beddua etmenizde tamamen yanlis sacmalik ben size ne yaptimda boyle konusuyorsunuz kendimce hakli olarak elestiriler getirdim , bazi seyler yazarken dusunerek yazin . Anlayamiyorsunuz size son kez anlayin diye yaziyorum burada diger arkadaslar tarafindanda yanlis anlasilmasin diye tekrardan anlatarak yazacagim . Ben Apple sevdalisi degilim , hangi marka bana gore iyiyse istediklerimi verebiliyorsa onu kullanirim dogrusunu , yanlisini bende her kullanici gibi dogrulari overim , yanlislari elestirirm . Ben bu sari ekran konusundada elestiri getirdim Apple ' in renk standarti olmasi gerektigini , tum telefon ekran panellerinin aynisi olmasi gerektigini soyledim . Sizin telefonunuzda sari ekranli , sizde beyaz ekranli olmasini istiyorsunuz evet bu hakkiniz bunu isteyebilirsiniz . Burada arkadaslarada sorununuzu anlatirsiniz konusursunuz bunada kimse karisamaz . Siz yeterince tepkinizi resimlerle mesajlar atarak zaten koydunuz buna karistigimiz yok detayli sekilde anlattiniz insanlarda bende gordu anladi aradaki farkida anladik . Ama siz hala her mesajta resimli sari ekran atmaniz artik tamamen yersiz forum kirliligine sebebiyet veriyor ve sahsi olarak ben ve benim gibi arkadaslar durmadan ayni mesajlari gormek istemeyebiliriz buda en dogal hakkimiz . Sizi anliyorum diliniz yanmis , sikayetcisiniz ben sikayetci olamazsiniz begenmelisiniz demedim . Burada yapilacak islem cok basit telefon degisim veya iade surecine gireceksiniz . Apple store'dan almadiysaniz oradan randevu alacak derdinizi anlatacaksiniz buyuk ihtimal degistirirler boyle durumda bence para iadesi sansiniz olursa onu isteyin . Egerki telefonunuz degistirmezlerse veya para iadesi yapmazlar ise , burada bu islerle daha once ugrasmis arkadaslar vardir , buraya derdinizi anlatirsiniz size nasil yol izleyeceginize dair yardimci olurlar .

• Telefon kilitliyken Siri'yle mesaj atabiliyorsunuz ki bence bu bir güvenlik açığı . Dışarda telefonu bıraktınız sonra birisi sizin adınıza mesaj atsın hoş değil

• vallahi şaşıyorum, para verip aldığınız cihazın ekrani digerlerine göre sarı çıkıyor, bunu burada belirtiyorsunuz suç oluyor. neymiş göze yaralıymış, hata degilmiş.

telefonun 5 çeşit rengi var siz siyah olanı istediniz, kutuyu açtınız altın renkli çıktı. neden altın çıktı ben siyah istedim diyorsunuz, altın rengi sorunlu değil bazıları bu renk kullanın gitsin demek gibi birşey bu. tamam altın rengi olan da problem olmayabilir ama ben siyah istiyorum demek nasıl bir hak ise ekranın iki ceşit olduğunu bilip beyazıni istemek de bir haktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercanfx

quote:

Orijinalden alıntı: Deathburn

Artık şu sarı ekran muhabbeti baymadı mı arkadaşlar?En az 50 sayfa aynı şeyleri okumaktan gına geldi !

Bana da 6 sa 39 dakika ekran görüntüsü aldım, vayyy % 2 pilim kaldı su kadar dakika daha kullandım deyip ekran görüntüsü atanlardan gına geldi

Sarı ekrani göz sağlığı icin savunmak nasıl bir mantıktır !! Adam oraya night shift tuşunu niye koymuş o zaman ?

İphone 7 tanıtılırken ellerinde Yeni telefonu sallaya sallaya bu telefonun ekrani 6s'e göre % 25 daha parlak dedi mi demedi mi?

Parlaklığın ölçüsü nedir ? İki telefonu Yanyana koyuyorsunuz bırakın daha parlak olmayı daha sönük.

İsteyen istediği şekilde kullanır. Ama bu bir hata degil bu bir sorun degil diye olaya yaklaşmak da doğru degil .

Bence iphone 7 apple ın yeni olarak çıkan en sorunlu telefonu. 6s plusta parmak izi daha iyiydi şarj aynıydı kamerada sadece bokeh farkı var ve yıllardır androidde dalga geçilen rehber sorunu s5 ten itibaren samsungda bitmişti note 5 s7 edge de falan hiç yoktu ama bildiğin iphone 7 plusta sürekli takılıyor rehber. 2 kere hemen açılıyorsa 3. de donuyor kalıyor ve 20 saniyede falan ya açıyor yada arka plandan temizleyip öyle açıyorum. Kamera da donup kalıyor anlamadım valla stabil denilen iphone buysa ben takılan samsunga dönerim tekrar. Adamlar telefonun her şeyini kısıtlamışlar bu kadar takılıyor demekki samsung gibi özellikler koysalar telefonu kullanamıycaz. birçok kişi note 7 olayından iphonea geçti ama hiçbir samsungçu memnun değil note 8 sabırsızlıkla bekleniyor yani.
  • 
Sayfa: önceki 969970971972973
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.