Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (2311. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
55.871
Cevap
383
Favori
2.348.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23092310231123122313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada kutu içinden çıkan kulaklık da servis kapsamında değiştiriliyor akasya 1 saat sonrasına sıra verdi değişim için haberiniz olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefonum servisten geldi genel olarak kontrol etmem gereken şeyler nedir ?
  • özket kullanıcısına yanıt
    İmei kontrol et bakalim sagina soluna bakican ekranina bakican kullanimina bakicaksin şarjina bakicaksin kamerasina sesine ziline herşeyine bak işte:)

• Selamlar iyi forumlar herkese

Yaklaşık 5-6 yıllık bir android işletim sistemi kullanıcısıyım ve elimdeki telefonun artık bana yetmediğini düşünerek iOS işletim sistemine geçmek istiyorum. Bu konuda kafamda çok fazla soru işaretleri mevcut. Siz deneyimli Apple kullanıcıları ile bu soru işaretlerine cevap bulmak adına bu yazıyı yazıyorum. Kısa kısa sorularıma gelecek olursak;

1- Android'den iOS'a geçecek ve bütçesi 4000-4500 TL arasında olan biri için hangi iPhone modelinin kaç GB'lık versiyonunu önerirsiniz? Ben kafamda 7+ olarak belirledim ama sizin de önerilerinizi dinlemek isterim.
    2- Android kullanırken en fazla muzdarip olduğum sorun olan alan, yani kapasite sorunu. Bu sorunu iCloud ile aşabilir miyim? iCloud size ücretsiz bir şekilde belli bir miktar alan veriyor mu?
    3- Son sayfalarda okuduğum video kaydederken/kayıt sonrası meydana gelen cızırtı sorunu ciddi ölçüde rahatsız edecek şekilde mi?
    4- 7+'ı benim için diğer iPhone modellerinden öncü kılan Portre modu özelliği kullanım itibariyle kullanışlı mı yoksa "telefonu aldım alalı 1 kere bile açıp bakmadım." diyenlerden misiniz?
    5- Son olarak Apple Türkiye garantili olarak piyasa fiyatından bir tık daha ucuza iPhone alabileceğim yerler veya mağazalar mevcut mu?

• burak4242 kullanıcısına yanıt
    tek tek kendi bilgim dahilinde cevaplamaya çalışayım

1-Bence sıfır 7+ almaktansa 4500 tl verdikten sonra temiz ikinci el 8+ alabilirsiniz.Eğer sıfır düşünüyorsanızda iphone 8 almanızı tavisiye ederim.

2-Yanılmıyorsam 5 gb a kadar ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz arttırmak isterseniz de aylık belli bir ücreti var.

3-Dediğiniz gibi böyle bir sorun mevcut ben de kendim aynı sorundan telefonumu servise gönderdim ve merkez servise yolladılar.Bölye bir ses var ve video kaydederken sıkıntı oluyor.

4-Güvenilir internet sitelerini tercih edebilirsiniz. hepsiburada gibi orada indirimli oluyor.Şuan iphone 8 in fiyatı 4300 civarı
    https://www.hepsiburada.com/iphone-8-64-gb-pm-HB000007PTP3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert-- -- 5 Aralık 2018; 20:50:31 >

• Merhaba arkadaşlar, İos 12.1.1 çıkmış. Yükleyen var mı?
  • KızgınHokkabaz K kullanıcısına yanıt
    Indiriyorum ben suan

• Arkadaşlar pili değiştirsem mi acaba? %87 de. Bu arada telefonum yurtdışı. Burada pilini değiştirtebilir miyim?

• emin616 kullanıcısına yanıt
    Pil değiştirmeden önce ilk sordukları soru yurtiçi cihaz mı oluyor yurt dışı cihazlarda değişim yapmıyorlar sanırım ama Apple destek arayıp sorabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: emin616

Arkadaşlar pili değiştirsem mi acaba? %87 de. Bu arada telefonum yurtdışı. Burada pilini değiştirtebilir miyim?

Benim telefonum da yurtdışı 7+ geçen hafta değişim yaptım.
    Ücretli olarak değişim yapılıyor. 199₺ ücreti
    Apple Store lar destek vermiyor yurtdışı cihazlara
    Yetkili Servislere yönlendirme yapıyorlar Apple destekle görüşüp servisleri öğrenebilirsin, her serviste her yurtdışı cihazının pili olmuyor, gitmeden arayıp sormanda fayda var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 12.1.1 güncellemesini yaptım telefon üzerinden.
    Whatsapp sorunu giderilmiş.
    Merak edenler için yazayım...

• quote:

Orijinalden alıntı: burak4242

Selamlar iyi forumlar herkese

Yaklaşık 5-6 yıllık bir android işletim sistemi kullanıcısıyım ve elimdeki telefonun artık bana yetmediğini düşünerek iOS işletim sistemine geçmek istiyorum. Bu konuda kafamda çok fazla soru işaretleri mevcut. Siz deneyimli Apple kullanıcıları ile bu soru işaretlerine cevap bulmak adına bu yazıyı yazıyorum. Kısa kısa sorularıma gelecek olursak;

1- Android'den iOS'a geçecek ve bütçesi 4000-4500 TL arasında olan biri için hangi iPhone modelinin kaç GB'lık versiyonunu önerirsiniz? Ben kafamda 7+ olarak belirledim ama sizin de önerilerinizi dinlemek isterim.
    2- Android kullanırken en fazla muzdarip olduğum sorun olan alan, yani kapasite sorunu. Bu sorunu iCloud ile aşabilir miyim? iCloud size ücretsiz bir şekilde belli bir miktar alan veriyor mu?
    3- Son sayfalarda okuduğum video kaydederken/kayıt sonrası meydana gelen cızırtı sorunu ciddi ölçüde rahatsız edecek şekilde mi?
    4- 7+'ı benim için diğer iPhone modellerinden öncü kılan Portre modu özelliği kullanım itibariyle kullanışlı mı yoksa "telefonu aldım alalı 1 kere bile açıp bakmadım." diyenlerden misiniz?
    5- Son olarak Apple Türkiye garantili olarak piyasa fiyatından bir tık daha ucuza iPhone alabileceğim yerler veya mağazalar mevcut mu?
    Cevaplarınızı bekliyorum

Dostum bilgilendirmen için teşekkür ederim. 8+ veya 8 düşünmüyorum şuanda. Elimdeki imkan en fazla 7+'ı destekliyor.

• burak4242 kullanıcısına yanıt
    Plus modeli almadan önce mutlaka kullanın çok büyük ve kaba bir telefon, kullanımı çok zor, ben olsam huawai mate serisi alırdım

• Arkadaşlar merhaba, son zamanlarda iphone 7 plus telefonumun hoparlörlerinden ses cızırtılı bir şekilde çıkmaya başladı. Fırçayla temizlememe rağmen bu sorun devam ediyor. Telefonun garantisi doldu sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Pupa’ya versem yaparlar mı? Ayrıca aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı?

• ertug26 kullanıcısına yanıt
    Bende oldu problem. Serviste garanti dahilinde temizlik yapıldı düzeldi.

• ezimuse kullanıcısına yanıt
    Eskişehir’de yaşıyorum burada sadece Pupa’ya verebilirim. Garanti harici temizlik yaparlar mı bir bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertug26 -- 7 Aralık 2018; 1:13:50 >
  • ertug26 kullanıcısına yanıt
    Yaparlar ama ücreti ne olur fikrim yok. Yakınsa bir uğrayıp sorun isterseniz

• metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Öneriniz için teşekkürler hocam ama Apple gerek müşteri memnuniyeti gerekse resmiyeti bakımından saygınlığımı kazandı. Android'den iOS'a terfi etmek istememdeki en büyük etken bu. Bu yüzden Android düşünmüyorum.

• Pil sağlığım yaklaşık 10 günde %91’den %86’ya düştü. Teşekkürler Apple. :))))

• Telrfonu servise verdikten sinra ortalama kac gun icinde geri alabilirim ve yedek telefon veriyorlar mi?

• 
Sayfa: önceki 23092310231123122313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.