Şimdi Ara

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU] (1730. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40.505
Cevap
310
Favori
1.290.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17281729173017311732
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: drkengin

Son güncelleme berbat
    Hangi bakımdan ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yutu61

Hangi bakımdan ?

Alıntıları Göster
    Hocam atlama var uygulamalar geç açılıyo bt kulaklıkta konuşurken tele alıyor safari bile yavaşladı teli açtığımda aranırken ses gelmedi saniye ilerlemedi 11.3. Uçuyordu valla dönücem yine 11.4te geçerim artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drkengin -- 25 Nisan 2018; 22:44:47 >
  • R-sqL R kullanıcısına yanıt
    10.3.2 sürümünü kullanamadım maalesef ama 11.3 te 2 kere 4 saat ekran süresi aldım sebebni bilmiyorum ama şimdi 6-7 saat alıyorum bende memnunum 😂🙌

• Buyrun hocam buda son durum. İos 10.3.2 de pil performansından memnundum ama 11.3 de en az geçtiğim sürüm kadar başarılı. Bence ekran süresi 4 saatin üzerinde ise çok çok iyidir.

Neticede bu cihazın bataryasının 1715 mAH gibi ufak bir değere sahip olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu kapasiteye bu kullanım süreleri bence çok çok iyi. Bu denli ufak bir batarya ile cihazı 2 gün pirizden uzak kullanmayı düşünmek gerçekçi olmaz

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: R-sqL

Buyrun hocam buda son durum. İos 10.3.2 de pil performansından memnundum ama 11.3 de en az geçtiğim sürüm kadar başarılı. Bence ekran süresi 4 saatin üzerinde ise çok çok iyidir.

Neticede bu cihazın bataryasının 1715 mAH gibi ufak bir değere sahip olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu kapasiteye bu kullanım süreleri bence çok çok iyi. Bu denli ufak bir batarya ile cihazı 2 gün pirizden uzak kullanmayı düşünmek gerçekçi olmaz

Müzik çok dinliyor musunuz?
    Temiz kurulum yaparak mı iOS 11'e geçtiniz?
    Şarjın dayanması için yaptığınız ayarlar veya kullanım şekliniz nedir?

Şimdiden Teşekkürler

Hiç batarya harcayan şeyler kullanmamışsınki . Mesela aç 30 dk oyun oyna 30 dk video izle 30 dk internette dolaş vb. bunları yaparkende 4g ve ekran parlaklığı açık olsun. 1 günü zor tamamlar, iphone lar zaten batarya olarak kötü birde güncellemelerle daha kötü hale geldiler. O kadar para verilen telefonlar bir zahmet şu bataryaları büyütüp koyacak yer açsa artık Apple. Huawei mesela mate 10 a veya p20 proya 4000 batarya koyuyor sende plus modeline 4000 koy. 1000 liralık telefonlarda artık 4k batarya var. Sırf bu batarya ve yükselen fiyata rağmen yenilik sunmayan telefonlar yüzünden bir daha Apple almam.

• yutu61 kullanıcısına yanıt
    arkadaşın 6s plus cihazında biz de aynı problemi yaşıyoruz. hatta konu da açtım ama kimse bir şey yazmadı. şayet sorununu çözersen benimle de paylaşır mısın hocam? teşekkürler.

• drkengin kullanıcısına yanıt
    hocam bt sorunu 11.0'dan beri var. 11.3 yükleyenlerin cihazlarına bakıyorum. dediğiniz gibi; sorun hala devam ediyor. ben bt sorunu yüzünden 10.3.3'e geri dönmüştüm. hala da geçmedim 11'e... 11'e geçmeme sebeplerimin başında gelir. burada da soran oluyor, 11'in nesi kötü diye... bt diyorum; "o da sorun mu?" diyorlar. seviye bu işte, neyse sakinim :))

• quote:

Orijinalden alıntı: serefsiz yapraklar

hocam bt sorunu 11.0'dan beri var. 11.3 yükleyenlerin cihazlarına bakıyorum. dediğiniz gibi; sorun hala devam ediyor. ben bt sorunu yüzünden 10.3.3'e geri dönmüştüm. hala da geçmedim 11'e... 11'e geçmeme sebeplerimin başında gelir. burada da soran oluyor, 11'in nesi kötü diye... bt diyorum; "o da sorun mu?" diyorlar. seviye bu işte, neyse sakinim :))
    hmm hocam 11.26 da farketmemiştim sanki yoktu aynn kötü bir sorun çok yani önemli bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drkengin -- 27 Nisan 2018; 0:18:20 >
  • drkengin kullanıcısına yanıt
    valla hocam 11.0'da kendim denedim zaten.. 11.1 ve 11.2'de de arkadaşın cihazından hem kulaklığa hem de benim araca bağladık durum ne diye, düzelmemişti. ara sürümlere de bakmadım açıkçası. eğer dediğiniz gibi ara sürümde düzeltip sonra bozduysalar daha büyük rezalet bence :/

• quote:

Orijinalden alıntı: serefsiz yapraklar

valla hocam 11.0'da kendim denedim zaten.. 11.1 ve 11.2'de de arkadaşın cihazından hem kulaklığa hem de benim araca bağladık durum ne diye, düzelmemişti. ara sürümlere de bakmadım açıkçası. eğer dediğiniz gibi ara sürümde düzeltip sonra bozduysalar daha büyük rezalet bence :/
    Evet 2-3 görüşme yaptım gün içerisinde sorun olmadı hiç ama sorun sürümde bozdular

• Hocam batarya konusunda şuana kadar kullandığım en verimli ürün Xiaomi’nin ürünüydü. Batarya kapasitesi durumuna gelince mAH durumuna pek aldanmamak gerekiyor.

Mesela bir dönem Samsung Galaxy Note 4 kullandım, yanlış hatırlamıyorsam 3200 küsür batarya vardı cihazda ama 4 saati görsem öpüp başıma koyardım. Üstelik şuanda kullandığım senaryodan pekte farklı kullanmamama rağmen. Note 4 deki 2K ekranı vs. Hesaba kattığınızda işler değişiyor. Android, bazı istisnalar hariç İOS kadar pili verimli kullanan bir sistem de değil henüz.

Oyun vs. Kısmına gelirsek 4.7’ ekrana sahip bir telefon zaten oyun oynamak için alınmaz. Ben şahsen telefonda oyun oynama taraftarı olan, telefonların oyunlar için verimli cihazlar olduğunu düşünen biriside değilim.

Kullanım senaryoma gelicek olursam, çok müzik dinlerim Youtube üzerinden dinlerim genelde müzik dinlerken ekran vs. Açık olur yani

Safariyi çok fazla kullanırım.

Facebook uygulamasını gün içinde 2 saatten fazla kullanırım ki pili hakkaten sömüren bir uygulama kullandığım esnada

Onun dışında 1 saate yakın zaman da Mynet, Maçlolik gibi spor ve haber uygulamalarına bakarım

Birde klasik telefon görüşmesi, Whatsapp vs. Tüm bunları yaparken parlaklığı yarının altına neredeyse hiç düşürmem.

• Mesela bakın cihazı şarjdan çekip, Youtube den müzik açıp uyuya kalmışım 4 saat boyunca çalmış. Bu biraz şişirilmiş bir süre çünkü full Youtube den alınmış bir süre :)

gsmarena testinde note 4 bataryada 90 skor alırken iphone 6s skoru 62

Senin telefon yeni herhalde bataryası iyi gidiyor benim 6s plus %80 bataryada şuan 30 dk oyun oynasam şarjı %20-30 gider. 4k video çeksem keza çok ciddi batarya birden düşüveriyor. Tabi bunun sebebi artık bataryanın 5 te 1 ini kaybetmesi ama genel olarak iphone ların bataryaları kötü. Ben çok battery drain testleri izledim. Lg v30 un s8 plusun %40 bataryası kalırken iphone 8 plusun bataryası bitiyor.

Sen iphone dan bu kadar memnunsan demek başka telefon kullansan 2 günü rahat çıkarırsın . Bende biraz daha kullanayımda kurtulacam bu telefondan.
  • Hocam testlere falan aldanmayın, test sonuçları ile kullanım senaryoları arasında dağlar kadar fark var. Ben 1 yıl kadar Note 4 kullandım Samsung’un Note serisini çok severim şahsen ama Note 4 batarya olarak benim gözümde vasatın bile altında.

Ha iPhone 6S pil performansı konusuna gelince, ne kadar ekmek o kadar köfte mantığındayım hocam. Günde 2 kere şarja taktığımda çok oluyor ama ben bu cihazı alırken bunun bilincindeydim, çok çok ufak bir batarya var çünkü içinde harikalar yaratmasını beklemiyordum :)

Mesela şuanda saat daha 4 bile olmadı benim şarjım %22 de şuanda birazdan tekrar doldurmak zorundayım. Ama ciddi anlamda yoğun kullandım, mesela bu şekilde 3200 küsür batarya kapasiteli Note 4 ü kullanıyor olsaydım yaklaşık 3 saat önce şarjım sıfırlanmış olacaktı. Bu arada Note 4 den örnek vermemin sebebi cihazı uzun süre keyifle kullanmış olmamdan kaynaklı

Ama mesela Xiaomi Redmi Note 3 Pro kullandım 2 yıl önce kadar 4100 mAH bataryası vardı yanlış hatırlamıyorsam, hem çok stabil çalışan bir cihazdı hemde 11 saate yakın bir kullanım süresi alıyordum. Yani bataryanın hakkını veren bir performansı vardı

Cihaz değiştirmeyi düşünüyorsanız ve sizin için ana kaide pil performansı ise mutlaka Çin menşeili markaların cihazlarını inceleyin. Xiaomi mükemmel işler başarıyor şahsen. Xiaomi Mi 6 almak için yola çıkıp iPhone 6S ile dönmüştüm bende :)

Drain testlerde sırayla hepsinde video oyun falan açıyorlar eşit karşılaştırma oluyor ve iphone lar hep geride kalıyor. Kalmasıda normal 8 plusda 2700 mah batarya var öte yandan mate 10 pro bakıyorsun 4000, s8 plus 3500 bataryaya sahip. Birde son ios güncellemeleriyle telefonu bozdular şarjı çabuk bitiyordu telefonda donmalar oluyordu şimdi son güncellemelerle toparlamaya başladılar.

Senin note 4 ün belkide bataryası ölmüştür. Bendeki 6s+ da olduğu gibi. %80 ömrü kalmış 5 te 1 i şarj ede ede gitmiş. 2200 mah olarak kullanıyorum telefonu . Xiaomi batarya konusunda cimri değil mi6 mesela iphone 6s den çok az büyük 1 cm fark yok 5.15 inç ama 6s den 2 kat büyük batarya var. Keza sonyde xz1 compacta 2700 mah koymuştu ama o biraz kalındı. Apple artık bu batarya işini çözmesi lazım ama çözecek gibide durmuyor. Telefonlarda ucuz değil bir iphone 8 plus 4 bin liranın üzerinde. Huawei p20 prodaki gibi koysana 4000 batarya alalım yine bir iphone:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 27 Nisan 2018; 16:39:28 >

• Ben de bugün 2.el 6s aldım.Bu ekranın orjinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?

• 11.1.2 jb ile kullanan var mı tavsiye eder misiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İphone 6s ios 11.3.1 için jailbreak varmı?

• 
Sayfa: önceki 17281729173017311732
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.