Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (1222. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55.871
Cevap
383
Favori
2.348.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12201221122212231224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler akşamları kamerayı ışık kaynağına tuttuğumuzda biliyorsunuz yansıma yapıyor. Bu garanti dahilinde mi yoksa her iphone 7 serisinde var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 14 Aralık 2016; 19:37:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Beyler akşamları kamerayı ışık kaynağına tuttuğumuzda biliyorsunuz yansıma yapıyor. Bu garanti dahilinde mi yoksa her iphone 7 serisinde var mı?

iphone 5s - 6 - 6s hepsinde denedim ve hepsinde var ne yazık ki

çok ciddi ve rahatsız edici bir durum ama apple yıllardır buna bir çözüm üretmemiş ve kullanıcısıda ne yazık ki şikayet etmiyor

ben apple feedback e yazdım bişeyler ilgileniceklerini sanmam ama bakalım

üstelik donanımsal bir sorun bir sonraki seride inşallah düzeltirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: diyar_21

Pil hizli dusmeye basladi bu guncellemeyle !
    Arkadas 7 aldi bugun ver bakiyim ekranina dedim, benim ki bembeyaz kaliyor yaninda, sapsariydi adamin ekrani...!

Şu süper kapasitor piller gelsede kurtulsak bu şarj sorunundan.
    https://teknopusula.com/bildiginiz-pilleri-unutun-super-kapasitor-ile-tanisin-4629/

• Selamlar arkadaşlar. Ben de bugün iphone 7 aldım. Sormak istediğim ilk şarjı nasıl yapmalıyım? Tavsiyeleriniz nelerdir?

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Beyler önceki sürümde hatalar yaşıyordum temiz kurulum yaptım yine bazıları devam ediyor. Onun icin yok temiz kurulum yok dfu modu bunların alayı boş iş. Wifiden kurun yine aynısı en azından dert çekmezsiniz. Bundan böyle büyük güncellemelerde prosedür geregi itunestan güncellerim digerleri icinde wifi akar.

Aynen oyle. Kendinize eziyet etmeyin, her seferinde iMessage/Facetime aktivasyonu icin yurtdisi SMS ucreti odemeyin, ayarlarinizi bastan yapmayin, uygulamalari tekrar tekrar indirmeyin. IPSW indirmek, DFU mode, temiz kurulum, yeni bir iPhone olarak kurmak vs. hepsi sehir efsanesi. Cihazinizda gercekten ciddi bir sorun yoksa, cihazi surekli sifirlamayin. Ben her yil yeni iPhone modelini aliyorum. 11-12 ay kullaniyorum ve sonra yeni yilin cihazina geciyorum. Bir yillik donemde hic sifirlama ihtiyaci duymuyorum, hatta her yeni iPhone'a bir oncekinin full iTunes yedegi ile geciyorum. Yanilmiyorsam iPhone 5S'den bu yana ayni yedegi kullaniyorum. Kucuk buglar icin surekli sifirlama yapmak, biraz obsesif bir egilim gostergesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 15 Aralık 2016; 0:25:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İos 10.2 ile halen vodafone 3g de kesintiler oluyor. 3g yazdığı halde internete girmiyor. 10.2 ile düzelir dedik düzelmedi. Cihaz iPhone 7. Benden başka bu sorunu yaşayan var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakangündüz

Arkadaşlar iphone 7 veya plus ı n ekranını 6s plus veya 6 ile karşılaştıran varmı canlılık olarak bir fark buldunuz mu yoksa benim gözlerim mi bozuk apple in övdüğü eskisine oranda şimdiye kadarki en canlı iphone ekranı dediği nu ekran mı acaba ?
    Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

• hakangündüz H kullanıcısına yanıt
    Plusa karşı fark yok ama normal 6s ile kıyasladığımda ekranım daha parlak ve daha kontrastlı hakikaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Captain Sword

Hocam peki garanti süresindeki 1 gün fark neden var ? Ben dün açıp sim taktım ama bitiş 12 aralık 2018 diyor. 13 aralık 2018 olöası gerekmiyor mu ?

Apple garanti suresini hesaplarken, aktivasyonun yapildigi gun dahil 730 gun uzerinden (yurtdisi cihazlar icin 365 gun uzerinden) otomatik hesap yapiyor. Seri nodan garantiyi sorguladiginda gordugun tarih boyle olusturulur (https://checkcoverage.apple.com/tr/tr). Yani bugun 14 Aralik'ta jelatinini acip bir iPhone'u etkinlestirirsen, garanti suresi 13 Aralik 2018 gorunur (yurtdisi cihazi ise 13 Aralik 2017 gorunur). Araya bir de 29 günlük şubat girerse veya sistemdeki gün hesabı yanılma payıyla yansırsa (ABD'deki sunucu/yerel saat farki nedeniyle olabiliyor), 12 Aralik bile olabilir. Yani 1-2 günün hesabını yapmamak gerek, normal o tarihler. Ayrıca cihazın sorgulamasını kutuyu açmadan önce yapman gerekirdi, açtıktan sonra değil. Cihaza SIM kart takmadan önce o sorgulamayı yaparsan "Lütfen cihazınızı etkinleştirin" yazısını görürsün ve bir daha endişe edecek bir şey olmaz. Önce cihazı etkinleştirip sonra o sorgulamayı yaptığın için gereksiz panik yapıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 14 Aralık 2016; 20:31:59 >

Kesinlikle daha canlı.
    Sarı renk tonu gelen telefonların ekran renk sıcaklığı Kalibrasyonu o şekilde. Bu ekranın kötü olduğu anlamına gelmez.
    İlk iphone dan beri hep bu şekilde olmuştur.

Ben hepsiburada dan Demo iphone 7 aldım. Ekranı normal iphone 7 lerden çok daha canlı orası ayrı

• _SnowMan_ kullanıcısına yanıt
    Sorunun yaniti asagidaki mesajda ayrintili sekilde mevcut (daha once 10-15 kez paylastim, diger kullanicilari ayni mesajla rahatsiz etmeyelim):

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=122367544

• quote:

Orijinalden alıntı: Ronin1453

Güncelleme sonrası Facetime etkinleştirme sorunu yaşıyorum. Okuduğuma göre epey yaşayanda var bu durumu.
    Ayarlarıyla oynayarak ve denemelerle yaklaşık 8-10 TL civarımda hattımdan para kesildi. Bu sorunu nasıl aşarız.?

Nasil ki Whatsapp kurarken numara dogrulama icin size SMS yolluyorsa, Apple da kendine has yontemle bunun tam tersini yapiyor. Whatsapp vb. uygulamalar etkinlestirme icin size SMS yollar ve SMS'teki kodu girmenizi ister. Apple ise daha guvenli bir yontem kullaniyor ve iMessage etkinlestirmesi icin telefonunuzdan kendi sunucusuna SMS yolluyor (+44 Ingiltere numarasina). Yani her iMessage etkinlestirmesinde hattinizdan bir defaya mahsus 1 adet yurtdisi SMS ucreti (Vodafone'da 0,80 TL) kesilir. Bu, numara uzerinden iMessage etkinlestirmesi icin gereklidir. Bir defa alinir, bir daha telefonu restore edene kadar ya da cihaz degistirene kadar ucret kesilmez.

Bahsettiginiz tekrar eden ucret kesilmesi durumu, iMessage aktivasyonunda problem oldugunda yasaniyor. Ilk SIM kart taktiginizda, kurulum yaptiginizda cihaz sizi "Operator Ucretlendirebilir" diye uyarir zaten. O uyariyi "yurtdisina SMS yollayacagim, paketiniz yoksa ucretlendirilebilirsiniz" anlaminda veriyor. Onaylarsaniz Ingiltere'ye bir adet SMS yollar ve aktivasyonu baslatir. Ayarlar > Mesajlar > iMessage bolumunu kontrol edin. "Aktivasyon bekleniyor..." mesaji uzun sure orada kalirsa, bir problem var demektir. Fazladan ucretlendirme olabilir. Bu durumda iMessage'i kapatip acin. Yoksa +44'le baslayan Ingiltere numarasina surekli SMS gonderir durur, bu da faturaniza yansir.

Sizin 10.2 sonrasi ortaya cikan sorunlariniz ise muhtemelen temiz kurulum yapmanizdan, IPSW dosyasi ile veya DFU mode ile kurulum yapmanizdan, yeni bir iPhone olarak kurulum yapmanizdan kaynaklaniyor. iOS guncellemelerini iTunes uzerinden otomatik sekilde ya da WiFi uzerinden patch sekilde yaparsaniz, iMessage/Facetime aktivasyonu hicbir sekilde etkilenmez. Dolayisiyla Apple sunucularindaki problemlerden de etkilenmezsiniz. 10.2 sonrasi sifirlanan tum cihazlarda yeniden iMessage aktivasyonu yapiliyor ve dolayisiyla boyle sorunlar ortaya cikiyor. Operatorunuzun online islemlerinden hattinizi takip edin, birden fazla cekim olmussa ve iMessage aktivasyonu hala "Aktivasyon bekleniyor..." asamasindaysa kapatip acin. Aktivasyon bazen bir saat bazen 3 saat surebiliyor. Onemli olan hattan cekilen ucreti takip edip mudahale etmeniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

Kesinlikle daha canlı.
    Sarı renk tonu gelen telefonların ekran renk sıcaklığı Kalibrasyonu o şekilde. Bu ekranın kötü olduğu anlamına gelmez.
    İlk iphone dan beri hep bu şekilde olmuştur.

Ben hepsiburada dan Demo iphone 7 aldım. Ekranı normal iphone 7 lerden çok daha canlı orası ayrı

nasıl daha canlı bozamam benin cihazda mı problem var 6s plus ile kıyaslıyorum 7plus cihazımı ama ekranda en ufak fark yok.... ayrıca hafif sarı benim cihaz sankim

• Arkadaşlar şu an itibariyle düzeldi benim FaceTime ile iMessage. Sizde kontrol edin bir. iOS10.2 Vodafone operatör 27.1

• İmesage uyarisina her tamam diyişinizde ücret kesintisi oluyor şahsen 30 tl fatura boşuna ödedim imesage girip hepsini kapattim müşteri hizmetlerini arayip yurtdişinada kapattim rahatladim

Valla hocam. Ya benim ya da senin gözünde problem var.
    Fark var kesinlikle. Ana ekranda değil de galeri de daha çok belli oluyor.
    Wide colour gamut destekli ekran paneli kullanıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gürbüz G -- 14 Aralık 2016; 20:59:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ___Lawyer___

quote:

Orijinalden alıntı: ßlaCKFOX

Adam ekranda görülen kısım değil sayfanın tamamının ekran görüntüsünü (screenshot) almayı soruyor alakasız cevaplar veriliyor

anladığım iPhone'larda bu yok olmadığı gibi bunu yapan App'de yok galiba aslında 4 yıl önceki G2'de olan bu özelliği getirmek çok güç olmamalı ama İOS da en az Android kadar tutarsız bir o kadar da Androidden daha katı işletim sistemi (Android ya da İOS daha iyi muhabbeti için söylemiyorum bu konuda yapılan yorumlardan hareketle bu kanıya vardım)

Screenshot uygulamasını deneyin o uygulama sayesinde tüm sayafanın ssni alabilirsiniz

@ßlaCKFOX iOS ve Safari icin Awesome Screenshot for Safari diye bir uygulama/eklenti var. Kullanimi da cok basit. Safari'de tam sayfa ekran goruntusunu bu eklentiyle alabilirsin. iOS 10.2 ile de gayet sorunsuz calisiyor. Ilave olarak acik durumlar icin ayni isi yapan bir de online servis var:http://ctrlq.org/screenshots/

• quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

Valla hocam. Ya benim ya da senin gözünde problem var.
    Fark var kesinlikle. Ana ekranda değil de galeri de daha çok belli oluyor.
    Wide colour gamut destekli ekran paneli kullanıldı.

erişebilirlik ekran kolaylıklarından mavi sarı renk filtresi yaptım ekran dehşet oldu

• Arkadaşlar 10.2.1 beta 1 yayinlandi bilginize..!!yükleyip yorumlari paylaşicam.

• Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    WiFi üzerinden güncelleme yaptım ve FaceTime iMessage için aktivasyon gerekti şimdi düzeldi kendiliğinden.

• 
Sayfa: önceki 12201221122212231224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.