Şimdi Ara

Apple Iphone 5s Ekranım kırıldı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar telefonum yere düştü ve ekranı kırıldı... garantimin bitmesine yaklaşık 9 ay var... apple store a götürüp tamir ettirirsem acaba bana pahalıya patlar mı ? çünkü resmi sitesinde ekran değişimi için 500 liraya yakın bir miktar yazdıklarını gördüm. Ekran kırılması da kullanıcı hatası olduğu için malmunuz bunu sanırım benden alacaklardır... Sizce ekranı kendim mi değiştireyim yoksa apple storedan randevu alıp gitmeli miyim ? bilgili ve tecrübeli arkadaşlarımdan yönlendirme bekliyorum.

• Bence garantide yaptirt hocam cihaziniz kiz gibi ise.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • X-Slim kullanıcısına yanıt
    aynen çok temiz cihazım ufak tefek yazılım sorunları vardı onlar için gönderecektim zaten. Ama işte ekran değişimi ne kadar mal olur bana onu bilmiyorum... 500 tl falan alırlarsa yani hiç değmez o paraları vermeye 80 liraya alırım kendim takarım.
  • nesimi1991 kullanıcısına yanıt
    Maalesef sitedeki fiyati alirlar . Ben yapabilirim diyorsanız zaten hiç apple ile uğraşmanıza gerek yok.ebay dan alip değiştiriniz

• Aman hocam apple yeni getirdiği güncelleme ile ios 9 kullanıyorsanız ekran ve touch id ilintili olduğu için bunlarda yapılan yan sanayi apple harici her türlü müdahele parça değişiminde fatal 53 gibi bir hata verip telefonu kullanılmaz hale getiriyormuş güvenlik sebebiyle o yüzden artık 5s ve üstü touch id si olan telefonlarda yan sanayi olayı bitmiştir

• Ekranı kendin değiştirirsen eğer güncelleme yaptığında cihaz kilitlenebilir. Aşağıdaki haberlerde bu sorundan bahsedilmiş ama iPhone 5S için geçerli mi emin değilim.

http://www.donanimhaber.com/iphone/haberleri/Apple-Ne-yapiyorsak-kullanicilarimiz-icin.htm
    http://www.donanimhaber.com/mac-os-x/haberleri/Son-iOS-9-guncellemesi-yan-sanayi-tamir-edilen-iPhone-cihazlarina-zarar-veriyor.htm

• TedMosby kullanıcısına yanıt
    haklısın.bak bundan haberim yoktu...Abi teknolojiyide tamamen ticarete döktüler yemin ediyorum. eski telefonlarımız ne güzeldi alıyorduk istediğimiz gibi parçalara ayırır tamir ederdik hiçbir sıkıntı yok.
  • Error 53 hatası 5s leri etkilemiyor. 6 ve 6s kullanıcıları için durum çok sıkıntılı ama. Apple ı zaten sevmiyordum bundan sonraki telefonumun apple olmayacağı tescillendi.

• quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

Bence garantide yaptirt hocam cihaziniz kiz gibi ise.

• cobra41 C kullanıcısına yanıt
    zaten bende iphone 6 vardı.... 5s te kız arkadaşımın.kaza sonucu kırdı ekranı. Ben illallah ettim iphonedan... aptal bi hafıza yüzünden 500-600 lira para fazla ödüyoruz... gittim note 4 aldım... BABA kafası gibi mis... çatır çatır hatasız kullanıyorum. dünya varmış diyorum.
  • kenbu kullanıcısına yanıt
    Ooooo kenbu abimde buradaymış abicim telefonun faturayı arıyorum bulamazsam ekranı sende değişeceğim..Senin üzerine kimseyi de tanımam... sana telefon ederim.görüşmek üzere.
  • faturayı bulmana gerek imeiden çıkar ama sen yinede garantiden şaşma sonuna kadar garanti hakkını kullan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenbu -- 10 Şubat 2016; 17:32:30 >
  • Ben ön paneli komple değiştirtmiştim. 253,39 TL fiyat çıkarıldı garanti karşıladı. Suya düşürmüştüm telefonu ama garanti anlamamıştı
  • Grafen kullanıcısına yanıt
    çok ballıymışsın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.