Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı, 3 Mobil Kullanıcı ( 3 Mobil Cihaz )
50.489
Cevap
470
Favori
1.950.571
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]
Giriş
    2635 Mesaj
    Spigen liquid armor iç deseni olduğu gibi cihaza çıkıyor beyler eğer ızun vadede kullanan varsa ve bu iz silince çıkıyorsa tekrar almayı düşünebilirim
    |
    |

Arkadaşlar icloud rehber yedekleme sorunu yaşayanlar için; @Huysuz İhtiyar arkadaşımızın anlattığı gibi google kişiler e girip vcard olarak bilgisayarıma rehberimi yedek olarak indirdim.Ve icloud hesabıma aktardım.Yedek olarak görebiliyorum artık.

Gmail'de oturum açın.''Ayrıntı Burada'' Sol üstte Google'ın altında Gmail var.Oraya tıklayın Rehber var.Yani google hesabımızın Rehber bölümüne giriyoruz.Oradan Tümünü seçip Dışa aktar yaptığımızda.Seçenek olarak soruyor.Vcard olarak yada farklı formatta indirebiliyorsunuz.Apple için vcf Vcard seçmelisiniz.Kişiler dosyanızı indirdikten sonra,icloud a tarayıcıdan girip,kişiler bölümünü açın.Solda ayarlar simgesine tıklayıp İçe Aktar dedikten sonra indirdiğimiz kişiler dosyamızı seçelim işlem tamam.
    |
    |
    Bahsedilenler: zahara12 , Huysuz İhtiyar

Orijinalden alıntı: ylc

Arkadaşlar merhaba. Benim bir sorum olacak bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum. Yeni telefonumu yedekten yükledim sorunsuz sıkıntısız. Fakat iCloud a girince 900mb boş alanım görünüyor ve eski telefonumun adının olduğu kısım kapsıyor hepsini. Yeni telefonum 0 byt görünüyor. Burada iki sorum var. En son yedekledim ve kartımı Yen'i telefona taktığımda iCloud da ki tüm yedek boyutum 1.8gb idi 3.2 boş alanım vardı. Neden bu kadar doldu? Ve diğer sorumda silsem ne olur zaten eski telefonumu sıfırladım.

Oncelikle Ayarlar - iCloud - Depolama - Depolamayi Yonet bolumune girip eski telefonunu sec ve sayfanin en altindan "Yedegi Sil"i sec. Eski yedegin boylece silinmis olur. Sonra geri donup yeni cihazina gir. Yedeklenecek veriler kismindan gereksiz yedeklemeleri sil. Yedekte neyin ne kadar yer kaplayacagi orada yazar zaten. Ayrica "Bir Sonraki Yedekleme" boyutu da o listenin toplamini gosterir. Yani iCloud hesabindaki 5GB nasil kullaniliyor gormus olursun. Yalniz iCloud Drive dosyalarin ve onu kullanan uygulamalarin verisi ayrica yer kaplar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    457 Mesaj
    Arkadaşlar cihazı silver olupta sarı ekran sorunu yaşayan var mı acaba ?

Orijinalden alıntı: ___Lawyer___

quote:

Orijinalden alıntı: ladinkayin

quote:

Orijinalden alıntı: trancebabe

Burada bende birkaç defa sordum cevap veren yok.Biraz araştırma yaptım.ProCam 4 Manuel Camera + Raw diye bir uygulama var.Bunu satın almayı düşünüyorum bende.Birde Warmlight Manuel var..İkisi arasında kaldım ama.Nette araştırıyorum Procam 4 ü öneren çok kişi var.

Procam 4 iyidir ben de satınaldım tavsiye ederim

HDR Raw gibi özelliklere ekstra para veriyor muyuz? Uygulamayı satın aldığımızda hepsi dahil mi içinde.

Alles inclusive :-) Hepsi dahil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    701 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: darktemplar42

Whattsapp'dan mesajlar bildirim olarak gelmiyor. Uygulamaya girince geliyor. Çözüm bulabilen var mıdır?

iOS 10.2 olsun ve varsa whatsup güncellemesi yapın. Bir ara bu sorun vardı ama güncelemeler sonrası pek duyulmaz oldu.

|
    |

quote:

quote:

quote:

Burada bende birkaç defa sordum cevap veren yok.Biraz araştırma yaptım.ProCam 4 Manuel Camera + Raw diye bir uygulama var.Bunu satın almayı düşünüyorum bende.Birde Warmlight Manuel var..İkisi arasında kaldım ama.Nette araştırıyorum Procam 4 ü öneren çok kişi var.

HDR Raw gibi özelliklere ekstra para veriyor muyuz? Uygulamayı satın aldığımızda hepsi dahil mi içinde.

Bu güzel oldu. Hem uygulama ücretli hemde içerisindeki sık kullanılması gereken özellikler ücretli olmazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ___Lawyer___ -- 29 Aralık 2016; 0:36:19 >

• Yüzbaşı
    701 Mesaj

Biz sevdiğimiz arkadaşlara kötü laf etmeyiz yanlış yapmış bile olsa. Anladın ? ;-)

|
    |
    ß@R!$ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ABD siparişi 50. Hafta üretimi 7+ 32 GB Gold elime şimdi geçti ama arkadaş A1661 modeli almış akıllı bıdık : -))

Neyse dikkatli kullanacağız artık bir de apple a soralım yine de garanti durumunu.

Telefonu açınca sorun olup olmadığını yazarım :-)

Evet telefonun kurulumunu yaptım güncelledim programları yükledim tıkır tıkır çalışıyor ve sarı ekran değil süt gibi maşallah 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ladinkayin -- 29 Aralık 2016; 0:41:14 >
    |
    |

13₺ çok pahalıymış yahu. İndirime girmez mi hiç bu kirısmıs felan var önümüz kış.

|
    |
    ladinkayin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    261 Mesaj

Eyvallah hocam Allah razı olsun senden.

|
    |
    Huysuz İhtiyar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu güzel oldu. Hem uygulama ücretli hemde içerisindeki sık kullanılması gereken özellikler ücretli olmazdı.

Camerapixels ve Musecam diye çok kaliteli 2 kamera uygulaması var ve ücretsiz, raw destekliyor manual pozlama, beyaz dengesi ayarı, iso vs mevcut.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    2859 Mesaj

14 Ekim'de lansman gunu Apple Store'dan aldigim 7 Plus Silver idi ve ekrani samanli kagit gibi sariydi. Onu iade edip Mediamarkt'tan aldigim Gold renk cihazin ekrani normal. Sari ekran meselesinin cihaz rengiyle ilgisi yok. Tamamen cihazlar kullanilan panelin farkli tedarikcilerden gelmesinden kaynaklaniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 29 Aralık 2016; 1:8:36 >
    |
    |
    karus99 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

En iyi kamera uygulamasi, sistemle ve donanimla en uyumlu calisan standart kamera uygulamasi bence. Tipki standart klavyenin en sorunsuz calisan klavye olmasi gibi. Ben standart kamera uygulamasini kenara kaldirip farkli kamera uygulamalarini surekli olarak kullanmayi cok denedim ama her seferinde standart uygulamaya geri dondum. Zaten watercolor meselesinin bu kadar gundeme gelmesi, ucuncu parti uygulamalarin standart uygulama kadar sorunsuz olmamasi. Benim foto&video klasorumde tuttugum ve yerine/fonksiyonuna gore kullandigim uygulamalar, kullanim sikligina gore asagida mevcut.

En cok tavsiye ettiklerim:
    - ProCam (RAW cekimler ve uzun pozlama icin)
    - Camera+ (Lightbox konsepti icin)
    - Lightroom (mobilde post produksiyon deneyimi icin)
    - Clone Camera (yaratici klonlama islemleri icin)
    - Polarr (duzenleme islemleri icin)
    - Spark (bas-cek video kaydi icin)
    - LivePix (canli fotolari kullanmak icin)
    - Pixelmator (mobilde Photosop deneyimi icin)
    - Poto (yaratici kolajlar olusturmak icin)

|
    |
    ___Lawyer___ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    701 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kararımı bu yazıya göre vermiştim belki göz atmak istersiniz.

http://www.phonearena.com/news/Best-camera-apps-for-iOS-that-lets-you-shoot-RAW-on-your-iPhone-7-7-Plus-SE-6s-or-6s-Plus_id87388

|
    |

• Yüzbaşı
    393 Mesaj

Üstad öncelikle benimle bir sorunun var mı onu sormak istiyorum ? daha önce bir muhabbetimizde olmadı ama.Kaç defadır cevapsız bırakıyorsun.Varsa birşey söyle bende senin koyduğun mesafeyi koyayım yani.
    |
    |
    Huysuz İhtiyar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

En iyi kamera uygulamasi, sistemle ve donanimla en uyumlu calisan standart kamera uygulamasi bence. Tipki standart klavyenin en sorunsuz calisan klavye olmasi gibi. Ben standart kamera uygulamasini kenara kaldirip farkli kamera uygulamalarini surekli olarak kullanmayi cok denedim ama her seferinde standart uygulamaya geri dondum. Zaten watercolor meselesinin bu kadar gundeme gelmesi, ucuncu parti uygulamalarin standart uygulama kadar sorunsuz olmamasi. Benim foto&video klasorumde tuttugum ve yerine/fonksiyonuna gore kullandigim uygulamalar, kullanim sikligina gore asagida mevcut.

En cok tavsiye ettiklerim:
    - ProCam (RAW cekimler ve uzun pozlama icin)
    - Camera+ (Lightbox konsepti icin)
    - Lightroom (mobilde post produksiyon deneyimi icin)
    - Clone Camera (yaratici klonlama islemleri icin)
    - Polarr (duzenleme islemleri icin)
    - Spark (bas-cek video kaydi icin)
    - LivePix (canli fotolari kullanmak icin)
    - Pixelmator (mobilde Photosop deneyimi icin)
    - Poto (yaratici kolajlar olusturmak icin)

Çok teşekkürler bu detaylı anlatım için. Bende size katılıyorum kesinlikle stock kamera uygulaması en iyisi ancak bir tane manuel ayarlar yapabileceğim profesyonel ve kolay kullanımı olan bir uygulama istiyordum. Sanırım Procam4'ü indireceğim. Paylaşımınız benim için çok yararlı oldu. Bu tarz uygulama paylaşımları daha fazla olursa konu daha güzel olur düşüncesindeyim. Scream hocamın açtığı konuda daha fazla içerik üretebiliriz.

Diğer arkadaşlara da teşekkür ederim.

Saygılar..
    |
    |
    Bahsedilenler: Zeljko Obradovic , ladinkayin

• Yarbay
    2617 Mesaj
    Zedge kullanıyordum ancak çok memnun kalmadım. Önerebileceğiniz wallpaper uygulaması var mı arkadaşlar? Geçen sene Android telefon kullanınca unuttuk tüm iOS uygulamalarını

Beatuful Wallpaper tavsiye ederim.Aynen yazdığım gibi :) Simgesinde 7 rakamı var arka plan renkli.Kategori şeklinde güzel bir uygulama bir bak bence.
    |
    |
    ___Lawyer___ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
SEO
SEO
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,906
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.