Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (1622. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
55.871
Cevap
383
Favori
2.348.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16201621162216231624
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yani diyorsunuzki telefon o açıklıklar yüzünden su almaz yada sorun yaratmaz değilmi? Kusura bakmayın kafanızı ağrıtıyorum ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brkcnr kullanıcısına yanıt
    Helal olsun nasil aldin o süreyi herkes şikayetci ki bende şikayetciydim ikinci defa şarj etmedin değil mi cihazi elinden 10 dkliğina düşürmüşsün geri kalan vaktini gözünü ayirmamişsin:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 10 Nisan 2017; 19:20:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Helal olsun nasil aldin o süreyi herkes şikayetci ki bende şikayetciydim ikinci defa şarj etmedin değil mi cihazi elinden 10 dkliğina düşürmüşsün geri kalan vaktini gözünü ayirmamişsin:)

Hayır kesinlikle 2.kez şarj etmedim. Ekran görüntüsü paylaşabilirim isteyene :)
  • Bu son güncellemeye çok güzel laflar hazırladım da neyse...

Benim değerler yerlerde... Gerçi elimden düşmüyor ama güncellemeden önce böyle değildi. Yine elimden düşmüyordu ama su gibi de gitmiyordu, Şimdi şelale gibi düşüyor yüzdesi.

Pil Yüzdesi %42

Kullanım: 3 Sa. 31 Dk.
    Beklemede: 8 Sa. 18 Dk.

Güç tasarrufu kapalı.
    Kardeş senin cihaza 7plus bataryasi var herhalde senin söyleyişine göre 12 saat daha kullanim gösteriyor yanlişlik var bi yerde bi hata var 10.3.1 şarj tüketiyor resmen içiyor cihaz sarhoş oluyor yabanci forum sitelerinde herkes şikayetci cogu geri dönmüş ben dahi 10.3.2 beta 1 yükledim güç modu aktif oldugu halde %57 kullanim 4 saat 10 dk veriyor arada takmişsin şarja %10lük bi şarj etmişsin yada ekran ışığı kapali herşey kapali şekilde kullanmişsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Kardeş senin cihaza 7plus bataryasi var herhalde senin söyleyişine göre 12 saat daha kullanim gösteriyor yanlişlik var bi yerde bi hata var 10.3.1 şarj tüketiyor resmen içiyor cihaz sarhoş oluyor yabanci forum sitelerinde herkes şikayetci cogu geri dönmüş ben dahi 10.3.2 beta 1 yükledim güç modu aktif oldugu halde %57 kullanim 4 saat 10 dk veriyor arada takmişsin şarja %10lük bi şarj etmişsin yada ekran ışığı kapali herşey kapali şekilde kullanmişsin..

Cihazım İphone 7 32 GB :) Yazılım 10.3.1 :)

Bu da ispatı :)

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

Berbat cihazı satın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawyer77

Berbat cihazı satın.

Geyik yapmayın :) Ciddi sorduk :D
    Güzel hadi git şimdi burdan :)

• Arkadaşlar 6sten 7 ye geçtim . Cihazın sesi 6se göre çok tiz geldi herkeste böyle mi benim cihazda mı sorun var ?

• samsun__ S kullanıcısına yanıt
    Stereo olduğu için öyle gelmiş olabilir.

• 6ste mono muydu ?

• samsun__ S kullanıcısına yanıt
    6s altta tek hoparlör , ip 7'de ise ahize içerisinde ve alttaki ızgarada var.

• HellRazor H kullanıcısına yanıt
    Yonetmelige gore, kisinin yaninda getirdigi ikinci kayitsiz cihaza izin yok. Cezasi var ve IMEI bloke ediliyor. Ama pratikte kullandigi telefon + bir adet kapali kutu seklinde izin veriliyor. Tabii bagaj kontrole tabi olursan bu gecerli. Her yolcu tek tek aranmaz, oyle bir sey yok. Sansliysan icabinda 20 tane de cihaz gecirirsin. Beyan etmek istege baglidir ama gumruk kontrol memurlari rastgele cevirip kontrol de yapabilir.

Baz model icin yurtdisindan cihaz almak cok karli olmuyor diyorum, hatta ornek de verdim o mesajda. 128GB 7 Plus icin hesabi kendin yap istersen. Avusturya fiyati 1009EU. 125EU vergi iadesi alirsin (evrak proseduru ve kuyruk bekleme cilesi var, ustelik iade daha sonra kartina yapiliyor). Bugunku kurla 3500 TL yapar. IMEI kaydiyla beraber 3650 TL. Fena degil gibi. Ama ilk etapta kredi kartindan 3995 TL, banka doviz kuru komisyonu ile belki 4050 TL cekilecegini unutma. Vergi iadesi daha sonra gelecek. Ustelik iki yil garantili Turkiye cihazi 4150 TL'ye kadar bulunuyor. Yasadigin ulkenin Kuzey Kore'den pek bir farki yok, yurtdisi cihaz almanin riskini de unutma. BTK bir gecede karar alir, gecen ay yaptigi gibi uluslararasi garantiyi yine yasaklar. O zaman ne yapacaksin? Mevzuati kendin soyluyorsun, okumussun takip etmissin. Adamlar ikinci cihazi yakalarsa ceza kesiyor, IMEI'sini komple bloke ediyor. Yarin daha sert onlemler de alabilirler. Cok yonlu dusun, tek noktaya odaklanma.

Ayrica hep soyluyorum. Bu cihazlar sadece o ulkelerde ozel seralarda yetisen nadide urunler falan degil. Dunyanin oteki ucuna gidip gelmene gerek yok. Ayni cihaz ayni fiyata Fatih'te Sirkeci'de mevcut. Magazadan, hatta kredi kartinla odeyerek aliyorsun. Mesela benim 2-3 kez yurtdisi cihaz aldigim Mesihpasa'daki (Fatih) magaza, 128GB 7 Plus cihazi su anda 3450 TL'ye veriyor (Sahibinden ilani var). Hatta ufak bir komisyonla, kredi kartinla bile odersin. Kapali kutu oldugu surece ve alirken seri no'dan sorguladigin surece Apple'in cihazlarini guvenle alabilirsin. Yurtdisi cihaz almayi gozunuzde bu kadar buyutmeyin. Adamlar bavullar dolusu getiriyorlar, vergi iadesi fiyatini da dusuyorlar ve satisa sunuyorlar. Hazir yurtdisina gidilmis, alinmis ve getirilmis kapali kutu cihaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Hocam mesihpaşadaki aldığınız yer sahibinden de, fatih bey diye mi geçiyor?

• kraltorosto K kullanıcısına yanıt
    Fenerli--1907 F kullanıcısına yanıt
    @kraltorosto Agir cekim videolarinda videonun bas ve son kismi oyledir. Normal o durum. Duzenleye tiklayip basitce traslayabilirsin (trim). Ayrica agir cekimi ic mekanda, evde, mutfakta, salonda yapma. Yetersiz isik altinda agir cekim yaparsan, goruntude goz kirpma dedigimiz olay olur. Agir cekim yapmak istiyorsan gunduz isiginda ya da gece parlak spotlarin, projektor isiklarinin altinda yapman gerek.

@Fenerli--1907 Evet o acikliklar normal. Uretim hattinda montaj yapilirken, o bosluklar kontrol edilir. Tolerans degerlerin altindaysa urun gecer. Eline olcu aleti alip 50 tane iPhone 7'yi incelesen, emin ol 45'inde kusur bulursun. Toleranslar dahilinde oldugu surece bir sikinti yok. Ayrica su gecirmezligi de etkilemez.

SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    En iyi pil, kullanim suresini kontrol etme ihtiyaci dogurmayan pildir. Ayrica Spotify, Facebook, Instagram arka planda toplam kac saat calisti acaba? iOS'de kullanim suresi arka planda calisan uygulamalarin calisma surelerini de kapsar. Yani Whatsapp arka planda mesajlari kontrol ettiginde, Spotify arka planda 3 saat boyunca muzik caldiginda, Nike+ uygulamasiyla bir saat kostugunda, Spark arka planda mail alip gonderdiginde vb. tum bu sureler kullanim suresine dahildir. Arka planda uygulama calistirarak 18-20 saat kullanim suresi bile gorebilirsiniz, teorik olarak mumkun.

En iyi pil omru; pil yuzdesini kapali tutan, kullanim suresini takip etmeyen kullanicinin cihazindadir. Pil yuzdesini ve kullanim suresini takip etmekten cihazlarinizin tadini cikaramiyorsunuz. Pil yuzdesini kapat, kullanimi takip etme, her canin istediginde de sarja tak. iPhone'un tadi boyle cikar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Akkır

Jelatin kullanan var mı telefonunda? Hangi marka aldınız, çeşit çeşit var 10 liraya da 120 liraya da. Ne yapacağımı bilemedim.

Jelatin kullanmiyoruz. Cihaz kutusundan jelatinle cikiyor zaten. Onu sokup kullaniyoruz. Ekran koruyucu olarak soruyorsan, uc tip secenegin var (jelatin diye anilan PET filmlerin devri kapandi):

1- Temperli cam ekran koruyucu (kalin cam) - Kalindir, Home tusu gomulur, kenarlar tam oturmaz
    2- Nano glass ekran koruyucu (likit ince cam) - Home tusu gomulmez, kenarlar tam oturur, varligi belli olmaz
    3- Kavisli tam kaplayan ekran koruyucu (kalin cam) - On yuzu tam kaplar ama bazi kiliflarla uyumsuzdur, Home tusu gomulur

Ben 7 serisinde kadar 1 numarayi kullaniyordum. Artik 2 numarayi tavsiye ediyorum. Gayet konforlu.

• beyler ip 7 mat siyah 32 gb var bende facetimeda inanılmaz ısınıyor ve şarj hızlı bitiyor bu durumu yaşıyan varmı yada dikkat eden ?
  • john mclane kullanıcısına yanıt
    Abdullah Bey diye geciyor.

• 
Sayfa: önceki 16201621162216231624
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.