Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: EmQceR Daha Az
1 Kayıtlı Üye
22.509
Cevap
232
Favori
760.684
Tıklama
Giriş
    881 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: skydiver132

Hocam neden geçtiniz? Bilmemiz gereken bir şey varsa geçelim hocam :) iOS 10 5s'te gayet güzel çalışıyor. 3 gündür kullanıyorum. Bu ilk sürüm olduğu halde bir sorununu görmedim.

ben sevmedim hocam ilk baştaw güzel geldi ama şu anda beğenmiyorum
    Ayaklarına değil de yıldızlara bak! Gördüğün şeyi ve evrenin nasıl var olduğunu anlamaya çalış. Meraklı ol. Ve hayat ne kadar zor gözükürse gözüksün, her zaman yapacak ve başaracak bir şeyler vardır. Tek önemli olan şey, senin pes edip etmediğindir.

Stephen Hawking
  • Çavuş
    67 Mesaj
    Bu arada ios 10 yada ios 9 derdine düşüp birbiriyle kıyaslamıyorum. Gelecek olan her güncelleme cihazın alanından ciddi şekilde yer götürüyor. Ve eklenen aman aman bi özellik olmadan daraltılıyor bu alan. Bilmem anlatabildim mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Mesela neyini hocam? Ben de güncelleme karşıtıyım. iOS 7.1.2'den iOS 9'a zorunlu geçiş yapmak durumunda bırakıldım. Yoksa ömürlük 7.1.2.

9.3.5 sürümü gelmesine rağmen klavyedeki fps atlaması devam ediyordu. Biraz da bunun için geçtim, en kötü iOS 9.3.5'e dönerim diye, ama 10 bayağı iyi geldi. 9'dan daha stabil olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skydiver132 -- 21 Eylül 2016; 16:06:14 >
    |
    |
    uçan jedi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: skydiver132

Mesela neyini hocam? Ben de güncelleme karşıtıyım. iOS 7.1.2'den iOS 9'a zorunlu geçiş yapmak durumunda bırakıldım. Yoksa ömürlük 7.1.2.

9.3.5 sürümü gelmesine rağmen klavyedeki fps atlaması devam ediyordu. Biraz da bunun için geçtim, en iOS 9.3.5'e dönerim diye, ama 10 bayağı iyi geldi. 9'dan daha stabil olduğunu düşünüyorum.

pil şarj süresi 4 saat felan sürüyor hocam puntolar devasa olmuş
    |
    |
    Ayaklarına değil de yıldızlara bak! Gördüğün şeyi ve evrenin nasıl var olduğunu anlamaya çalış. Meraklı ol. Ve hayat ne kadar zor gözükürse gözüksün, her zaman yapacak ve başaracak bir şeyler vardır. Tek önemli olan şey, senin pes edip etmediğindir.

Stephen Hawking
  • Onbaşı
    37 Mesaj
    Telefonum kısmen sizlere ömür, sevgili eşim telefonumda oyunu açık bırakıp şarj olurken laptopun işlemcisinin üzerine denk gelen kısmına bırakmış, önce aşırı sıcak hatası verip kendisini kapattı, sonra kamera ve flash çalışmaz hale geldi, bir kaç ay sonra da her kullanımda aşırı ısınmaya başladı ve ekranın alt kısmı, mürekkep gibi siyahlaşmaya başladı, dokunmatiği etkilemiyor ama görüntü maalesef telefonun %10luk kısmında simsiyah... uzun bir süre telefon almayı düşünmüyordum ama malesef gözlerimin önünde yok oluyor telefonum :( çok da seviyordum çok da özeldi çok da güzeldi... neyse bana geçmiş olsun, kalan pixeller bizimdir. iyi webler.
    quote:

Orijinalden alıntı: TlhYvz

Sen hayırdır hocam. Ben android de kullandım ... ki lg g5 cihazım kırıldığı için ve sony xperia z5 compact bulamadığım için iphone 5s aldım yakın zamanda. Cihaz kutusundan 9.3.2 ile çıktı bu arada. Daha alt sürümler için biçok araştırma yaptım ... ki hala yapıyorum, bi yolunu bulursam alt sürümlere düşürcem. Android kullandığım zamanlardan kalma yazılım kurcalama geliştirme gibi bir hobim var. Dolayısıyla bu konular hakkında bilgiliyim. Ve bildiğimi gördüğümü burada paylaştım. Sen şimdi Ayrıca tam okuyup anlayamamış olmalısın ki sanki iphone 5s i kötülemişim gibi yazmışsın. Cihaza lafım bir önceki yazımda da yoktu şimdi de yok. Sen 1.3 gb olan yazılımla yaklaşık 2 gb olan yazılımın arasındaki alan farkını kavrayamamış olmalısın ki kulaktan dolma mollalarla gelmiş laf olsun diye konuşuyosun. Android amiral gemisi ve orta segment cihazlarda da 1 sene sonra destek kesintisini de ilk defa senden duydum.

Destek kesildi kastım örneğin s6 henuz 1.5 yıllık model ancak 7 güncellemesi kimbilir ne zaman gelecek öncelik note 7 ve s7 de ...atıl duruma düşüyor android de bir eski model...direk destek kesilme olarak anlatmak istediğim bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bsliali -- 21 Eylül 2016; 16:53:16 >
    |
    |

• Onbaşı
    25 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba cihazi alali iki ayi geçti, Daha ne kader sürece güncellere alır bilmiyorum. android s4 cihazimin takilmalarinda sıkılıp ios deneyimi yaşamaya geldim. Telefonu aldığımda 9. 3.2 sürümüyle geldi sanırım. Senelerdir çeşit çeşit Android cihazlar kullandım. Yalnızca iki kere güncelleme denk gelmişti, iki ayrı telefonda. fakat 2-3 yıl önce çıkmış ios işletim sistemli iPhone 5S telefonumda 3,2 - 3,3- 3,4-3,5 ve 10 güncellemesi gelerek beni şimdiden tatmin etti. Daha ne kader sürece güncellere alır bilmiyorum bu konuda fikri da arkadaşlardan fikirde alabilirim.

Şarj durumunda ise şöyle bir çözüm buldum, telefon devamlı düşük güç modundu, mobil veri lazım olmadığı durumlarda kapalı genelde wifi kullanıyorum.
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

iPhone 5s Kullanıcı Kulübü

iPhone 5S 16GB Beyaz

• Yüzbaşı
    881 Mesaj

Birde yakınlık sensörü sürekli yanıyordu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    skydiver132 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Stephen Hawking
  • Yüzbaşı
    540 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MiraiPinhan

Telefonum kısmen sizlere ömür, sevgili eşim telefonumda oyunu açık bırakıp şarj olurken laptopun işlemcisinin üzerine denk gelen kısmına bırakmış, önce aşırı sıcak hatası verip kendisini kapattı, sonra kamera ve flash çalışmaz hale geldi, bir kaç ay sonra da her kullanımda aşırı ısınmaya başladı ve ekranın alt kısmı, mürekkep gibi siyahlaşmaya başladı, dokunmatiği etkilemiyor ama görüntü maalesef telefonun %10luk kısmında simsiyah... uzun bir süre telefon almayı düşünmüyordum ama malesef gözlerimin önünde yok oluyor telefonum :( çok da seviyordum çok da özeldi çok da güzeldi... neyse bana geçmiş olsun, kalan pixeller bizimdir. iyi webler.

Geçmiş olsun hocam

|
    |

• Yüzbaşı
    283 Mesaj

Geçmiş olsun hocam

|
    |
    MiraiPinhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    NakahNiyesuh

quote:

Orijinalden alıntı: esokmen

Arkadaşlar merhaba cihazi alali iki ayi geçti, Daha ne kader sürece güncellere alır bilmiyorum. android s4 cihazimin takilmalarinda sıkılıp ios deneyimi yaşamaya geldim. Telefonu aldığımda 9. 3.2 sürümüyle geldi sanırım. Senelerdir çeşit çeşit Android cihazlar kullandım. Yalnızca iki kere güncelleme denk gelmişti, iki ayrı telefonda. fakat 2-3 yıl önce çıkmış ios işletim sistemli iPhone 5S telefonumda 3,2 - 3,3- 3,4-3,5 ve 10 güncellemesi gelerek beni şimdiden tatmin etti. Daha ne kader sürece güncellere alır bilmiyorum bu konuda fikri da arkadaşlardan fikirde alabilirim.

Şarj durumunda ise şöyle bir çözüm buldum, telefon devamlı düşük güç modundu, mobil veri lazım olmadığı durumlarda kapalı genelde wifi kullanıyorum.

iOS 11 de alacağı kesin. 12'yi de alır gibi görünüyor ama almama ihtimali de var.

Bu da şöyle oluyor sizi daha mutlu etmesi açısından söyleyeyim. 10 geldi ya şimdi. 10.1 de gelecek. 10.1.3 falan gelir sonra. Sonra 10.2 getirirler. 10.3 gelir. 10.3.1 gelir böyle böyle bir sürü yıl içinde 6-7 kere güncelleme alacaksınız. 2017 Eylül ayında da iOS 11 gelecek, telefon bu güncellemeyi de alır. Çok kasacağını sanmıyorum 11 ile de. 2018'in ortalarına kadar da iOS 11 ile ilgili güncellemeleri alırsınız 11.1 11.3.5 gibi. 12 gelmezse son güncellemeyi 2018 ortasında almış olursunuz. 12 gelirse zaten 2019'a uzar.

• Teğmen
    213 Mesaj
    G2'im perte çıkınca yeni telefon almaya karar verdim. Hayatımda hiç iPhone kullanmadım. Şimdi iPhone'a geçmeyi düşünüyorum. Bütçem 1500 TL civarı. Bu telefonu önerir misiniz? 3-4 yıl internet, video, kamera, müzik gibi ihtiyaçlarımı karşılar mı? Şarj durumu nasıl? Özet geçerseniz çok makbule geçer. Yoksa android modellere mi bakayım?

Orijinalden alıntı: der ve gider

quote:

Orijinalden alıntı: esokmen

iOS 11 de alacağı kesin. 12'yi de alır gibi görünüyor ama almama ihtimali de var.

Bu da şöyle oluyor sizi daha mutlu etmesi açısından söyleyeyim. 10 geldi ya şimdi. 10.1 de gelecek. 10.1.3 falan gelir sonra. Sonra 10.2 getirirler. 10.3 gelir. 10.3.1 gelir böyle böyle bir sürü yıl içinde 6-7 kere güncelleme alacaksınız. 2017 Eylül ayında da iOS 11 gelecek, telefon bu güncellemeyi de alır. Çok kasacağını sanmıyorum 11 ile de. 2018'in ortalarına kadar da iOS 11 ile ilgili güncellemeleri alırsınız 11.1 11.3.5 gibi. 12 gelmezse son güncellemeyi 2018 ortasında almış olursunuz. 12 gelirse zaten 2019'a uzar.

Teşekkür ederim kardeşim. Alirsa seviniriz 12 yi almazdada senelerdir duydugum bir laf vardi ios kullanan vazgecemez diye. İphone serisinden devam ederiz. Yorumun icin tesekkur ederim.

|
    |

iPhone 5s Kullanıcı Kulübü

iPhone 5S 16GB Beyaz

• Yüzbaşı
    288 Mesaj
    Açık olmasına rağmen sms bildirimlerini alamıyorum, bilgisi olan var mı?

|
    |

Hocam android bakacaksan xiaomi mi5 ya da meizu pro 6 ya bak derim yoksa birkaç ay bekle 2. El iphone 5SE bulursan al acil sıfır alayım diyorsan 1300 e falan al bir 5s 2 sene rahat götürür.

|
    |
    Leiter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Dün gece ios 9.3.5 i indirdim ve geri dönüş işlemlerini başlattım. Bir de ne göreyim? Uygulamaların yarısından çoğu silinmiş ya da kullanılamıyor, mesajlar, notlar, kişiler hiçbiri yok. Wifi, icloud, gmail vesaire neyin şifresini girersem gireyim yanlış şifre uyarısı veriyor. Sanırım sadece 10 finalden 9 a dönünce böyle bir sorun ortaya çıkıyormuş. Öğlen eve gidebilirsem temiz kurulum yapmayı deneyeceğim.

Ha birde, 9 a dönmeden önce icloud yedeklemesi yapayım dedim. Yaklaşık 8 dakika kaldı dedi. Ben de telefonu bıraktım, geri geldiğimde sanırım 8 dakika geçmemişti lakin kilidi açtım ve telefon ayarlarda ilk sekmeye dönmüştü. Sizce yedek almış mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zahitder -- 22 Eylül 2016; 7:08:10 >

Orijinalden alıntı: Leiter

G2'im perte çıkınca yeni telefon almaya karar verdim. Hayatımda hiç iPhone kullanmadım. Şimdi iPhone'a geçmeyi düşünüyorum. Bütçem 1500 TL civarı. Bu telefonu önerir misiniz? 3-4 yıl internet, video, kamera, müzik gibi ihtiyaçlarımı karşılar mı? Şarj durumu nasıl? Özet geçerseniz çok makbule geçer. Yoksa android modellere mi bakayım?

Hocam eğer az daha bütçe var ise hepsiburada da 1700 e se var demo cihaz ama herşeyi normal kutudan kulaklık çıkmıyormuş sadece bi araştırın internetten world puan kampanyası ile 1650civarina falan geliyor uzun vade de düşünüyorsanız se daha iyi seçim olacaktır

|
    |

• DH Yönetici
    1996 Mesaj
    3 senelik 5S telefonum var. Batarya süresi nasıl sizce ölmeye başlamış mı ?

Uzun süredir Donanımhaber ve diğer siteler üzerinden 0/2.el ürün alım satımı kesinlikle yapmıyorum.Hesabımı kullanarak alışveriş yapmak isteyen,aradığınız parça bende var,satılık telefon var vs gibi mesajlar yazıp whatsapp numarası bırakan mesajlara itibar etmeyiniz geri dönüş yapıp alışveriş yapmayınız.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    2 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: Manuel Neuer

3 senelik 5S telefonum var. Batarya süresi nasıl sizce ölmeye başlamış mı ?

3 senelik cihaz ise batarya hala güel dostum
    |
    |

DİKKAT: Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi: Mesajımda ve profilimde yer alan bu içerikteki bilgiler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle hiçbir tavsiye içermez. Bilgilerin her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar, yalnızca bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır.
  • Yüzbaşı
    303 Mesaj
    Arkadaşlar kılıf alacağım. bir ürün beğendim ancak ekran için düşmlere çizilmelere karşı koruyacak bir de ekran koruyucu almak istiyorum.Parmak izi bırakmayan dokunmatik ve ekran rengini bozmayan bir ürün tavisye edermisiniz.

Siparişleri verdim.
    Logitech case + Araç kitihttp://www.hepsiburada.com/logitech-smartcase-drive-blck-989-000030-p-TELKILBT210081798
    Spigen Ekran filmi:http://www.spigen.com.tr/iPhone-SE5S5C5-Screen-Protector-Crystal-Ekran-Koruyucu-5-Adet,PR-1916.html

Logitech Case e benzer Spigen kılıf alacaktım. son anda bunu gördüm aynı fiyata hemde Araç kiti veriyor. araçtada oraya koy buraya koy zor oluyordu. şimdi aracın önüne takar telefonu trafikte izlerim. diye düşündüm. umarım düşüncelerimde hayal kırıklığına uğramam.

ekran filmi içinde çok araştırdım. beynim allak bullak oldu sulandı. bu pakette 5 tane varmış çizlirse söker yenisini takarım düşüncesiyle karar vererekten sipariş ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafasadık -- 22 Eylül 2016; 14:03:17 >

HızlıCevap
Reklamlar
e-ticaret
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Lastik Fiyatları
Blogio
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.