Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (2065. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55.871
Cevap
383
Favori
2.348.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20632064206520662067
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle tüm forum halkına yeni yıl dileklerimle 7plus cihazımda 11.2.1 sürümünde whatsapp arkada açık olmasına rağmen mesajlar gelmiyor çoğu zaman nasıl çözeceğim bu konuyu?
  • Afganistan dan ıphone 7 veya 7 plus alan var mı? Herhangi bir değişiklik oluyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 32gb mat siyah ip7 alarak aranıza katıldım arkadaşlar ilk şarj dan sonra kullanımım

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

• assassin(z) kullanıcısına yanıt
    Bildirim ayarlarına izin verdin mi ondan dolayı olabilir ?

• PesimistChe kullanıcısına yanıt
    Benim cihaz değişim cihazı belki ondan olabilir kaç defa format yaptım yine sorun oldu salı günü artık başarı ya vercem belki yine değişim yaparlar.

• verdim verdim bütün izinleri var bildirim ayaelarını sıfırladım vs ama bazen geliyor bazen gelmiyor mesajlar anlamadım bir türlü
  • arkadaşlar hepinize merhaba bugün aranıza ip7 mat siyah ile katıldım yanlız şöyle bir korkum var forumdada daha önceleri görmüştüm bota atma sorunları oluyormuş bu renk modelinde acaba bu sorunu apple yeni serilerde düzelttimi yoksa hala devam ediyormu cihaz ilk açıldığında ios 11 ile açıldı yani yeni seri bir cihaz ve düzeltilmesi lazımdı bence bilgisi olan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: the-music

Bakın siz ya benim yazdıklarımı okumuyorsunuz ya da sanırım anlamak istemiyorsunuz. Siz konuyu kapatmak değil daha çok bir tartışma ortamı oluşturmak istiyorsunuz.

Bence yazdıklarımı tekrar okuyun.

Apple çalışanları bile bu kadar konuşmuyordur sanırım:))
    Bu kadar fanatiklik derecesinde yazıyorsun anlamıyorum.

Bazı yorumlarda ios 11 için telefonlarında sorunların olduğunu ve bu yüzden kullanıcılar daha da ileri gidip mahkemeye bile gidecekleri doğrultusunda yorumlar var.

Bakın hemen üstte arkadaşların ios 11 hakkında olumsuz eleştirileri var.
    hatta bir arkadaş 11 kurduktan sonra şimdi daha farklı sorunlar var diyor.

Ben size başka bir şekilde anlatmaya çalışayım olayı.
    Belki o şekilde daha iyi anlarsınız ne demek istediğimi.

Dün bir apple store de niye vr gözlük üretmiyorsunuz dedim.
    Dediler ki apple olarak biz en iyisi en stabil çalışan gözlük ürettiğimizde satışına başlayacağız dedi.

peki size sorum şu :
    Niye ios 11 tam stabil hale getirmeden piyasaya sunup bu kadar müşterilerini mahrum ediyorlar.
    Mesala diyelimki ios 11 in son sürümü sorunsuz.
    Peki ios 11 in ilk sürümlerini kuranların suçu ne ?
    Kurduktan sonra da 10'a dönemiyorlardı Ve bir de yeni sürüm gelsin diye bekliyorlardı.

Şimdi siz dersiniz ki yok onlar wifi dan kurmuştur. Yok temiz kurulum vs yapmamıştır.

O zaman apple sadece bilgisayarlar üzerinden temiz kurulum yapacak şekilde yükseltme yapılmasına izin versin.
    Niye wifi üzerinden güncelleştirme yaptırıp bu kadar müşterilerini mahrum ediyor?

Gerçekten sabrınız ve sabrınızla yaptığınız yorumlar için sizi tebrik ediyorum.

Herkes herşeyden memnun kalıcak siye bişey yok.

Öncelikle şunu belirtmek isterimki , size gelen bana güzel gelmeyebilir yada bana güzel gelen size güzel gelmeyebilir.

Ayrıca herkes şu kötü bu iğrenç demek yerine kendi kullanıcı yorumunuzu , pil süresi dışında başka şeyleri konuştuğumuzda şu sayfa daha keyifli olucaktır.

Daha önceki ip5 ip5s gibi ana konularında uygulama paylaşımları yapılırdı, çözülemeyen bir konuya soruna herkes yardımcı olmaya çalışırdı şimdi bakıyorum kimse pil dışında birşey konuşmuyor.

Anlamsız biçimde ios 11 güzel diye ios 11 dışında herşeyi boklayan bir grup var yemin ederim forumdan soğutuyorlar,çok sinir bozucu. Telefon hastalığım olduğu için 7 plusa kadar hem ios belli kısa aralıklarlada note3-htc m7 -note 4 -s7edge gibi cihazlarıda hep ara ara kullandım ama sonuç hep pişmanlık olduğu için hep ios'a döndüm.

10 seneye yakın ios kullanıcısıyım. Amerikadan alarak 2g ile başladığım ios serüvenine 3-4-5-5s-6-7-7plus cihazlarını kullanma fırsatım oldu.

Bu süreçte hep güncelleme geldikçe insan yeniyi hep merak ettiği için yükledim geldikçe yükledim.Aynı durum kullandığım mac airda da mevcut son sürümde ve 2 yıl önce aldığım pil performansının %30 kayıpla anca alıyorum.

Apple da bir kaç kolaylık veya aktarım gibi özellikler , Görsel değişiklik dışında performans anlamında hiç bir zaman bir sonraki sürümde telefon uçmadı , ki özellikle yatıp kalktığınız pil süresi hiç bir zaman uzamadığını düşünüyorum.

Bu sebepledir ki şuan 7plus cihazımda ios 10 yüklü ve ios 11 im bana hayatıma bir kolaylık geitrcek özellik barındırmadığını düşünüyor ve güncellemiyorum çünkü biliyorum bir kaç görsel değişim dışında bana hiç bir özellik getirmiycek ve varolan kullanım süremide düşürücek.

Bu benim şahsi fikrimdir , çok isteyen varsa ios 11 e koşarak geçebilir çokda zor bir iş değil.

Telefon bu hayatınızın merkezi değil, fazla şey yapmayın yani.

İyi forumlar.

• z21 kullanıcısına yanıt
    Hocam Vodafone şimdide 4g açık ama akşam 9 ile 1 arasında internet aşırı yavaşlıyor hiçbirşeye giremiyorum

• assassin(z) kullanıcısına yanıt
    Bide hard Reset dene olmadı apple müşteri hizmetlerini arayabilirsin

• Arkadaşlar ana ekran düğmesiyle sadece ana ekrana dönme ve son uygulamaları gösterme işlevi mi yapıyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phoénix

Arkadaşlar ana ekran düğmesiyle sadece ana ekrana dönme ve son uygulamaları gösterme işlevi mi yapıyor?

Basılı tuttuğunuzda siri için de kullanabilirsiniz. Fakat ayarlardan siriyi açmanız gerekiyor.

• jokerDHaber kullanıcısına yanıt
    Pardon onu unutmuşum onuda biliyorum fakat bildirim ekranını gösterme gibi bir etkileşimi var mı?

Bir yerde okumuştum sanki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlbayrakOguzhan

arkadaşlar hepinize merhaba bugün aranıza ip7 mat siyah ile katıldım yanlız şöyle bir korkum var forumdada daha önceleri görmüştüm bota atma sorunları oluyormuş bu renk modelinde acaba bu sorunu apple yeni serilerde düzelttimi yoksa hala devam ediyormu cihaz ilk açıldığında ios 11 ile açıldı yani yeni seri bir cihaz ve düzeltilmesi lazımdı bence bilgisi olan varmı

Hocam herhangi bi bilgi alırsanız bana da iletirseniz çok sevinirim. Bende yaklaşık 2 hafta önce aldım normalde kılıf kullanmayı sevmem fakat cihaz yeni olduğu için almak istiyodum ta ki bu leke sorununu öğrenene kadar. Sırf o yüzden kılıfsız kullanıyorum telefonu. Aslında kılıfsız kullanmak daha iyi ama insan 3 bin liralık yeni cihaza daha taksidi bitmeden zarar gelsin istemiyor.

• badmobil kullanıcısına yanıt
    Tvos 10 profili yükleyin, güncelleme gelmez

• jokerDHaber kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim hocam beni anladığınız için.

yorumlarınıza katılıyorum.

2 aynı telefon ve aynı surumler aynı şekilde yuklenmiş.

Bir telefonda iyi çalışırken diye telefonda sorunlar oluşmuş.

Bu şekilde yorum vardı forumda.

Kız arkadaşıma 7 kullanıyor. İos 10 yüklü.

Nasıl diyorum telefon? Çok iyi diyor.

Şimdi ben ne diye 11 yükle deyim?

Ben fanatiklik düzeyde olmadığımı belirtmek için vede ihtiyaç diyorsam diyorumki watch 3 ios 11 istiyor. Eğer watch 3 alırsam o zaman ios 11 e geçebilirim diyorum.

Bana diorki bakın kendinizle çelişiyorsunuz 11 10 dan daha iyi.

Ne alakası var:)))

Apple istese 10 uyumlu watch 3 çıkartmaktan acız mı?

İsteyen 11 e geçer. Ben geçilmesin demiyorumki.

Merak eden arkadaşlar geçebilir.

Hatta ios 11 geçen arkadaşların yorumlarını almak isterim.

Benim demek istediğim ios 10 benim her şeyimi şuanda karşılıyor.

Stabil. Krişe bişey söylim pil süremde iyi:))

Donma kasma ekranın kaymaması vs gibi sorunlar yok.

Niye 11 e geçip risk alayım.

Ben de uygulamlar hakkında bilgi almak istiyorum ama malesef sürekli 10 -11 tartışması yapılıyor.

Hatta hemen bir uygulama sorayim.

App store da araştırdım ama bulamadım.

sokaklarda görmüşünüzdür. Tabelarda ışıklı kayan yazılar oluyor.

Dün televizyonda o şekilde bir uygulama gördüm bir telefonda.

Sanırım telefone iphone du.

Kişi yazı yazıyor. Full ekranda yazı kayarak geçiyor.

Bu uygulama hakkında bilginiz varmıydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: the-music

Ben teşekkür ederim hocam beni anladığınız için.

yorumlarınıza katılıyorum.

2 aynı telefon ve aynı surumler aynı şekilde yuklenmiş.

Bir telefonda iyi çalışırken diye telefonda sorunlar oluşmuş.

Bu şekilde yorum vardı forumda.

Kız arkadaşıma 7 kullanıyor. İos 10 yüklü.

Nasıl diyorum telefon? Çok iyi diyor.

Şimdi ben ne diye 11 yükle deyim?

Ben fanatiklik düzeyde olmadığımı belirtmek için vede ihtiyaç diyorsam diyorumki watch 3 ios 11 istiyor. Eğer watch 3 alırsam o zaman ios 11 e geçebilirim diyorum.

Bana diorki bakın kendinizle çelişiyorsunuz 11 10 dan daha iyi.

Ne alakası var:)))

Apple istese 10 uyumlu watch 3 çıkartmaktan acız mı?

İsteyen 11 e geçer. Ben geçilmesin demiyorumki.

Merak eden arkadaşlar geçebilir.

Hatta ios 11 geçen arkadaşların yorumlarını almak isterim.

Benim demek istediğim ios 10 benim her şeyimi şuanda karşılıyor.

Stabil. Krişe bişey söylim pil süremde iyi:))

Donma kasma ekranın kaymaması vs gibi sorunlar yok.

Niye 11 e geçip risk alayım.

Ben de uygulamlar hakkında bilgi almak istiyorum ama malesef sürekli 10 -11 tartışması yapılıyor.

Hatta hemen bir uygulama sorayim.

App store da araştırdım ama bulamadım.

sokaklarda görmüşünüzdür. Tabelarda ışıklı kayan yazılar oluyor.

Dün televizyonda o şekilde bir uygulama gördüm bir telefonda.

Sanırım telefone iphone du.

Kişi yazı yazıyor. Full ekranda yazı kayarak geçiyor.

Bu uygulama hakkında bilginiz varmıydı.

Hocam ben ilk defa iPhone 7 ile iosa geçiş yaptım yaklaşık 2 hafta önce. iOS 10 hiç kullanmadım kutudan 11.0 ile çıktı telefon. 11.2’ye güncellemedim. Ben size yaşadığım bi iki ufak sorunu yazıyım siz 10 ile karşılaştırmasını yapın. Pil süresi hakkında başlıyım önce eğer oyun oynamaz sadece facebook, twitter, instagram gibi günlük sosyal medya kullanırsam sabah 8.30da %100 şarj ile aldığım aldığım telefon 10-11e kadar yetiyor. 15-20 saat bekleme 6 saat falan ekran süresi veriyor. Ama ben sürekli oyun oynadığım için işyerinde de 20 dakikadan günlük 3-4 oyun atıyorum mesela akşam eve gidene kadar %10-15 kalıyor 4-5 saat ekran süresi veriyor. Klavye sorununu sadece appstore’da ürün satın alırken şifre girilen kısımda yaşıyorum o da oyun açıkken oluyor başka klavye sorunu yaşamadım hiç. Donma takılma şöyle yaşadım donmadı ama bu ayarlardan icloud profiline girilen kısımda bi ağırlık oluyo yavaş giriyo orda güvenlik kısmına falan. Ara ara da çok ufak takılma oldu 2 haftada 5-6 defa o da milisaniyelik ama gözüne takılır cinsten. Kamera çok kullanmadım bikaç defa denemek için kullandım bi sorun yaşamadım. Başka aklıma gelen bişey yok ama sizin şu arkadaş ios 11 kullanıyor şöyle bi sorunu varmış dediğiniz birşey varsa sorun cevaplıyım bende var mı yok mu konusunda.

• ReaLLibe kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonunuz hayırlı olsun. Yeni yılda güle kullanırsınız inşallah.

Benim tavsiyem kılıf ve cam koruma ile kullanmanız.

Telefonu kutusundan çıkarmadan hemen kılıf ve cam koruma taktırdım.

Bir gün sonrada telefon masadan yere düşürken telefonu masanın sivri ucuna ekranı gelecek şekilde tuttum. Allahtan tutmaya çalışırken fazla bastırmamış veya da bastırdım ben farkında değilim.

Hemen ekrana baktım. Hiç bir sorun yoktu.

Ekran koruyucu olmassa ekranda sorun olurmuydu bilemiyorum.

Bir kersinde de yine kılıf varken yere düşmüştü yine birşey olmadı telefona.

Bazı kılıfların telefonların arkasında leke yaptıklarını okumuştum.

Benim kullandığım kılıf noname.

arkadaşlarıma telefonu gösterdim. Leke falan yok dediler. Sonra bende yine dikkatle baktım bende leke göremedim.

Ama leke olsaydı derdimki niye orjinal kılıf almadım.

Zaten telefona dünyanın parasını veriyoruz.

Yanlış hatırlamıyorsam orjinal kılıflar leke bırakmıyor. Ama yine bir araştırın.

Tabiki telefonu kılıfsız kullanmak çok güzel bir şey.

Ama en ufak bir dikkatsizlik hatta sizin dışınızda gelişen bir durumda telefonunuz elinizde düşebilir.

Seneler önce yeni bir telefon almıştım. Elimde birşeylere bakıyordum.

Bir anda kuzen elime çarptı telefon yere düştü.

Telefonda kılıf yoktu ama telefona da bişey olmamıştı.

Sonuç olarak tatsız bir durumla karşılaşmamak için önlem almanızı tavşiye ederim.

• Beyler video izlerken birden siri nin açıldığı oluyor mu sizde de?

• ReaLLibe kullanıcısına yanıt
    Öncelikle telefonuz hayırlı olsun. Yeni yılda gule kullanırsınız inşallah.

Hocam buda benim pil surem. İos 10.3.2 yüklü.

Ben genel olarak şunu söylerim.

Sabah evden çıktınız. Akşam eve gelene kadar telefonunuz pili size yetiyorsa sorun yoktur derim. Ve siz oyun vs de oynuyosunuz.

Bundan 10-15 sene öncesinde hatırlayın luften nokia lar vardı.

Gunlerce pilleri bitmezdi:))

Fakat gunumuzde ekranların buyumesi daha fazla konstrat değerleri ve çözünürlüklerin artması vs pilleri olumsuz etkiliyor.

Bu bakımdan günde bir şarj yapmak bana göre doğal.

(Fakat güneş enerjesi veya ışıkla çalışan ekranlar yapamazlarmı?)

Diğer takılmalar ( olumsuz durumlar) telefonuzda gündelik olarak yaptığınız olmuyorsa vede sizi rahatsız etmiyorsa telefonunuzu güle güle kullanın derim.

Benim bir kız arkadaşım iphone 8 aldı. İos 11 yüklü telefonda.

Nasıl dedim telefon. Çok iyi dedi. Hiç bir sorun yok.

Kişilerin telefondan beklentileri kullanımları farklı olabiliyor.

Erkeklerin kullanımıyla kızların kullanımı da farklı olabiliyor.
    Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the-music -- 1 Ocak 2018; 16:53:24 >

• 
Sayfa: önceki 20632064206520662067
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.