Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
26 Misafir Kullanıcı, 26 Masaüstü Kullanıcı
50.477
Cevap
470
Favori
1.949.766
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]
Giriş
    4641 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tidus

Hocam ben doğru anlatamadım sanırım. Zaten o beni net göremiyor. Ben onu net görüyorum kamerası güzel yansıtıyor fakat onun telefonda benim görüntüme bakınca kare kare görüntü hd gibi değil

evet ben yanlış anlamışım
    |
    |

Burada tartışılan şikayetler sadece hissing (cızırtı) ve ekran sarılığı sorunu olsa belki haklısınız. Bu tip sorunlar her markada her elektronik, hatta mekanik üründe karşılaşılabilecek sorunlar. Tamamen kusursuz bir ürünle karşılaştınız mı?

Hissing sorunu sadece sessiz videolarda karşılaşılan bir problem ve videonun sessiz olmasını istiyorsanız bunu çok basit bi şekilde yapabileceğiniz uygulamalar var. İşlemci frekansının bu tip bir soruna sebebiyet verebileceğini hesaplayamamış olması appleın tabi ki mühendislik hatası ama sizin cihazınızdaki kadar günlük kullanımı etkileyecek boyutta ise böyle cihazları apple zaten değiştiriyor.

DH'ta bu konuda yapılan şikayetler iphone 7 çöp dedirtecek boyutta, ben buna şaşırıyorum. O yüzden dünyada bu kadar şikayet edilen başka bir yer var mı diye soruyorum. Gerçekten çöpe atılacak bir cihaz olmuş olsaydı veya iphone 4 anten konusu gibi iphone 6 bükülme konusu gibi nasıl sansasyon olduysa aynı şekilde dünyanın heryerinde tartışılıyor olurdu. Var mı böyle bir tartışma, eleştiri? Bem göremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ysf87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1487 Mesaj

gold 2994 diğer renkler 3244
    |
    |
    osmanlışafağı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Steam: igneli7
    Psn: igneli
  • Teşekkürler turkcell bayiye sordum bugğb 2989 tl dedi peşin olmadı bimeksden alırım Gold istiyoruz zaten

|
    |

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Beyler siz farkettiniz mi bilmiyorum ama ben daha yeni telefonun en sol köşesine sert basıldığında multitasking ekranı çıktığını farkettim. Fazla ezmeyin

Kullanma kılavuzunda okumuştum yapamamıştım. Sert basmak gerekiyormuş. Mesela ana ekran düğmesine hafifçe iki kere basarsan da birşey oluyor. Ne olduğunu söylemeyeyim süprizi kaçmasın

7plus ios 10.2 batarya durumu çok iyi

|
    |
  • Çavuş
    61 Mesaj
    Arkadaşlar ekran açıklığı ve diğer malum sorunlardan dolayı 7 plus mat siyah telefonumu apple yetkili servisine verip değişim isteyeceğim, bugün gittim görüştüm. Kutulu olarak teslim almadıklarını söylediler, sadece telefonu alacaklarını söylediler. Değişim olduğu zaman bana açık başka bir telefon mu veriyorlar, benim pek aklıma yatmadı bu?

Ayrıca değişim onaylandığı zaman farklı renk iphone isteme olanağımız oluyor mu?
    Merhaba arkadaşlar..Ekran döndürmeyle ilgili sorun yaşıyorum..ekran dönmesin diye kilitliyorum ancak dönüyo telefonu düz tuttuğum halde..normal elindeyken de kilitli olduğu halde dönüyor öyle kalıyor..bu sorunu yaşayan var mı?resimlerini de çektim saçmalık yan çeviriyorum düzeltiyorum gene aynı..akranı kapatıp Açınca düzeliyor ama gene yana dönük başlıyor mesela..güncellemedim son sürümü..

En son da üstteki bütün bildirimler gitti son resimde goruldugu gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srdrpeker -- 15 Aralık 2016; 18:17:45 >
    |
    |

hayata saldırın, o zaten sizi öldürecek.
    -s. coallier

• Binbaşı
    1045 Mesaj
    Arkadaslar normalde resimde görüldüğü üzere alt kısmın yani telefon mesajlar mail kamera kısmının şeffaf olması gerekmiyormu yanlış mı hatırlıyorum bir bakarmısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chngrn1905 -- 15 Aralık 2016; 18:21:10 >

@arghh Surprizlik bir durum yok aslinda. Eylul 2014'den beri iOS'in bir ozelligi olan Reachability'yi kesfetmissin. Home tusuna iki kez dokundugunda (basma degil dokunma) ekran ustten asagiya iner. Ekranin uzak koselerine tek elle erisebilmen icin dusunulmustur. Ayarlar > Erisebilirlik'ten acip kapatabilirsin. Sahsen Plus kullanmama ragmen kapali tutuyorum.

Bu ve benzeri ozellikler siklikla kesfedilip baslikta konusuluyor/soruluyor. Ilk kez iOS kullaniyorsaniz,www.apple.com/tr/ios sayfasini incelemenizi ve iOS tips&tricks YouTube videolarini izlemenizi tavsiye ederim. Cok ise yarar ozellikler kesfedersiniz. Boyle yuzlerce detay var iOS'de.

Mesela 3D Touch ile yapabileceginiz seylerle ilgili 30 farkli ipucu:
    https://youtu.be/twOW41IbxDk

iOS 10 Safari kullanimi icin ipuclari:
    https://www.youtube.com/watch?v=n4MmGNFf7q0

iPhone 7 kamera kullanimi ipuclari:
    https://youtu.be/PokpquzhrqY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 15 Aralık 2016; 18:21:51 >
    |
    |
    Bahsedilenler: ~Lion King~ , arghh kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2859 Mesaj

@sevdayeli Degisim yapildiginda sana sifir kutusunda cihaz degil, SWAP cihaz verilir. Swap cihaz nedir dersen, Apple ve onu olumune savunan fanatikleri "aksesuarsiz sifir cihaz" diye tanimliyor ama pratikte oyle degil. Swap meselesi tartismali bir konu. Lansman donemlerinde swap cihazlar fabrikadan ayni uretim hattindan cikan sifir cihazlar oluyor, dogrudur. Ama ilerleyen donemlerde saldim cayira politikasi uygulaniyor. Apple degisimden gelen, iade edilen, garanti kapsaminda degistirilen cihazlari ortak bir havuzda toplayip SWAP kategorisinde degerlendirmeye aliyor. Apple'in her sorunda cihaz degisimi yapmasi aslinda oyle hayran kalinacak bir durum degil. Apple kolayca cihaz degisimi yapiyor; cunku SWAP cihaz vermek onarim hizmeti vermekten cok daha ucuza mal oluyor. Yani dunyanin her ulkesinde nitelikli onarim teknisyeni ve yedek parca barindirmak yerine, ucuz isgucunun oldugu Cin'de tek bir merkezde SWAP cihaz merkezi isletmek cok daha ucuza mal oluyor. Sana verilecek cihaz soyle bir kutudan cikma swap cihazi olacak: http://urun.n11.com/cep-telefonu/apple-iphone-7-plus-128gb-cep-telefonu-sifir-swap-P142594453

@chngrn1905 Seffaf degil. Herkeste sendeki gibi. Bir problem yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: chngrn1905 , sevdayeli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    938 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sevdayeli

Arkadaşlar ekran açıklığı ve diğer malum sorunlardan dolayı 7 plus mat siyah telefonumu apple yetkili servisine verip değişim isteyeceğim, bugün gittim görüştüm. Kutulu olarak teslim almadıklarını söylediler, sadece telefonu alacaklarını söylediler. Değişim olduğu zaman bana açık başka bir telefon mu veriyorlar, benim pek aklıma yatmadı bu?

Ayrıca değişim onaylandığı zaman farklı renk iphone isteme olanağımız oluyor mu?

Aynen öyle swap alacaksın benim iphone se 4 kez swap değişim oldu ekran açıklığı ile geldi sonuncusu da şebeke sorunları ile en son artık satmak durumunda kaldım swap cihaz alacan sende çok kötü işçiliği swap cihazın tamir edilip satılıyor bide etiket koyuyorlar süs vermek için amma elle amma makineyle bilemem ama ilk sıfır aldığın ürün bandındaki kaliteyi bulamazsın mutlaka bir falso çıkıyor acı tecrübelerime dayanarak söylüyorum apple beni htc almamı sağladı swap cihazları sayesinde yazıklar olsun velhasıl çok açıklık yoksa değişime gerek yok kanımca swap ondan iyi olmayacak çünkü ve alırken de mutlaka ama mutlaka kontrol edin ondada ekran açıklığı ihtimali var kontrol etmeden teslim aldım diye imza atmayın

|
    |

• Teğmen
    108 Mesaj

o fiyat hesaplanırken kurun tahmini çıkacağı değere göre belirleniyor. 300 TL çok büyük bir rakam. Yanılmıyorsam şuan 1 dolar = 3.50 tl kura göre hesaplanan fiyatlar. Yanılıyor olabilirim.
    |
    |
    byserhatt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

normal böyle...
    |
    |
    chngrn1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    459 Mesaj
    İphone 7 de temassız ödeme varmı? Android deki adı Sanırım nfc diye geçiyor
    |
    |
  • Binbaşı
    1170 Mesaj
    Arakadaşlar karşı taraf beni aradığı zaman ulaşamıyor telefonum açık olduğu halde.Ben aradığında ise karşı tarafın telefonu çalıyor.Neden olabilir canım sıkıldı şimdi
  • Yüzbaşı
    565 Mesaj

Gözünü seveyim yapma kardeşim :)

Bak 14 ekimde fiyatlar belli oldu 7 Plus 32 3800₺ dendi. Amerika fiyatı 770$ idi ve kur 3.10 idi Türkiyede.
    770x3.10= 2400 yapıyor. %50 vergiyi ve kar marjını ekleyince 3800₺ oluyor.
    Ama şimdi yeni partiler 3.50 kurundan işlem görecek yani 770x3.50 = 2700₺ ekle buna vergiyi 300₺ zam çıkıyor işte.

|
    |
    MhmtBey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: chngrn1905

Arkadaslar normalde resimde görüldüğü üzere alt kısmın yani telefon mesajlar mail kamera kısmının şeffaf olması gerekmiyormu yanlış mı hatırlıyorum bir bakarmısınız

Ayarlar/genel/erişebilirlik/kontrastı artır/saydamlığı azalt açıksa öyle olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
HızlıCevap
Reklamlar
Mobilya Takımları
üniversite
haberler
son dakika
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.