Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: GrandeDiscus Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55.101
Cevap
428
Favori
2.215.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 4867
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 48 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Favoriye Eklediklerim 428
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Huysuz İhtiyar (1445 mesaj) radko (1164 mesaj) ~Lion King~ (1074 mesaj) diyar_21 (956 mesaj) ..ScReaM (762 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (15716 mesaj) Mobil (25071 mesaj) Tablet (3389 mesaj) Mini (2665 mesaj) Uygulama (3616 mesaj) (159 mesaj) (25 mesaj)
  • @
41 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> iPhone >> Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]
Giriş
    711 Mesaj

6ste mono muydu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    lawyer77 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

6s altta tek hoparlör , ip 7'de ise ahize içerisinde ve alttaki ızgarada var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    samsun__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2859 Mesaj

Yonetmelige gore, kisinin yaninda getirdigi ikinci kayitsiz cihaza izin yok. Cezasi var ve IMEI bloke ediliyor. Ama pratikte kullandigi telefon + bir adet kapali kutu seklinde izin veriliyor. Tabii bagaj kontrole tabi olursan bu gecerli. Her yolcu tek tek aranmaz, oyle bir sey yok. Sansliysan icabinda 20 tane de cihaz gecirirsin. Beyan etmek istege baglidir ama gumruk kontrol memurlari rastgele cevirip kontrol de yapabilir.

Baz model icin yurtdisindan cihaz almak cok karli olmuyor diyorum, hatta ornek de verdim o mesajda. 128GB 7 Plus icin hesabi kendin yap istersen. Avusturya fiyati 1009EU. 125EU vergi iadesi alirsin (evrak proseduru ve kuyruk bekleme cilesi var, ustelik iade daha sonra kartina yapiliyor). Bugunku kurla 3500 TL yapar. IMEI kaydiyla beraber 3650 TL. Fena degil gibi. Ama ilk etapta kredi kartindan 3995 TL, banka doviz kuru komisyonu ile belki 4050 TL cekilecegini unutma. Vergi iadesi daha sonra gelecek. Ustelik iki yil garantili Turkiye cihazi 4150 TL'ye kadar bulunuyor. Yasadigin ulkenin Kuzey Kore'den pek bir farki yok, yurtdisi cihaz almanin riskini de unutma. BTK bir gecede karar alir, gecen ay yaptigi gibi uluslararasi garantiyi yine yasaklar. O zaman ne yapacaksin? Mevzuati kendin soyluyorsun, okumussun takip etmissin. Adamlar ikinci cihazi yakalarsa ceza kesiyor, IMEI'sini komple bloke ediyor. Yarin daha sert onlemler de alabilirler. Cok yonlu dusun, tek noktaya odaklanma.

Ayrica hep soyluyorum. Bu cihazlar sadece o ulkelerde ozel seralarda yetisen nadide urunler falan degil. Dunyanin oteki ucuna gidip gelmene gerek yok. Ayni cihaz ayni fiyata Fatih'te Sirkeci'de mevcut. Magazadan, hatta kredi kartinla odeyerek aliyorsun. Mesela benim 2-3 kez yurtdisi cihaz aldigim Mesihpasa'daki (Fatih) magaza, 128GB 7 Plus cihazi su anda 3450 TL'ye veriyor (Sahibinden ilani var). Hatta ufak bir komisyonla, kredi kartinla bile odersin. Kapali kutu oldugu surece ve alirken seri no'dan sorguladigin surece Apple'in cihazlarini guvenle alabilirsin. Yurtdisi cihaz almayi gozunuzde bu kadar buyutmeyin. Adamlar bavullar dolusu getiriyorlar, vergi iadesi fiyatini da dusuyorlar ve satisa sunuyorlar. Hazir yurtdisina gidilmis, alinmis ve getirilmis kapali kutu cihaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    HellRazor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3907 Mesaj

Hocam mesihpaşadaki aldığınız yer sahibinden de, fatih bey diye mi geçiyor?

|
    |
    Huysuz İhtiyar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2859 Mesaj

@kraltorosto Agir cekim videolarinda videonun bas ve son kismi oyledir. Normal o durum. Duzenleye tiklayip basitce traslayabilirsin (trim). Ayrica agir cekimi ic mekanda, evde, mutfakta, salonda yapma. Yetersiz isik altinda agir cekim yaparsan, goruntude goz kirpma dedigimiz olay olur. Agir cekim yapmak istiyorsan gunduz isiginda ya da gece parlak spotlarin, projektor isiklarinin altinda yapman gerek.

@Fenerli--1907 Evet o acikliklar normal. Uretim hattinda montaj yapilirken, o bosluklar kontrol edilir. Tolerans degerlerin altindaysa urun gecer. Eline olcu aleti alip 50 tane iPhone 7'yi incelesen, emin ol 45'inde kusur bulursun. Toleranslar dahilinde oldugu surece bir sikinti yok. Ayrica su gecirmezligi de etkilemez.

|
    |
    Bahsedilenler: kraltorosto kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör Fenerli--1907
  • Yarbay
    2859 Mesaj

En iyi pil, kullanim suresini kontrol etme ihtiyaci dogurmayan pildir. Ayrica Spotify, Facebook, Instagram arka planda toplam kac saat calisti acaba? iOS'de kullanim suresi arka planda calisan uygulamalarin calisma surelerini de kapsar. Yani Whatsapp arka planda mesajlari kontrol ettiginde, Spotify arka planda 3 saat boyunca muzik caldiginda, Nike+ uygulamasiyla bir saat kostugunda, Spark arka planda mail alip gonderdiginde vb. tum bu sureler kullanim suresine dahildir. Arka planda uygulama calistirarak 18-20 saat kullanim suresi bile gorebilirsiniz, teorik olarak mumkun.

En iyi pil omru; pil yuzdesini kapali tutan, kullanim suresini takip etmeyen kullanicinin cihazindadir. Pil yuzdesini ve kullanim suresini takip etmekten cihazlarinizin tadini cikaramiyorsunuz. Pil yuzdesini kapat, kullanimi takip etme, her canin istediginde de sarja tak. iPhone'un tadi boyle cikar.

|
    |
    Bahsedilenler: brkcnr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör SEHZADE63
  • Yarbay
    2859 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Akkır

Jelatin kullanan var mı telefonunda? Hangi marka aldınız, çeşit çeşit var 10 liraya da 120 liraya da. Ne yapacağımı bilemedim.

Jelatin kullanmiyoruz. Cihaz kutusundan jelatinle cikiyor zaten. Onu sokup kullaniyoruz. Ekran koruyucu olarak soruyorsan, uc tip secenegin var (jelatin diye anilan PET filmlerin devri kapandi):

1- Temperli cam ekran koruyucu (kalin cam) - Kalindir, Home tusu gomulur, kenarlar tam oturmaz
    2- Nano glass ekran koruyucu (likit ince cam) - Home tusu gomulmez, kenarlar tam oturur, varligi belli olmaz
    3- Kavisli tam kaplayan ekran koruyucu (kalin cam) - On yuzu tam kaplar ama bazi kiliflarla uyumsuzdur, Home tusu gomulur

Ben 7 serisinde kadar 1 numarayi kullaniyordum. Artik 2 numarayi tavsiye ediyorum. Gayet konforlu.

• Çavuş
    85 Mesaj
    beyler ip 7 mat siyah 32 gb var bende facetimeda inanılmaz ısınıyor ve şarj hızlı bitiyor bu durumu yaşıyan varmı yada dikkat eden ?
    |
    |
  • Yarbay
    2859 Mesaj

Abdullah Bey diye geciyor.

|
    |
    john mclane kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    548 Mesaj
    Arkadaşlar herkese merhaba yarın kısmetse iPhone 7 plus 128 GB almayı düşünüyorum. Simsiyah ve mat siyah arasında kalmıştım. Mat siyahı seçtim ancak bir haberde yabancı forumda mat siyahın soyulduğuna yönelik haberler var. İki telefonu da şeffaf ya da siyah silikon kılıfta kullanmayı düşünüyorum. Sizin mat siyahlarınızda hiç soyulma problemi vs oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProsesMuhendisi -- 10 Nisan 2017; 22:16:22 >
  • Er
    14 Mesaj

Teşekkür ederim hocam içime buz dağı döktünüz 🤣

|
    |
  • Er
    14 Mesaj

Hocam valla 6s de günde 3 kere takıyordum çok kötüydü ama 7 plusda eve %50 ile gidiyorum her işimi yapmama ragmen bitmiyor meret Allah nazarlardan saklasın oyunla bile 6 bucuk saati görüyorum

|
    |
  • Binbaşı
    1120 Mesaj

Matte Black kullanıcısı olarak ; kılıfını 3 günde bir çıkarıp temizlerim bu tak çıkarı devamlı yapmama rağmen ne soyulma ne çizik oluştu gönül rahatlığı ile al kullan fazla takılma keyfini çıkar cihazın.

|
    |
    ProsesMuhendisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    548 Mesaj

Cevap için teşekkür ederim. Yarını bekleyemedim, mat siyah siparişi geçtim.
    |
    |
    UzayH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8270 Mesaj
    Telefonun sarjini gun sonuna kadar bitiremiyorken aksam 6 gibi cok cok az kalmaya basladi.Ciddi bir performans dususu var pilde ve isiniyor telefonum.Ayni durumu yasayan var mi?

Bir de su gereksiz Apple bizim yurtdisi telefonlarin garantisini hala gecerli olarak gormuyor mu?

• Yarbay
    2083 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ksk_kaan

Telefonun sarjini gun sonuna kadar bitiremiyorken aksam 6 gibi cok cok az kalmaya basladi.Ciddi bir performans dususu var pilde ve isiniyor telefonum.Ayni durumu yasayan var mi?

Bir de su gereksiz Apple bizim yurtdisi telefonlarin garantisini hala gecerli olarak gormuyor mu?

Bende de durum aynı. 9 saat kullanım alırken, gece 12.00'de %20 ile şarja takarken şimdi 7 saat kullanım süresi alıyorum. Saat 8-9 gibi şarja takıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hana-MicHi__ -- 10 Nisan 2017; 23:8:59 >
    |
    |
  • Yarbay
    2645 Mesaj
    Arkadaşlar 10.3.2 nasıl pil konusunda?

Bu arada yeni kılıfım <3

|
    |

• Yarbay
    8349 Mesaj
    7 kullananlar 10.3 kullaniyorun 10.3.1 geceyim mi pil konusunda kotu diyorlar?

• Yarbay
    2859 Mesaj

Yurtdisi cihazlarin garantisi aynen devam ediyor. Ayrica onu yasaklayan Apple degil, BTK/mevzuat idi. Apple bir sey yapmadi. Sen belki bilmezsin ama BTK maydanoz olana kadar Apple Turkiye CDMA/GSM ayrimi olmaksizin tum yurtdisi cihazlara garanti hizmeti veriyordu. BTK yasakladi, CDMA modemli cihazlar garanti disi kaldi. Apple Turkiye, IMEI kaydi olsun olmasin tum cihazlara garanti hizmeti veriyordu, yurtdisi cihazlari aninda kayitli cihazla degistiriyordu. BTK yasakladi, servise gelen cihazlara once IMEI kontrolu yapmaya basladilar. Apple tum dunyada uluslararasi garanti konusunda en bonkor firma zaten. Bahsettigin yasaklar Apple'dan kaynaklanmiyor.

Ayrica bundan boyle, yurtdisi cihazini garantiye verdiginde kimlik bilgilerin, TC numaran, islak imzanla basvuru yapiyorsun. Bilgiler BTK'ya iletiliyor. Apple istedigi icin degil BTK istedigi icin. Apple ne yapsin senin TC numarani? Apple faturaya bile bakmaz. Dunyanin neresinden alirsan al, iPhone'u ilk kez kurdugun anda Apple sunucularina bilgi gider ve bir yillik garantin baslar. Apple, sunucudaki o veriden baska bir seyle ilgilenmez. Yasaklar, engeller, burokrasiden kaynaklaniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 10 Nisan 2017; 23:40:49 >
    |
    |
    ksk_kaan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2248 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Abdullah Bey diye geciyor.

Bu cihazlar kayıtsız değil mi hocam? Muhtemelen öyledir de pasaport imkanım da yok malesef bu gibi durumlar pasaport bulabiliyor muyuz? Mesela siz nasıl yapıyor sunuz?
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,875
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.