Şimdi Ara

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU] (1621. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40.505
Cevap
310
Favori
1.290.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16191620162116221623
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu ios 11’in şarjından bi ben şikayetçi değilim galiba :) genellikle wifi ile kullanım %20’den sonra düşük güç modu ile kullanım 6s

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU]

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cannicus -- 21 Eylül 2017; 23:20:59 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• chronicmaniac kullanıcısına yanıt
    Sorma valla.

Bende bundan önceki sürümler gelir gelmez yüklerdim. Bilirdim çünkü abesle iştigal işlerle karşılaşmayacağımı. Millet takmış bir akıcılığa gidiyor. Her şey akıcılıktan ibaret değil ne yazık ki..

Yeniliklere açık bir insan değilmişim gibi algılandı birkaç yerde de.. Ben adamlar pratiklikten ödün veriyor diyorum, yeniliklere alışmıyorsun diyorlar..

Pes vallahi...

Bu arada 3D Touch ile multitasking gelecekmiş 11.x sürümlerinden birinde. Apple'ın yazılım şefinden resmi açıklama geldi, okudum. Ben kullanmıyordum ama kullanan milyonlarca insan adına sevindim. Bunu yapabildikleri gibi WIFI & BT olayını da acil olarak eski haline getirmeleri şart ya da bu olaya bir isim bulacaklar ve o özelliği isteyen öyle kullanacak, istemeyen bu zamana kadarki hali nasılsa öyle kullanacak. Apple Community'e yazdım, benim dışımda onlarca konu gördüm birçok ülkeden onlarca kullanıcı fena şikayet etmiş.

Başka türlü ne iOS 11'e geçerim ne de günü gelince iPhone 8 Plus ya da iPhone X almam. İşletim sistemini kendi keyfine göre düzenleyemezsin. Önce sorarsın, sonuçta milyonlarca satış adetlerin var ve bunca insan ile öyle ya da böyle etkileşim halindesin. Basitlikten sadelikten bahset, işleri zorlaştır. Vallahi düşündükçe sinirleniyorum ya

Ben senin yerinde olsam bir an önce 10.3.3'e geçerim. Ne malum tüm bu sorunları 6 - 7 ay sonra düzeltemeyecekleri. Hatırlarsan iOS 10'u bile 10.2.1'de adam ettiler anca. 10.3 ve üstü ile anca toparlayabildiler.

Hiç güvenmiyorum artık bu işin yazılım tarafına. Bunca şikayet aldılar, illa değişiklik yapmak zorunda kalacaklar. Yazılımsal açıdan yapılan her kod değişikliği, eklenmesi ya da çıkartılması illa bir yerleri bozacak ya da bir şekilde uğraştıracak. İmzalar açıkken 10.3.3'e geç derim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 21 Eylül 2017; 23:22:18 >

• AlkanExclusive kullanıcısına yanıt
    Hazır apple iphone x ile jestleri keşfetmişken ne vardı diğer iphone modellerinede getirseydi. Home tuşu kaldırmadan olmuyor mu? Multitasking felan..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • omondoles O kullanıcısına yanıt
    Olmuyor işte.

Bizim telefonlara da o özellikleri getirse iPhone X alır mısın? Almazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

Sorma valla.

Bende bundan önceki sürümler gelir gelmez yüklerdim. Bilirdim çünkü abesle iştigal işlerle karşılaşmayacağımı. Millet takmış bir akıcılığa gidiyor. Her şey akıcılıktan ibaret değil ne yazık ki..

Yeniliklere açık bir insan değilmişim gibi algılandı birkaç yerde de.. Ben adamlar pratiklikten ödün veriyor diyorum, yeniliklere alışmıyorsun diyorlar..

Pes vallahi...

Bu arada 3D Touch ile multitasking gelecekmiş 11.x sürümlerinden birinde. Apple'ın yazılım şefinden resmi açıklama geldi, okudum. Ben kullanmıyordum ama kullanan milyonlarca insan adına sevindim. Bunu yapabildikleri gibi WIFI & BT olayını da acil olarak eski haline getirmeleri şart ya da bu olaya bir isim bulacaklar ve o özelliği isteyen öyle kullanacak, istemeyen bu zamana kadarki hali nasılsa öyle kullanacak. Apple Community'e yazdım, benim dışımda onlarca konu gördüm birçok ülkeden onlarca kullanıcı fena şikayet etmiş.

Başka türlü ne iOS 11'e geçerim ne de günü gelince iPhone 8 Plus ya da iPhone X almam. İşletim sistemini kendi keyfine göre düzenleyemezsin. Önce sorarsın, sonuçta milyonlarca satış adetlerin var ve bunca insan ile öyle ya da böyle etkileşim halindesin. Basitlikten sadelikten bahset, işleri zorlaştır. Vallahi düşündükçe sinirleniyorum ya

Ben senin yerinde olsam bir an önce 10.3.3'e geçerim. Ne malum tüm bu sorunları 6 - 7 ay sonra düzeltemeyecekleri. Hatırlarsan iOS 10'u bile 10.2.1'de adam ettiler anca. 10.3 ve üstü ile anca toparlayabildiler.

Hiç güvenmiyorum artık bu işin yazılım tarafına. Bunca şikayet aldılar, illa değişiklik yapmak zorunda kalacaklar. Yazılımsal açıdan yapılan her kod değişikliği, eklenmesi ya da çıkartılması illa bir yerleri bozacak ya da bir şekilde uğraştıracak. İmzalar açıkken 10.3.3'e geç derim ben.

3d touch ile multitasking vardı zaten kaldırmışlar. ekranın soluna basınca arka plandaki uygulamalar geliyordu. anlamadım ne iş. çalışan şeyi niye bozuyorlar

• ios 11'de arama yapma sorunum var. telefon aramayı yapıyor ama ahizeden ses vermiyor. bu sorunla karşılaşan oldu mu? ancak telefonu yeniden başlatırsam normale dönüyor.
  • Arkadaslar birsey danismak istiyorum..

Garantiden degisim olarak gelen sifir daha hic acilmamis iphone 6 var elimde. Bunu bu sekilde hic acmadan satmak niyetindeydim fakat bu haftasonu cok cok acil sekilde iphone 6
    lazim oldu sadece resim ve video cekmek icin.. Acaba cihaza mail account u ile girmeden acarak sadece resim cekme ozelligini kullanabilirmiyim acaba?
    tskler vereceginiz bilgiler icin..
  • mechan M kullanıcısına yanıt
    Açamazsıniz. Uygun fiyattan verirseniz cihazi alabilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bir sorum olacak iphone 6s ios 10.3.3 ile kullanıyorum konum servisleri kapalı arkaplan uygulama yenileme kapalı iphonumu bul kapalı spot araması kapalı gece yatarken wifi de kapatıyom ancak %4-5 gibi bir sarj harciyor sabaha kadar ? aynı durumda olan varmı
  • telefon az çekiyorsa normal gibi.
  • mechan M kullanıcısına yanıt
    Simkart takmadan etkinleştirmezsini. İcould hesabınızı girmeden aktif edebilirsiniz ama Simkart taktığınız için sıfır olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2200 lira 16 gb 10 ay daha garantili 6s plus alınırmı cihaz tertemiz

• 6s ios 11e güncelleme sonrası ilk şarj süresinde pil ömrüm düşüktü ikinci şarj süresinde bluetooth un denetim merkezinden kapatılamadığını öğrenip ayarlardan kapattıktan sonra şarj ömrüm iyileşti, şu an 3. şarj süresindeyim ve ios 10.3.3 düzeylerine geldi. şu an için memnunum.
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    yurtdisindayim hocam.. cihaz yurtdisi yani.. yarin antalyada olcam ama :)
  • Ben de bu akşam geçeyim diyordum 11'e ama bekleyeyim biraz daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: hedgehog*-*

Arkadaşlar 2200 lira 16 gb 10 ay daha garantili 6s plus alınırmı cihaz tertemiz

Ne kadar temiz olsa da 14 ay kullanılmış. Bataryasında iyi kötü düşüş olmuştur illaki. Ayrıca 16 gb tavsiye etmem.
  • iOS 11 e geçtikten sonra şarj sürem müthiş şekilde kısaldı ios10.3.3 ile 5-6 saat ekran süresi alıyordum ios11 ile 3 e kadar düştü. Geçeçek olanlar bunu göz önünde bulundursun ve bildirim paneli gerçekten çok itici olmuş ekran kilitli ilken bildirim panelinden tuş kilidini açmadan cevap yazabiliyorsunuz bu da benim için biraz sıkıntılı bir durum

• quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

Yok ya dolduğumdan değil. Saçmalığını da geçtim hiçbir mantık göremiyorum ben bu işte. Hücresel'i kısayola koy, wifi ve bluetooth'u al.

Bu neyin saçmalığıdır allah aşkına.

2 dokunmayla halledeceğim iş yine hücresel gibi ayarlara gir oradan kapat tekrar aç.. mantıksız hocam...

Kesinlikle haklisiniz. Wifi modulu ben de aksam yatarken kapattigim halde neden acik buluyorum diyordum, sebebi buymus demek.

Ben de sarj konusunda bir sorun yok. 1 gunu goruyordu pilim,yine bir gunu goruyor. Bunda bir degisiklik yok.

Arayuzde ufak takilmalar vardi, kullandikca onlar da hayli azaldi. Ama otadan var olan ayarlarin uzerine kurdum,temiz kurulumda isler degisir mi bilmem.

Hafizamin arttigina sahit oldum bir de. Eskiden 2.2 gb yerim varken, guncellemeden sonra bu deger 2.5-2.7 ye cikti. 300mb kadar daha az yer kapliyor bence sistem.

Ama Applein soyledigi yuzden fazla yeni ozellik nerede bilmiyorum, farkedileneyecek veya gunluk hayata etksii olmayan bir ton ayari ozellik diye koydu herhalde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadasar kilit ekranındaki yazı kayboldu telefonu kapatıp açınca geliyor 2 gün sonra yine gidiyor kendi kendine.

Touch id kapatip parola olarak denedim yine gelmiyor.

(Kilit ekrani yazisi: kiliti acmak icin ana ekran tuşuna basın

Yeniden deneyin)

Yazıları çıkmıyor acaba yazılımsal mı restore edip yeni cihaz olarak kurulum yapsam duzelirmi ?

• hedgehog*-* kullanıcısına yanıt
    2000 falan verirse al
  • 
Sayfa: önceki 16191620162116221623
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.