Şimdi Ara

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU] (697. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
40.505
Cevap
310
Favori
1.290.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 695696697698699
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Sony z3 compact kullanıyordum fakat Tüketici Hakem Heyeti kararı ile fatura bedelini muhtemelen 1 hafta içerisinde alıp iphone'a geçeceğim. Fakat bir sorunum var. Sürekli bu 16gb mı 64gb mı sorusu soruluyor. Hatta ben de bunun için başlık açtım ama hala kararsızım.
    Hele ki uygulamaların cache belleğini temizlemek için uygulama silmek ve tekrar yüklemek gibi bir durum söz konusu.
    Telefondan beklentim en az 2.5 sene şu anki stabilitesini kaybetmeden yavaşlamaması (özetle: şu anki iphone 4 durumuna gelmemesi)
    64gb olursa o alanı kullanırım. 16gb olursa yetinirim. (Fotoğraf biriktirmeyi sevmem. (Müzik arşivlemek çok hoşuma gider, oyunlar da keza öyle))
    Bu durum için iphone 6s 16gb veya iphone 6 64gb seçeneğinden hangisinin önerirsiniz ?
  • morqos kullanıcısına yanıt
    16 alip stres yaşamaktansa 64 alip geniş geniş tadina varılır cihazin. Kesinlikle 16 almayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _CsMaNiA_ _ kullanıcısına yanıt
    Peki iphone 6'nın yavaşlayıp yavaşlamaması hakkında ne diyorsunuz? Bu süre zarfı için belirli bir süre sonra yavaşlaması yapar mı?
    Telefonum servise gidince bi süre iphone 4 kullandım. Son güncelleme ile çekilmez bir hal almıştı. Bu duruma düşmem umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: djhayal

quote:

Orijinalden alıntı: NewLiFe61

6s Plus kullanan arkadaşlar video felan izlerken yada 1 saatlik sürekli kullanımda çok aşırı olmasa da elinizin ışındığı oluyor mu
    Bundan önce 6 Plus kullanıyordum bu ısınmayı hiç görmedim desem yeridir onda
    Belki çok aşırı kullanımda olabilir di
    Ama şuan 6s Plus ısınıyor teknik sorun mu acaba

bende plus değil ama 6s var daha 2 gün oldu alalı iphone 6 ya göre hem şarjı çok az gidiyor hemde normal uygulamaların hepsini aç kurcala filan telefon ısınıyor ama öyle eline zarar verecek kadar değil sadece hissedilir bir ısınma var. iPhone 6 da bu ısınmayı hiç yaşamadım.

Aynen öyle bende 6 Plus da yaşamadım acaba teknik sorunmu yoksa ram işlemci vs değişti diye mi servis e yolum düşerse bırakacam Oray'a incelensin diye

İphone 6 islemci olarak yeterli duzeyde ancak ram olarak yetersiz kalmaya baslayacak yeni gelen ios sürümleriyle tabi bu yavaslama önümüzdeki yıl elbette olmayacak. 5s bile şuanda yağ gibi akiyorken ip6 yavaşlar diyemeyiz. Ancak suanda yeni alacak kişi varsa ve bu iki cihaz arasinda kaldiysa kesinlikle S serisi alinmali.

• quote:

quote:

quote:

6s Plus kullanan arkadaşlar video felan izlerken yada 1 saatlik sürekli kullanımda çok aşırı olmasa da elinizin ışındığı oluyor mu

bende plus değil ama 6s var daha 2 gün oldu alalı iphone 6 ya göre hem şarjı çok az gidiyor hemde normal uygulamaların hepsini aç kurcala filan telefon ısınıyor ama öyle eline zarar verecek kadar değil sadece hissedilir bir ısınma var. iPhone 6 da bu ısınmayı hiç yaşamadım.

Aynen öyle bende 6 Plus da yaşamadım acaba teknik sorunmu yoksa ram işlemci vs değişti diye mi servis e yolum düşerse bırakacam Oray'a incelensin diye

6 plusun pili daha yüksek kapasiteli diye biliyorum artı 6 ve 6s donanım farkı var ram falan o yüzden fazla harcayabilir pil

• quote:

Orijinalden alıntı: cnr.kh

quote:

Orijinalden alıntı: fofer

Beyler benim cihazım aşırı ısınıyor, daha önce oyunlarda ısınıyor falan demiştim ama, yüksek boyutlu uygulama indirirken, bir yanda da appstore da geziniyordum
    kameranın al kısmı ve telefonun sağ kenarı yukarıdan aşağıya kadar ısınıyor. Ölçüm yaptım 40 derece çıktı sıcaklık, sizce normal mi?

Benim cihazda ısınma vardı, konuşurken felan biraz ısınma oluyordu ama 7 cihaz kullandığım için anormal geldi, bir iki kez restore ettim olmadı, sonra kurtarma modunda iki kez peş peşe restore ettim, eski yazılımı silip itunes üzerinden yeni yazılım indirip restore ettim. şimdi hiçbir sıkıntım yok çok şükür.

Kurtarma dediğiniz recovery mod mu hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: morqos

Merhaba arkadaşlar Sony z3 compact kullanıyordum fakat Tüketici Hakem Heyeti kararı ile fatura bedelini muhtemelen 1 hafta içerisinde alıp iphone'a geçeceğim. Fakat bir sorunum var. Sürekli bu 16gb mı 64gb mı sorusu soruluyor. Hatta ben de bunun için başlık açtım ama hala kararsızım.
    Hele ki uygulamaların cache belleğini temizlemek için uygulama silmek ve tekrar yüklemek gibi bir durum söz konusu.
    Telefondan beklentim en az 2.5 sene şu anki stabilitesini kaybetmeden yavaşlamaması (özetle: şu anki iphone 4 durumuna gelmemesi)
    64gb olursa o alanı kullanırım. 16gb olursa yetinirim. (Fotoğraf biriktirmeyi sevmem. (Müzik arşivlemek çok hoşuma gider, oyunlar da keza öyle))
    Bu durum için iphone 6s 16gb veya iphone 6 64gb seçeneğinden hangisinin önerirsiniz ?

müzik fazla yüklüyorsanız 6s 64 gb alın derim

• quote:

quote:

quote:

Ben plus da aşırı ısınıyor, 40 dereceye ulaştı AppStore da gezerken. Eğer servise verirseniz bana sonucundan haber verir misiniz? Kameranın alt kısmı ve cihazın sağ kenarı tepeden aşağıya ısınıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: morqos

Merhaba arkadaşlar Sony z3 compact kullanıyordum fakat Tüketici Hakem Heyeti kararı ile fatura bedelini muhtemelen 1 hafta içerisinde alıp iphone'a geçeceğim. Fakat bir sorunum var. Sürekli bu 16gb mı 64gb mı sorusu soruluyor. Hatta ben de bunun için başlık açtım ama hala kararsızım.

64 gb almak için gittim, 16 gb aldım. Şu an 40 uygulama var, 100 küsür foto var (aslında silsem daha mantıklı hepsi dropboxa gidiyor çekince) , spotify+apple music aktif kullanıyorum, video genelde çekmem, çeksem bile 1080p 30 fps çekiyorum. 6 gb boş yerim var şu an hafızada. İyi ki 16 gb almışım fazladan 500 lira verseydim kendimi gerizekalı hissederdim heralde. Benim için hiçbir anlam ifade etmiyor yani 64 gb. O yüzden kullanım önceliğinizi belirleyin benim gibi bir kullanıcı iseniz yüksek depolama alanı idare eder. Ayrıca uygulamaların önbelleği kendi kendine temizleniyor, özellikle facebook ve instagram.

• Hocam bendede 6s plus 16 gb var 20 tane foto artı 10 tane uygulama var ve deezer kullanıyorum 5.2 gb boş alan var sizde nasıl 6 anlamadım 😄 Ayrıca cihazı teknosadan aldım birde kasko yaptırdım kasko yaptırmasaydım 64 gb ta geçerdim bu gidişat yetmicek gibi görünüyor ...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayatımın hatasını yaptım 16 gb alarak hiç yer yok şuan. 64 gb lık ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Ben iphone 6s 64gb veya 6s plus 16gb alabiliyordum param okaDardi ve 6s plus 16 gb aldim cokda memnunum hafizasida cok cok yetiyor bence

• Cache verilerini ve diğer gereksiz dosyaları tarayıp silmek ve ekstra olarak zil seslerini daha kolay editlemek için iTools kullanın, yeni keşfedildi onaylandı :)
  • Arkadaşlar şuan s3 kullanıyorum cyanogenmodlu telefon değiştirmeyi düşünüyorum. Android istemiyorum bu sefer. 6S 64gb önerir miniz ? Şarjı falan nasıl gidiyor yeterli mi ?
  • Dün app store açılmıyodu itunsla tarihi bi sene geri aldım filan. Bugün app storeaçılıyor itunes açılmıyor beyler bi yardım

• Arkadaslar bu islemci olayinda cihazi calistirmadan ogrenmenin bir yolu yok mudur?Tanidiga amerikadan A1688 aldiracagim ama islemci mevzusu biraz beni endiselendiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: onegogh

Arkadaslar bu islemci olayinda cihazi calistirmadan ogrenmenin bir yolu yok mudur?Tanidiga amerikadan A1688 aldiracagim ama islemci mevzusu biraz beni endiselendiriyor.

Yok, işlemciler arasında günlük kullanımda zaten gözle görülür bir fark yok. Takılmayın buna, defalarca tartışıldı. Kullanıp tadını çıkartın.

• Arkadaşlar gün geçmiyor ki telefonumda bir arıza daha çıkmasın

-ekranın sol üst kısmındaki gri bölgeden bahsetmiştim zaten. Ekranda ışık sızması var açık renklerde belli oluyor.

-ekran sol üst köşeden toz almaya başladı

-ahizem çok cızırdıyor. Yazılımsal bir şeymiş diyorlar ama ne kadar doğrudur bilemiyorum. İşitme cihazı modunu açınca sorun kalmıyor ama bu sefer de ses çok boğuk geliyor.

-veeee az önce de kamerama giren kum tanesi büyüklüğündeki tozu gördüm. Ve ayrıca kameranın içerisinde de çok hafif tozlar var.

Ve cihaz daha sadece 15 günlük. 15 günde bu kadar sorun çıktıysa iki ay sonra bu telefon kullanılabilir halde olur mu bilemiyorum.

Ankara'da yaşıyorum o yüzden çok rahat bir şekilde apple storea götürme imkanım yok. Her bir sıkıntıda İstanbul'a gitmem imkansız zaten.

Kendimi kazıklanmış gibi hissediyorum resmen o kadar para veriyoruz bir de sıkıntısız olsun diye apple.com.trden alıyoruz yaşadıklarıma bak!

Bundan önce de iki tane 6s plus kullanıp benzer sorunlar nedeniyle iade edip normal 6s sipariş etmiştim.
    Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU]

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar son günlerde touch id sapıttı okumuyor yeniden parmak izimi tanıttım gene okumuyor nerde o şık diye okuyan telefon.ne yapayım telefonu sıfırlamak istemiyorum onca şey var dolu telefon.
  • 
Sayfa: önceki 695696697698699
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.