Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (1624. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
55.871
Cevap
383
Favori
2.348.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16221623162416251626
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam cidden baya yardımcı oldunuz teşekkür ederim bilgileriniz için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Akkır

Jelatin kullanan var mı telefonunda? Hangi marka aldınız, çeşit çeşit var 10 liraya da 120 liraya da. Ne yapacağımı bilemedim.

Jelatin kullanmiyoruz. Cihaz kutusundan jelatinle cikiyor zaten. Onu sokup kullaniyoruz. Ekran koruyucu olarak soruyorsan, uc tip secenegin var (jelatin diye anilan PET filmlerin devri kapandi):

1- Temperli cam ekran koruyucu (kalin cam) - Kalindir, Home tusu gomulur, kenarlar tam oturmaz
    2- Nano glass ekran koruyucu (likit ince cam) - Home tusu gomulmez, kenarlar tam oturur, varligi belli olmaz
    3- Kavisli tam kaplayan ekran koruyucu (kalin cam) - On yuzu tam kaplar ama bazi kiliflarla uyumsuzdur, Home tusu gomulur

Ben 7 serisinde kadar 1 numarayi kullaniyordum. Artik 2 numarayi tavsiye ediyorum. Gayet konforlu.

Ben 3 numarayı kullanıyorum telefonculardan rahatlıkla bulabilirsiniz 3d koruyucu diyerek gerçekten tam koruyor ekranı!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İmzalar kapandi geçmiş olsun.!!!!!!

• @Hakan Akkır Nano glass diye gecen urunlerin hepsi ayni, tek tip zaten. Spigen, Buff vb. bildik markalar nano glass ekran koruyucu uretmiyor. Onlarda temperli cam ya da kavisli koruyuculardan var. Nano glass dediklerimiz genelde Zore marka ya da markasiz oluyor. Cinli ureticiler bu sene likit kristali kullanmayi kesfettiler. Cesitli sitelerde 15-20 liraya satiliyor. Bunlarin ozelligi cok ince ve esnek yapida olmasi. Iki yuzundeki etiketleri sokerek yapistiriyorsun. Tam hizalayarak yapistirirsan, kenarlarda kalkma da olmuyor. Kullandikca varligini unutuyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 11 Nisan 2017; 1:41:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Son paragrafa gelelim,telefon benim fakat pasaport bilgileri baskasinin.Kimin bilgileri ile servise veriliyor telefon?Dunyanin en degisik ulkesiyiz bir telefon kullanmak icin neler yapiyoruz resmen

• arkadaşlar eskiden s2 classic kullanırdım ana ekranda günde kaç adım attığımı görürdüm şimdi apple watch seri 2 aldım adım sayarını bulamıyorum
  • ksk_kaan kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla apple garanti süresince servise verirseniz faturaya bakmıyor sistemden garantisi olup olmadığına bakıyor.Benim kullandığım telefonun faturasıda başkasının adına iki defa servise verdim benim adıma işlem gördü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakangündüz

arkadaşlar eskiden s2 classic kullanırdım ana ekranda günde kaç adım attığımı görürdüm şimdi apple watch seri 2 aldım adım sayarını bulamıyorum

Apple eş zamanlı olarak göstermiyor ama saatinde de bu şekilde olup olmadığını bilmiyorum. Şarj yönetimini sağlamak için bu yolu tercih etmiş olabilir. Her zaman dediğim gibi her iki platformun eksileri de var artıları da

• yurtdışından almış olduğum iphone 7 var ve garantisi devam ediyor şimdi almanya ya gidersem orada garantiye gönderirsem dönüşünde türkiye adresimi versem firma adresime gönderirmi
  • lu kullanıcısına yanıt
    Yok kardeş daha neler adamlar nie göndersin ayrica değişim olursa türkiyeye geldiğinde tekrar kayit etmen gerekicek cihazin 1774 mü eğer öyleyse cihazin garantili şuan

• quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Yok kardeş daha neler adamlar nie göndersin ayrica değişim olursa türkiyeye geldiğinde tekrar kayit etmen gerekicek cihazin 1774 mü eğer öyleyse cihazin garantili şuan

1774 mü bilmiyorum ama canlı iletişimden konuşurken bu iş çıkmamıştı henüz garantili olduğunu söylemişti sorumlu kişi
  • cavit63 kullanıcısına yanıt
    ksk_kaan kullanıcısına yanıt
    @cavit63 Konunun faturayla ilgisi yok zaten. Yazdiklarimizi okumamissin. Biz BTK'nin zorlamasiyla yurtdisi cihazlarin garanti islemlerinde yapilan degisiklikten bahsediyoruz. Apple tabii ki faturaya bakmiyor (kayip, calinti, iCloud kilidi gibi yasal bir durum olmadigi surece). Apple sadece sistemde gorunen garanti bilgisine bakar. Ama yurtdisi cihazlarda artik burokrasi var. Devlet fisleme yapiyor, amaclari ne bilmiyoruz.

@ksk_kaan Yurtdisi cihazini garantiye verirken, garanti islemlerinin pasaport kaydini yapan kisi adina olmasi gerekli degil. Cihazi kendi adina da verebilirsin. Ama BTK'nin istedigi kisisel bilgilerini beyan etmek zorundasin artik.

Cevabımada bildiğim kadarıyla yazmıştım konu hakkında tam bilğim yok sadece arkadaş servise gittiğinde pasaport sahibini götürmesin diye yazdım.Bilğilendirme için teşekkürler.
  • 7 serisinde şebeke anlamında Vodafone ciddi skıntı yasayanlar var bu anlamda operatörünü değiştirenlere dahi tanık olduk.

Türk Telekom şimdilik sorunsuz gibi duruyor.

Turkcell kullanıcısı olarak son iki haftadır full çeken cihaz üç tırnaktan öteye gitmiyor hatta bu ikilere düşebiliyor.

Konuşma anlamında skıntı olmuyor bazen kendi kendine Turkcell-Wifi seçeneğine dönüyor sonra gene düzeliyor mrk ediyorum Turkcell operatör kullanıp bu tarz bir durum ile karşı karşıya kalan varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UoH -- 11 Nisan 2017; 12:47:21 >

• lu kullanıcısına yanıt
    Kutunu veya cihazin arkasinda A diye başliyan model var ordan bakbilirsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: lu

yurtdışından almış olduğum iphone 7 var ve garantisi devam ediyor şimdi almanya ya gidersem orada garantiye gönderirsem dönüşünde türkiye adresimi versem firma adresime gönderirmi

Almanya'da servis hizmeti alacaksan, cihazinin kodunun bir onemi yok. Almanya'da tum cihazlar garantili, orasi TR degil. A16XX-CDMA cihaz da olsa, A17XX-GSM cihaz da olsa orada garanti hizmeti alirsin. Almanya'da (ve diger pek cok ulkede) servis islemleri icin adresten alim ve adrese gonderim hizmeti de mevcut. Hatta AppleCare+ kullaniyorsan, ekspres cihaz degisim hizmeti bile mevcut. Cihazindaki sorun degisime uygunsa, kucuk bir ucret karsiligi yeni cihaz yolluyorlar. Yeni cihaz geldikten sonra eskisini geri yolluyorsun. Ama bu islemler ulke icinde gecerli. Yurtdisina gonderim yapmazlar. Kaldi ki yapsalardi bile Turkiye'deki adresine gonderdiklerinde cihaz gumrukte kalirdi. Cunku posta/kargo yoluyla ulkeye telefon sokmak yasak.

Bu vesileyle tekrar edelim:

Turkiye'de iPhone Kullanmak
    1. Onlar asgari ucretin ucte biriyle bir iPhone alabiliyor, sen ancak 3 asgari ucretle bir iPhone alabiliyorsun
    2. Onlar iPhone alirken sadece %8 vergi oduyor, sen %18 + %25, toplamda %50’ye yakin vergi oduyorsun
    3. Yetmiyor, TRT vergisi oduyorsun ve 21. yuzyilin teknolojisi akilli telefonun kutusuna bildigin ampullu radyoymus gibi bandrol yapistiriyorlar
    4. TR'deki fiyatlara isyan edip yurtdisindan iPhone alirsan, bu sefer zorla 149,80 TL odetiyorlar. Odemezsen cihazini ulke icinde bloke ediyorlar
    5. Yurtdisindan getirdigin cihaza IMEI kayit ucreti odemen yetmiyor, bir de 20 avro (80 lira) bandrol ucreti odetiyorlar (hala nasil alacaklarini duzenleyemediler)
    6. Tum Apple urunlerinde dunya genelinde bir yil uluslarasi garanti olmasina ragmen, yurtdisindan aldigin iPhone CDMA modemli ise "sadece Turkiye'de" yonetmelik nedeniyle garanti disi kaliyor
    7. Diyelim ki cihazini yurtdisindan aldin ve garantisi Turkiye'de gecerli. Bu sefer de IMEI kaydi yoksa garanti hizmeti vermiyorlar (BTK)
    8. Cihazini yurtdisindan aldin ve gitmisken bir tane de esine getirmek istedin. Ulkeye giriste fark ederlerse, esine aldigin cihazin IMEI'sini komple bloke edip bir de ceza kesiyorlar

• ok
  • Teşekkür bilgi için. Zaten bu kadar pahalı olduğu için tr den almadım yurtdışından aldım artık iyi bakacağız cihaza napalım.
    Maalesef bu kadar vergi yükü sadece tr de var sadece telefon değil araba,yakıt,elektrik vs.. ve vatandaş bundan memnun memnun olmasa isyan ederdi
    Aman hocam, bana 1000 lira deseler de o insandan alışveriş yapmam.

2 sene önce htc m8 almak istedim, parayı havale yaptım, telefon bana mardinden geldi.

Bir de Türkçe değilmiş telefon. İstediğim renk değil di.

Telefonu iade edip, parayı alana kadar 1 ay uğraştım.

Savcılığa gidip şikayetçi oldum da ondan sonra paramı iade ettiler...

Aman Abdullah bey mi yanından geçmem...

• Beyler donanımhaber mobilde gezerken chrome da kaydırınca daha hızlı aşağı iniyor safaride daha az kayıyor. Bunun ayarı yok mu? Safari de insan sayfayı kaydıracağım diye yoruluyor.

• 
Sayfa: önceki 16221623162416251626
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.