Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (966. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 964965966967968
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İphone 5s 16 Gb lık telefon için bazı tespitlerim şöyle:

İlk olarak ios 9.3.5 yüklüydü. Gayet normal çalışıyordu. Sonra 10.0.2 yi sıfırdan itunes ile yükledim. Bu aşamadan sonra telefon ısısı artmaya başladı. Normal kullanımda dahi telefon ısınmaktadır.
    Buna ek olarak şarj süresi malesef baya fark ediyor. Çabuk eksiliyor.
    Hız olarak 10.0.2 akıcı bir performans sergiliyor. Herhangi bir sıkıntı olmadı.

Ancak belirttiğim gibi ısınma ve şarj sorunu nedeniyle tekrardan 9.3.5 e döndüm. Telefon normal seyrine döndü. Zannedersem ios 10 ve sonrası 5s için pek uygun olmayacak gibi gözükmekte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forgreen

İphone 5s 16 Gb lık telefon için bazı tespitlerim şöyle:

İlk olarak ios 9.3.5 yüklüydü. Gayet normal çalışıyordu. Sonra 10.0.2 yi sıfırdan itunes ile yükledim. Bu aşamadan sonra telefon ısısı artmaya başladı. Normal kullanımda dahi telefon ısınmaktadır.
    Buna ek olarak şarj süresi malesef baya fark ediyor. Çabuk eksiliyor.
    Hız olarak 10.0.2 akıcı bir performans sergiliyor. Herhangi bir sıkıntı olmadı.

Ancak belirttiğim gibi ısınma ve şarj sorunu nedeniyle tekrardan 9.3.5 e döndüm. Telefon normal seyrine döndü. Zannedersem ios 10 ve sonrası 5s için pek uygun olmayacak gibi gözükmekte.

Malsef ios 10 ile birlikte çok sevdiğimiz 5s lere veda etme zamanı yada sıkıntıların hattabüyük sıkıntıların baş göstermeye başladığı zaman geldik.
    sıfır telefonda 5 dk yüzde %20 şarj düşmesi ekranda garip garip siyah kareler çıkması, telefonun sesi açıkken aramlarda çalmaması, ekranın kendi kendine hareket etmesi menuleri açıp kapatması. telefonun çok ısınması, dokunmatiğin algılamaması gibi somut sebepler bunalrı gösteriyor.
    Bende bir tavsiye telefonunuzda büyük problemler yok ise Servisten değişimyaptırmayın. Parayla aldığınız iphone ile servisin sıfır verdiği iphonelar arasında dağlar kadar fark olduğunu düşünyorum. bilimsel, Teknik kanıt sunamam sadece son kullanıcı tecrübesi diyeyim.

• benim telefonda serviste. büyük ihtimalle tekrar sıfır telefon verecekler. bir an önce verseler bende direk 9 geri döneceğim. imzalar kapanırsa hapı yuttuk.
  • Wifi çekim sinyali çok düşük arkadaşlar salonda modem asus yan odada telefonda bazen full bazen iki çizgi çekiyor nasıl düzeltebiliriz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafasadık

benim telefonda serviste. büyük ihtimalle tekrar sıfır telefon verecekler. bir an önce verseler bende direk 9 geri döneceğim. imzalar kapanırsa hapı yuttuk.

Siz hangi servise verdiniz? Ne kadar oldu vereli? Sikayetiniz neydi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaklaşık 2,5 yılımı geçirdiğim 5s imi geçenlerde ios10 a güncelledim. ben çok bi farkını görmedim sizin dediğiniz gibi ısınma sorunu falan belki çok dikkat etmemişimdir. telefonu bi gece yatarken aralıksız 1 saat falan kullanıyorum onda da bi fark göremedim.

benim soruma gelcek olursak ben bunu güncelledim güncelleyeli safariden herhangi bir siteye girip üye girişi yapamıyorum. kullanıcı adı şifre yazıyorum giriyomuş gibi yenileniyor sayfa ama sonra aynı yere geri dönüyor. böyle bi sıkıntı yaşayan var mı? neden kaynaklı olabilir sizce çözümü nedir?
  • üstadlar merhaba.
    Sorunumu sizlerle paylaşmak istedim belki çözümünüz vardır.
    İkinci el 5s aldım telefon gayet temiz duruyo kasada bikaç yamuk var o kadar.
    Şebeke çekiminde falan herhangi bir sıkıntı yok, ancak Androidlerin 3G full çektiği yerde benimki 1 diş çekiyor. Bi arkadaş sıfır 5s aldı onunki de 1 diş çekiyor. Sorun bu değil. Asıl sorun arkadaşın yeni olan 5s 1 diş 3G çekerken şakır şakır internete girebiliyor ancak ben giremiyorum. Sorunun neden kaynaklandığını anlayamadım. Siz bişeyler biliyosanız yardımcı olurmusunuz....

Saygılar...
  • Beyler merhaba. Bende 5c var. Ekranın sağında esneme var. Bastırınca hafif anlaşılıyor. Iki tarafa da dokunuyorum farklı ses çıkıyor.

Kronik mi bu ? Benim hatam mı ? Bataryadan falan mı ? 2 yıllık telefon

• 5s almayı düşünüyorum. 4s den geçeceğim. Çok param yok. Değer mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uwais

5s almayı düşünüyorum. 4s den geçeceğim. Çok param yok. Değer mi ?

Bütçeniz kısıtlı ise değer.
    O paraya vereceğiniz cihazlarda uzun süreli kullanamazsınız diye düşünüyorum.
    Eğer yakın zamanda alacaksınız ve ios 10 yüklü ise 9.3.5 e dönüş yaparak güncelleme yapmadan devam edebilirsiniz.
    Ama imzalar her An kapanabilir bilginize.

• iki gunluk kullanim wifi 4g karisik cihaz 1 aylik sifir 9.3.2 yuklu nasil ?

Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: burak.bedir00

üstadlar merhaba.
    Sorunumu sizlerle paylaşmak istedim belki çözümünüz vardır.
    İkinci el 5s aldım telefon gayet temiz duruyo kasada bikaç yamuk var o kadar.
    Şebeke çekiminde falan herhangi bir sıkıntı yok, ancak Androidlerin 3G full çektiği yerde benimki 1 diş çekiyor. Bi arkadaş sıfır 5s aldı onunki de 1 diş çekiyor. Sorun bu değil. Asıl sorun arkadaşın yeni olan 5s 1 diş 3G çekerken şakır şakır internete girebiliyor ancak ben giremiyorum. Sorunun neden kaynaklandığını anlayamadım. Siz bişeyler biliyosanız yardımcı olurmusunuz....

Saygılar...

Yokmu arkadaşlar yardımcı olacak birisi....
  • Parmak izi ile telefonun kilidini açarken kilit ekranından ana menüye girerken sol üst tarafta ekrandan beyaz bi ışık çıkıyo telefon sanki kasılırmış gibi oluyo.Aynı durumu yaşayan var mı ?

• Arkadaşlar telefonu 1 hafta önce aldım. İOS 9.3.3 yüklü. İOS 10 yüklemek istemiyorum. İmzalar kapanacak falan diyorlar. Bu İMZALAR nedir? Yüklemezsem bir sıkıntı olur mu? Cevaplarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtrst0606

Arkadaşlar telefonu 1 hafta önce aldım. İOS 9.3.3 yüklü. İOS 10 yüklemek istemiyorum. İmzalar kapanacak falan diyorlar. Bu İMZALAR nedir? Yüklemezsem bir sıkıntı olur mu? Cevaplarsanız sevinirim.

Yüklemezsen iOS 10 için gelen uygulamaları yukleyemezsin.
    İmzalar denılen konu ise iOS 10 yükleyen arkadaşların iOS 9.3.5 e geçmenin yolu. İmzalar kapandıktan sonra iOS 9.3.5 e geri geçemicekler anlamına gelir .
  • An itibariyle iphone 5s apple garantili telefon aldım. Puanlarla 1200 liraya mal oldu. iphone 5s , 4.5 G uyumlu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uwais

An itibariyle iphone 5s apple garantili telefon aldım. Puanlarla 1200 liraya mal oldu. iphone 5s , 4.5 G uyumlu mu ?

Hayırlı olsun, uyumlu

• 2-3 gündür Safari'de kasmalar var
    Örneğin forumda sayfayı asagiya kaydırınca hafiften kasarak hareket ediyor
    9.3.5 kullanıyorum

Apple bizim telefonları yavaşlatmaya mi başladı acaba :)

• quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

2-3 gündür Safari'de kasmalar var
    Örneğin forumda sayfayı asagiya kaydırınca hafiften kasarak hareket ediyor
    9.3.5 kullanıyorum

Apple bizim telefonları yavaşlatmaya mi başladı acaba :)

Siteyle alakalı olabilir hocam ios 10.02 kullanıyorum forum dışında canavar gibi safari..

• quote:

Orijinalden alıntı: mertt93

Parmak izi ile telefonun kilidini açarken kilit ekranından ana menüye girerken sol üst tarafta ekrandan beyaz bi ışık çıkıyo telefon sanki kasılırmış gibi oluyo.Aynı durumu yaşayan var mı ?

Ben denedim sizin dediğiniz gibi bir durum söz konusu olmadı hocam

• 
Sayfa: önceki 964965966967968
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.