Şimdi Ara

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU] (468. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
40.504
Cevap
310
Favori
1.290.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kamera konusunda bahsettigin sıkıntıyı ben de yaşıyorum. hatta 6s kamera donma 9.2 vb. birkaç başlık var forumda tartışıyoruz.
    şu an için yapılacak tek şey 9.3 u beklemek ve temiz kurulum yapıp tekrar bakmak. sorunlar devam ediyorsa
    mecburen apple servis. birkaç hafta daha bekle 9.3 gelsin. ben de sinir olmuş durumdayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wilshire W kullanıcısına yanıt
    klavyedeki 3D touch sorununun çözümü imlecin yanıp söndüğü bir anda basmak. yani yazi yazarken 3d calismaz. anlik es verip imleci bekliceksin. alternatif olarak da hassasiyeti hafife getir.

• quote:

Orijinalden alıntı: chevanton

quote:

Orijinalden alıntı: Koreaatom

Eğer ps4 kullanıyorsanız şiddetle tavsiye ederim. Oyunları direk telefondan oynayabiliyorsunuz falan bir sürü extrası var film müzik izlemek gibi ps4 üzerinden. Hız stability konusunda da 6s i aratmıyor eşimde var 6s facebooku oda 1sn de açıyor sonyde 1sn yede açıyor düz mantık :) multitask olayıda çok iyi sonylerde 20 tane uygulana açıp aralarında sıkıntısız geçiş yapabiliyorsunuz. Multitask olayında en kötü cihaz htc ve lg dir bilginiz olsun.

Her şeyi geçtim de multitasking konusunda en kötü firmalar htc ve lg demeniz çok komik olmuş kusura bakmayın yıllarca Htc cihazlarındaki kullandım arayüz ve multitasking konusunda kesinlikle çok iyiler. Samsung deseniz anlarım da Htc ve Lg demeniz garip kaçtı.

Bende m7,m8 kullanmış birisi olarak yorum yapmıştım hocam. Lg dende g2 ve g3 kullandım. G2 nin müdahili olarak kabul edilen s4 den daha kötü multitaskı. O zamanki testlerimizde g2 deki oyunlar kapanıp s4 de açık kalıyordu.
    Yine g3 ile note3 ve s5 ile yapılan testlerde yine g3 geri planda kalıyordu multitask da. (performans dan bahsetmiyorum belirtmek isterim)
    M7 ile g2 s5 i, m8 ilede note3,g3,note4 gibi cihazlarla karşılaştırdığımızda htc çok kötüydü.
    Sony cebesinde ise z1 ve z3c kullandım kısa bir süre şarj konusunda inanılmaz başarılıydı ama bazı kronik sorunları vardı. Şuan elimde olan cihaz c5 ultra orta sekment ve z5p var multitask olayı bence tartışmasız çok iyi. Varsayım olarak değil bütğn cihazları kullanmış biri olarak yorumlamıştım, mesleğim ve hobi olarak yaptığım uğraşlardan dolayı bir çok cihazı kullanmış birisiyim. Htc yi kötülemek için yapılmış bir yorum değildir, bire bir şahsım tarafımdan yapılan testlerdir. Eğer sizin bahsettiğiniz htc cihaz farklı bir model ise onu bilemicem. M8 den sonra kendilerini düzelttilerse ne güzel ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: chevanton

quote:

Orijinalden alıntı: Koreaatom

Eğer ps4 kullanıyorsanız şiddetle tavsiye ederim. Oyunları direk telefondan oynayabiliyorsunuz falan bir sürü extrası var film müzik izlemek gibi ps4 üzerinden. Hız stability konusunda da 6s i aratmıyor eşimde var 6s facebooku oda 1sn de açıyor sonyde 1sn yede açıyor düz mantık :) multitask olayıda çok iyi sonylerde 20 tane uygulana açıp aralarında sıkıntısız geçiş yapabiliyorsunuz. Multitask olayında en kötü cihaz htc ve lg dir bilginiz olsun.

Her şeyi geçtim de multitasking konusunda en kötü firmalar htc ve lg demeniz çok komik olmuş kusura bakmayın yıllarca Htc cihazlarındaki kullandım arayüz ve multitasking konusunda kesinlikle çok iyiler. Samsung deseniz anlarım da Htc ve Lg demeniz garip kaçtı.

Bende m7,m8 kullanmış birisi olarak yorum yapmıştım hocam. Lg dende g2 ve g3 kullandım. G2 nin müdahili olarak kabul edilen s4 den daha kötü multitaskı. O zamanki testlerimizde g2 deki oyunlar kapanıp s4 de açık kalıyordu.
    Yine g3 ile note3 ve s5 ile yapılan testlerde yine g3 geri planda kalıyordu multitask da. (performans dan bahsetmiyorum belirtmek isterim)
    M7 ile g2 s5 i, m8 ilede note3,g3,note4 gibi cihazlarla karşılaştırdığımızda htc çok kötüydü.
    Sony cebesinde ise z1 ve z3c kullandım kısa bir süre şarj konusunda inanılmaz başarılıydı ama bazı kronik sorunları vardı. Şuan elimde olan cihaz c5 ultra orta sekment ve z5p var multitask olayı bence tartışmasız çok iyi. Varsayım olarak değil bütğn cihazları kullanmış biri olarak yorumlamıştım, mesleğim ve hobi olarak yaptığım uğraşlardan dolayı bir çok cihazı kullanmış birisiyim. Htc yi kötülemek için yapılmış bir yorum değildir, bire bir şahsım tarafımdan yapılan testlerdir. Eğer sizin bahsettiğiniz htc cihaz farklı bir model ise onu bilemicem. M8 den sonra kendilerini düzelttilerse ne güzel ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Lost2015

Şu 11 saat 13 saat kullanim alanlar nasil kullaniyor telefonlarini merak ediyorum.

6s plus var simdiye kadar 9 saati gormedim genelde 7.5-8.5 saat araliginda kullanim 36 saat bekleme aldim. Telefonumda sorun oldugunu dusunmuyorum 11 saat alanlar ekrana bakip duruyorlar herhalde

• Koreaatom kullanıcısına yanıt
    Kıstasınız veya testleriniz nelerdir bilmiyorum ama Android OS'da en stabil arayüz sistemi HTC'dedir. Bunu dünyada bilindik testerlar ve mühendisler olarak kanıtlanmış bir durumdur. Performans'dan söz etmeyip kıyaslama yapmak komik olmuş.

Ayrıca bunun yeri burası değil.
  • Arkadaşlar telefonu kılıfsız sadece ön ve arkasına jelatin yapıştırarak kullanmak istiyorumda böyle kullanırsam normal bir kullanımda kotta falan yan taraflarda çizilme olur mu? Kılıfsız kullanan arkadaşlardan yorum alabilir miyim ona göre karar vericem.
  • Ayın 14'ünde kopenhag'tan gelen 64'lık 6s'imde sadece siyah ekranda 1 ölü piksel çıkmıştı bende bi ihtimal telefonu değiştirirler diye bu güne randevuyu tutturmuştum, gittim adamlar iyi ilgilendi telefon yeni olduğu için değiştirmek istedi fakat sistem sadece ekran değişimine onay vermiş, isterseniz şimdi bırakın akşam 7'de alırsınız dedi, bende madem hazır gelmişiz değiştir dedim akşam gittim aldım telefonu..
  • firotelli kullanıcısına yanıt
    Hırsızlık ürünü olabilir...
  • senelerce, adroid sistemli lg sony samsung htc vs kullandim, bu gün iphone 6s 64 gb plus aldim lakin simkort buyuk geldi iphone olani icin sirkete siparis verdim ilk izlenimlerim telefon budur gerisi hikaye diye düsünüyorum her tarafi kalite kokuyor ins sorun cikmaz bu asamada bana tavsiye edeceginiz bir konu var mi? , tskler telefon bana 795 dolara mal oldu sifir kutusunu ben actim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kreuger -- 6 Ocak 2016; 15:54:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: konsoldede

senelerce, adroid sistemli lg sony samsung htc vs kullandim, bu gün iphone 6s 64 gb plus aldim lakin simkort buyuk geldi iphone olani icin sirkete siparis verdim ilk izlenimlerim telefon budur gerisi hikaye diye düsünüyorum her tarafi kalite kokuyor ins sorun cikmaz bu asamada bana tavsiye edeceginiz bir konu var mi? , tskler

Nano sim oldugu icin yeni iPhonelarda o yuzden buyuk gelmistir.

Hayirli olsun yillarca göz boyuyan Android çöplerinden sonra farkini ilerleyen gunlerde daha cok goruceksiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet, nano simkart siparisi verdim sirkete bu cuma elimde olur diye tahmin ediyorum ,güzel dilekleriniz icin tskler amin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ycp322

Kıstasınız veya testleriniz nelerdir bilmiyorum ama Android OS'da en stabil arayüz sistemi HTC'dedir. Bunu dünyada bilindik testerlar ve mühendisler olarak kanıtlanmış bir durumdur. Performans'dan söz etmeyip kıyaslama yapmak komik olmuş.

Ayrıca bunun yeri burası değil.

Android cihazlar arasında en stabil arayüz htc nin sense arayüzüdür bu yadsınamicak bir gerçek 👍🏻 touchwiz en berbatı diyeblirm

• quote:

Orijinalden alıntı: TechTR

6s plus 64 gb gold sahibiyim. Tamam güzel telefon. Özellikle pil konusunda çok memnunum. Telefonda da sadece sahibinden, whatsapp, instagram, donanımhaber, safari gibi uygulamalar ve bazen de piano tiles 2, 8 ball pool gibi oyunlar oynuyorum.

Bazen menü geçişlerinde, ekranın kilitlenmesinde, dokunmatik algılamasında telefon kararsızlık yaşıyor. Bu benim için çok önemli değil. Saniyelik, milisaniyelik durumlar. Hayat karartıcı da değil.

Pil performansını hariç tutarsak yaptıklarım için 3743 TL çok fazla gibime geliyor. Hatta öyle. Maalesef kapitalizmin avcunun içerisindeyiz. Bir telefon için bu fiyatlar verilebiliyor ve bile bile kabul ediyoruz.

Telefonum Apple Store'dan alınma. Kasım'ın 3. haftasında elime geçti. 2-3 gün önce forumdan tesadüfen öğrendim ki iade değişim süreci 20 Ocak saat 18:00'a kadar sanırım uzamış. Hazır telefonu elimden, satmak dışında zararsız bir şekilde iade ederek çıkarabilme şansım da varken bu şansı değerlendirmeyi düşünüyorum. Telefonun kasasında kılıfsız kullanmadığım halde fark ettiğim, çok çok dikkatli bakılmayınca görülemeyecek bir nokta da fark etmişken. İnsan 4000 TL'ye yakın (şaka gibi ama değil) para verdiği telefon ilk günkü görünümünde olsun istiyor maalesef.

Ama iPhone dışında sanırım telefon kullanamam. Alıştım. Bir de android telefonların kısa sürede çok değer kaybetmesi durumu o telefonlardan beni soğutuyor. Satarken çok zararda oluyorsunuz. Telefonu 2-3 sene, ölene dek kullanırım diyenler için bu durum can sıkıcı olmayabilir.

Apple Store'dan şimdi 6s 16 gb alsam peşin 2900, 64 gb alsam 3350 civarı ücret ödemem gerekiyor. Arada en fazla 1000 TL gibi fark bile yok. Normal 6'lara da hem 1 senelik model olmaları, hem de kasa sağlamlığı s serisine göre düşük olması sebebiyle sıcak bakmıyorum.

Pasaport kayıtlı alsam pasaport bulamadım. Tanımadığım birine parası karşılığında kayıt ettirsem "ilerde sıkıntı olur mu?" diye düşünüyorum. Aslında illa iphone kullanmak istiyorsam seçeneklerim belli. Sadece sesli düşünüyorum; belki hem benim için, hem de benimle aynı düşüncelerde olup sürüncemede kalmış olan arkadaşlar için görüş bildirenler olur.

Ben sırf bu yüzden ikinci el xperia z5p 2100 e buldum iPhone 5s i verdim ve aldım üste biraz para verdim .ya arkadaşlar düşünün ip6s almam için 2250 fark vermem lazımdı.ulan o paraya git mont al en kral ayakkabıyı al gez toz ye iç.ya o kadar para ver sonra iPhone diye kendini kandır.inanın bana ip5s ip 6 ve 6Plus da kullandım ama pişmanım bilgisayar olmadan içine birşey atamıyorsun.androide torrent den film bile indirirsin.bu kadar özgür olmak varken tamam iPhone stabilitesi olarak gerçekten iyi ama ben sadece whatsapp Facebook kamera mail mesaj için ne yapayım o kadar pahalı telefonu

• Z5 değil z5premium

• quote:

Orijinalden alıntı: osmantkulu

Z5 değil z5premium

1 sene sonra çöp olunca görusuruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • delimavii67 kullanıcısına yanıt
    Maalesef malum arkadasa sorsaniz sizin benim deneyimlerimizin hicbir onemi yok. Kendisi dener kesin sonuc olur.

• Bahsettigin sorunlar zaman zaman bende de mevcut yazilimsal gibi duruyor zaten.

• AvPlayer yükleyin her formatı oynatır

• Xperia z yi 3 yıl kullanan var ne çöpü.

• 
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.