Şimdi Ara

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU] (1708. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40.505
Cevap
310
Favori
1.290.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17061707170817091710
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam buna cevap veremem çünkü teli ikinci el aldım ve hiç kullanmadan pil değişimi yaptırdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slm beyler elimde suan ios10.02 yuklu 2 aylik 6s plus var 16gb bana buyuk geldigi icin iphone 7 ile takas edicem uste 400 tl istiyor yapilirmi sizce 14 aylik cihaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kotusih

slm beyler elimde suan ios10.02 yuklu 2 aylik 6s plus var 16gb bana buyuk geldigi icin iphone 7 ile takas edicem uste 400 tl istiyor yapilirmi sizce 14 aylik cihaz

Sakin ha kardesim senin cihazin sifiriyla iphone 7 nin sifiri hemen hemen ayni fiyat e senin cihaz 2 aylik İphone 7 14 aylik diyorsun senin ustune para alman lazim ha cihaz cok temizse basa bas takas yaparsin olur ama senin uste 400 vermen sacmalik olur sen kendi cihazini sahibinden letgo gibi yerden satman daha kârli belki cebine bile para kalabilir oyle bi hata yapma

• merhaba arkadaşlar.

telefonum 6S. dün deji 2200 mAh batarya taktırdım. gece telefonu şarja taktım ve sabah 8'e doğru şarjdan çıkardım. şu an saat 13:45 ve şarj seviyesi %20.

forumda paylaşılan batarya sürelerine baktığımda benimki çok az geldi. yüklediğim ekran görüntülerini yorumlayıp yardımcı olursanız çok sevinirim.

şimdiden teşekkürler.

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU]

• thezolmas kullanıcısına yanıt
    Hocam batarya 4-5 şarj döngüsünden sonra kendine geliyor. 1 hafta sonra batarya süreleri iyileşmesi lazım, benim de 2200mah deji bataryamda aynı durum olmuştu. Şu an batarya 3 aylık şarj süresi bu durumda. (Müzik dinlediğim süre içerisinde telefonu ekran açık kullanıyordum.)

• quote:

Orijinalden alıntı: dagnomels

Hocam batarya 4-5 şarj döngüsünden sonra kendine geliyor. 1 hafta sonra batarya süreleri iyileşmesi lazım, benim de 2200mah deji bataryamda aynı durum olmuştu. Şu an batarya 3 aylık şarj süresi bu durumda. (Müzik dinlediğim süre içerisinde telefonu ekran açık kullanıyordum.)

öncelikle çok teşekkür ederim ilginiz için.

bunu duyduğuma sevindim. şarj süreniz gerçekten çok iyi.
    peki ilerleyen süreçte bataryadan daha uzun süreli ve daha yüksek verim alabilmek adına neler tavsiye edersiniz? bu konuda yapmam gereken şeyler nelerdir?

Rica ederim.
    Ben bataryayı mümkünse %20'nin altına inmeden şarj ediyorum. yani %30-40-50 civarlarında bile şarja taktığım oluyor çünkü bildiğim kadarıyla Lion bataryaların şarjını tamamen bitirmemek batarya ömrü açısından daha sağlıklı. Bu ekran görüntüsünde %1'e kadar kullanmamın sebebi; dün akşama kadar dışarıdaydım Full LTE kullandım, %30-35 ile eve geldim Wifi'a geçtim, normalde şarja takardım ama bakalım nereye kadar gidecek diye merak ettim. Bir makalede okumuştum. 3 tane iPhone cihazın birisini genelde telefon kapanmaya yakın şarja takarak kullanıyorlar, düzensiz şarj ediyorlar %100 olmadan çıkarıyorlar ve batarya 2 yılda %40 civarında kayıpa uğruyor. Başka bir cihazda %15-20'de takıyorlar şarja ve full şarj olmadan çıkarmıyorlar. 2 yılda %10-15 civarı kayıp oluyor. Başka bir cihazda ise şarja genelde %40 gibi takıyorlar ve 2 yılda %5-6 kayıp oluşuyor.

Telefonda ayarlarıma gelecek olursak;
    Arka Planda Uygulama Yenile Kapalı,
    Konum servisleri sürekli açık fakat gerekli olan uygulamalara Uygulamayı Kullanırken yaptım diğer uygulamaları Asla yaptım. Sistem Servislerinde ise sadece iPhonu'mu Bul ve Wifi ile Arama açık diğer her şey kapalı.
    Reklam Takibini Sınırla ayarını açık yaptım. Analiz verilerini Apple ile paylaşıma kapattım.
    Hareket ve Fitness kullanmadığım için Kapalı. (Açık olsa da çok farketmiyor.)
    Siri'yi pek kullanmıyorum o nedenle Kapalı.
    Perspektif Efektini çok gerekli görmediğimden duvar kağıtlarımı uygularken genelde Hareketsiz yapıyorum.
    Hücresel ayarlarından Wi-Fi yardımı Kapalı.
    (Bu özellikleri Pil dayansın diye değil kullanmadığım veya gerekli görmediğim için kapatıyorum. Doğal olarak Pil süresine olumlu etkisi oluyor. Bu arada Düşük Güç Modunu da hiç kullanmıyorum.)

• dagnomels kullanıcısına yanıt
    evet; %20'nin altına inmemesi gerektiği konusunda ben de bir şeyler okumuştum.
    arka planda uygulama yenilemeyi kapattığımızda uygulamalara girmediğimiz müddetçe bildirim gelmiyor galiba?

bir de, anladığım kadarıyla siz de 6S kullanıcısısınız. hangi sürümü kullanıyorsunuz? ben 10.3.3 kullanıyorum ve 11.2.6'ya geçmeyi düşünüyorum. şarj süresi ve telefonun genel performansını ne yönde etkilediği konusunda çok fazla bilgi kirliliği var açıkçası. olumsuz konuşanlar kadar olumlu konuşanlar da mevcut. siz ne tavsiye edersiniz?

teşekkürler.
    Müzik 1.4 saat arka planda çalışmış işte hala ne diye ekran açıktı diye insanlara yanlış bilgi veriyorsunuz ? Ekran açık 6 dakika çalışmış müzik..sizin gibileri engellemek için apple hem ekran hem arka plan değerlerini açıklıyor ama malesef siz bu şekilde söylüyorsunuz ??

6S kullanıyorum. 10.3.3 sürümündeyim. Arka Planda Uygulama Yenile Kapalı olsa dahi bildirim geliyor.
    11.2.6'ya ben de geçmeyi düşünüyorum ancak sanırım 1 ay kadar daha bekleyeceğim 11.3 çıkması için. Dediğiniz gibi pil süresi açısından aynı diyen de var daha kötü diyen de var. Özetle şimdilik beklemedeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: askarali

Müzik 1.4 saat arka planda çalışmış işte hala ne diye ekran açıktı diye insanlara yanlış bilgi veriyorsunuz ? Ekran açık 6 dakika çalışmış müzik..sizin gibileri engellemek için apple hem ekran hem arka plan değerlerini açıklıyor ama malesef siz bu şekilde söylüyorsunuz ??

Hocam Müzik'teki 6 dk olan ekran süresi Müzik Uygulamasında dolaştığım süreyi gösterir. Arka Planda 1.4 saat gözükmesi o esnada Müzik uygulamasının ekranda değil de arka planda çalmasıdır. Ancak ben Müziği açtıktan sonra diğer uygulamalarda ekran açık bir şekilde gezinmem Müzik uygulamasının ekran süresine yansımaz. Diğer uygulamaların ekran süresine yansır. Zaten o nedenle Müzik dinlerken ekran açıktı diye belirttim. Ayrıca ben telefonu nasıl kullandığımı bilmiyor muyum, neden burada insaları yanıltmaya çalışayım, fazladan kullanım süresi almış gibi göstererek böyle boş bir çaba içerisine neden gireyim. Müzik uygulamasına girdim 6 dk olan süre içerisinde Müziğimi seçtim daha sonra o çalarken telefonumda mesaj yazdım, instagrama girdim vs. vs. Burada o tablonun nasıl okunması gerektiğini bilmeden böyle bir ithamda bulunmanız hiç hoş değil. Beni forumda bilen bilir, yanıltmadan insanlara elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım. Size tenezzül etmeyip cevap bile vermemem gerekirdi ancak bu konuda yanlış bilgiye sahip olduğunuzu umaraktan cevap veriyorum.

Sakın sakın sakın, şu an elimde bataryası bir hafta önce değişmiş (bataryası sorunlu olup garantiden değişimi olan seri) ve ios 10,3,3 yüklü (Değişimde yükseltmemeleri için rica ettim) i6S 64gb ve ios 11,2,6 yüklü i8 64gb var. Belki inanmayacaksınız ama i6S yağ gibi akarken i8 takılmalar yapıyor o yüzden ios 11'e yükseltmenizi hiç önermiyorum , zaten fazla bir artısı da yok.

Bu arada Arkaplan yenilemesini kapatarak bildirimleri kapatamazsınız. Bildirimler ayarının içinden hangi uygulamadan bildirim gelmesini istemiyor iseniz onu bulup kapalı duruma getirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi step-team -- 24 Şubat 2018; 17:26:46 >
    Anladım şimdi sizi..özür dilerim sizden..sanırım biraz hızlı okuyup yanlış anlamışım..kusura bakmayın..hakkınızı helal edin.iyi forumlar

• Forum batarya çöplüğüne dönmüş 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: askarali

Anladım şimdi sizi..özür dilerim sizden..sanırım biraz hızlı okuyup yanlış anlamışım..kusura bakmayın..hakkınızı helal edin.iyi forumlar

@askarali İnsanlık halidir önemli değil hocam, helali hoş olsun. Size de iyi forumlar.

@cem650 siz de haklısınız.
  • Merhabalar;

6S 16 GB telefonum var. 2017 ocak ayında değişim oldu. Birkaç aydır, özellikle iOS 11'den sonra ekran açıkken batarya çok hızlı gidiyor. Hiç gereksiz yere 3-5 puan birden düşmeler de cabası. Ekran kapalıyken bir problem yok; ama SOT çok kısa. Sıfırlayıp kurdum fayda etmedi. 11.3 beta 3 kurdum, pil sağlığında bir problem görünmüyor. 500 döngüyü tamamlamadım. Bir yardım öneriniz olur mu?

• ios 10.02 6s plus var turkcelin upcell uygulamasinin bir onceki yani eski surumunu nasil yukleyebilirim telefonuma

• Pil değişimi yaptıran var mı?

• Ankara cepa avm de lydia servis de yaptırdım.

• eneshatipoglu E kullanıcısına yanıt
    Kaç yıldır kullanıyordun hocam performans arttı mı?
  • 
Sayfa: önceki 17061707170817091710
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.