Şimdi Ara

Apple iPhone 6 / iPhone 6 Plus [ANA KONU] (1170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
23.512
Cevap
214
Favori
743.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11681169117011711172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Batarya sağlığım %95 olmasına rağmen pil yeterli gücü sağlayamıyor diye CPU kısıtlamasına gidiyor telefon. Daha önce başına gelen var mı?

İkinci olarak şarj portu artık temassızlık yapıyor. Daha önce değiştirmiş olan var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Numenorian Man

Ana karttaki dokunmatik entegresi bozulmuş olabilir hocam. Bende dokunmatik ekran sağlam olmasına rağmen durduk yerde sapıtıyordu. Ama Apple servisi ücretle bile yapmıyor bunu anakart problemi olduğu için. direkt değiştiriyor telefonu.

Ben bazı araştırmalar sonucu 200-300 liraya yapanlar buldum. Touch IC (ID değil dokunmatik entegresi yani) oluyor bu meselenin adı. Dilerseniz bu ücretleri veririm diyorsanız pm atarım numarayı. İstanbul ve Bursa’da bu işi yapan 1er kişi biliyorum.

Alıntıları Göster
    Cıddı mısın hocam desene çöp olucak telefon o zaman.Telefonun nerdeyse yarısı kadar tamır parası vermek ıstemıyorum pek açıkçası ama böyle de kullanılmıyo ne yapsam bılemedım.

• BarışN kullanıcısına yanıt
    Hocam işte her yerin yapmadığı kritik bir iş bu. Eğer sorun touch ic ise tabii. Tamirciye götürünce onlar devreye ufak bir miktar akım veriyor. Elektrik akımıyla sorunun nerede olduğunu tespit edebiliyorlar. Ekran da değişse anakart tamiri de olsa 250 lira gibi bir masrafı var ortalama. İkisi de yakın fiyatlarda. Bu zamanlarda telefonlar çok pahalandı. 1500 lira para veriyorsun 2 gb ramli çamur kamerası olan telefon alıyorsun. O yüzden elindekini modifiye etmek daha uygun oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonklavyebükücü kullanıcısına yanıt
    Merhaba bende de iPhone 6 Plus var, uygulama geliştirmek için çok iyi, çünkü bunda çalışan uygulamanın hızını daha iyi görüyorsun , 1gb RAM az olduğu için yavaş telefonda çalışan uygulama diğerlerinde hayli hayli çalışır, örneğin iPhone X de var bende, ikisine de aynı uygulamayı yükleyip test ettiğimde kesinlikle düşük model iPhone ile yapılan testler daha iyi ölçüm veriyor.
    Ancak ana telefon olarak kullanacaksan biraz yavaş kalır o da ram’den dolayı . Ancak işlemci kesinlikle yavaş değil. Sadece tam az. Ana telefon alacaksan iPhone 6s veya 7 plus kullanabilirsin. Youtube 6s ve 7 plus’ın uygulama açılış hızları videoları var ve kesinlikle yavaş değiller. Tabi oyun oynayan birisiysen 7 plustan aşağı alma. Ben uygulama geliştirme için kullandığım için iPhone 6 Plus işimi çok çok görüyor.

• tolgatelli T kullanıcısına yanıt
    hocam şimdi 2 tane Android var bende zaten G6 iyi bir telefon ama bir yıl daha bekleyip ikinci elde satarsam çok zarar ettirecek bana açıkçası günlük kullanım için de düşünüyorum şu an aklımda 7ye geçmek var ama bütçem dahilinde kutulu faturalı çok bulamadım.6S lerde bütçeme uygun kutulu faturalı cihazlar var 7 yi çok beğeniyorlar 6s de en çok satan modellerden ancak son güncellemeyi almama gibi bir durum var ve açık olmam gerekirse G6 ile ben 1 günü rahatça bitiriyorum ancak 7 veya 6s ile bu çok mümkün değil uygulama geliştirirken hata raporları vs almak gerekiyor ve cihazın pilinin uzun süre gitmesine de ihtiyacım var günlük kullanırken de pile ihtiyacım var.Plus modellere de bütçem yetmiyor çok büyük çıkmazdayım gerçekten özellikle hadi pil konusunu bir kenara atsam 6s ile 7 arasında bir seçim yapmak yine çok zor geliyor plus modelleri büyüklüklerinden dolayı düşünmüyorum 6sler çok çekici geliyor ama dediğim gibi performansı konusunda endişelerim var

• quote:

Orijinalden alıntı: BarışN

Merhaba iPhone 6 kullanıyorum ama bir derdi var, ekranda herhangi bir şey hasar vs olmamasına rağmen bazı bölümleri çalışmıyor.Özellıkle ekranın köşeleri klavyede a,i harflerıne denk gelen kısımları sankı o bölgedeki dokunmatik bozulmuş gibi tamamen tepkisiz.Göruntu olarak ekranın tamamı çalışıyor.Dokunmatık olarakta buyuk bölümü çalışıyor, ama bu çalışmayan kısımlar telefonu kullandırtmamaya başladı artık.Basına böyle bir şey gelen var mı, nasıl tamır edılebılır, dırek komple ekran mı degısmesı gerekir?
    Aynı problemi yaşayabilecek olanlar için bilgilendirme amaçlı yazıyorum:
    Ben bi telefoncuda ekran değişimi yaptırdım ve sorun çözüldü.Şimdilik sıkıntı yok kullanıyorum, benim telefonda entegrede sıkıntı yoktu muhtemelen ve halloldu, yani başına gelen olursa ekran değişimini deneyebilirsiniz.

• 6 plus bu günden itibaren yedeğe çıkardım normalde kullanmaya devam ederdim cihazda çizik ezik yok sıfır gibi ama batarya sorunu ve her daim şarj edememe gibi sorunlardan redmi note 9s 128 terfi ettim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar telefon görüşmesini kapattıktan sonra telefon bu şekilde kalıyor sadece Siri çalışıyor, home ve güç tuşuna basılı tutarak yeniden başlatıyorum düzeliyor ama her telefon görüşmesi sonrasında böyle oluyor sorun nedir var mı çözümü

• quote:

Orijinalden alıntı: receep 32

Arkadaşlar telefon görüşmesini kapattıktan sonra telefon bu şekilde kalıyor sadece Siri çalışıyor, home ve güç tuşuna basılı tutarak yeniden başlatıyorum düzeliyor ama her telefon görüşmesi sonrasında böyle oluyor sorun nedir var mı çözümü
    Restore atın hocam

• AirSupport kullanıcısına yanıt
    Hocam ben iPhone kullanmıyorum telefon bir yakınımın nasıl yapılıyor, yani cihaz sıfırlanıyor mu

• quote:

Hocam ben iPhone kullanmıyorum telefon bir yakınımın nasıl yapılıyor, yani cihaz sıfırlanıyor mu
    Evet telefon sıfırdan temiz kurulum yapılıyor.

Verilerinizi yedekleyin işlemden önce. İşlem için Google’a yazabilirsiniz veya forumda konuları var

“batarya sağlığım 95% ve cihaz cpu kısıtlamasına gidiyor” demişsiniz, pil sağlığında uyarı çıkıyor mu? yoksa cihazın yavaşladığından mı anladınız bu durumu? son olarak; yazılım sürümüz nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: serefsiz yapraklar

“batarya sağlığım 95% ve cihaz cpu kısıtlamasına gidiyor” demişsiniz, pil sağlığında uyarı çıkıyor mu? yoksa cihazın yavaşladığından mı anladınız bu durumu? son olarak; yazılım sürümüz nedir?
    Hocam bir gün durduk yere kapandı, açtığımda ekranda uyarı biçiminde gösterdi.

12.4.7 kullanıyorum

aslında niye sordum... benim cihazı apple servise (egemek alsancak) verdim ve dedim ki pili de (ücreti mukabilinde) değişsin. cihazı 11.4.1’den 12.4.7’ye güncelleyip pil sağlığını 95% görünce değişmeye gerek görmemişler. 11.4.1’de bile performans düşmüştü, şimdi nolur bilemiyorum. acaba servisten almadan “değişin pilini” desem mi?...

• S.a. arkadaşlar soru sormak için doğru yer mi bilmiyorum ama yaklaşık 5,5 yıldır iphone 6+ kullanıcısıyım, iOS 12.4.7 yüklü olarak kullanıyorum. GSM hattım 1,5 senedir TT. 1,5 sene boyunca faturasız ve taahhütsüz olarak kullandıktan sonra güzel bi teklif sundular ve faturalıya geçirdiler. Sorunum bu noktada başladı. Telefonumdaki bazı uygulamalar veri almıyor. Örneğin Google Maps, Flashscore gibi uygulamalar ne hücreselle ne wi-fi ile bağlanıyor. Bu uygulamalara girmeye çalıştığımda "İnternet bağlantısı yok" uyarısı veriyor. Allah'tan Safari, Google Chrome tarzı tarayıcılar ve iOS'un kendi harita uygulaması bağlanıyor ve interneti normal olarak kullanıyorum. Alakasız gibi duruyor ama son zamanlarda telefonumda yaptığım tek değişiklik yukarıda belirttiğim faturasızdan faturalıya geçiş yapmamdı, bu sebeple belirtme ihtiyacı duydum. Fikriniz var mı bu konuda acaba? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuT_To -- 15 Haziran 2020; 21:49:57 >
  • sıfır 32 gb değişim cihazı iphone 6 var. 1000 lira alınır mı ne dersiniz

• manalaus M kullanıcısına yanıt
    Bence bu fiyata sıfır cihaz ise alınır, tabii telefondan ne beklediğinize bağlı

• quote:

Bence bu fiyata sıfır cihaz ise alınır, tabii telefondan ne beklediğinize bağlı
    yeni geldi değişimden cihaz arkadaşımın. oyun hiç oynamam. ara ara youtube ve watsapp kullanırım sadece bana yeter fazlasıyla kanımca

• serefsiz yapraklar kullanıcısına yanıt
    Karımdaki iphone 6'da geçen sene bu zamanlar orjinal pili ve sağlığı %90-95'ti. Dediğiniz gibi bir kere açılıp kapandı. Hemen ardından cpu kısıtlandı dedi. Ardından pil sağlığı hızla düştü 2-3 ay içinde %70 altına indi. Pil sağlığı %70 olunca zaten sürekli pili yenileyin diye uyarıyor ve pil tasarruf moduna geçiriyor. Bilginiz olsun pil gidici....
  • aydayd A kullanıcısına yanıt
    halkısınız hocam; benim de içime sinmedi, gittim tekrar verdim telefonu. pilini değiştirdim 319₺’ye.

• 
Sayfa: önceki 11681169117011711172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.