Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (1625. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
55.870
Cevap
383
Favori
2.347.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16231624162516261627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Beyler donanımhaber mobilde gezerken chrome da kaydırınca daha hızlı aşağı iniyor safaride daha az kayıyor. Bunun ayarı yok mu? Safari de insan sayfayı kaydıracağım diye yoruluyor.

Bu iki tarayıcının karekteristik özellikleri. Özellikle Android'ten geçen kullanıcılar Safari'ye alışmakta bir hayli zorlanıyor. Safari'nin bu huyu benimde yıllardır sinir olduğum bir durum maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UzayH

7 serisinde şebeke anlamında Vodafone ciddi skıntı yasayanlar var bu anlamda operatörünü değiştirenlere dahi tanık olduk.

Türk Telekom şimdilik sorunsuz gibi duruyor.

Turkcell kullanıcısı olarak son iki haftadır full çeken cihaz üç tırnaktan öteye gitmiyor hatta bu ikilere düşebiliyor.

Konuşma anlamında skıntı olmuyor bazen kendi kendine Turkcell-Wifi seçeneğine dönüyor sonra gene düzeliyor mrk ediyorum Turkcell operatör kullanıp bu tarz bir durum ile karşı karşıya kalan varmı ?

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

Ben Vodafone kullanıyorum ve niyeyse 3 dişten öteye geçmiyor. Ancak ne 4g kullanımında ne de arama senaryosunda hissedilir br şey yaşamadım.

• bende de benzer durum var hocam

hat bi anda sıfıra düşüyor servis yok yazısı çıkıyor bazen düzeliyor ama dün yeniden başlatmak zorunda kaldım

gün içerisinde özellikle bu son güncellemeden sonra hat kesmeye başladı ,LTE yi kapatmak zorunda kaldım

halbuki işyerinde anten dibimizde olmasına rağmen 3g bi anda kesiyor

son sürümden sonra benin telefon da kişisel erişim noktasını diğer cihazlar görmüyor bir kaç defa açıp kapatma yapınca görüyor

6 ve 6s olan arkadaşlarım da böyle bir sorun yok

onlar kişisel erişim noktasını açar açmaz benim telefon anında görüyor ama benimkini maalesef görmüyorlar

edit:hattım turkcell

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedser1 -- 11 Nisan 2017; 13:44:53 >
  • speedser1 kullanıcısına yanıt
    Güncelleme yoksa Turkcell'de çalışmamı var açıkçası bende çözemedim.

2017 Ocak ayından bu yana nerdeyse full çeken Turkcell şebekesi son 15-20 gündür deyim yerindeyse patatese bağlamış durumda.Bu süreçte açıp kapattıgım zaman full oluyor aradan 10 sn geçiyor tekrar üç tırnağa düşüyor çok şükür görüşmelerde sorun olmuyor yoksa ciddi skıntı.

Kişisel Erişim Noktası ilginç şu an kullandıgım sadece 7 serisinde değil 6 ve 6s serisinde görmeme bağlanmama gibi sorunu her defasında yasadım biraz kasınca baglanıyor.Onuda sorun olarak görmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UoH -- 11 Nisan 2017; 13:54:18 >
    + şu tarz ekstra ilginç bir durum var ;

- Arama yaptıgımda ve konuşma süresince full oluyor.

- Arama sonlandığında tekrar üç tırnağa düşüyor.

• valla hocam asıl ilginç olan benim evde turkcell in sorunsuz 3g yi çekmeye başlaması ,dediğiniz gibi 4-5 ay öncesine kadar benim evde bırakın 3g yi hat 2 çubuk anca çekiyordu 3g de benim ev kör noktada kalıyordu

ama şu kişisel erişim noktası görmeme olayı uyuz etti beni

iyi hatırlıyorum 10.2.1 de böyle bi sorun yoktu

çünkü ben bilgisayara wifi üzerinden bağlanıyorum oyunlar için (malum evin interneti yerlerde sürünüyor) elite dangerous özellikle sırf bu oyun için kullanacakken böyle bir durum kötü oldu ama tabi dediğiniz gibi biraz zorlayınca görüyor

• iphone 7 plus jet black ve watch seri 2 saat ve örme kordon aldım (200 tl ye) aldım. toplamda 70000 e yakın nakit verdim değermi diye düşünmeden edemiyorum.
  • hakangündüz H kullanıcısına yanıt
    valla hocam bence hiç takılmayın alın gitsin

3 günlük dünyada yaşıyoruz eninde sonunda ölecez

2000 yılından beridir hesapladım bende teknolojiye bir araba parası vermişim

bu telefonu alırkende karşı çıkanlar oldu akşama kadar eşşek gibi çalışıyorum bu dünyanın teknolojisini de kullanmadan ölmem dedim salladım gidiyor hayat:))

• john mclane kullanıcısına yanıt
    Sadece o adamdan degil, uzaktan hicbir esnaftan alisveris yapilmaz (arada n11, Gittigidiyor vb. kurumsal bir yapi yoksa). Sen hatayi orada yapmissin. Ayrica ben adama kefil degilim zaten, ornek olarak iPhone aldigim yeri soyledim. O esnafin iPhone disindaki cihazlarda nasil satis yaptigini da bilmiyorum. Deposunda surekli kapali kutu ABD/avrupa cihazi iPhone mevcut. Magazaya gidiyorsun, cihazi kapali kutusunda getiriyor, seri nodan sorguluyorsun. Cihazin ulke koduna, model moduna bakiyorsun. Sonra odemeyi yapip cihazi orada aciyorsun ve kurulumunu yapiyorsun. Her sey yolundaysa, gule gule magazadan cikiyorsun. Yurtdisi cihazi esnaftan ancak boyle alinir zaten. Gorerek, dokunarak, test ederek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen yine sanslisin. En azindan VoWiFi secenegin var. WiFi oldugu surece, cihazini ucak moduna alip Wi-Fi Arama uzerinden sebekeyi kullanirsin. Diger operatorlerde bu secenek de yok. Son operator guncellemeleri VoLTE'yi getirdi ama sebekelerin 3G/4G'de zayif oldugu yerlerde cihaz tek barda askida kaliyor, 2G'ye otomatik gecmiyor. Fakat sizdeki bu dusmeler, baglanti kopmalari donanimsal bir sorun olabilir. Ben Vodafone kullanicisiyim ama o tur bir sikayetim yok. Tek istegim eve gidince cihazi 2G'ye alip oyle konusabilmek, cunku 3G/4G cok zayif. Evde WiFi var zaten, 3G/4G istemiyoruz. Tek barda can cekisiyor, pili somuruyor. Eski IPCC operator guncellemelerindeki imzalari kaldirdilar, geri de donemiyoruz artik.

quote:

Operatorler, son operator guncellemesi ile 2G/3G/4G gecisinin elle/manuel yapilmasina son verdi. Soz konusu guncellemeleri yukleyince VoLTE destegi geliyor ama elle 2G/3G/4G secmeye veda ediyorsun. Ornegin evde 2G disinda sinyal seviyesi cok dusuk, eve gider gitmez telefonu 2G'ye aliyorsun (evde WiFi varken hucresel zaten kullanilmiyor) cunku baska turlu telefon gorusmesi yapilamiyor. Ama operator guncellemesi ile artik o secenegi de kaybettik. Kendine kendine de 2G'ye gecmiyor (en guclu sinyal 2G olmasina ragmen). Olay bundan ibaret. Turkcell kullanicilari biraz daha sansli. Cunku Turkcell VoLTE ile birlikte VoWiFi da sunuyor. Yani telefonu ucak moduna alip WiFi uzerinden operatore baglaniyorsun ve gorusmeleri oyle yapiyorsun. Hem pil tuketimin azaliyor hem de dusuk sinyal problemi yasamiyorsun. Ama outdoor, sehir disi bolgelerde 3G/4G'de tek barda kalma probleminin cozumu yok. En guclu sinyal o da olsa 2G'ye otomatik gecmiyor. Operatorleri sikayet yagmuruna tutmak gerekiyor. Operatorler bunu yapiyor cunku orta vadede hepsi 2G'yi kaldirmayi planliyorlar. Avrupada ABD'de bircok operator 2G'ye veda etti bile.

• Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    iyi güzelde hocam 10.2.1 de bu hat kesme servis yok ibaresi sorunu yoktu hatta kişisel erişim noktasını açtığımda diğer cihazlarım görüyordu

son güncellemeden sonra oldu bu sorunlar

donanımsal olsa diğer sürümde de olması gerekmezmiydi?

Sen de haklisin tabii ki, 10.3'ten itibaren ortaya ciktiysa yazilimsaldir. Ama ayni mantikla dusunununce bahsedilen sorunlarin 10.3.1 yuklu benim cihazimda da yasanmasi gerekirdi. Bende sebeke problemi (hatta dusme, kopma, arama sorunlari) yok. Ag ayarlarini sifirlamayi deneyin, operatoru, Apple'i sikayet yagmuruna tutun. Iletisim cihazinin en temel ozelliginde insanlara eziyet cektirmeye haklari yok. Donanimsal degilse, kimden kaynaklaniyorsa cozulmesi gerekir.

• hakangündüz H kullanıcısına yanıt
    hocam hoşgeldin.:)
    inşallah kalıcı olursun burada:)
    gördüğüm en hızlı telefon değiştiren kişisiniz.
    tahminim S8 çıkana kadar burada kalır gibisiniz:)
    hayırlı olsun ve her kuruşunuza değdi.
    ben kullanamadığım için android tarafındaydım.artık buradan hiç bir yerede ayrılmam.
    sağolsun huysuz ihtiyar beni ikna etti.
    tekrar hoşgeldiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Sen de haklisin tabii ki, 10.3'ten itibaren ortaya ciktiysa yazilimsaldir. Ama ayni mantikla dusunununce bahsedilen sorunlarin 10.3.1 yuklu benim cihazimda da yasanmasi gerekirdi. Bende sebeke problemi (hatta dusme, kopma, arama sorunlari) yok. Ag ayarlarini sifirlamayi deneyin, operatoru, Apple'i sikayet yagmuruna tutun. Iletisim cihazinin en temel ozelliginde insanlara eziyet cektirmeye haklari yok. Donanimsal degilse, kimden kaynaklaniyorsa cozulmesi gerekir.

hocam 13
    10.3.1 e geçeyimmii?
    malum aldığımda 10.2 deydi ve hala öyle..
    acaba diyorum:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excalibur666 -- 11 Nisan 2017; 15:39:24 >
  • Arkadaşlar, iphone 7 kullanıyorum. 2-3 haftadır karşı tarafa bazen ses gitmiyor ya da çatallı gidiyor. Bu her zaman olmuyor. Aynı sorunu yaşayan oldu mu?
    Neyden kaynaklı olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: excalibur666

hocam hoşgeldin.:)
    inşallah kalıcı olursun burada:)
    gördüğüm en hızlı telefon değiştiren kişisiniz.
    tahminim S8 çıkana kadar burada kalır gibisiniz:)
    hayırlı olsun ve her kuruşunuza değdi.
    ben kullanamadığım için android tarafındaydım.artık buradan hiç bir yerede ayrılmam.
    sağolsun huysuz ihtiyar beni ikna etti.
    tekrar hoşgeldiniz..

teşekkür ederim s8 değil s8 plus veya iphone 7 plus alacaktım... en sonunda gittim 7 plus aldım.

iphone 128gb jet black 4950 TL troy dan aldım. Medimarktan 1800 e seri 2 saat aldım. birde örme kahverengi kayış aldım. 6950 TL bayıldık..

daha önce çok iphone kullanmıştım yabancı değildim ama gear s2 saatten sonra bana apple watch çok kullanışsız geldi :( karışık gibi sanki.
  • excalibur666 E kullanıcısına yanıt
    Bence mutlaka yukle. Cihazini her zaman son surume guncelle derim. Guncelleme yapmaktan cekinme, soylentileri dedikodulari ciddiye alma. Bugune kadar kullanicilarin "pili somuruyor, pil omrunu yariya dustu, pil tuketimi berbat" demedigi guncelleme hic gormedim ben. Bir kisi de cikip "bu guncelleme XX guvenlik acigini yamamiyor" veya "bu guncelleme XXX sistem acigina neden oluyor" demez. Herkes tamamen kisisel kullanima dayali pil durumundan sikayet ediyor. Optimizasyon nedir, bakim nedir, optimum ayar nedir, Li-ion pil nasil kullanir bilmezler ama surekli pilden sikayet ederler. Cunku takintili sekilde kullanim/bekleme surelerini takip ediyorlar, pili arabanin deposu gibi kullaniyorlar. Pil omru cihazdan cihaza, kullanilan uygulamalara, ayarlara ve kullanim aliskanliklarina gore degisir. Sistem guncellemelerinin pile etkisi devede kulak bile degildir. Olay tamamen psikolojik.

Ayrica daha genel anlamda; cihazin iPhone 5 olsa cekinceni anlarim ama iPhone 6/6S ve uzeri hicbir cihazi icin son surume guncellemekten cekinmemek gerek. Oncelikle guvenlik nedeniyle. Her guncellemede her seyden once guvenlik aciklari yamanir (10.3'te 300'den fazla guvenlik yamasi var). Sonra da hata duzeltmeleri ve kararlilik iyilestirmeleri gelir. Cihazin zaten 7 serisi, en guncel donanim, endiselenmeni gerektirecek bir durum yok.

hocam bende bir tez atacam valla çözüm için

10.3.1 sürümünü yükledikten sonra LTE yi kapatmıştım

şimdi LTE ses ve veri açık şeklinde açıp birde böyle bakalım sonuca

bu apple iphone nun herbirini farklı şekilde tasarlamış sanki

her cihazın sorunları ya da artıları farklı

• quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Bence mutlaka yukle. Cihazini her zaman son surume guncelle derim. Guncelleme yapmaktan cekinme, soylentileri dedikodulari ciddiye alma. Bugune kadar kullanicilarin "pili somuruyor, pil omrunu yariya dustu, pil tuketimi berbat" demedigi guncelleme hic gormedim ben. Bir kisi de cikip "bu guncelleme XX guvenlik acigini yamamiyor" veya "bu guncelleme XXX sistem acigina neden oluyor" demez. Herkes tamamen kisisel kullanima dayali pil durumundan sikayet ediyor. Optimizasyon nedir, bakim nedir, optimum ayar nedir, Li-ion pil nasil kullanir bilmezler ama surekli pilden sikayet ederler. Cunku takintili sekilde kullanim/bekleme surelerini takip ediyorlar, pili arabanin deposu gibi kullaniyorlar. Pil omru cihazdan cihaza, kullanilan uygulamalara, ayarlara ve kullanim aliskanliklarina gore degisir. Sistem guncellemelerinin pile etkisi devede kulak bile degildir. Olay tamamen psikolojik.

Ayrica daha genel anlamda; cihazin iPhone 5 olsa cekinceni anlarim ama iPhone 6/6S ve uzeri hicbir cihazi icin son surume guncellemekten cekinmemek gerek. Oncelikle guvenlik nedeniyle. Her guncellemede her seyden once guvenlik aciklari yamanir (10.3'te 300'den fazla guvenlik yamasi var). Sonra da hata duzeltmeleri ve kararlilik iyilestirmeleri gelir. Cihazin zaten 7 serisi, en guncel donanim, endiselenmeni gerektirecek bir durum yok.

ben dün cihazı alır almaz yükledim....

ama şarjı beklediğim gibi değil 7 plus ın arka planda yenileme dahil kapalı fakat bekleme modunda bile hızlı tükeniyor sanki....
    sahibinden linki nedir?

• 
Sayfa: önceki 16231624162516261627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.