Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
50.496
Cevap
472
Favori
1.951.081
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]
Giriş
    2765 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

3 Aralıkta Apple storedan aldığım iPhone'un iade tarihi faturada 17 Aralık olarak gözüküyor. Normalde 8 Ocak diye gözükmesi gerekmez mi?

2 hafta içinde iade etme hakkın var. Tarihte sıkıntı yok hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orasını biliyorum. Fakat Apple'ın noele özel böyle bir politikası varmış diye duymuştum.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    brkbrktgl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2765 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Orasını biliyorum. Fakat Apple'ın noele özel böyle bir politikası varmış diye duymuştum.

Bilmiyorum hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Merhaba arkadaşlar. İpad pro 9.7 ve iphone 7 sahibiyim. Facetime da son zamanlarda arama düşmemeye başladı cihazlarıma. Yani karşı taraf sesli ya da görüntülü arıyor lakin çalmıyor. Son güncellemeleri yaptım yedeksiz temiz kurulum dahi yaptım lakin hala aynı..

''Rahatsız etme'' özelliği de kapalı.. Bu sorunu yaşayanlar var mı? Ya da bu konuda çözüm bilgisi olan? Teşekkürler.
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    2859 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Nam[A]sTe

Az önce Apple Destek uygulamasını indirdim "Sınırlı Garantiniz Etkin " diyor. Turkcell'den aldım telefonu. Apple Store dışından alınan cihazlarda böyle mi diyor.

O standart evrensel bir ifadedir (limited warranty), herkeste oyle yazar. Endise edecek bir durum yok. Resmi ihtalat urunu olan yani part no.su TU/A ile biten tüm iPhone'lar Türkiye cihazıdır ve 24 ay Apple Türkiye garantisindedir. Yani KVK, Genpa, Başarı, APR vb. tum anlaşmalı servislerin garantisindedir. Türkiye'de tum kurumsal firmalar resmi ithalat ürünü olan TU/A cihaz satarlar. Nereden aldığının da bir önemi yok. Ister Turkcell'den ister Vatan'dan ister Teknosa'dan ister Avea'dan, hatta istersen mahallendeki 10 metrekarelik telefoncudan al, TU/A oldugu surece fark etmez. Cihaza ilk kez SIM kart takip kurulum yaptigin an 24 aylık garantisi başlar. Cihazinin seri nosunu https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/ adresinden sorgulayip kalan garanti suresini gorebilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    2859 Mesaj

Apple'in tum dunyada magazalarinda/online uyguladigi yilbasi donemi iade politikasidir bu. Apple Turkiye sayfalarinda da aciklama mevcut: "10 Kasım 2016 ile 25 Aralık 2016 tarihleri arasında teslim edilen ürünler 8 Ocak 2017 gününün sonuna kadar iade edilebilir." Fakat Zorlu ve Akasya'dan yapilan alisverislerde benzer sikayetler var. Magaza ile gorus derim. Daha once bu basliktan alisveris yapip faturasinda 8 Ocak iade tarihi gorunenler de vardi.

|
    |
    esmerbuyucu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Arkadaşlar sorun ne olabilir ? Şebeke sorunu olsa ben arama yapamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    fensinn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Açıklama da sadece Online Store alışverişleri için yazıyor. Zorlu'dan alışveriş yaptığım için faturada da 8 Ocak diye yazmayınca sorayım dedim . Çok ilginç kimisinde gözüküp kimisinde gözükmemesi.

|
    |
    Huysuz İhtiyar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2859 Mesaj

Tatil donemi iade politikasi, ABD ile birlikte tum dunyadaki Apple magazalarinda ve online alisverislerde gecerli. Apple Turkiye o kadar amator ki, ilk basta siteye 20 Ocak yazdilar. Sonra 14 Ocak'a cektiler, en son 8 Ocak olarak duzelttiler. Bu biraz da Apple'in sucu aslinda. Ilk duyuruda ABD, Kanada ve Avustralya icin 7 Ocak, avrupa ve diger ulkeler icin 20 Ocak tarihini belirlemislerdi. Sonra tarihler duzeltildi, hepsi 8 Ocak'a cekildi. Apple Turkiye'nin de ne yaptigi belli degil. Iadelerin magaza ya da online farketmeksizin 8 Ocak'a kadar olmasi gerekiyor, tum dunyadaki Apple Store'larda politika boyle. Zorlu ve Akasya isguzarlik yapiyor galiba.

|
    |

Turkcell kullanıyorum. Güncel faturamı kontrol ettiğim de 16tl yurtdışına kısa mesaj atılmış görünüyor. Müşteri hizmetleriyle görüştüğüm de iphone larda Facetime ve iMessage kullanıldığında böyle bir durum olduğunu ve bunu uygulamaları kullanmamam gerektiğini söyledi. Tabii ki kızdım. Yıllardır kullandığım uygulamalar da ilk defa böyle bir durumla karşılaştım. Nedir bunun aslı astarı bilen var mı?

Beceriksiz iş yaptıkları için insan iletişime bile geçmek istemiyor. Ama son çare iletişime geçmek gibi sağolun

|
    |
  • Yarbay
    6700 Mesaj

Turkcell MH size FaceTime ve iMessage kullanmayın diyerek hadsizlik etmiş. Ona ne ki?

Facetime ve iMessage'a Apple kimliğinizle giriş yapmamış olabilir misiniz? Apple'da her seferinde etkinleştirmek için İngiltere'ye sms çekmiştir.

|
    |
    -KuTLuBeY- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2859 Mesaj

1-2 sayfa geride uzun uzun konusuldu. iMessage/Facetime etkinlestirmesi icin iPhone bir defalik yurtdisi SMS gonderir. Ayrintili bilgi su mesajda mevcut: http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=122539067

|
    |
    -KuTLuBeY- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Böyle bir durumdan hiç haberdar olmadım. Çok ilginç ne duydum ne gördüm. İlk etkinleştirme için ücret alındığı bilmiyordum.

Cihazımı yeni cihaz ile değiştirmiştim, apple kimliğim ile aktif ettikten sonra FaceTime ve iMessage etkinleştirme uyarısı çıkıyordu defalarca çıktı bu uyarı bende her seferinde tamam a basıyordum demek ki her basmamda ücretlendirildi. Peki ya neden defalarca çıkar o etkinleştirme uyarısı yazık oldu sağlık olsun. Teşekkür ederim bilgiler için.

|
    |

Teşekkürler bilgi paylaşımınız için

|
    |
    arkadaşlar yarın 7 + 32 gb alacagim, 6 plustan gecis yapicam ,32 gb benim icin yeterli dotolarimi videolarimi telefonda saklamiyorum zaten,Tuekcell bayisinden kredi cekip alicam sorum şu ki cogunlukla herkes telefondaki sari ekran ve sesteki cizirtidan , kasa acikligindan sikayet etmis bu tum pluslarda yasanan bi durummu aciklayabilirmisiniz
  • Çavuş
    81 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: em-g

arkadaşlar yarın 7 + 32 gb alacagim, 6 plustan gecis yapicam ,32 gb benim icin yeterli dotolarimi videolarimi telefonda saklamiyorum zaten,Tuekcell bayisinden kredi cekip alicam sorum şu ki cogunlukla herkes telefondaki sari ekran ve sesteki cizirtidan , kasa acikligindan sikayet etmis bu tum pluslarda yasanan bi durummu aciklayabilirmisiniz

ayrıca ses gitmeme problemi de varmis
    ve ayriyeten Türkiye den aldigimiz cihazlarada mi facetime etkinlestirme yapiyoruz?

• Yüzbaşı
    720 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

Merak ediyorum acaba androidden iphone 7 ye geçip memnun olan var mı?

Var. 6 gün oldu. Bahsedilen hiç bir problemle karşılaşmadım daha, inşallah da karşılaşmam.

haberler
SEO
Mobilya Takımları
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.