Şimdi Ara

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU] (1072. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40.505
Cevap
310
Favori
1.290.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10701071107210731074
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bunda 3d touch oldugu icin 0.33mmlik camlarda 3d touch zor kullaniliyor. Hatta ben ekran bozuk diye garantiye bile yollamayi dusundum zira ciddi sekilde baski uygulamam gerekiyordu ekrana.

Spigenin 20 liraya( eklerim linkini) 3lu jelatinleri var. Kirilmaya karsi degil belki ama cizilmeye karsi korur.

Benim onerim ise ttec nano glass cam ekran koruyucu. Bu koruyucu 0.22mm ve hissiyati bildiginiz temperli cam. Korumasi da zaten normal temperliler gibi 9h. Fiyati 50 lira ama ceklerle vs ile uyguna alinabiliyor.

Spigenin yine slim glass denilen bir modeli daha var. Bu yenilendi, fiyati yine 50₺ civarinda olmasi lazim. Onu hic kullanmadim ama ttecle ayni mantik.

Ucuz nano denilen abuk sabuk seylerden de aldim, parmak izi cok birakiyor ayrica asiri dandik. Ekranin parlakligini ve gorselligini olduruyor resmen.

3k yakin oara verdigimiz cihazlarimiz bu dandik koruyucular yuzunden istenilen verimi saglayamiyolar ne yazik ki. O yuzden bir kere daha para verin saglam bir sey olsun derim.

Kilif olarak da spigen tough armor oneririrm. 45 lira su aralar. Ozellikle standinin olmasi cok iyi dusunulmus. Telefonu kalinlastiriyor ama deger.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3d touch şuan pek kullanmıyorum hatta hiç kullanmıyorum. Belki zamanla alışırım. 3d touchı ayarlarından hassas a getirip denediniz mi 0.33mmlik cam varken. Bide 3d touchı kapatsak bataryadan ne kadar tasarruf ederiz? Meraktan soruyorum.

• öncelikle merhaba .bir iki gün içerisinde telefon alacagım kararsız kaldıgım iki iphone modeli var birincisi iphone 6s 128gb digeri iphone 6s plus 16gb hafıza açısından 6s baya önde götürüyor ama 6s plusında ekran büyüklüğü batarya cözünürlük gibi artıları var karar veremiyorum kullanan yardımcı olabilceklere şimdiden teşekkürler :D
  • Amerikadan gelecek olan iphone cihaz bir yıl uluslararası garantili dediniz arkadaslar, peki değişim durumu sozkonusu mu ? Ya da şöyle diyeyim değişikliklerinde türkiye kayıtlı bir değişim telefonu mu verecekler ?

• quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

3d touch şuan pek kullanmıyorum hatta hiç kullanmıyorum. Belki zamanla alışırım. 3d touchı ayarlarından hassas a getirip denediniz mi 0.33mmlik cam varken. Bide 3d touchı kapatsak bataryadan ne kadar tasarruf ederiz? Meraktan soruyorum.

Acikcasi denememistim. Ama zaten su anki hassasiyet de olamayacakti.

Touchin pile etkisini hesaplamak kolay degil. Appleda bu konuyla ilgili bilgi vermiyor. Ote yandan; Pil icin cihazin duz 6lardan en farlilasan ozelliginden yani 3d touchdan feragat etmek bana göre değil

• guest-274 G kullanıcısına yanıt
    kayıt ettirdiniz diyelim 2 ay sonra garantiye verdiğinizde değişim halinde size tr cihazı veriyorlar tekrar kayıt ettirmeniz gerekmiyor yani. garanti süreniz kaldığı yerden devam ediyor 10 ay kaldıysa verdikleri cihazın garantisi de 10 ay oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayıp oluyor beyler

kayıt ettirdiniz diyelim 2 ay sonra garantiye verdiğinizde değişim halinde size tr cihazı veriyorlar tekrar kayıt ettirmeniz gerekmiyor yani. garanti süreniz kaldığı yerden devam ediyor 10 ay kaldıysa verdikleri cihazın garantisi de 10 ay oluyor.

Peki A1687 olması gerekiyor herhalde dmi, diğerleri olmuyor diye biliyorum.
    A1687 olmadığı takdirde uluslararası garantisi olmamasının sebebi ne acaba?
    Ve telefon muhtemelen yarın alınacak sıfır alınacak. Buraya gelmeden orda güncelleme falan yapmak gerekiyor mu ya da burada yapılır mi her turlu

• quote:

Orijinalden alıntı: guest-274

Peki bana ios hakkında biraz bilgi verir mısınız ve 6s plus hakkında. Kronik bir sorun veya dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Çekimserim ios â başlamak konusunda bir nevi gönlümü yapın ( affınıza sığınarak ) :)

Tarayicisi safari bazen donuyor bilgin olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknik_insan

quote:

Peki bana ios hakkında biraz bilgi verir mısınız ve 6s plus hakkında. Kronik bir sorun veya dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Çekimserim ios â başlamak konusunda bir nevi gönlümü yapın ( affınıza sığınarak ) :)

Sürekli olan birşey mi yoksa bazı cihazlarda veya ayda yılda bir denk gelen bir durum mu ?
    İlk defa ios kullanacağım biraz tedirgin biraz da heyecanliyim. Başka Sorunu varsa söyler mısınız bilgim olsun ?
    Bu arada alacağım cihaz 6s plus 128 lik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guest-274 -- 24 Ağustos 2016; 20:29:34 >
  • guest-274 G kullanıcısına yanıt
    3 gün önce Htc m8den geçtim alışmakta zorlanmadım android gibi karışık bi sistem değil. Herşeyin yeri belli onlar öğrenmen en fazla 1-2 gününü alır. Hayırlı olsun şimdiden.

• FaLCoN^ kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam hayırlısı diyelim :)

• quote:

quote:

quote:

Sürekli olan birşey mi yoksa bazı cihazlarda veya ayda yılda bir denk gelen bir durum mu ?
    İlk defa ios kullanacağım biraz tedirgin biraz da heyecanliyim. Başka Sorunu varsa söyler mısınız bilgim olsun ?

Tüm iphone kullanan tanidigim kisilerde donma sorunu nadir olsada var chrome kullaniyorlar sonuc olarak tavsiye ederim kesinlikle denemelisin

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tüm iphone kullanan tanidigim kisilerde donma sorunu nadir olsada var chrome kullaniyorlar sonuc olarak tavsiye ederim kesinlikle denemelisin

Donuyor mu ? Aylardır kullanıyorum bir kere bile donmadı hatta donar gibi bile yapmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: muhammet77

quote:

quote:

quote:

quote:

Donuyor mu ? Aylardır kullanıyorum bir kere bile donmadı hatta donar gibi bile yapmadı

Google ana sayfam safaride , ornegin donanim haberi ariyorum ben donanim yazdigimda Google otomatik buluyor buldugu sonucu tikladigimda tarayici hic bir islem yapmiyor yeni sekme acip tekrar aradigimda sorun olmuyor

• En sağlıklı şarj etme şekli nedir? Batarya sağlığı için % kaç iken şarja takmak doğru. %20 civarında şarja takıyorum. %100 olana dek ellemiyorum cihazı. Şarjdayken kullanmıyorum.

• Müşteri hizmetlerini aradım ve dedim ki home tuşundan ses gelmesi normal mi. Bana dedi ki normal değil. Şimdi sizlere soruyorum arkadaşlar bu sesin gelmesi normal mi değil mi. Herkes de bu ses var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • FaLCoN^ kullanıcısına yanıt
    20 nin altına getirme istedigin kadar tak sarjda cok oynamamaya çalış canın sıkılınca bile tak

• Juan - Juan kullanıcısına yanıt
    Tuşunuzda boşluktan ötürü mü ses oluyor yoksa bastığınızda gelen tık tık diye gelen sesten mi bhsediyorsunuz?

• Arkadaşlar bu linkteki kılıflardan kullanan var mi flash ışığını etkiliyor mu çekimlerde falan koruması nasıl telefona zarar verir mi leke falan :)) biraz uzun bir soru oldu kusura bakmayın :)))
    http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/iphone-6-plus-kilif-5-5-on-arka-temperli-cam-360-231307092

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guest-274 -- 24 Ağustos 2016; 22:18:34 >
  • herkese merhaba bugün 6s kullanmaya başladım. Bugüne kadar sadece Windows phone kullandım. Çok acemiyim fotoğraflarda vs geri ana ekrana donmek istediğimde nasıl geri gideceğim geri tuşu yerini nasıl dolduruyor iOS :/ bir de şarjımın yüzdesini nereden görebilirim? Kullanımı kolaylaştıran uygulama öneriniz varsa açığım. Sevgiler :)

• 
Sayfa: önceki 10701071107210731074
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.