Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (1031. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10291030103110321033
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam konuya kasa açıklığının fotoğraflarını eklemiştim onlara baktıysanız sizinkide mi öyleydi?

açıkcası bence pek bir sorun teşkil etmiyor ama apple ile konuştuğumda ısrarla cihazı servise getirmem isteniyor. bilgi için teşekkürler götürsem iyi olacak.
  • resimden gördüğüm kadarıyla öyleydi.. ama şuda var!! bastırdığınızda ekran batıp çıkıyormu içeri doğru? benimki içeri gömülüyordu.. verdikleri sıfır cihazdada çok kısa süre sonra yeniden olmuştu zaten.. space gray 5slerde kronik bu sorun.. diper renklerde hiç denk gelmedim.. ilginç :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran esnemesi benim telefonumda da mevcut, tahmin edeceğiniz üzere space gray :) Siz sadece ekran esnemesi olayını belirtip mi yolladınız ? Bende değişim olur umuduyla yollayacağım yakın zamanda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • avtheree kullanıcısına yanıt
    bursadaki pupa bayisine elden götürüp verdim.. ordaki görevli dedi zaten zaman geçirmeden verin diye.. olurya dedi cihaz düşer bişey olur ondan sonra fiziksel hasar var diye cihaz garantiye girmez dedi.. şu anda cihazınız çok yeni dedi.. nokta hata yoktu cidden.. şimdi gönderirseniz değişim çıkar dedi.. hakikaten hiç sorgusuz sualsiz verdiler sıfır cihazı.. bunun haricinde o dönemde araştırmıştım ne hikmetse hepsi space gray yani diğer renklerde hiç rastlamadım..eğer bu konuyu okuyupta diğer renklerde gören duyan bilen varsa paylaşsın bizimle..

• Yakınlık sensörü bozuldu arama sırasında ekran kararmıyor ne yapabilirim.

• Benim cihazımda sıfır ayarında, umarım değişim olur. Sonucu buraya yazarım tekrardan

• quote:

Orijinalden alıntı: avtheree

Ekran esnemesi benim telefonumda da mevcut, tahmin edeceğiniz üzere space gray :) Siz sadece ekran esnemesi olayını belirtip mi yolladınız ? Bende değişim olur umuduyla yollayacağım yakın zamanda

Telefonun Garantisi bu ay bitiyordu ekranda sararma sebebiyle akasya Apple a götürdük ekran değişimi yaptılar artık cihaz değişimi zor oluyor diye düşünüyorum, belki ellerinde swap 5s çok da kalmamıştır. Bir de silver kullanıyorum sol üstte bastırınca oynama benim telefonda da vardı 2 yıldır ama önemsemiyordum ekran değişince o da düzelmiş.

• Rdmsy kullanıcısına yanıt
    Değişim yapmasalarda sıkıntı olmaz benim için, zaten cihazım sıfır ayarında. Bakalım şansımı deneyeceğim yinede. Sizin cihazın kozmetik durumu nasıldı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: avtheree

Değişim yapmasalarda sıkıntı olmaz benim için, zaten cihazım sıfır ayarında. Bakalım şansımı deneyeceğim yinede. Sizin cihazın kozmetik durumu nasıldı ?

Temiz olduğunu düşünüyorum ama yine de 1-2 yerinde hafif ezik var. Aslında cihazda sorun yoksa değişmemesi daha mantıklı kullandığımız bildiğimiz cihaz, swap Cihazlar da sorunlu çıkabiliyor.

• Rdmsy kullanıcısına yanıt
    Bakalım yollayıp sonucu bekleyeceğim. Bahtıma ne çıkarsa 😉

• iphone 5s arka kamera ve flaş durduk yere bozuldu. ön kamera çalışıyor fakat arka kamera siyah görüntü var sanki elle kapatılmış gibi kamera açılıyor ama siyah. flaş simgesi devre dışı basınca tepki vermiyor. ne yapabilirim ürünü alalı baya oldu garantisi yok ve para vermek gibi bir niyetim yok. ankarada götürüp ücretsiz servis yaptırabileceğim biryer varmı veya kendim yapabilirmiyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Görkem !

iphone 5s arka kamera ve flaş durduk yere bozuldu. ön kamera çalışıyor fakat arka kamera siyah görüntü var sanki elle kapatılmış gibi kamera açılıyor ama siyah. flaş simgesi devre dışı basınca tepki vermiyor. ne yapabilirim ürünü alalı baya oldu garantisi yok ve para vermek gibi bir niyetim yok. ankarada götürüp ücretsiz servis yaptırabileceğim biryer varmı veya kendim yapabilirmiyim ?

ücretsiz vida bile sökmezler hocam. bir servise gösterip fiyat alıp ona göre karar vermeniz daha iyi olacaktır.
  • Görkem ! kullanıcısına yanıt
    Usta bende bir zamanlar 4s vardı ve wifi simgesi senin bahsettiğin flaş simgesi gibiydi. Senin gibi garantisi bitmiş ve para vermek istemiyordum. Youtube dan cihazın nasıl söküldüğüne baktım ve wifi ile alakalı parçayı fön makinası ile ısıtıp kopan lehimleri yapıştırdım. Sen önce cihazı bi sıfırla ne olur ne olmaz. Belki yazılımsaldır problem. Aynı sorun devam ediyosa mücadeleyi başlatırsın. Kolay gelsin.

• Arkadaşlar benim cihazın ekranına bastırınca sağ üst Köse'ye oynuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TlhYvz

Usta bende bir zamanlar 4s vardı ve wifi simgesi senin bahsettiğin flaş simgesi gibiydi. Senin gibi garantisi bitmiş ve para vermek istemiyordum. Youtube dan cihazın nasıl söküldüğüne baktım ve wifi ile alakalı parçayı fön makinası ile ısıtıp kopan lehimleri yapıştırdım. Sen önce cihazı bi sıfırla ne olur ne olmaz. Belki yazılımsaldır problem. Aynı sorun devam ediyosa mücadeleyi başlatırsın. Kolay gelsin.

aslında doğru diyorsunuz youtube vs bakıp bulabilirim. parça sorunu varsa da yapacak birşey yok artık
  • İyi akşamlar arkadaşlar ..5s 16 gb sahibiyim telefonun kullanılabilir hafızası 12 gb .... programlarımı felan toplayınca ayarlardan 6 gb yer kaplaması gerekirken 10 gb dolu diyorr telefondaa ... bu aradaki 4 gb ne tarafından kullanılıyor ... kafayı yicemm

• quote:

Orijinalden alıntı: buraktpky

İyi akşamlar arkadaşlar ..5s 16 gb sahibiyim telefonun kullanılabilir hafızası 12 gb .... programlarımı felan toplayınca ayarlardan 6 gb yer kaplaması gerekirken 10 gb dolu diyorr telefondaa ... bu aradaki 4 gb ne tarafından kullanılıyor ... kafayı yicemm

O bahsettiğin telefonun kullandıkça dolan önbelleğidir muhtemelen.

App Store'dan Battery Doctor adlı uygulamayı indirerek telefonda önbellek temizliği yaparak yer açabilirsiniz?Bende kullanıyorum bu uygulamayı.

Bazı uygulamalar kullandıkça şişer. Mesela Spotify'da müzik dinliyorum. Uygulama boyutu 90 MB gibi. 2-3 saat müzik dinlersem uygulama boyutu 300 MB ye kadar çıkıyor.

• Arkadaşlar benim cihaz da daha home tuşuna basmadan elimi home tuşunun üstüne götürdüğüm de çıt çıt diye sesler geliyor sanki yerinden oynuyormuş gibi bu tarz sorun yaşayan oldu mu hiç ?

• quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

Arkadaşlar benim cihaz da daha home tuşuna basmadan elimi home tuşunun üstüne götürdüğüm de çıt çıt diye sesler geliyor sanki yerinden oynuyormuş gibi bu tarz sorun yaşayan oldu mu hiç ?

İki sene önce aynı durumdan değişim aldım. Eliniz tuşun üzerinde. Sanki iki katman varmış da arada hava varmış gibi üst katman oynuyor.

• skydiver132 kullanıcısına yanıt
    Değişim aldığınıza göre bu bir ürün hatası o zaman bende acaba tuşa zarar mı verdim diye düşünüyordum ama bazen cidden çok rahatsız ediyor arkadaşlarımın telefonlarında ki home tuşu ayrıyetten çokta sert benimki sizin de dediğiniz gibi sanki iki katman varmış gibi. Peki benim ikamet ettiğim yerde apple store olmadığı için pupa vs gibi servislere yollasam değişim yaparlar mı sizde bu gibi yerlere mi başvurmuştunuz ? Son olarak daha telefonun garantisine 1 yıl daha var sizce garantinin son zamanlarına doğru mu servise veriyim telefonumu ?

• 
Sayfa: önceki 10291030103110321033
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.